Хистеректомията, въпроси, отговори, коментари.Тема 6

  • 58 801
  • 821
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 124
Здравейте момичета, някой знае ли след коремна хистероктомия (махнати са и шийката и тръбите) с запазени яйчници, като отида на ллк колко болнични ми се полагат, какви документи се носят, освен направление за ллк от личната? Всеки месец ли се ходи и могат ли да ми откажат след втория месец да речем....
Благодаря ви 🤗😘

# 211
  • варна
  • Мнения: 101
Здравейте момичета, някой знае ли след коремна хистероктомия (махнати са и шийката и тръбите) с запазени яйчници, като отида на ллк колко болнични ми се полагат, какви документи се носят, освен направление за ллк от личната? Всеки месец ли се ходи и могат ли да ми откажат след втория месец да речем....
Благодаря ви 🤗😘

6 месеца от ЛКК и още 2 месеца от ТЕЛК. Не би трябвало да ти откажат особено след коремна, там възстановяването е по бавно.

# 212
  • Мнения: 124
Здравейте момичета, някой знае ли след коремна хистероктомия (махнати са и шийката и тръбите) с запазени яйчници, като отида на ллк колко болнични ми се полагат, какви документи се носят, освен направление за ллк от личната? Всеки месец ли се ходи и могат ли да ми откажат след втория месец да речем....
Благодаря ви 🤗😘

6 месеца от ЛКК и още 2 месеца от ТЕЛК. Не би трябвало да ти откажат особено след коремна, там възстановяването е по бавно.


Благодаря много 🤗

# 213
  • Мнения: 88
Здравейте момичета, и аз да повдигна темата за ваксината. Какво мислите за ваксините срещу Ковид в нашия случай/след хистеректомия и след лъчетерапия/? Има ли ваксинини вече в нашата групичка?

# 214
  • Мнения: 471
Здравейте на всички утре предстои КТ с контраст на майка ми тя оперирана е точно преди две години това втори годишния преглед.Според вас вредно ли е контраста на бъбреците това ме претеснява иначи майка ми няма оплаквания мисля да се отказвам от скенера.Вие какво мислите всяка година правите ли скенери или когато имате някакви оплаквания?Благодаря ви

# 215
  • Мнения: 64
Здравейте на всички утре предстои КТ с контраст на майка ми тя оперирана е точно преди две години това втори годишния преглед.Според вас вредно ли е контраста на бъбреците това ме претеснява иначи майка ми няма оплаквания мисля да се отказвам от скенера.Вие какво мислите всяка година правите ли скенери или когато имате някакви оплаквания?Благодаря ви
Здравейте, аз ще ви дам съвет да не отказвате скенера щом са ви предложили, вашата диагноза е същата като мойта и е хубаво един път в годината да минаваме на скенер поне през първите 5 години така ме посъветва ха докторите поне, за да няма после изненади както се казва. Така че според мен не го отказвайте. И аз се молих в онкото да ми дадат направление за Пет скенер, но не ми дават и се ядосвам. Правиха ми Пет скенер след операция и после след лъчето пак и това беше повече не искат, даже и маркери не ми пускат всичко трябва сама да си плащам. Това е добре че на вас не са ви отказали скенер така че не се колебайте и за минута

# 216
  • Мнения: 471
Здравейте на всички утре предстои КТ с контраст на майка ми тя оперирана е точно преди две години това втори годишния преглед.Според вас вредно ли е контраста на бъбреците това ме претеснява иначи майка ми няма оплаквания мисля да се отказвам от скенера.Вие какво мислите всяка година правите ли скенери или когато имате някакви оплаквания?Благодаря ви
Здравейте, аз ще ви дам съвет да не отказвате скенера щом са ви предложили, вашата диагноза е същата като мойта и е хубаво един път в годината да минаваме на скенер поне през първите 5 години така ме посъветва ха докторите поне, за да няма после изненади както се казва. Така че според мен не го отказвайте. И аз се молих в онкото да ми дадат направление за Пет скенер, но не ми дават и се ядосвам. Правиха ми Пет скенер след операция и после след лъчето пак и това беше повече не искат, даже и маркери не ми пускат всичко трябва сама да си плащам. Това е добре че на вас не са ви отказали скенер така че не се колебайте и за минута
Благодаря ти Vili за отговора,и на нас не правят онкото каквото трябва на мев ЛЛ ми даде направление за онколог консултирахме с онколога и той назначи КТ с контраст мен ме претеснява контраста казват,че уврежда бъбреците освен това има и пандемия страх ме е да не се заразява майка ми.

# 217
  • Мнения: 87
Да, така е. Контрастът не се прави при пациенти с намалена бъбречна функция. Това, което можете да направите е, денят преди и след да я наливате с течности. Ще компенсира все нещо.

Здравейте на всички утре предстои КТ с контраст на майка ми тя оперирана е точно преди две години това втори годишния преглед.Според вас вредно ли е контраста на бъбреците това ме претеснява иначи майка ми няма оплаквания мисля да се отказвам от скенера.Вие какво мислите всяка година правите ли скенери или когато имате някакви оплаквания?Благодаря ви

# 218
  • Мнения: 16
Здравейте! Бих искала да попитам дали някой има скорошни наблюдения и мнения за проф. Галина Чакалова (онкология София)? Става въпрос за отворена операция при нея.

Алтернативно, бихте ли изказали мнение и за др. Делчев (клиника Доверие, София)? Доколкото знам, той се занимава предимно с роботизирана хирургия. Бихте ли препоръчали този вид хирургия и този лекар специално?

Не съм ходила при нито един от двамата лекари все още, но ми бяха препоръчани.


Благодаря предварително!

# 219
  • Мнения: 5 002
Ако е Янчо Делчев не препоръчвам.Моя позната едвам я оправиха в Майчин дом след негова манипулация.Почти на всички казва,че са за операция,даже и да не са.

# 220
  • Мнения: 471
За проф.Чакалова казват,че е много добра

# 221
  • Мнения: 88
И аз имам позната, на която след роботизирана операция в Доверие, едвам я оправиха след това в Пирогов.

# 222
  • Мнения: 48
Майка ми в понеделник ще я оперира проф. Чакалова. Ние също чухме доста добри отзиви и доктор ни посъветва да отидем при нея.
Някой казват, че отношението и не е добро, но ние сме доволни за сега.
Дано мине леко операцията и отстранят това ужасно нещо.

# 223
  • на морето
  • Мнения: 1 382
Майка ми в понеделник ще я оперира проф. Чакалова. Ние също чухме доста добри отзиви и доктор ни посъветва да отидем при нея.
Някой казват, че отношението и не е добро, но ние сме доволни за сега.
Дано мине леко операцията и отстранят това ужасно нещо.
Здравейте! Бих искала да попитам дали някой има скорошни наблюдения и мнения за проф. Галина Чакалова (онкология София)? Става въпрос за отворена операция при нея.

Алтернативно, бихте ли изказали мнение и за др. Делчев (клиника Доверие, София)? Доколкото знам, той се занимава предимно с роботизирана хирургия. Бихте ли препоръчали този вид хирургия и този лекар специално?

Не съм ходила при нито един от двамата лекари все още, но ми бяха препоръчани.


Благодаря предварително!
Миналата година правих конизация при нея. Много ми я препоръчаха познати и също ме предупредиха, че е сопната. Аз не останах с такова впечатление, но условията в Онкология са ужасни, най-вече това, че стаите нямат баня и тоалетна, даже една мивка да си измиеш ръцете. Аз бях лек случай, но жените с операции едва се справяха да отидат до тоалетната в другия край на дългия коридор. Не мога да си го обясня това нещо и то точно в такова тежко отделение. А само за една операция взимат 900лв. Лежах 3дни, но след манипулацията професорката не дойде нито веднъж да ме види и да ми обясни какво се случва. Затова пък аз отидох в кабинета й и я попитах. Беше любезна. Септември направих операцията, пълна хистеректомия в Бургас. Не отидох в София, точно заради условията, въпреки, че всички ми казваха,че Чакалова е най- добрата. Сега мога да кажа, че д-р Добрев, шеф на онкологията в Бургас е най- добрият.

# 224
  • Мнения: 5 002
По-важно е доктора да е кадърен и съвестен,условията все някак се преживяват Аз като бях в частна болница с хубави услови и с придружител и като дадох няколко хиляди да не мислите,че доктора дойде след операцията да погледне или да обясни нещо?А като отидох в кабинета му да го питам,ми отговори,че той неговата си я бил свършил и от там нататък са сестрите.Сега съм с пожизнени последствия.

Общи условия

Активация на акаунт