Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 10

  • 53 168
  • 753
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 288
Здравейте Blush
Много искам да се бебеносим. Бебо е на 23 дни, 4кг и 54см. Коя от тези двете е подходяща за нас:
https://www.slingomommy.com/love-carry-lovetai-hb-city-meh-dai-s … g-s-katarama.html
https://sgusheni.com/produkt/%d1%81%d0%bb%d0%b8%d0%bd%d0%b3-cabo … 0%b5%d0%bb-cloud/
Изчетох назад темите и разбирам, че е най-добре да започнем със слинг
 Но много ме притеснява връзването, че няма да се справя. А тези ми изглеждат лесни за поставяне, особено мех дай на Love&Carry.
Слинговете не са трудни за поставяне, напротив.
По-добре Love and Carry, вижте за мей тай, а не халф бъкъл, доколкото до Кабу е стрипластово връзване и не е подходящо за лятото.

# 121
  • Мнения: 12
Здравейте Blush
Много искам да се бебеносим. Бебо е на 23 дни, 4кг и 54см. Коя от тези двете е подходяща за нас:
https://www.slingomommy.com/love-carry-lovetai-hb-city-meh-dai-s … g-s-katarama.html
https://sgusheni.com/produkt/%d1%81%d0%bb%d0%b8%d0%bd%d0%b3-cabo … 0%b5%d0%bb-cloud/
Изчетох назад темите и разбирам, че е най-добре да започнем със слинг
 Но много ме притеснява връзването, че няма да се справя. А тези ми изглеждат лесни за поставяне, особено мех дай на Love&Carry.
Слинговете не са трудни за поставяне, напротив.
По-добре Love and Carry, вижте за мей тай, а не халф бъкъл, доколкото до Кабу е стрипластово връзване и не е подходящо за лятото.

Pure_nature, благодаря за отговора Blush
А защо да не е халф бъкъл?
Реших освен мей тай да взема и ринг слинг, но той да е втора употреба. Дебна сега из групите и сайтовете.

# 122
  • Мнения: 73
Здравейте, искам да сменя сегашното ни ергобейби ембрейс, много ни е удобна, но адски ни спарва, а бебо не трае хич на топло. Ставаме точно на 4 месеца, той е 62см. и около 6кг. Аз съм висока 167 и тежа 61кг.
Мисля да взема за проба няколко модела с мрежест панел. Хвърлила съм око на тула експлор с мрежест панел. Въпросът ми е някой има ли такава или пробвал ли чя е? Точно нея никъде не я дават под наем в този вариант. Дали има разлика като структура и носене от плътната тула експлор. Иначе ще взема за проба тула free to grow, ергобейби адапт, тула експлор с плътен панел.
Моля, дайте предложения за други ранички, които биха били подходящи, отново с мрежест панел.
Проблемът е, че малкия е с хипотония на раменния пояс. Държи си главата като е изправен, но само с гръбни мускули, т.е. като е изправен не увисва и е стабилна, когато е допрян до мен. Нз дали се разбира много. Та според кинезитерапевтката е много важно да продължим да се носим, защото това помага за трениране на раменните мускули.

# 123
  • София
  • Мнения: 2 087
Здравейте ! Flowers Hibiscus

На консултация по бебеносене си харесах Ergobaby omni breeze... Но 400 лв. са ми много. Къде мога да я потърся втора употреба ?
Също така, каква е разликата с Ergobaby omni 360 cool air mesh ?
Като им чета характеристиките, не виждам нещо различно...

Последна редакция: ср, 26 май 2021, 21:29 от rave

# 124
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Omni breeze е съвсем нов модел, в продажба е от този месец. Най-голямата разлика с Cool air е материята. Cool air е страхотно плътна в сравнение с breeze. Има и дребни разлики в самата кройка.

Мисля да взема за проба няколко модела с мрежест панел. Хвърлила съм око на тула експлор с мрежест панел. Въпросът ми е някой има ли такава или пробвал ли чя е? Точно нея никъде не я дават под наем в този вариант. Дали има разлика като структура и носене от плътната тула експлор. Иначе ще взема за проба тула free to grow, ергобейби адапт, тула експлор с плътен панел.
В (почти) всяка библиотека и магазин, който имат услугата "под наем" има мрежест Експлор. За Рошаво и Слинготека мога да потвърдя на 100%.
Няма разлики в структурата между мрежести и плътни Тули. Няма и огромна разлика като усещане. Като човек,който е носил дълго време с мрежа и плътен канвас, за мен има малка разлика. Друг може и дане я усети.
Ергобейби дори мрежеста е ужасно плътно нещо (изключвам новият Omni Breeze).
Препоръчвам да пробвате слингова раница от памук или лен. На скоро разглеждах ленена Kavka. Остави ми много добро впечатление.
Обърнете и внимание на облеклото на детето. Ако му става топло, може би има нужда от по-малко дрехи.

Проблемът е, че малкия е с хипотония на раменния пояс.
Чудесно е,че терапевтър препоръчва носене. Ако имате някакви съмнения, е най-добре да се консултирате и с бебеносещ консултант, който има и сертификат за работа с бебета със специфични нужди .

# 125
  • София
  • Мнения: 2 087
kalei, благодаря ! Flowers Tulip
Да, разбрах, че е нов модел... Сигурно ще трябва да почакам поне месец, но все пак къде мога да дебна за продажба на употребявана такава ? Тук в тази темичка пускат ли се подобни обяви ? Thinking
Значи ще се надявам да намеря breeze. Много ми хареса плата. Много лека ми се видя.
Пробвах и други два модела, но не ми бяха удобни...

# 126
  • Мнения: 2 288
Здравейте Blush
Много искам да се бебеносим. Бебо е на 23 дни, 4кг и 54см. Коя от тези двете е подходяща за нас:
https://www.slingomommy.com/love-carry-lovetai-hb-city-meh-dai-s … g-s-katarama.html
https://sgusheni.com/produkt/%d1%81%d0%bb%d0%b8%d0%bd%d0%b3-cabo … 0%b5%d0%bb-cloud/
Изчетох назад темите и разбирам, че е най-добре да започнем със слинг
 Но много ме притеснява връзването, че няма да се справя. А тези ми изглеждат лесни за поставяне, особено мех дай на Love&Carry.
Слинговете не са трудни за поставяне, напротив.
По-добре Love and Carry, вижте за мей тай, а не халф бъкъл, доколкото до Кабу е стрипластово връзване и не е подходящо за лятото.

Pure_nature, благодаря за отговора Blush
А защо да не е халф бъкъл?
Реших освен мей тай да взема и ринг слинг, но той да е втора употреба. Дебна сега из групите и сайтовете.

Много е малко още бебето, затова предлагам мей тай, защото връзването обира по-добре седалката и обгръща бебето, в сравнение със структуриран колан и катарама.

 Раве, мисля, че ще е необходимо да мине повече от месец, за да започнат да продават ерго бриз втора употреба. Пробвайте слингови раници памук, лен, бамбук, такива са Бейби Мънки, Неко, Кавка, Лени и още много други. Какво сте пробвали на консутация?

Никидим, мрежата е изкуствена материя на фона скъп слинг или хубав десен, зависи от раницата, грозно и ненужно парче, за което плащате повече. Няма никаква разлика в проветливостта, според мен. За мен ерго е ужасно дебела и плътна раница, отгоре на всичко грозна и не бих инвестирала в нея. Шият ги в Индия, както и Тула, правят зверска реклама. На фона на толкова много качествени продукти, шити в малки семейни цехове, вложени чувства и мисъл, естествени материали, да кажем Лени, Кавка, Неко. Красиви десени, слингови с различни примеси в тъканите.

# 127
  • София
  • Мнения: 2 087
Pure_nature, пробвах и Tula explore
и Isara /по свое желание/.
Искам да има позиция и лице напред и ми бе обяснено, че само Ergobaby и Tula предлагат това сред сертифицираните раници.
Като цяло не съм особено доволна от консултацията, но това е друг въпрос...

Ще погледна раниците, които изброихте.
Като цяло хич не ми се чака и може би ще ида на консултация на друго място...
Но и 400 лв. определено не ми се дават, колкото и удобна да ми се стори.

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 10:08 от rave

# 128
  • Мнения: 7 776
Напред не е ок да се носи по принцип, дори и с раница с тази опция повече от 30 минути. Бебето трябва да има опция да се скрие, когато стимулите му дойдат в повече, а и позицията на тялото не е ок така. Идеално си гледат настрани, всичко виждат и изследват, а ако се изморят се сгушват в мама/тате. Не е правилен приоритет за избор на носилка това.

# 129
  • София
  • Мнения: 2 087
В никакъв случай това не ми е приоритет при избора.
Просто ми се искаше да има и тази опция.
Тъй като мисля, че веднъж ще купувам раница, ми се ще да има възможно
най-много опции в едно... Grinning

Но явно това доста ограничава избора, така че ще го помисля и ако трябва ще се откажа от тази 'бонус'... Hands V

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 10:27 от rave

# 130
  • Мнения: 1 042
Рейвче, аз с Исарата не се спогодих, но тук девойките ми препоръчаха Неко ХБ. Наех я за един месец, е няма такова съкровище. По-добра дори и от Исарата според мен, а на доста по-прилична цена. Разбира се, има и много други видове, не само ХБ. От слингов плат е, на мен ми беше приоритет, защото детето не търпи да е навлечено, не търпи и жеги. И най-якото на Неко - шият ги в България и Турция. Какво по-хубаво от местните хубави платове, личи си, че е правена с мисъл.

Редактирам се: Можеш да я пробваш при Ани Събева от Слингомания.

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 10:24 от Misery.

# 131
  • Мнения: 73
kalei, pure_nature мерси много за отговорите. Ще взема да пробвам нещо с лен тогава, само да е подходящо за нашето положение. В момента съм взела за проба тула фрее ту гроу с мрежа, еми не ми допада. Много е твърд плата, колана страшно ми убива на операцията /която е вертикално секцио с доста голям белег и мн време за заздравяване/. Явно това не е моята раница. Иначе имам чувството, че бебо където и да го сложа за 5 мин. си заспива.
Друг въпрос имам, когато са с голи крачета бебетата, как ги предпазвате да не изгорят от слънцето? Мазане със слънчезащита при нас все още не е вариант, та се чудя.
А с малчо сме открили летния сезон началото на април. Обличам го на пластове, като в раничката само по боди потник и гащета.

# 132
  • Мнения: 2 288
В никакъв случай това не ми е приоритет при избора.
Просто ми се искаше да има и тази опция.
Тъй като мисля, че веднъж ще купувам раница, ми се ще да има възможно
най-много опции в едно... Grinning

Но явно това доста ограничава избора, така че ще го помисля и ако трябва ще се откажа от тази 'бонус'... Hands V

Още един огромен минус е това, че заради опцията гледане напред, платката е много тясна и рядко бебето запазва ергономичната си позиция след 9ти месец. Умалява много бързо, което на фона на цената не мисля, че си заслужава.
Кое не ти хареса в консултацията, при кого беше? Хубаво е да се споделят и негативи,  а не само позитивни отзиви, според мен.

Неко също може да се нема и в Прегърни Ме със Слингомания, клиентите имат отстъпка в магазина
Www.facebook.com/hugmeslinglibrary

# 133
  • Мнения: 1 042
Мацката от Прегърни ме е страхотна по тоя повод. На мен ми беше в пъти по-полезна от Хриси в Слинготека.

# 134
  • София
  • Мнения: 2 087
В никакъв случай това не ми е приоритет при избора.
Просто ми се искаше да има и тази опция.
Тъй като мисля, че веднъж ще купувам раница, ми се ще да има възможно
най-много опции в едно... Grinning

Но явно това доста ограничава избора, така че ще го помисля и ако трябва ще се откажа от тази 'бонус'... Hands V

Още един огромен минус е това, че заради опцията гледане напред, платката е много тясна и рядко бебето запазва ергономичната си позиция след 9ти месец. Умалява много бързо, което на фона на цената не мисля, че си заслужава.
Кое не ти хареса в консултацията, при кого беше? Хубаво е да се споделят и негативи,  а не само позитивни отзиви, според мен.

Неко също може да се нема и в Прегърни Ме със Слингомания, клиентите имат отстъпка в магазина
Www.facebook.com/hugmeslinglibrary

В Рошаво бях.
Няма да изпадам в подробности, но накратко останах с усещането, че на човека хич не му се занимаваше.
Нищо не ми и обясни, някак се очакваше аз да съм супер наясно с раниците. Rolling Eyes
Като разбра, че няма да купя нищо на момента, съвсем пък вече изгуби интерес...
Все пак не искам да кажа нищо лошо, знам че адски много хора са доволни от там... Може да е било случайност. Но не е моето място определено.

Къде има по-голям избор ?
Освен всичко друго, там ми се стори, че няма особен такъв.

Последна редакция: чт, 27 май 2021, 16:19 от rave

Общи условия

Активация на акаунт