На път е нашата мечта, а 'Искам бебе' ни събра ! /тема 31/

  • 28 281
  • 780
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 340
Добре дошла, Хариомче. И аз подкрепям да изчакаш още малко преди 1вия преглед, освен, ако нещо нямаш неразположения. Аз заради загуба и много страх ходих по-рано, видяхме сакче, после чак жълтъчно мехурче и до ембриона определено си беше голям шаш...
За параноята - при всеки я има и (поне при мен) не спира...
Стискам палци всичко да е наред!

# 751
  • Мнения: 574
Аз отидох в края на 6та седмица и беше малко мъничко, така че естествено се притесних. Когато и да идеш, нагласата е важна. Аз си повтарях, че съм отишла, за да се изключи извънматочна и от там нататък всичко зависи от природата.

Чери много хубава е историяра със сина ти, понякога децата приемат истината по-добре отколкото очакваме. Мен като дете също уж все ме щадяха, та чак докато станах тинейджър, еми не бях доволна от този факт Grinning децата разбират. Мерси за темата с количките, ще взема да я прегледам.

Джеси супер, че всичко е ок все пак - все така да е!

# 752
  • Мнения: 2 120
Джеси, браво за новините! Все такива да са! 🍀

Хариом, честито и от мен! Лека бременност и здраво бебче по термин! 🍀

# 753
  • Мнения: 1 428
Записах за 8ми евентуално забременяване към 10-12 януари... Аз искам да видя да няма и някоя кистаа че съм с ПКЯ ... И се притеснявам но ще гледам да съм спокойна

# 754
  • Мнения: 602
Хариом, честито и от мен! Аз също препоръчвам д-р Вецев, изключителен специалист е. Също като момичетата те съветвам да не бързаш с първия преглед, особено щом и ти като мен си паника. Аз съм вече в 5ти месец и все още на всяко ходене до тоалетната проверявам дали няма кръв. Уж гледам да съм позитивна, че щом съм стигнала до тук всичко ще бъде наред, но нещо ме човърка.

Чери, ти започна ли да усещаш по- отчетливо бебка вече? При мен също се оказа че плацентата е вече високо и на това отдавам, че почти не я усещам, но последните дни има някои отчетливо потупвания.

# 755
  • Мнения: 1 042
Хариомче, не се притеснявай за кистите. Аз имах на единия яйчник, резорбира се до 10-12 г.с. самичка.

# 756
  • Мнения: 2 523
Благодаря момичета! Ще си отдъхна за малко в следващите дни. Иначе и аз проверявам всеки път за нещо нередно на ТХ. Параноя голяма съм хаха.

Добре дошла Хариом! Подкрепям момичетата да изчакаш малко с прегледа. Трудно е, но пък като отидеш и направо чуете сърчице е още по-прекрасно!

Исках да ви попитам на коя страна спахте/спите? Уж лявата е най-добре, но вече ми е много чувствителна и едва издържам. Въртя се надясно, обаче се стряскам че не съм на другата и се събуждам. Отделно като съм обърната наляво и усещам мъниците как са по-активни.

# 757
  • Мнения: 602
Джеси, аз спя предимно по корем, все още не ми пречи, с дъщеря ми също спях по корем до средата на пети месец. Иначе и на ляво и на дясно спя. Не съм се консултирала с АГ дали наистина е толкова фрапантно. При първата ми бременност не съм имала никакви проблеми, даже и по гръб спях дълго.

# 758
  • Мнения: 2 161
Почти цялата бременност я изкарах със спане на дясно. Уж си налагах да лежа наляво, ама то не се издържа и си се въртях и по гръб и на дясно че и по корем в началото.

Хариом, аз пък въпреки предишната загуба отидох ва преглед в първия ден на осма седмица заедно с таткото и направо чухме сърчице заедно за рърви път. То това му остана единствения случай да присъства на преглед. От там нататък ако изключим снимките от феталната я видя на 5-тия зен след раждането като ни изписаха.
Благодаря момичета! Ще си отдъхна за малко в следващите дни. Иначе и аз проверявам всеки път за нещо нередно на ТХ. Параноя голяма съм хаха.

Добре дошла Хариом! Подкрепям момичетата да изчакаш малко с прегледа. Трудно е, но пък като отидеш и направо чуете сърчице е още по-прекрасно!

Исках да ви попитам на коя страна спахте/спите? Уж лявата е най-добре, но вече ми е много чувствителна и едва издържам. Въртя се надясно, обаче се стряскам че не съм на другата и се събуждам. Отделно като съм обърната наляво и усещам мъниците как са по-активни.

# 759
  • Мнения: 1 042
Джеси, аз си спях предимно на ляво несъзнателно, просто ми беше по-удобно. Но често се събуждах обърната надясно. Но не мисля, че е драма и да спиш надясно, стига да не ти става лошо или зле да си така. Ако има някакви такива признаци, значи нещо, което не трябва, се притиска.

# 760
  • Мнения: 666
Шеф мама, усещам я вече всекидневно и съвсем ясно и отчетливо, но и при мен имаше период, доста дълъг, в който се бях шашнала, че нищо не усещам. Външно таткото не може да усети все още. Но на мен вече ми е по-спокойно така. Утре влизам в 21 седмица. Ти мисля беше малко по-назад, така че не се притеснявай!
Аз често се събуждам по полу корем - някак единят крак е свит, другият изправен, а едната страна на корема е притисната. Явно така ми е удобно, но се притеснявам и гледам веднага да сменя позата.
Събудих се и с гърлобол, така че се наливам с чайчета днес. Дано ми се размине!

# 761
  • Мнения: 1 428
Чери,яко не мине почни Авирон,дават го на бременни много е добро! Помага ми винаги

# 762
  • Мнения: 340
За спането, аз знам, че не е добре по гръб и то след първите 3-4 месеца. Наляво най-добре, амааа то не може само наляво. И на дясната страна да се спи пак е ок - аз ги редувам, обаче се будя всяка нощ за да пишкам и все като се събудя съм по гръб - четох, че не е фатално да се будиш и да си по гръб, стига да заспиваш на ляво/дясно ако можеш.
Освен това ми се появи една болка горе в тазобедрената става (т.нар "трохантерен бурсит", на английски GTPS) точно от ляво и спането само на лявата страна ми е невъзможно засега...Дано да отмине, въпреки че чета, че май ще става по-зле Sad

# 763
  • Мнения: X
Чери, аз през бременността карах на инфлуцид и тонзилотрен, по-скоро ти препоръчвам хомеопатия да пробваш първо, ако не си, пред авирон-а.  Оказа се, че можело близо година да се кара без по-силни лекарства, обаче почвах от най-малкото неразположение ип ресичах за 2-3 дни максимум.

# 764
  • Мнения: 666
Да, и аз предпочитам първо да пробвам с хомеопатия, чай, мед, лимони. Вече два пъти така удържам фронта, ще видим сега дали пак ще стане номера. Важното е да се хване в началото. Например мен сутринта ме болеше, сега не. Надявам се да не съм закъсняла.
Това със спането е доста трудно да го контролира човек, но все си мисля, че то инстинкта си знае работата Simple Smile
Момичета, вече сме 51 страница. Притеснявам се, че Рейвчето няма възможност вече да следи и прави всички теми на света. Някой друг има ли опит?

Общи условия

Активация на акаунт