Навици и привички на хората от други националности, които ни се струват странни

  • 107 554
  • 1 775
  •   1
Отговори
# 960
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Друго планинарско е да се берат билки и да се карамелизират на сироп и правят домашни билкови бонбони.
Много интересно,  случайно да  знаете как се правят?

# 961
  • Пловдив
  • Мнения: 23 705
Руснаците консервират всичко. Ходят в гората, берат гъби, боровинки, всичко каквото намерят и после консервират.

# 962
  • Мнения: 10 264
Мой колега американец консервира домати на сок и пюре, защото има в градината си. Но той прави по десетина буркана. Понякога ми носи домати, но да речем 5 домата. И като му кажа че сме ги изяли и направо е в несвяст. Все едно сме изяли един камион. Не може да проумее как сме изяли пет домата. Прави и слънчеви краставици, които пак ми носи в една кисия 😂
Не разбрах, кое му предизвиква несвяста? Пет домата са 1 кг и евентуално 2 салати. Всъщност прави ли се салата от домати?....

Еми те много много домати не ядат. За шопска салата не са и чували. Не съм сигурна въобще дали им идва на ума че домат се прави на салата.....Може да си мислят че като ябълки го ядем/гризем.  Показвам им картинки, казват вкусно изглежда, но да седне някой да си прави абсурд. Too much work било. А и не знам защо не обичат прясно домати. То вярно че е гадно това от магазина, но все пак ако обичаш можеш да си намериш читаво. Ние сме намерили ферми лятото и си купуваме от там. Но като цяло нямат навик да ядат домати.

# 963
  • Мнения: 25 650
Доколкото знам, маринованите яйца са еврейска традиция – да се удължи срокът на годността им в горещите зони на планетата.
Даже и рецепти съм чела – яйцата се варят много часове, докато почернеят. След това се мариноват.

# 964
  • Мнения: 9 890
Доколкото знам, маринованите яйца са еврейска традиция – да се удължи срокът на годността им в горещите зони на планетата.
Даже и рецепти съм чела – яйцата се варят много часове, докато почернеят. След това се мариноват.
Ауу, какъв вкус има това?!? Fearful

# 965
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Стават кафеви, мляко с кафе. Имат леко карамелен вкус.
Не са лоши.
Казват им еврейски яйца, защото на тялото му трябвало повече калории да хи храносмели, отколкото яйцето отдава 🤣

Не само евреите мариноват, такива яйца има и в Германия, и във Великобритания. Сварени и обелени стоят в марината. Китайците също ги мариноват. Сваряват, начупват черупката, но си е на яйцето и ги слагат в марината от силен черен чай, подправки и сол. И те си променят цвета, маринатата е черна.
Имаше и някакви други, дето ги заравяха.

Няма ли някой от Норвегия да разкаже за коледните ребърца с течността за почистване на 00? 🤣

# 966
  • FRANCE
  • Мнения: 2 229
Значи яйца за диета. Ядеш и слабееш Joy

# 967
  • Германия
  • Мнения: 8 101
Стават кафеви, мляко с кафе. Имат леко карамелен вкус.
Не са лоши.
Казват им еврейски яйца, защото на тялото му трябвало повече калории да хи храносмели, отколкото яйцето отдава 🤣

Не само евреите мариноват, такива яйца има и в Германия, и във Великобритания. Сварени и обелени стоят в марината. Китайците също ги мариноват. Сваряват, начупват черупката, но си е на яйцето и ги слагат в марината от силен черен чай, подправки и сол. И те си променят цвета, маринатата е черна.
Имаше и някакви други, дето ги заравяха.

Няма ли някой от Норвегия да разкаже за коледните ребърца с течността за почистване на 00? 🤣
Аааа, тези китайски яйца съм яла. Не бяха лоши. Друго, което съм опитвала беше някаква гъба, която като я сваряха, на мен ми приличаше на медуза. Китайската ми съквартирантка ни покани мен и другата съквартирантка (германка), аз от учтивост си изядох порцийката, горката германка след първата лъжица отиде да драйфа.

# 968
  • Мнения: 6 324
Друго планинарско е да се берат билки и да се карамелизират на сироп и правят домашни билкови бонбони.
Много интересно,  случайно да  знаете как се правят?
Нямам представа за подробностите, но моята фризьорка, която е голяма планинарка и голяма кулинарка също така Simple Smile))) няколко пъти ми е споменавала за бонбоните ѝ от брани билки. Доколкото съм разбрала нещо, процесът е на карамелизиране, изсушаване върху готварска хартия, после се пресяват в сито с пудра захар, за да не лепнат, но и за да не се покрият прекалено с още захар.

# 969
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 163
Няма ли някой от Норвегия да разкаже за коледните ребърца с течността за почистване на 00? 🤣

Е и в България се правят сладка при които плодовете се киснат във вар или там какъвто строителен материял беше. Химията е голяма работа, точната рецепта също Smiley

Китайските "стогодишни яйца" също се киснат във негасена вар сурови и не се готвят, с аромат на 00 са, спокойно могат да седят на една трапеза с норвежците.


Тия билковите бонбони се продават готови, някакви странни лукчета на цената на торта гараш.

# 970
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 391
Гадост! Нареждат се до запъртъците с перушина които ядат във Филипините и всички насекоми и полуживи риби и жаби на японците, до черният пудинг на англичаните и развалената риба но норвежците.

# 971
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 163
Черния пудинг си е кървавица, виж другото е несравняемо с човешка храна.

Между другото ЕС тези дни одобри яденето на червейчета, да ни е сладко 😁

# 972
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Не бяха ли шведите с миризливата риба?

Ефи, варта не мирише 😊

# 973
  • Мнения: 630
Туршията е много популярна при арабите, поне в Леванта. Това долу е сергия за туршия на пазар в Дамаск. Там я продават буквално навсякъде, редом с бидоните с маслини, също на всяка крачка. Розовото мисля, че е цвекло, слагаха ми го в сандвича с фалафел. Мен май ми идваха малко солени, както и киселите им краставички.
В Сирия имаше българско сирене, в смисъл като разновидност, там си го правят. Имаше и техен кашкавал, казваше се София, на опаковката гордо пишеше, че е произведен по българска технология. Колбаси обаче нямаха, даже кренвиршите бяха вносни в консерва, не че е голяма загуба. Имат пастърма обаче, а суджукът - на арабски също се казва суджук, но разговорно се произнася "суджу", се маже на сандвич.

# 974
  • София
  • Мнения: 4 668
Туршията е много популярна при арабите, поне в Леванта. Това долу е сергия за туршия на пазар в Дамаск. Там я продават буквално навсякъде, редом с бидоните с маслини, също на всяка крачка. Розовото мисля, че е цвекло, слагаха ми го в сандвича с фалафел. Мен май ми идваха малко солени, както и киселите им краставички.
Взе ми думите от устата. Слагат го и на шиш таука, (по нашему дюнер с пиле).
Но техният е адски постен. Като си говорех с 1 приятел, фитнес маниак, му викам, аз ям диетично, дюнери.
Той, каквоо!? Дюнерите не били диетични. Той си ги представя като тукашните, с ориз и пържени картофи.

Арабският шиш таук е от мариновано пиле, с минимум мазнина, малко кисело зеле, онова розовото цвекло, и лъжица честнов сос. Това е.

Общи условия

Активация на акаунт