Изтъняват ли миглите ви от ежедневното използване на спирала?

  • 1 139
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 14
Използвам спирала(качествена) повече от 20години и напоследък забелязвам промяна в миглите - станали са рехави и изтъняли. Чудя се дали се дължи на спиралата или си е нормален процес?Спиралите дали ни увреждат миглите? Имате ли наблюдения?

# 1
  • Мнения: 819
Ако махането на грима е агресивно, тоест много търкаш с тампона е възможно да падат по няколко мигли.
Надявам се не си си лепила от изкуствените мигли, защото те много уреждат естествените.
Може да пробваш да ги мажеш с бадемово масло, както и веждите.

# 2
  • Мнения: 19 969
Ако сте на над определена възраст е на хормонална основа. Косата, космите изтъняват, стават по-редки. Не е задължително да е от козметиката.

# 3
  • USA
  • Мнения: 7 319
Аз съм човек,който непрекъснато носеше спирала(Диор,Есте и Ланком,така че дори по-скъпа марка не означава,че се мажем с мед и масло) в продължение на години и в резултат,сега съм с доста къси и редки мигли.Oт години ходя за екстеншъни на миглите.
Не смятам,че това е единствената причина за лошия им вид,но приемам,че е основната.
Ревиталаш много ми помогна,но резултата е временен.

# 4
  • Мнения: 663
Аз имам дълги и гъсти мигли, ползвам дрогерийни спирали, принципно страдам от хормонален косопад, но миглите не са ми засегнати от това. Имах подобен период, като описания от вас, и си мисля, че се дължеше на неподходящ продукт и по-агресивно търкане при сваляне на грим. Миглите ми се накъсаха и част от тях паднаха изцяло. Оправих се с мазане на рициново+бадемово масло+витамин А всяка вечер за две-три седмици и сега внимавам повече. От тогава не съм имала проблем, но продължавам от време на време да си ги подхранвам със същата смес.

# 5
  • Мнения: 805
Аз затова от години НЕ си махам грима с тампон. Не само заради миглите, ами и самата кожа на очите се трие, а те все пак са нежни- моите поне са много чувствителни към памук. Спирала махам на чешмата като навлажнявам миглите или директно измивам лицето със сапун/ измивен гел/ пяна. След измиване на лицето каквото остане - с тампонче, но много често нищо не е останало и директно минавам на околочния крем- Bioderma sensitive, с който мажа и миглите покрай другото понякога.За момента ползвам за измиване Bioderma и съм купила Dior за след кaто ми свърши Bioderma-та. Ами каквото и да си мажем- то все пак е химия, пък и дърпане. Помня, че като бях на 14 миглите ми стигаха веждите, сега на 35 е малко по-различно Simple Smile  Давайте им почивка! Покрай Короната като работя от вкъщи и не се гримирам сякаш цялостното състояние не само на миглите, но и на лицето се подобрява.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 576
И аз свалям така - измивен гел и после малко мицеларна вода под очите. Но никога не съм теглила и чистила самите мигли с тампон.
Нося спирала всеки ден, дрогерийни марки и миглите ми са добре.

# 7
  • Мнения: 14
И аз свалям така - измивен гел и после малко мицеларна вода под очите. Но никога не съм теглила и чистила самите мигли с тампон.
Нося спирала всеки ден, дрогерийни марки и миглите ми са добре.
От колко години носите спирала всеки ден?

# 8
  • Мнения: 1 201
Последната година си слагам спирала изключително рядко, просто защото не бях доволна от начина по който ми изглеждаха миглите след ежедневна употреба. Всяка вечер нанасям рициново масло и определено забелязвам ефект - миглите ми са по-дълги и гъсти.

# 9
  • София
  • Мнения: 38 576
Нямам спомен. Много. Не е баш всеки ден, но поне 5 дни седмично. Държа да изглеждам добре, правя си лек грим - бб крем, хайлайтър, спирала, червило.
Даже някъде бях си снимала миглите със и без. Моите са гъсти, но къси по мое разбиране.

# 10
  • Мнения: 805
Rockstar, може ли да споделиш тази снимка преди и след? Simple Smile

# 11
  • Мнения: 478
На 40 съм. Спирала исползвам горе-долу редовно от 16-годишен възраст. Почти винаги спиралата ми не са от скъпи марки, по-скоро са евтини. Не виждам никаква особена промяна на миглите.

# 12
  • Мнения: 2 147
Извинете, че нахлувам в темата с въпрос и аз... но бихте ли споделили как нанасяте масла по миглите си, без да се притеснявате, че могат да влязат в очите? Има ли някаква техника и "врътка"? 🙂 Благодаря!

# 13
  • Мнения: 819
Извинете, че нахлувам в темата с въпрос и аз... но бихте ли споделили как нанасяте масла по миглите си, без да се притеснявате, че могат да влязат в очите? Има ли някаква техника и "врътка"? 🙂 Благодаря!
Лично аз го правя с клечка за уши Simple Smile

# 14
  • Мнения: 663
Извинете, че нахлувам в темата с въпрос и аз... но бихте ли споделили как нанасяте масла по миглите си, без да се притеснявате, че могат да влязат в очите? Има ли някаква техника и "врътка"? 🙂 Благодаря!
Със стара четка от спирала

# 15
  • USA
  • Мнения: 7 319
Преди години съм ползвала рициново олио на миглите.Ефект не видях никакъв,а се мажех редовно всяка вечер.
На сутринта една можех да си отлепям очите.Чувството беше ужасно,понякога си мислих,че кожата ми се е залепила и няма отваряне.С клечка за уши нанасях.

# 16
  • Мнения: 3 315
Бях останала почти без мигли след едни "косъм по косъм". На мен ми помогна да слагам под спиралата един серум за мигли на евелин, ефекта дойде  късно, но мигли растат бавно, така че имах търпение. Още си го ползвам, предполагам някои от по- висок клас може и да имат по- добър ефект, но това е по моя джоб. Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 1 326
Моите се оправихa с Careprost. Станаха хем гъсти, хем дълги. А със спирала стават като изкуствени.

Общи условия

Активация на акаунт