НОЕМВРИйчета 2❤2❤ тема 1

  • 21 977
  • 765
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 427
Вигантол х3, малтофер х6 капки (заради нисък хемоглобин), пробиотик. Масажи правим след баня. Упражнения. Активната гимнастика още им е странна, но почват да хващат и се заглеждат. Малката днес на няколко пъти се изправя от полулегнала до седнала. Ще падне скоро от дивана Joy

# 16
  • Мнения: 266
🥳 йеей 🥳 от март месец я чакам тази тема ❤😚🎉

# 17
  • Мнения: 482
Здравейте, и в новата тема, момичета 🌷 мен също ме интересува гимнастиката кога се започва. Мислех за Коледа да му взема даже. Нашата педиатърка каза да започваме вигантола от 25-я ден, т. е от вчера, 🤗  а за вит. К ни вика на 30-я

# 18
  • Мнения: 220
Някой ползва ли капките против колики Лефакс? Доволни ли сте и как/кога ги давате?
В сряда ставаме на месец,гимнастиката не ни е интересна, за малко седи в шезлонга.
От няколко дни ни мъчат коликите. Бяхме му взели Абоколикен,Но сякаш не помагат. Днес поръчахме лефакс, надявам се да помогнат.

# 19
  • Мнения: X
Joy извинявайте, ама винаги ме изумяват изречения като "акахме", "станахме на..." И тн. Много ми е забавно....

Да лефакс добри отзиви съм чувала, но може да ви запече.
Нас ни били много силно в ляво. Като към яйчниците ( или поне онези от нас, които имат ляв яйчник ги боли) и бъбреците. И леко ми е тревожно кво ми се случва...

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Благодаря и аз за темата! Blush
Аз искам да слагам малкия на активна гимнастика, но я чакаме като подарък от семейството на брата на ММ. Поръчаха я още миналия месец, но явно е било предвидено за Коледа, защото още не са ни я дали. Малкия тогава ще е почти на 2 месеца, надявам се да не е късно. Засега го слагам в люлка, но най-много му харесва да стои на повивалника, незнайно защо. Въртележката над креватчето също му е доста интересна.
Днес не знам какво му стана, върна ни е първите дни.. кърмих го цял ден, не е спал и 1 минута отделно, да не говорим, че като цяло през деня има сумарно 2-3 часа сън. Дано през нощта спи.

# 21
  • Мнения: 577
Благодаря и аз за темата! Blush
Аз искам да слагам малкия на активна гимнастика, но я чакаме като подарък от семейството на брата на ММ. Поръчаха я още миналия месец, но явно е било предвидено за Коледа, защото още не са ни я дали. Малкия тогава ще е почти на 2 месеца, надявам се да не е късно. Засега го слагам в люлка, но най-много му харесва да стои на повивалника, незнайно защо. Въртележката над креватчето също му е доста интересна.
Днес не знам какво му стана, върна ни е първите дни.. кърмих го цял ден, не е спал и 1 минута отделно, да не говорим, че като цяло през деня има сумарно 2-3 часа сън. Дано през нощта спи.

Абсолютно по същия . Аз защото много я хВалих , колко е добричка и послушна , та днес не е мигнала и голямо мрънкане и разнасяне падна .
Ние ходихме на консултация на 30тия ден , но не й дадоха вит.К 🙄

# 22
  • Мнения: 266
Ето днес по въпроса за съня 💋 https://1naum.com/event/psihologiq-na-sunq/?fbclid=IwAR1-lel_KoL … FjhvnxwegycJ-UldI
Аз давам Лефакс + Биогая и съм доволна от бърз резултат. От около седмица моя юнак започна да се гърчи като червейче и снощи - трета вечер вече си заспива отново в неговото легълце спокойно без писъци, друсане, затопляне и рев и от двете страни. 😃
И на мен ми пропуснаха поне 3-4 памперса на Pampers Premuim - отгоре на гръбчето, отдолу на крачето... все някъде беше мокро и добре че бях взела само един пакет, но пък съм много доволна от Pampers Pure и от Pufies.

# 23
  • Мнения: 176
Благодаря за темата.
Да си измрънкам и аз. Вчера беше кошмар Ема цял ден беше много не спокойнаь рева почти половин ден. Скъса ми сърцето. Успокоя я за 10 мин и пак. Съдира се от рев. Взех абоколикен и вече към 23ч след няколко приема и на саб симплекс успя да заспи. Спала е върху мен 3 часа. После вече до мен. Много е гадно да не можеш да му помогнеш и успокоиш. Малко ми остана да ревна с нея.
Измрънках си, мерси, че ме търпите.

# 24
  • Мнения: 87
Здравейте мами, имам питанка🙂
Има ли тук кърмещи мами с мастопатия?Имате ли проблем с втвърдяване на гърдата.Масажи?
От родилното ни изписаха биоамика 6*5капки преди хранене и само това.Никой не каза колко време.Консултация чак на 20 ия ден,до тогава- оправяй се.
При къпане малкия бутна пъпчето и сега има кафеникаво/ кръв при чистене.Има ли нужда от притеснение.Слагам спирт и пудра.
Ох,при първо дете или поне при мен притеснението е огромно.все мисля,че нещо пропускам.

# 25
  • Мнения: 5 234
От вчера го почнаха коликите предполагам.
Искам да попитам давате ли и какви капки  срещу колики?

# 26
  • Мнения: 3 029
За коликите давам Еспумизан, но не съм сигурна дали има особен ефект. Обикновено плача спира след пръцване, изхождане или оригване.

# 27
  • Мнения: 4 839
И при нас като Хелинор, само че даваме Лефакс. Сега го спряхме и не ми се вижда много по-различно положението, честно казано...

# 28
  • Мнения: 606
Първо благодаря за темата!

И аз смених Инфакол със Лефакс, понеже го запече. 2ри ден сме и още не мога да кажа има ли резултат. При вас има ли проблем с това? Аз също го давам с биогая. Да попитам и колко помпички и колко пъти на ден давате? Аз давам 1 три пъти на ден. Знам, че може мах 6.

За съня ще постна една снимка сега:

Не знам колко е вярно, но Коки влиза в този критерий, освен в моментите на истеричен рев, минала седмица. Наистина мисля, че е било скок в растежа. Чета в сайта на Хедра и отговаря 1:1.

# 29
  • Мнения: 482
Петя, не, няма повод за притеснение. На малкия пъпчето падна в болницата, но доста време ставаше по същия начин, както го описа. Просто почиствахме 2 пъти на ден със спирт и слагах едно тампонче, защото забелязах, че от памперса понякога се разранява.

Общи условия

Активация на акаунт