Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 140

  • 63 020
  • 750
  •   1
Отговори
# 150
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Може с ганаш да измажеш, бял или кафяв, а може и да добавиш бял шоколад, разтопен, към масления крем (аз често правя така, защото не ми харесва и на мен масления крем на вкус).

# 151
  • Мнения: 5 943
Благодаря! А при ганаша какво съотношение ми трябва, за да е гъсто и плътно?

# 152
  • София
  • Мнения: 1 678
Благодаря! А при ганаша какво съотношение ми трябва, за да е гъсто и плътно?

Аз последният път правих 200 гр бял шоколад за готвене от Лидъл с 200 мл от тяхната сладкарска сметана и стана доста плътно (в хладилна стегна доста и трябваше да го чакам малко да отпусне). При мен проблема е, че нямам техника за измазване и ми е трудно да го направя гладко и равномерно:)

# 153
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Белия ганаш за да не топи платката, която реално е фпнданова хартия, трябва да бъде 1 част сметана, 3 части шоколад. Малко по-назад в темата някой беше дал пропорциите.
Обикновения ганаш е 1:2 сметана към млечен или черен шоколад.

# 154
  • Мнения: 5 943
Благодаря!

# 155
  • Мнения: 6 622
А къде мога да погледна как се прави бял ганаш стъпка по стъпка? Не съм правила никога.

# 156
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
То не е голяма философия, загряваш сметаната леко да започне да къкри, но не да ври, зашиваш белия шоколад с нея и оставяш за 5 мин да се разтопи, след което бъркаш до хомогенна смес. Оставяш да изстине до стайна температура и това е. Прегледай последните 2 - 3 страници от темата, някой беше дал точните пропорции.

# 157
  • Мнения: 5 046
А къде мога да погледна как се прави бял ганаш стъпка по стъпка? Не съм правила никога.
Примерно тук : https://ourchocolatediaries.wordpress.com/2013/11/21/%D0%B2%D1%8 … 0%B5%D0%BB%D0%B8/

# 158
  • София
  • Мнения: 1 678
Благодаря! А при ганаша какво съотношение ми трябва, за да е гъсто и плътно?

Аз последният път правих 200 гр бял шоколад за готвене от Лидъл с 200 мл от тяхната сладкарска сметана и стана доста плътно (в хладилна стегна доста и трябваше да го чакам малко да отпусне). При мен проблема е, че нямам техника за измазване и ми е трудно да го направя гладко и равномерно:)

Сега осъзнах каква глупост съм написала, 200 мл сметана към 400 гр шоколад го правих, исках да е 1:3, но нямах толкова шоколад и 1:2 стана добре според мен

# 159
  • Мнения: 6 622
Благодаря ви много! Утре ще пробвам да направя ганаш.

# 160
  • Мнения: 5 046
Действай смело , Лимонче , няма нищо сложно. Аз се заех да правя анасово-кокосовата торта, която 2 в 1 пусна. Като цяло съм лаик в правенето на торти( с изключение на чийзкейкове) ,а в украсяването им пък съвсем. Не съм и обурудвана с нужните инструменти, та да видим как ще импровизирам.

# 161
  • Мнения: 4
Здравейте! От скоро се опитвам да правя торти. Сега предстои празник, за който ме помолиха да спретна нещо. Дали ще се получи добре според вас, ако направя шоколад и ванилия. Да редувам ванилов блат и крем с шоколадов блат и крем. И с какво да измажа тортата? Трябва да е бяла. Дали е удачно само с бита сметана? Благодаря предварително на включилите се?

# 162
  • Мнения: 5 046
Пак съм аз - още на блата и издънка. Не бухна толкова , че да успея да направя от него 4 платки. Не се изпече достатъчно отдолу, въпреки , че го пекох едно ниво под средата и се разпадна долната част , като го вадех от формата , за да го обърна върху решетка и като цяло се получи сбит , вместо да е лек и въздушен. Къде може да е проблемът? Това е рецептата:  https://bake-street.com/tarta-de-pina-y-coco-fault-line-cake/
Утре мисля да пробвам пак, а ако не стане ще купя готови блатове .

# 163
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Дали ще се получи добре според вас, ако направя шоколад и ванилия. Да редувам ванилов блат и крем с шоколадов блат и крем.
Чисто вкусово ванилия и шоколад се обезличават един друг. Визуално е интересно, обаче ако държите на вкуса, може да комбинирате други вкусове - ванилия с нещо друго, или шоколад с нещо друго. Не е проблем да ги съчетаете, но не очаквайте Уау! вкус

# 164
  • Мнения: 6 732
iren11, направи си обикновен пандишпанов блат или някакъв друг, който предпочитате и обичате. На мен оригиналният ми се получи, обаче не бях впечатлена от вкуса му. Ще си позволя да се самоцитирам за въпросната торта, ако това ще ти помогне в направата ѝ.
Скрит текст:
Блатът може да е и обикновен пандишпан или подобен, който харесвате.
Джинджифилът в ананасовия кърд за мен е много. Аз сложих само 10-15 гр и си се усеща достатъчно. Придава една леко пикатна и свежа нотка. Но, ако не обичате джинджър, спокойно можете да го прескочите.
Кокосовият мус е доста като количество. Отделих от него 1 купичка и пак стана доволно дебел слой. 150-200 гр сметана са му напълно достатъчни. Няма нужда чак от 300гр. Сложих и малко повече захар, защото не ми беше сладък с количеството от рецептата, но това си е според вкуса на всеки.
Швейцарския маслен крем го направих с 4 белтъка и 250 гр масло. Останалите съставки не съм променяла. И от него ми остана 1 чаша без да го пестя при измазването.

Общи условия

Активация на акаунт