Био/ органична и натурална козметика - тема 8

  • 48 750
  • 658
  •   1
Отговори
# 570
  • Пловдив
  • Мнения: 1 365
Здравейте!
Да ви попитам...
Имаше преди една скраб маска на Фитокод, много, много добра. Вече не се предлага Sad Имам съвсем малко от нея. Да се намира някакъв аналог? Защо я спряха, не знам?!?
Предложете ми продукти за лице (за измиване, слънцезащита) за госпожици на около 10-11г.?
От много време нямат и кремът с невен за ръце. Надявам се, че не са го спрели.
Щом ползвате Фитокод, измивания им от серията LB бих го ползвала и за децата.

# 571
  • Бургас
  • Мнения: 444
Здравейте! Радвам се, че попаднах на тази тема и с удоволствие ще я следя. Използвам повече от 15 години предимно натурална козметика и съм толкова свикнала с нея, че ако попадна на типичната ми е трудно да я възприема и веднага улавям наличието на синтетични аромати, които ме отблъскват. Употребявам предимно продуктите на Алверде в ДМ и Алтея Органикс. Прегледах коментарите ви и виждам, че има и други марки, които харесвате, които бих опитала примерно Wooden spoon. Как може да определите качеството на продуктите спрямо Алтея. Може ли да сравните дезодорантите на Алверде и Wooden spoon и кои предпочитате? Аз съм алергична към алуминий и не мога да използвам повечето стандартни рол-они, затова отдавна съм с Алверде, те не ми предизвикват раздразнения. Цената им е повече от достъпна, но може би другите ги превъзхождат с нещо и ще се радвам да споделите с какво. Също искам да попитам тези които са ползвали флорални води на Ина и Алтея откривате ли разлика в качеството и кои предпочитате? На Алтея съм ползвала част от кремовете и като цяло ми понасят добре (кожата ми е реактивна и често правя алергични реакции) единствено околочният крем с розово масло ми предизвика раздразнение и не го използвах и оттогава не рискувам много с тяхна козметика, която не съм пробвала първо с тестер. Голямо попадение за мен се оказа био балсамчето им в жълтата тубичка за деца и бебета, който е против кожни раздразнения. Това чудо го използвам за себе си къде ли не. Помага при ожулвания, протривания, моментално ми облекчи изгаряне с вряла вода. Сега преди празниците имаха от типичните намаления и си накупих доста нови за мен продукти. Взех си от балсамите им в метални опаковки с лавандула и роза, новият им крем за ръце с розово масло, вода от безсмъртниче и ет. масло пак от безсмъртниче. Кремът за ръце ми допадна и има приятен аромат. Балсамът с лавандула ще ми стане любим продукт. Ползвам го вместо вазелин за устни или просто, защото съм пристрастена към аромата на лавандула. Този с роза също е хубав, но там не знам защо усещам по-силно аромата на розмарин, отколкото на роза и това малко ме разочарова, но ще го преживея. Ет. масло от безсмъртниче мисля да го използвам като си направя микс от масла за лице, които да ползвам вечер и приемам идеи и рецепти, ако ползвате такива. Преди си вземах готовото шипково масло на Алверде (те го превеждат като масло от дива роза, което всъщност е шипка) и там си добавях ет. масла по мой избор, но сега съм си взела отделно базови масла и мисля да си ги миксирам сама. От почистващите гелове за лице твърдо използвам тези на Алверде, особено имат един с лечебна глина и чаено дърво, който по никакъв начин не ми изсушава кожата и не ми предизвиква никакво раздразнение. Въобще не е имало техен продукт, към който да направя алергична реакция и затова съм им заклет фен. По отношение на слънцезащитата съм ползвала този с розово масло на Алтея и ми хареса, но защитата му е малка за лятото, а аз съм и със слънчева алергия... и ми трябва нещо с по-голям фактор. Ако може да препоръчате нещо подходящо ще съм благодарна да се отърва от медицинската козметика, защото и с нея имах злочест опит преди месец. Уж крем за чувствителна и реактивна кожа, а ми предизвика доста сериозна алергична реакция. Мисля, че написах цял ферман и благодаря предварително на всички, които имат търпението да го изчетат!

# 572
  • Мнения: 1 228
Здравейте!
Да ви попитам...
Имаше преди една скраб маска на Фитокод, много, много добра. Вече не се предлага Sad Имам съвсем малко от нея. Да се намира някакъв аналог? Защо я спряха, не знам?!?
Предложете ми продукти за лице (за измиване, слънцезащита) за госпожици на около 10-11г.?
За госпожицата това няма да и навреди:
https://bodibeauty.bg/product/bodi-beauty-pirin-dream-complex-iz … vasht-gel-za-lice
А и мернах, че сте от Пловдив, така че можете на място да си го вземете.

# 573
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 805
kojo, според мен всичко е индивидуално, реакцията на кожата може да е различна при различните хора. Трябва да се пробва, за съжаление и на мен ми се случва понякога да дам пари, за неща които се оказва впоследствие не ми подхождат.
Напоследък ми харесват и ползвам доста продуктите на Zoya Goes Pretty, като крем за лице с безсмъртниче, с роза, флуид за лице с хилауронова киселина, маска за коса, която ползвам като балсам, маслата за тяло, и т.н.
Също ми харесват продуктите на Hands Made Naturals.

# 574
  • При децата ми
  • Мнения: 6 189
Здравейте!
Да ви попитам...
Имаше преди една скраб маска на Фитокод, много, много добра. Вече не се предлага Sad Имам съвсем малко от нея. Да се намира някакъв аналог? Защо я спряха, не знам?!?
Предложете ми продукти за лице (за измиване, слънцезащита) за госпожици на около 10-11г.?
За госпожицата това няма да и навреди:
https://bodibeauty.bg/product/bodi-beauty-pirin-dream-complex-iz … vasht-gel-za-lice
А и мернах, че сте от Пловдив, така че можете на място да си го вземете.

Показаният продукт дали е подходящ за по-големи госпожици и господа? 14 г. и 20 г.? И за майка  им, 47 г.Simple Smile

# 575
  • Мнения: 1 228
Здравейте!
Да ви попитам...
Имаше преди една скраб маска на Фитокод, много, много добра. Вече не се предлага Sad Имам съвсем малко от нея. Да се намира някакъв аналог? Защо я спряха, не знам?!?
Предложете ми продукти за лице (за измиване, слънцезащита) за госпожици на около 10-11г.?
За госпожицата това няма да и навреди:
https://bodibeauty.bg/product/bodi-beauty-pirin-dream-complex-iz … vasht-gel-za-lice
А и мернах, че сте от Пловдив, така че можете на място да си го вземете.

Показаният продукт дали е подходящ за по-големи госпожици и господа? 14 г. и 20 г.? И за майка  им, 47 г.Simple Smile
Не виждам причина да не става.

# 576
  • Мнения: 8
Здравейте,
Извинявам се, че така нахлувам в темата.
Имам дъщеричка, на 8г., от известно време ми прави впечатление, че след баня получава алергични петна, типична уртикария.
Смених шампоана и сапуна, които ползва, с такива, които не съдържат SLS и ми препоръчаха в аптеката.
Осезаемо се подобри.
Към тези от вас, с доказана непоносимост към тези съставки, какви тестове са ви назначавали, тъй като, предполагам, алергените може да са доста и различни?
Аз самата съм изключително алергична към доста неща, тоест детето определено е предразположено към такива състояния.
Има ли конкретни марки, от които сте доволни и да са подходящи за възрастта?
Благодаря ви предварително!

# 577
  • Мнения: 2 658
Биодерма Атодерм душ гел. Цяла туба от 1 л ми стига цяла година. С това се мие и коса и тяло, и с нищо друго.
При нас е атипичен дерматит, но едва ли се появява от нещо конкретно. Не съм правила тест за алергия

# 578
  • Мнения: 1 228
Здравейте,
Извинявам се, че така нахлувам в темата.
Имам дъщеричка, на 8г., от известно време ми прави впечатление, че след баня получава алергични петна, типична уртикария.
Смених шампоана и сапуна, които ползва, с такива, които не съдържат SLS и ми препоръчаха в аптеката.
Осезаемо се подобри.
Към тези от вас, с доказана непоносимост към тези съставки, какви тестове са ви назначавали, тъй като, предполагам, алергените може да са доста и различни?
Аз самата съм изключително алергична към доста неща, тоест детето определено е предразположено към такива състояния.
Има ли конкретни марки, от които сте доволни и да са подходящи за възрастта?
Благодаря ви предварително!
Тези петна след време избледняват и изчезват, нали? Това е точно проблем на СЛЕС/СЛС, и всички там кокосулфати и т.н., които премиват кожата и премахват вповече кожния себум. В резултат се увеличава трансепидермалната водозагуба, и се стига и до пост-реакция на кожата.
Та, едно, че трябва да ползвате безсулфатни продукти, друго, че в тях трябва да има обратно омазняващи съставки като глицерил олеат.
Baby Love на ДМ имат не лош продукт, вижте и какво предлагат в марката им Алверде.
Евентуално след душ детето може да ползва някакво масълце за тяло и толко.

# 579
  • Мнения: 8
ColorIndex,
Да, точно такъв тип са петната.
Много благодаря за изчерпателния и полезен отговор и насоки, тъй като доста препарати, забелязах, че съдържат кокосулфати, вместо другите SLS, и се чудех, дали и тях да избягвам.
Още веднъж, благодаря!

# 580
  • Мнения: 1 228
ColorIndex,
Да, точно такъв тип са петната.
Много благодаря за изчерпателния и полезен отговор и насоки, тъй като доста препарати, забелязах, че съдържат кокосулфати, вместо другите SLS, и се чудех, дали и тях да избягвам.
Още веднъж, благодаря!
Всяко растително масло има профил на мастните киселини, които съдържа. Кокосовото съдържа 60 % лаурилова (С12) киселина, и за мен са нелепи опитите да скриеш Л зад коко... ама те химиците са кът във фирмите...
Другото дразнещо нещо е да се лепят диагнози "атопичен дерматит" на децата, при все, че там нещата са много ясни и категорични. Меркантилизма на лекарската маса наистина освен досаден, е и неприятен.

# 581
  • Мнения: 5 375
Здравейте! Нахлувам в темата с молба да ми препоръчате изпитани продукти за омазняващи се кожа на лицето и скалп. В допълнение кожата ми е чувствителна, а косата - с тънък косъм. Ако израсте дори само малко под рамото, изтънява още повече, започва да цъфти, а косопадът се усилва. Какъвто и шампоан да съм ползвала досега, скалпът изкарва 1-2 денонощия в добро състояние, после се усеща омазняване (понякога и неприятна миризма) и започва да се лющи.
На 36 години съм, бих казала, че не се виждат по лицето признаци на стареене още. По принцип е рано според мен, но случаи всякакви, така че уточнявам и това. Разширените пори обаче започват да стават все по-видими на определени места, също така винаги съм имала тъмни кръгове под очите. Често буквално усещам, че лицето ми не е нито достатъчно чисто, нито достатъчно хидратирано.
Бих се радвала на всякакви препоръки и съвети. Благодаря предварително!

# 582
  • Мнения: 778
Здравейте, някой използвал ли е шампоаните на Phyto? Търся си шампоан, от който да не ме сърби скалпа, а в последно време това е мисия невъзможна. Приемам и други препоръки ако имате. Косата ми освен чувствителния скалп е обезцветена и това още повече ме затруднява да намеря задоволителен продукт.
Ако не е много нахално, ColorIndex, искам да помоля да коментирате този състав:
Скрит текст:
PAEONIA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT. AQUA/WATER. SODIUM LAUROYL SARCOSINATE. COCAMIDOPROPYL BETAINE. Propanediol. GLYCERIN. DISODIUM COCOAMPHODIACETATE. PEG-15 COCOPOLYAMINE. Polyacrylate-33. SODIUM CHLORIDE. Oleth-5. POUTERIA SAPOTA SEED BUTTER. MAURITIA FLEXUOSA FRUIT OIL. Polyquaternium-10. ISOSTEARAMIDE MIPA. GLYCOL DISTEARATE. COCO-GLUCOSIDES. GLYCERYL OLEATE. CITRIC ACID. LAURETH-4. Triethanolamine. GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE. COCONUT ACID. ADANSONIA DIGITATA SEED OIL. LAURYL PYRROLIDONE. PANTHENOL. SACCHARIDE ISOMERATE. GLYCERYL LAURATE. SODIUM PHYTATE. STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER. HYDROLYZED CORN PROTEIN. HYDROLYZED SOY PROTEIN. HYDROLYZED WHEAT PROTEIN. SODIUM CITRATE. BENZOIC ACID. Tocopherol. Maltodextrin. HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE. LECITHIN. ASCORBYL PALMITATE. SODIUM BENZOATE. PHENOXYETHANOL. METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE. METHYLISOTHIAZOLINONE. CI 75470/CARMINE. FRAGRANCE. 1197Z.
Това содиум лаурил саркосинат също ли изсушава?

# 583
  • Мнения: 1 228
Здравейте, някой използвал ли е шампоаните на Phyto? Търся си шампоан, от който да не ме сърби скалпа, а в последно време това е мисия невъзможна. Приемам и други препоръки ако имате. Косата ми освен чувствителния скалп е обезцветена и това още повече ме затруднява да намеря задоволителен продукт.
Ако не е много нахално, ColorIndex, искам да помоля да коментирате този състав:
Скрит текст:
PAEONIA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT. AQUA/WATER. SODIUM LAUROYL SARCOSINATE. COCAMIDOPROPYL BETAINE. Propanediol. GLYCERIN. DISODIUM COCOAMPHODIACETATE. PEG-15 COCOPOLYAMINE. Polyacrylate-33. SODIUM CHLORIDE. Oleth-5. POUTERIA SAPOTA SEED BUTTER. MAURITIA FLEXUOSA FRUIT OIL. Polyquaternium-10. ISOSTEARAMIDE MIPA. GLYCOL DISTEARATE. COCO-GLUCOSIDES. GLYCERYL OLEATE. CITRIC ACID. LAURETH-4. Triethanolamine. GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE. COCONUT ACID. ADANSONIA DIGITATA SEED OIL. LAURYL PYRROLIDONE. PANTHENOL. SACCHARIDE ISOMERATE. GLYCERYL LAURATE. SODIUM PHYTATE. STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER. HYDROLYZED CORN PROTEIN. HYDROLYZED SOY PROTEIN. HYDROLYZED WHEAT PROTEIN. SODIUM CITRATE. BENZOIC ACID. Tocopherol. Maltodextrin. HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE. LECITHIN. ASCORBYL PALMITATE. SODIUM BENZOATE. PHENOXYETHANOL. METHYLCHLOROISOTHIAZOLINONE. METHYLISOTHIAZOLINONE. CI 75470/CARMINE. FRAGRANCE. 1197Z.
Това содиум лаурил саркосинат също ли изсушава?
Не, саркозината не премива, добър е продукта, само консервантите му не са ОК.

# 584
  • Мнения: 778
Много благодаря! Кои са консервантите, които не са ок? Как може да се отразят на скалпа? Ако са дразнещи да ги имам предвид и при избора на други продукти.

Общи условия

Активация на акаунт