Пазаруване от Aliexpress.com 60

  • 29 488
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 19 221
Аз поръчах на мъжа ми за 230лв (макар,че аз бях на мнението да си вземе от тук)... Доста време на се пращаше,а като пуснах диспут ми даде явно фалшив тракинг номер,според който телефона пристигна за 7 дни и даже е получен в друг град. Изчаквам сега Алиекспрес да се включи отново... А търговеца...ни вест ни кост от него
Не се общува с търговеца, пуска се диспут в Алиекспрес, ако искате да ви върнат парите. Те са у тях, не у търговеца.
Ако се забавят много, търсете съпорта, но жив чат, не с бота Ева.
Има си магазини с дългогодишна практика и доказано коректни, гледат се И броя поръчки и отзиви.
Аз чаках 89 дни моя телефон, защото точно тогава затвориха летището в Сингапур и стана мазало....по 1 месец висеше, докато успеят да го натоварят. Продавачът нямаше вина, защото логистиката беше на АЕ Стандарт Шипинг и уцелих кофти момент покрай ковида - от 27 март получих телефона на 24 юни Simple Smile

# 16
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Здравейте, присъединявам се и аз към темата. От доста време пазарувам вече от китайците, доволна съм.

По въпроса за телефоните, миналата година септември си поръчах телефон за около 330 лв от тях. Дойде за месец и нещо, не мина през митница и всичко му е наред. Ползвам го непрекъснато и го експлоатирам жестоко Simple Smile

Тази година за пръв път пусках диспут за непристигнала пратка, отговориха ми, че нямало наличност в момента и ми върнаха парите много бързо. Ставаше дума за близо 30 лв.

А сега на въпроса. Изчетох първоначалния пост с информация, но ме интересува друго. Моя приятелка миналата седмица е освобождавала поръчка от митницата и са й казали, че след нова година абсолютно всяка пратка ще минава през митница вече. Което означавало, цитирам, ДДС на цената каквато и да е, както и 4,80 такса на пратка. Говорело се от няколко години, но сега го въвеждали. Вярно ли е това? Някой чувал ли е? Нямам възможност да изчета предните теми, ако сте го коментирали.

Интересува ме, защото искам да поръчвам още някои неща. Дотук всичко поръчано тази година дойде и ме вълнува за бъдещи пратки.

# 17
  • Мнения: 22
В предната тема (44 стр. - https://www.bg-mamma.com/?topic=1233284.645) "musicdoubl3" беше постнал/а следното:

Цитат
айдеееееееееееее от юли ДДС на всичко идващо извън ЕС


DHL Express Bulgaria <Bulgaria@dhl-news.com>
Sent: Monday, December 7, 2020 6:56 PM
To:
Subject: Специализиран уебинар на тема БРЕКЗИТ и нов уебсайт в помощ на Вашия бизнес

Уважаеми клиенти,

Преди няколко седмици Ви информирахме за три важни промени в европейското митническо законодателство, които предстои да влязат в сила през 2021 г. – БРЕКЗИТ, система за контрол на вноса (ICS2) и премахване на минималния необлагаем праг за начисляване на ДДС.

А ето и кратко резюме на промените:

    БРЕКЗИТ (януари 2021 г.): Ще се изискват митнически декларации за пратки между ЕС и Великобритания. Промяната засяга пратките от Европейския съюз до Великобритания и от Великобритания до Европейския съюз.
    Система за контрол на вноса ICS2 (март 2021 г.): Усъвършенстването на програмата за проверка на сигурността ще изисква някои данни да бъдат изпращани на митническите органи на ЕС за преглед и одобрение преди пратките да бъдат допуснати за товарене в държавата-износител. Засяга пратки от всяка точка на света до Европейския съюз (или транзитно преминаващи през него), включително пратки до Норвегия и Швейцария.
   Премахване на минималния необлагаем праг за начисляване на ДДС (юли 2021 г.): Отмяната на минималния необлагаем праг за начисляване на ДДС при внос в ЕС в размер на 22 евро ще доведе до нужда от митническа обработка на всички входящи пратки в ЕС и облагането им с ДДС. Засяга доставките от всяка точка на света до Европейския съюз.

С въвеждането на тези промени митническите органи продължават да прилагат регулаторните изисквания, свързани с предоставянето на пълна и точна митническа информация, за да оптимизират проверките за сигурност и безопасност, както и да се борят с фалшифицирането на стоки и пиратството, да предотвратят нелоялна конкуренция и да осигурят коректно събиране на мита и данъци.

Последна редакция: чт, 24 дек 2020, 20:23 от Watch_Dog47

# 18
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Значи от юли, не от януари. Би било добре.

# 19
  • Мнения: 36 428
ДДС-то е едно нещо, но откъде идва тази такса от 5 лв на всичко? Не ми изглежда нормално да поръчам химикалка за 1 лев, да имам данък 20 стотинки и да ми искат още 5 лв.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 36 586
4,80 или 4,40 не помня точно, за обработка на пратката. Така са й казали.

# 21
  • Мнения: 36 428
Ще съсипят работата на пощите така, в момента май само Али ги поддържа, ако не броим сметките, които разнасят.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Да не говорим как митниците ще се заринат. Не вярвам да имат капацитета да обработят такова количество пратки.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 678
според мен просто ще задължат сайта да начислява ДДС и този процент ще отива в сметка на държавата и няма да се промени нищо, поне така ми се вижда най лестно

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 1 678
направих поръчка през посредник в Германия (заради брекзита)
но гледам номера почна да дава статуси от DHL, като погледна продавача наистина предлага и през DHL но трябва да се заплати 20 долара
възможно ли е да ме е преметнал китаеца и да е заплатен само транспорта, но не и стоката или обратното
и при получаването да е пратена с нещо като, наложен платеж

# 25
  • BG-DE
  • Мнения: 5 056
DHL е собственост на Дойче пост, ако не е заплатена куриерска услуга си е нормалната пощенска такава.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 1 678
DHL е собственост на Дойче пост, ако не е заплатена куриерска услуга си е нормалната пощенска такава.
значи си е нотмално

# 27
  • Мнения: 3 134
Защо изпращате покупките до адрес на превозвач в Англия или Германия, а не директно до България? От около 2 години не съм поръчвала от Алиекспрес, нещо ново ли има?

# 28
  • BG-DE
  • Мнения: 5 056
Защото понякога доставката до Бг е платена, а до Германия и Англия не, а и била по-бърза 😊

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 678
9 долара срещу 3 лева, си е достатъчно основание

Общи условия

Активация на акаунт