Скандинавски филми и сериали - Тема 3

  • 74 174
  • 813
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 2 821
Не мога да го изтрая, то се губи всякакъв ефект с руско аудио. Бива ли?! Възмутена съм! Rage

# 451
  • Мнения: 1 985
Не мога да го изтрая, то се губи всякакъв ефект с руско аудио. Бива ли?! Възмутена съм! Rage

Ако английският не е проблем, то в MyFlixer го има в оригинал с английски субтитри.

# 452
  • Мнения: 4 753
Идвам да похваля Der Pass -първи и втори сезон -страхотни! Немско -австрийски е,няма слабо място....

# 453
  • Мнения: 404
За почитателите на  Sofia Helin (актрисата изиграла  Saga Norén в крими сериала Мостът) препоръчвам Lust, нов шведски комедиен сериал за секс-преживяванията на 4 приятелки на средна възраст.
Аз много се забавлявах:smiles:.

# 454
  • София
  • Мнения: 3 116
Какво ви е мнението за втория сезон на Sprinfloden в сравнение с първия? Онзи ден го започнах и съм със смесени чувства.

# 455
  • София
  • Мнения: 6 144
Финалът на първия определено беше по-шокиращ. Но и вторият е приятен.

# 456
  • Мнения: 957
Почнах сериала Der Pass и наистина е интересен. Сравняват го с Мостът. За мен е малко преувеличено. Няма я онази атмосфера и героите не ти влизат така под кожата, но иначе никак не е лош. Друго обаче ми прави впечатление.
Буквално за последния месец, това е второто скандинавско произведение, в което българите са или окаяни имагранти, търсещи убежище в някоя Скандинавска страна, или някакви изроди, занимаващи се с всякакъв род престъпления, пак там. Освен в този сериал, това го срещнах и в първата книга на Хеннинг Менкел за инспектор Кърт Уолъндър - Faceless Killers (не намерих как е преведена на български).
Не знам защо, но това много ме дразни. Така се зараждат предразсъдъците в хората, които после нищо не може да изкорени. Както в Холивудските фирми терористите им бяха все араби и после ходи доказвай, че баща ти не е Бин Ладен. Сега очаквам да превключат на руснаци. Да дадат малко почивка на Близкия Изток. Но в Европа определено има някаква тенденция нас да ни "топят".
Извинявам се за дългия коментар, но ми стана неприятно и исках да споделя.

# 457
  • Мнения: 1 370
"Der Pass" е римейк на "Мостът". Хареса ми това, че са го използвали само като основа, а историята е различна. Няма как да избягаме от това си "амплоа", защото гетата и масовата им престъпност се дължи  основно на източноевропейци - сърби, руснаци, българи, албанци и т.н.

Последна редакция: сб, 30 апр 2022, 00:53 от Manique

# 458
  • Мнения: 957
Разбирам че няма как да избягаме от това амплоа, ама е кофти да го набиват така в очите на всички Sad
Знаете ли дали ще има трети сезон Der Pass?

# 459
  • Мнения: 19
Идвам да похваля Der Pass -първи и втори сезон -страхотни! Немско -австрийски е,няма слабо място....


Изгледах отдавна 1 сезон, но за 2-ри сезон от къде да се сдобия със субтитри?
Искам немското си аудио и бг субтитри.
На руски мога, но не ми доставя удоволствие. На руски - само руски филми.
Благодаря на всеки, който помогне с български субтитри.
Боби

# 460
  • Мнения: 19
За почитателите на  Sofia Helin (актрисата изиграла  Saga Norén в крими сериала Мостът) препоръчвам Lust, нов шведски комедиен сериал за секс-преживяванията на 4 приятелки на средна възраст.
Аз много се забавлявах:smiles:.



Изгледах го, супер за развлечение!
Препоръчвам го!

# 461
  • Мнения: 6 346
Да, и на мен ми беше приятен Lust.

# 462
  • Мнения: 2 821
Да, и на мен ми беше приятен Lust.
Къде го гледате?

# 463
  • Мнения: 6 346
Да, и на мен ми беше приятен Lust.
Къде го гледате?

Аз го изтеглих, но не съм сигурна откъде, може би от Pirate Bay.

# 464
  • Мнения: 7 220
В HBO Max го има.

Общи условия

Активация на акаунт