Нова година, нов късмет - НЕМСКА хоум тема 211

  • 19 828
  • 729
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 996
Благодаря на Mumzel за информацивта за doctolib, не ми беше влизало в радара. В нашия регион не го ползват много лекари, но все пак успах да намеря час за очен лекар при непознат за мен, който миналата година е отворил самостоятелен кабинет, с хубави рецензии в Ямеда, при това час след две седмици и след работно време в 6 вечерта. При старите ми очни лекари предният път чаках 8 месеца за няма и 10 минути преглед, сега ми предложиха час за 2022. Иначе и аз минавах по прегледи по специалисти в Българив, но не знам кога ще пътувам пак.

# 661
  • Немция
  • Мнения: 6 909
При нашата очна лекарка преглед с капки трае близо 2 часа.

# 662
  • Мнения: X
Аз ще се ваксинирам с каквото има. Само да ми дойде редът.

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 22:10 от Анонимен

# 663
  • Germany
  • Мнения: 2 012
С оптиките тук нямам опит, но има логика да преглеждат само ако ще се поръчат очила при тях. За първоначален преглед ще си трябва офтамолог явно.
Ася, освен да си изберете ( ние сме водили детето в Augenklinik, както Тео препоръчва и бяхме супер доволни) и си чакайте няколко месеца. Все си мисля, че ако има проблем с очите ще има и други оплаквания, болки в главата например. Ако нечетенето е в следствие на това, то значи не вижда наблизо и е далекоглед...Едва ли е това. Такова дете ще отдалечи книгата и ще се нагоди към четенето.  С Дислексия и други подобни не съм запозната.  А чете ли си уроците? Аз честно казано малко деца познавам, които да кажат че обичат да четат. Ние в грундшулето имахме уговорка 10 страници на ден срещу компютър или плейстейшън 😉
Папурче и аз няма представа от ваксините, но ще се ваксинирам с каквото има, ако някога ми дойде реда. Успех!

# 664
  • Мнения: 5 262
Някъде четох , че в Берлин ще избират ваксини, но отдавна и не помня много дали не беше просто пожелание или факт.
Само за очни ли чакате толкова много или за всякакви?
По темата от снощи и сутринта са взели решение да се приспадат сметки за оборудване за хоум офис - стол, хард и софтуер със задна дата 1.1.2021. Ако съм прочела правилно всичко то олекчено ще се признават.

# 665
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Има Augenklinik , но е само с направление.
Един път ми влезна нещо в окото, докато работех в градината и не успях да го махна. Не намерих и лекар и вечерта отидах в спешното, оттам ме пратиха в Augenklinik, където едва не ме линчуваха....🙄
Та ми казаха другия път да не ходя за дреболии...

Пеа, той е 3кл, кой знае какви уроци няма за четене.

Една майка от класа е пфкегекрафт, сега началото на февруари ще я боцкат. Бях учудена, че толкова бързо й дойде реда....

# 666
  • Мнения: X
Засега няма да  имаме избор. Шпан го каза тези дни. То няма ваксини, какво да избираме?

# 667
  • Берлин
  • Мнения: 4 517
При нас има избор засега. Ще чета още или ще е на принципа каквото-такова

# 668
  • Мнения: X
Папурче, къде е това при вас?

Последна редакция: ср, 20 яну 2021, 22:57 от Анонимен

# 669
  • Берлин
  • Мнения: 4 517
Soft, Берлин. През doctolib излизат 4 импф центъра, може да избереш в кой да отидеш, две на две са разделили ваксините. Не съм взела термин, защото не знам дали няма приоритизиране по групи нуждаещи се. Фактът обаче, че има термин след 2 седмици е показателен за желаещите.

# 670
  • Hamburg
  • Мнения: 124
Soft, Берлин. През doctolib излизат 4 импф центъра, може да избереш в кой да отидеш, две на две са разделили ваксините. Не съм взела термин, защото не знам дали няма приоритизиране по групи нуждаещи се. Фактът обаче, че има термин след 2 седмици е показателен за желаещите.

Желаещи има много, ваксините са малко. Термин може да се направи само, ако сте получили покана с код по пощата Wink

# 671
  • Мнения: 9 381
Добре, че го написа. Започнах да се съмнявам, че съм разбрала правилно новините, където обясняваха за етапите и приоритетните групи.

# 672
  • Мнения: 5 262
Не бутнаха ли приоритетите със съдебно решение? Но може да е било за нещо друго. Вече не помня точно .

# 673
  • Мнения: 5 402
Ако ви болят ушите от маските, ползвайте силиконови Maskenhalter. Много са удобни, маската се закача на тях вместо на ушите.

Сините операционни маски ги пера в мрежичка за пране и в пералнята на 40° с нормалното пране, издържат десетина пранета преди да се откъсне някоя връзка, тогава ги хвърлям.

# 674
  • Мнения: 9 381
bella,
Аз чух за приоритетите и повече не се интересувам. Не съм против ваксината, ама искам да ме поканят са се ваксинирам. Така сама да търся, само ми е до нея в момента.  Ако трябва за пътуването до България да се ваксинираме, ще търся. Но иначе - не.

Общи условия

Активация на акаунт