Д-р Иван Сигридов - Тема 4

  • 65 983
  • 904
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 65
Здравейте, какви изследвания се пускат за тази тромбофилия. Дали като за начало е достатъчно само коагулация на кръвта в няколко показателя.
Пускат се генетични изследвания за предразположеност към тромбофилии, не е задължително да се проявят по време на бременност. На първа страница може да видите, как точно се казваше пакета, който д-р Сигридов препоръчва да се пусне първоначално
(edit: - основен пакет тромбофилии
ДНК изолиране
R506Q (FV)
20210G>A (протромбин)
4G/5G (PAI)
677C>T (MTHFR) )
Генетичните изследвания се правят еднократно и няма значение кога през живота са направени, тъй като изследват гените.
 Коагулацията показва моментното състояние на кръвта и се използва за последващо проследяване, не може да отговари на въпроса: имате ли и ако да, какви предразположености.

# 76
  • София
  • Мнения: 732
Тромбофилията е вродена - генетична или придобита - имунологична.
Различните лаборатории предлагат пакети. Според мен първо се консултирайте с лекар, преди да направите изследвания.

# 77
  • Мнения: 3 215
Момичета, на някоя да са пускани следните изследвания от др. Калчев или Сигридов? Мисля, че е нещо свързано с тромбофилията, но не съм сигурна? Знаете ли в коя тема мога да попитам за коментар на стойностите, защото док иска да ги види, когато е готов и вит. В6 , а той явно ще отнеме време.
Скрит текст:

# 78
  • Мнения: 5 441
Момичета, на някоя да са пускани следните изследвания от др. Калчев или Сигридов? Мисля, че е нещо свързано с тромбофилията, но не съм сигурна? Знаете ли в коя тема мога да попитам за коментар на стойностите, защото док иска да ги види, когато е готов и вит. В6 , а той явно ще отнеме време.
Скрит текст:

Калчев ми пусна абсолютно същите на мен + пакет тромбофилия когато бях на преглед пери него след един спонтанен аборт в 7-8гс.
Реално е свързано с тромбофилията и с факторите на кръвта.

# 79
  • Мнения: 66




Ето ги моите изследвания В12 само трябва да си подобря. Другите стойности д-р Калчев каза, че са добри.

# 80
  • Мнения: 3 215
Аз нямам аборти и сигурно за това не ми назначи самия пакета тромбофилии. Но ми каза да пия аспирин през ден още преди да е видял тези резултати. Сега от тези стойности може ли да се каже, че кръвта ми се съсирва нормално и няма нужда от него 🙄 И за феритина мисля, че ми е нисък. 🙄
AnnieB За хомоцистеина съм чела, че Сигридов го иска под 7. Ако е висок, май влияе зле на качеството на яйцеклетките.

# 81
  • Мнения: 340
Хомоцистеинът е добре да е възможно най-нисък. Не е фатално да е 9, но е добре да се смъкне. Това става с витамини от Б група - AlisonParker, не знам как са ти Б9 и Б12, ако са към ниска граница може и да е от това.
Сигридов иска ако може и под 3 да е Хци (което за мен е много трудно) - това ми каза последния път, а моят беше 5 и нещо (и бях толкова доволна, хаха). Бил ми е 9, 7, пак 9, после 5.5 през 3 седмици - той много "играе" и се влияе например от това какво си ял предната вечер.
Пусках го пак 3 седмици след прегледа при него, 5.92 - а пия добри дози Б12 (Б9 ми беше над граница). Тя не го знам кога и дали изобщо ще се смъкне още Simple Smile
Едит: аз не бих спирала аспирина, ако не ми каже. Според мен пий си го докато не ти коментира изследванията Simple Smile

# 82
  • Мнения: 3 215
Kari88 мерси за инфото. Б12 ми беше малко над горната граница, Калчев ми каза, че го иска точно така. Фолиева и витамин Д също ги докарах почти до горните граници. Ще го видим този В6 и какъв ще бъде цялостният коментар на док.

# 83
  • Мнения: 340
Kari88 мерси за инфото. Б12 ми беше малко над горната граница, Калчев ми каза, че го иска точно така. Фолиева и витамин Д също ги докарах почти до горните граници. Ще го видим този В6 и какъв ще бъде цялостният коментар на док.
Супер, че са ти на горна граница витамините. Аз моите не успях да ги докарам Simple Smile Напълно е възможно Хци следващия път например да е по-нисък, аз не бих му се притеснявала прекалеено много.
П.с. аз също съм на аспирин от самото начало (просто като пример), та...д-р Калчев си знае работата, сигурна съм. Успех!

# 84
  • Мнения: 710
Записвам се Simple Smile

# 85
  • Мнения: 22
Здравейте, има ли някой скоро да е правил БХС да сподели след колко дни ви изпращат резултатите? Доктора каза, че ако има проблем лично звъни, дано не ми звънне де, но съм много нетърпелива😊

# 86
  • Мнения: 12
Здравейте на всички в този форум.
Ще споделя моята история и среща с д-р Сигридов. На 9 ноември 2020 год имах час за фетална морфология при доктора, отидох за преглед и за още едно мнение. До този момент бях чувала и чела само положителни мнения за Д-р Сигридов. И точно затова успях да си запиша час и да отида на прегледа. При мен имаше един "малък" проблем с втората бременост с вероятност от ранна ретрадация на плода. Та след като ми направи прегледа доктора, каза без да спестява нищо, че бебето ако се роди ще бъде с аномалии и някой от синдромите. Разплаках се и попитах как да постъпя в 23-24 г.с. той каза ,да се обърна към колегите му, които са ме следяли и не са видяли тези аномалии и да искам да направя аборт. Бях в шок, защото до този момент в МЦ Щерев никой нищо не беше ми казал за това и по документите ми пише нормално развиващ се плод без аномалии или заболявания. На следващия ден отидохме с мъжът ми при проф.Щерев показахме му документа от д-р Сигридов и му казахме, че ако доктора е прав искаме да махнем бебето въпреки риска, който ще поема за себе си в този период от бременността. Професора ни насочи към друг доктор от патологична бременност в Света София (бившата Тина Киркова). Отидох направи ми се обстоен преглед, но от МЦ Щерев са казали, че ми е правена амниоцинтеза и всичко е наред. От ноември до средата на декември всеки ден на прегледи, защото бебето започна да изостава с растежа и вместо напр. 35 г.с отговаряше на 30г.с
Наложи се на 17.12 да родя по спешност, единственото което знаехме с мъжът ми, че бебето ще е в ковиоз месец/два и вероятност за коартация на аортата на сърцето. Уви не на 18.12 местят бебето ми в клиниката по неонатология и при обаждане да ми кажат как е бебето ми казват то е в критично състояние с множество аномалии. Беше кошмарна новина за мен, правеха му куп изследвания за да се разбере какво е заболяването. Излезе, че бебето е с много рядко генетично заболяване "триплодия"- болест несъвместима с живота. Нямаше и месец и бебето ни почина.
Та може много да мразят, плюят и да говорят лоши неща за д-р Сигридов (както и аз го бях оплюла в един от форумите), но той беше единствения доктор които само от прегледа и от показаните му от мен документи от МЦ Щерев ми каза за проблема с бебето.
Съжалявам, че и аз съм от хората говорила лошо неща за него, но бях уверена от Д-р Искилиева, д-р Чавеева и т.н че бебето ми е здраво.
НЕ знам дали ще се престраша след време да забременея за трети път след това което ми се случи, но със сигурност ще отида отново при д-р Сигридов от самото начало.
Това че е директен е по добрия вариант при условие, че ще е прав и точен по отношение на бременността
Успех и късмет на всички бременни!

# 87
  • Мнения: 3 048
zotza, пожелавам ти много скоро да се възстановиш от шока и да забременееш със здраво бебе Heartpulse

За съжаление това не е единствената грешка на Щерев, а за Чавеева не ми се говори ... преди известно време тя също не видя аномалии несъвместими с живота на позната. Нито Михова , нито Балев, никой освен Сигридов - да беше много прям с нея, описа и какво му е на бебето и само той и каза, че трябва да направи аборт веднага. А всички останали говореха за пренатални тестове, амниоцентези .... Да, но в случая тези аномалии не се хващат с тях .......

# 88
  • Мнения: 71
Момичета, не намерих по-точна тема от тази за задаването на въпроса си, извинявам се за което. Предстои ми първичен преглед при д-р Калчев в МЦ Сигридов. Някоя от вас може ли да ми каже как протича първичният преглед при него и какво е необходимо да занеса, като изследвания? Притеснява ме, че часа е запазен преди повече от месец и не предполагах, че ще бъда в цикъл (и то 2ри ден) при прегледа - дали ще може да ме погледне?

# 89
  • Мнения: 3 048
Момичета, не намерих по-точна тема от тази за задаването на въпроса си, извинявам се за което. Предстои ми първичен преглед при д-р Калчев в МЦ Сигридов. Някоя от вас може ли да ми каже как протича първичният преглед при него и какво е необходимо да занеса, като изследвания? Притеснява ме, че часа е запазен преди повече от месец и не предполагах, че ще бъда в цикъл (и то 2ри ден) при прегледа - дали ще може да ме погледне?

Даже ще види и антралните, не се притеснявай за цикъла. Занеси всичко каквото имаш до сега . Ако не си пускала полови хормони, пусни преди прегледа да види как им е състоянието, защото се изследват на 1-3 ден от МЦ. Ако нямаш АМХ е добре да го пуснеш и него

Общи условия

Активация на акаунт