Въпроси до зъболекарите от форума! - 3

  • 122 527
  • 2 150
  •   2
Отговори
# 1 200
  • София
  • Мнения: 480
Искам да питам нормално ли е това, което ми се случва :

Пулпит на 4ти зъб. Зъболекарят не успя да извади докрай нерва в 1 от каналите, но ги запълни ( въпреки че ме болеше) и каза да изчакаме 2-3 месеца преди корона.

Това ще доведе ли до проблеми - гранулом и защо да чакаме

И след ХХ години - грануломи открити при профилактичен рпеглед Simple Smile
Имах такива 2 зъба, с недоизвадени нерви от предишната ми стоматоложка, още тогава беше коментирала, че е много тънък накрая нерва, S образно извит и 'едва се работело'. Е, явно не си беше свършила работата добре, защото имаше и счупен инструмент в единия канал от опитите й да го извади.
След повторното отваряне на зъбите при нов зъболер стана ясно, че само с микроскоп и ултразвук.. ще стане ваденето на инструмента, канал и тн. Това беше преди 5-6години, ходя на 6м на панорамни снимки и прегледи - не са мръднали зъбите.

Относно самоумъртвяването - точно на панорамна снимка при профилактика се появи 'сянка' под преден зъб, тествахме го, оказа се жив. Но ми казаха, че има и такова чудо - да се смоумъртви зъба, как защо кога.. не съм задълбавала повече по този въпрос.

Та, моят съвет - сменяйте зъболекаря ОВРЕМЕ  Simple Smile Камо ли, че ще слагате и коронка..

# 1 201
  • Мнения: 4 266
По принцип за счупен инструмент са ми разправяли противоречиви неща светила със скъпо платени
услуги в ендодонтиията.Единия  ми разправяше, че няма проблем, че може да не изкара  инструмента,друг пък каза точно обратното, че остават бактериите.

# 1 202
  • София
  • Мнения: 480
По принцип за счупен инструмент са ми разправяли противоречиви неща светила със скъпо платени
услуги в ендодонтиията.Единия  ми разправяше, че няма проблем, че може да не изкара  инструмента,друг пък каза точно обратното, че остават бактериите.

Доколкото знам, в общия случай, не би трябвало да има проблем, материалът, от който са произведени не 'прави' проблеми. Но в моя случай нямаше как да се стигне до края на канала, ако не бъде извадена частичката инструмент : ) Отделно при ваденето се внимаваше много да не се спука канала на зъба.. доколкото мога да се изразя правилно без терминалогия.

# 1 203
  • Мнения: 128
Да ви кажа много съм си патила от зъболекари. Имаше един уж добър- умъртви ми един 7ми зъб пак с пулпит преди 10 години. На снимка много хора ми казваха че зъбът е перфектно запълнен.

В 1 прекрасна вечер така ме заболя, с пулсираща болка...едвам издържах до сутринта, отидох на зъболекар и го извадиха....оказа се, че 1 канал не е запълнен. Огромна киста и това не се е видяло 10 години на всички панорамни снимки....


Аман от некадърници....

# 1 204
  • Мнения: 4 266
А те са повече некадърниците от читавите.Една така ми извади мъдрец , че умъртви и съседния зъб от натиска и

# 1 205
  • Мнения: 128
И като му потърсих сметка, се направи на разсърден и ми каза, че сама съм си виновна, че зъбът е умъртвен и се е стигнало до там...

И така се разделихме, но какво от това- пациенти колкото искаш

# 1 206
  • Мнения: 4 266
Все си си виновен, че си му се доверил.Все едно с упойка в устата виждаш какви ги прави.

# 1 207
  • Мнения: 58
Здравейте! Преди два дни ми запълниха каналчетата на зъба, тъй като му вадиха нерв, но започна да се появява силна болка при пиене на вода, която намалява след няколко минутки, но не отшумява напълно, в момента съм с лекарство, другата седмица трябва да се пломбира.

# 1 208
  • Мнения: 1 173
Няма реално как да сте с лекарство след като каналите са запълнени, ако са Ви казали така съм без коментар.

Сигурна ли сте, че усещате болката от точно този зъб?

Едит: или пък може би имате превдид временна пломба, ако да - тя по никакъв начин не е лечебни средство и няма да облекчи симптоматиката.

# 1 209
  • Мнения: 128
Здравейте! Преди два дни ми запълниха каналчетата на зъба, тъй като му вадиха нерв, но започна да се появява силна болка при пиене на вода, която намалява след няколко минутки, но не отшумява напълно, в момента съм с лекарство, другата седмица трябва да се пломбира.

И на вас не са ви извадили нервите

# 1 210
  • София
  • Мнения: 9 626
Фифи, при запълване на канал веднага ли се слага пломба? Защото и аз в момента съм със запълнени канали, но пломбирането ще е следващия път.

# 1 211
  • Мнения: 58
Няма реално как да сте с лекарство след като каналите са запълнени, ако са Ви казали така съм без коментар.

Сигурна ли сте, че усещате болката от точно този зъб?

Едит: или пък може би имате превдид временна пломба, ако да - тя по никакъв начин не е лечебни средство и няма да облекчи симптоматиката.
Да, точно в този зъб ми е болката, не в съседство. Не е временна пломба, лекарство със силна миризма.

# 1 212
  • Мнения: 4 266
Би могло да си ви оставили жива пулпа. За вбъдеще си мисля да вадя пулпа само с ендодотист и камера. Имах 3 пъти случай един и същи стоматолог да не умъртвява и да изчиства добре канали и след една година ме болеше умъртвен зъб като жив.

# 1 213
  • Мнения: 1 173
Няма реално как да сте с лекарство след като каналите са запълнени, ако са Ви казали така съм без коментар.

Сигурна ли сте, че усещате болката от точно този зъб?

Едит: или пък може би имате превдид временна пломба, ако да - тя по никакъв начин не е лечебни средство и няма да облекчи симптоматиката.
Да, точно в този зъб ми е болката, не в съседство. Не е временна пломба, лекарство със силна миризма.

Ако са запълнени каналите е безсмислено това лекарство. И не е редно да имате подобна симптоматика.

# 1 214
  • София
  • Мнения: 480
За какво е лекарството, какво ви казаха, като го сложиха? Да не са сложили калций или нещо подобно... Въпреки че когато сме лекували канали лекарствата са били с гаден остър вкус.

Лекарство на зъб без нерви.. е все едно да даваш Аналгин на мъртвец Grinning


PS. С временна пломба съм била, после пак правим снимка и ако всичко е наред, тогава го затваряме финално.

Последна редакция: пт, 24 мар 2023, 16:42 от Такава съм

Общи условия

Активация на акаунт