В момента чета ... 68

  • 41 356
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 497
Dez, много благодаря! 🌸

# 676
  • София
  • Мнения: 2 012
Довършвам "Неограничен достъп" на Джеймс Ролинс. Много ми е приятен този автор, разтоварва ме. Все едно гледам нещо средно между "Умирай трудно" и "Индиана Джоунс". Чета с интерес и след една седмица нищо не помня. Няма да остане в историята като велик писател, но ме откъсва от ежедневните грижи.
Не знам какво да подхвана после. Още съм в еуфория от получената вчера поръчка от намалението на Сиела. Имам цели 11 нови книги. Седят до мен на дивана и им се любувам Relaxed

# 677
  • Мнения: 6 188
Започнах "Шестото покварено дете" веднага след втората. Доста необичайно за мен да чета една след друга, но толкова разкрития, направо ме удари в земята. Много силна "И пета ще умре".
И понеже нямам търпение, искам да питам
Скрит текст:
Портър ли е баща му? Само с Да или Не, ако може. Аз мисля, че Не, но не се и сещам засега каква друга може да му е връзката.
Хах, интересно е това с Ковида. 2019 година са издадени и двете книги, с една година изпревари събитията.

# 678
  • Мнения: 10 034
Започнах серията за Вещиците на Пратчет преди малко. Не съм ги препрочитала от доста години, а все още не съм прочела "Короната на овчаря". Ще завърша с нея. Не знам дали ще реша да мина и поредицата за Тифани още веднъж.
Междувременно довършвам "Сняг".
След "Клара и слънцето" ми се чете още Ишигуро, но ще почака. Липсва ми сър Тери, време е за поредната доза. Two Hearts

# 679
  • Мнения: 4 497
Много харесвам “Сняг” и “Нов живот” на Памук.

# 680
  • Мнения: 2 020
Аз преполових Почти нормално семейство - действително е увлекателна, като частта на дъщерята ми е доста по-интересна от тази на бащата. Там малко ми дотегна да цикли на едни и същи емоции и осъзнавания, остава едно чувство на пълнеж. Но като цяло ми харесва, интересно ми е какво предстои.

# 681
  • Мнения: 4 293
Както всеки човек и аз имам груби пропуски в литературната ми култура - не съм чела Тери Пратчет и бих искал да получа съвет от "познавачи", в каква последователност да започна книгите му? Благодаря!
Морт и Стражите е добро начало. Аз се зарибих по Пратчет с Морт.

# 682
  • Мнения: 3 711
Довърших Моята прекрасна съпруга... невероятно тъпо книжле.

# 683
  • Мнения: 254
По препоръка на мой близък прочетох ,,Неизживени спомени" на Стивън Кинг, част първа. Като цяло ми хареса, само сцените в края ми се сториха твърде натуралистични, мисля, че някои подробности можеха да бъдат спестени. Иначе историята е увлекателна, успя да разпали любопитството ми.Ще прочета и втората част.

# 684
  • Мнения: 9 538
"Кристин" на Стивън Кинг е книгата,която преобърна представата ми за него. Преди "Кристин" не взимах на сериозно Кинг.

# 685
  • Мнения: 2 108
Несбьо, "Жажда". Това е първия ми допир със скандинавски трилър. За сега върви добре.

# 686
  • Мнения: 5 496
strela, ти си започнала направо от книга номер 11 за Хари Хуле. Криминалните случаи са отделни, но развитието на главния герой и други около него следват определена хронология. У нас се започна издаването от "Червеношийката", откъдето започва и същинската история за главния герой, но в който се споменават първите два случая от Австралия ("Прилепът") и Тайланд май ("Хлебарките"). Много хора бяха разочаровани именно от тези две книги, затова препоръчвам да се започне с "Червеношийката", макар началото да е мудно и объркано. Аз имам да наваксвам изключително много с творчеството на Ю Несбьо, защото имам на хартия "Кръв по снега", "Макбет", "Среднощно слънце" и "Синът". "Хлебарките" също ме чакат, но не знам кога ще им се наканя.

# 687
  • Мнения: 3 711
Прочетох Шепнещия мъж и много ми допадна. Авторът Алекс Норт наистина прави впечатляващ дебют. Написал е не само добър трилър, но и го е разказал така интересно и интелигентно, че със сигурност ще очаквам и следващия му роман — The shadows (2020)

# 688
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 844
Поредното хубаво мнение за "Шепнещия мъж". Чак съжалявам, че не я поръчах на 3 март. Нищо, ще чакам 24 май. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 689
  • Мнения: 10 760
Аз съм от невпечатлилите се от "Шепнещия мъж". Абсолютно средняшко книжле, нищо особено...

Общи условия

Активация на акаунт