НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 138

  • 43 762
  • 765
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 727
Аз пък снощи като си разтопих 100 гр. какаово масло и като му праснах 3 големи лъжици какао 22% "Гайо" . После го излях в силиконова форма на тъничко...и след половин час като падна едно ядене на шоколад ....

# 256
  • Мнения: 2 068
JACKLIN* изглеждаш чудесно.

При мен нещата не се развиват с кой знае каква бързина. Но все пак не съм на 20 години. Януари започнах от 69 от които тогава свалих 2. Февруари ги качих. Затова започнах да тичам. Това е нещо ново за мен и едвам успявам да направя 15 минутна тренировка.  Няма нищо общо с карането на кростренажора. Много по-уморително е. За сега тичам 2-3 пъти в седмицата и за щастие кантара тръгна пак на долу и пак съм -2.

Видимо имам голяма разлика особено в талията, че даже и мускулите на корема леко започнаха да се открояват, но съм още далеч от желания вид.

# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Здравейте,

Аз от скоро съм на режима и имам едно въпросче. В какво отношение се стремите да са въглехидрати/мазнини/протеини?

# 258
  • Мнения: 2 275
Здравейте,

Аз от скоро съм на режима и имам едно въпросче. В какво отношение се стремите да са въглехидрати/мазнини/протеини?
Според цел, възраст, активност, здравословно състояние, вкус, портмоне и др.
Също зависи от избрания вид ВМНВХ, което е от 0 г до 100-120 г въглехидрати или от кето до палео.
При мен зависи И от сезони и желания: зимата клоня към кето, а лятото към палео.
В началото е добре по-строго и с по-малко въглехидрати за да свикне тялото да гори мазнини, а след това се намаляват мазнините (да е в рамките на ВМНВХ!).
За някои е по-лесно да отрежат изведнъж въглехидратите,  за други е по-добре постепенно.
Няма една формула/стратегия за всички.

# 259
  • Мнения: 727
JACKLIN* изглеждаш чудесно.

При мен нещата не се развиват с кой знае каква бързина. Но все пак не съм на 20 години. Януари започнах от 69 от които тогава свалих 2. Февруари ги качих. Затова започнах да тичам. Това е нещо ново за мен и едвам успявам да направя 15 минутна тренировка.  Няма нищо общо с карането на кростренажора. Много по-уморително е. За сега тичам 2-3 пъти в седмицата и за щастие кантара тръгна пак на долу и пак съм -2.

Видимо имам голяма разлика особено в талията, че даже и мускулите на корема леко започнаха да се открояват, но съм още далеч от желания вид.

Играйте хора , да се тича е по-трудно

# 260
  • Мнения: 14
Здравейте, момичета, чета ви от известно време и реших вече и да пиша. Има много готини идейки за храна в темата. От 01.03 и то понедленик какво по-добро време за започване на режим. Честно казано се навих да започна НВХ покрай Ерменкова, качва постоянно снимки на клиентките й със страхотни резултати буквално след 1-2 седмици, та дори се замислих и за абонамента й, но за сега ще изчакам. На 26 години съм и съм спазвала неуспешно какви ли не диети и режими.
Старая се да се храня с до около 20гр. нетни въглехидрати, чувствам се супер за сега, свежа съм (а по принцип съм си сънливичка), нямам глад за сладко(а по принцип много обичам). Иска ми се скоро да видя резултати по-скоро по дрехите, като цяло съм едра и едни 4-5 килограма надолу няма да е зле. Ще си дам малко време да свикна с режима и ще започна да следя стриктно калориите и да намаля млечните.
Поздрави от мен,

# 261
  • Мнения: 2 068
И на хорото ще му дойде времето, но за момента нямам такава възможност. Wink

Забравих да споделя, че за тези 2 месеца апетита ми доста намаля.

# 262
  • Мнения: 5 059
Слънчоглед, не мисля, че си струва да даваш по 100 лв. на човек, който ти е сметнал калориен дефицит (евентуално) и ти е изчислил в рамките на тези 1500 (например) калории какви са ти опциите за меню. Защото тя на калориен дефицит залага. Има онлайн калкулатори, в които можеш и сама да си изчислиш калорийните нужди и рестрикции и оттам да сметнеш макроси. Например, ако целиш кетоза, от тези 1500 ккал 70% да са мазнини, 20-25 протеин и останалото въглехидрат. И оттук не е трудно - 100 гр свински врат има приблизително 17 гр. мазнини, 26 грама протеин... и тн, и тн, и тн.

Сега тук някои ще кажат, че тялото не е печка и калорийният дефицит не е кой знае колко точен инструмент. Аз също съм съгласна с това. И причината е начинът, по който работи тялото и метаболизира макронутриентите. 100 калории от сьомга не са равни на 100 калории от бисквитки. Но има хора, на които им трябва рамка, която да следват. И аз уважавам това.

Понеже следя активно американската кето общност, да ви споделя, че там в момента набира скорост средиземноморската кето диета и повечето гурута се надпреварват кой да превари с новата си средиземноморска кето готварска книга. Някои си я спазват диетата 1:1 (в кето версията ѝ), други възприемат някои принципи - вместо зехтин например, авокадо (заради типа мазнина). Ако не се яде толкова риба и морски дарове, да се компенсира с мазнината заради цялостния баланс на омегите. Иначе препоръчват шарени салати - с домати, чушки, репички, рукола и тн. Защото американците наблягат на айсберга като салата заедно с разни сосове. Месо - чисто, нешарено месо, предимно птиче. Както и риба, разбира се. Всичко овкусено с много подправки - салвия, розмарин, риган, босилек. Препоръчват и зрели сирена от козе, овче мляко.

# 263
  • Мнения: 2 568
Много полезен пост, stonefaced. Добре би било да се закове.

# 264
  • Мнения: 7 737
хаха, естествено, калориите са по- малко и по- бързо се сваля с риба, отколкото с прасе
вечна е средиземноморската диета,
вечна, бърза и ефективна
когато стана олд енд уайс, ще имам къща в Гърция, ще ям калмари, ципура и октопод.... салата, маслини, зехтин...и ще съм 52 кг

 сега животът е друг 😋

# 265
  • Мнения: 14
Мерси, stonefaced, ще послушам съвета и ще си смятам сама.  За изчисление на калориите ползвам калорийния калкулатор в Messenger на момчетата от aesthetic by science, доста подробна информация се попълва преди да се получат резултати. Пак благодарение на тях преди около година се отказах и от похапване между храненията, та вече имам само две/ три хранения. Първото ми предизвикателство - гости, които донесоха пица, кола и всякакъв джънк - ами устоях, хапнах малко кашкавал и филе Елена, пих газирана вода.
Намерих и нещо интересно за мен:

# 266
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
С Ерменкова не бях запозната до сега. Разгледах сайта ѝ и инстаграма ѝ. Рецептите ѝ може и да са добри, но само до там. Всичко останало е маркетинг и нищо повече. Резултатите на клиентките ѝ не са нищо забележително или впечатляващо. Да не говорим, че е тооооолкова лесно да изманипулираш ени "преди и след" снимки, оаобено когато се опитваш да убедиш хората, че се постигат някакви резултати за толкова кратко време, даже фотошоп не ти трябва.

# 267
  • Мнения: 5 380
Паниран камембер може ли да се направи като кето ядене?
Виждам, че в режима за панировка най-често се използва хуск.
Ако някой е правил и има рецепта ще се радвам да сподели. Simple Smile

# 268
  • Мнения: 39 327
Камембер харесвам запечен. Може да се добави малко зехтин, да се натрие с чесън, да се поръси с риган.... Но не си го представям паниран. Пробвай, може да е хубаво. За панировка освен хуск, може да се ползва и бадемово брашно, настърган пармезан също.

# 269
  • Мнения: 5 380
Камембер харесвам запечен. Може да се добави малко зехтин, да се натрие с чесън, да се поръси с риган.... Но не си го представям паниран. Пробвай, може да е хубаво. За панировка освен хуск, може да се ползва и бадемово брашно, настърган пармезан също.

В едно заведение в Стара Загора го правят паниран със сладко от някакви горски плодове.... значи, няма такава вкусотия!
Разбира се, няма и да споменавам, че повече от веднъж на няколко месеца не става да си го позволиш, че иначе лошо. Grinning
Просто се чудех дали може да стане режимно. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт