Против акне/пъпки по лицето 12

  • 46 644
  • 743
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 4 027
Момичета, утре ще водя дъщеря ми на дерматолог за акнето ѝ. Ще настоявам и за хормони да се изследват. Може ли вие да ми дадете насока кои точно хормони сте изследвали?
А каква в причината да искате хормонални изследвания?
При моята щерка преди цикъл акнето се влошава, но засега с мазила някак тушира малко. Скинорена помогна след два месеца упорито мазане, но черните точки си стоят  Затова взех от нещата на юсерин със салицилова киселина. Пък белезите след пъпки не знам какво ще ги правим. Не ги стиска пъпките, но белези остават.

# 406
  • София
  • Мнения: 2 345
Ако проблемът са само черните точки, я заведете на почистване при медицински козметик. Има такива в големите козм. клиники. (Хил клиник, Дерма акт и т.н.)
Те почистват не само черните точки. На сина ми изчистиха и бузите с гнойните гнезда и след тях приложиха лазер. Ефект определено имаше, но както писах по-назад, оказа се, че процедурите с лазера трябваше да продължат няколко месеца и на този етап се отказах заради цената. Ако видя, че нещата се влошават, пак ще го заведа. Но само почистването е ок. 60 лв., което не е толкова непосилно.
И ние днес сме на преглед в Дерма Акт. Ще споделя после.

# 407
  • Пловдив
  • Мнения: 40 836
Така е...след почистването имаше страхотен резултат. Обаче за кратко, въпреки АБ.
До кожа и организъм е.

# 408
  • Мнения: 39 478
Магика, няма смисъл да казвам името на дерматолога. Всъщност така и не го запомних. Щерката го записа в телефона си като "дерматолог Гоце Делчев". Той идва в нашия град веднъж седмично и все още не съм запомнила името му. Започва с буквата К и запецвам.
Днес посетихме градската дерматоложка. Показаме ѝ снимки как ѝ се беше отразил Акне аут с Бензилов пероксид. И двамата са на мнение, че този крем не е за нея. Позлвахме после немската версия, но дерматоложката каза, че не е за нейната кожа, щом до сега не е имало подобрение. За единичните пъпки изписа стика на Юсерин. За хидратация- крем на Ла рош или Юриаж. Да си прочетем и да изберем. И да се пече на слънце. Тя няма пигментни петна. А и дъщеря ми сподели, че миналото лято, когато се е пекла е почти е нямала пъпки.
Що се отнася до хормоналните изследвания- не можа да ни даде направление, защото било края на месеца. На вторичния преглед ще ни даде за гинеколог, който да пусне, защото щерката имаше завишен тестостерон зимата.

# 409
  • Мнения: 2 022
Белезите Не стават от еденични пъпки...така ми обясни док. Стават от тип "гнезно" и от подкожни, които преминават в кисти.

Точно тип гнездо ми бяха огледално по двете бузи. Записах се на дерматолог на 7 май - ще споделя как е минал прегледът. При мен определено ще трябва лазер и не ми се мисли също каква сума ще бъде...
то стига да върши работа, ама кой гарантира...?
А и така както излизат непрекъснато, то тоя лазер ще трябва да е вс.месец...? Rolling Eyes

Ами аз отивам с надеждата за цялостно лечение - да ми излекуват акнето, за да не се появава повече и да се махнат белезите. Една приятелка страшно ми препоръча една дерматоложка и е сигурна, че съм щяла да имам съвършена кожа след лечение при нея, пък да видим...

# 410
  • Пловдив
  • Мнения: 40 836
Успех! Виж при теб може и да стане, ама аз за подрастващия взех да губя вяра...
Кажи коя е и къде е? Simple Smile

# 411
  • Мнения: 6 001
mariat, как така дерматолог съветва да се пече на слънце? Та това след време може да се отрази зле на кожата на детето. Според мен особено в този период на проблемна кожа с третиране трябва да се избягва слънцето и да се ползва слънцезащита с висок фактор.

# 412
  • Мнения: 39 478
Може да не съм се изразила правилно в предния пост. По принцип аз ѝ се карам, че си пече лицето и днес питах дерматоложката дали да се пече или не. И тя каза- да се пече (т.е. позволява ѝ). В смисъл да се излага на слънце със слънцезащита, но няма смисъл да  си го крие, защото няма пигментни петна.

# 413
  • София
  • Мнения: 2 345
Здравейте,
Споделям впечатления от прегледа, за който писах по-горе.
Разпита ни какво сме правили до сега и каза, че без прием антибиотик локалните кремове само “замазват” положението. Пие се 1 месец вибрамицин. Помолих да пробваме пак външна терапия.
Изписа: Акне аут за пиене (някакви нови таблетки), Даверцин, който така или иначе мажем, Епидуо - само върху пъпките, да си продължим хидратиращия крем на Юриаж, акне аут активен лисион само сутрин.
Ако след месец не се повлияе от терапията - антибиотик. И разбира се, задължително лазер. Каза поне 4 процедури. С него също ще започнем след месец. Цена на лазерната процедура - 180 лв. Fearful
Исках да попитам от къде купувате Епидуо, защото дерматоложката ми каза, че по аптеките го няма. Разбира се в клиниката го имаше, но на двойна цена Confused

# 414
  • Мнения: 2 071
Даверцин и тоѝ ли само върху пъпките? Тези таблетки Акне аут хранителна добавка ли са?

# 415
  • София
  • Мнения: 2 345
Даверцин и тоѝ ли само върху пъпките? Тези таблетки Акне аут хранителна добавка ли са?
Даверцин също само върху пъпката веднъж дневно. Акне Аут са някаква добавка, да.

# 416
  • Пловдив
  • Мнения: 40 836
Ние пихме Вибрамицин...10 дни висока доза, после 2мес. ниска.
В клиниката дето посещаваме лазера се плаща на импулс. Посл.път с преглег+компютърна диагноатика+лазер платих 168лв, като от тях 60 са първите две неща.
Сега сме на ръчно забъркана маска с ихтиол

# 417
  • Мнения: 1 281
Ще си позволя още веднъж да кажа: внимавайте с ихтиола. Ако е прекалено концентриран, предизвиква нови възпаления

# 418
  • Мнения: 6 750
Епидуо го блокират често и съответно изчезва от аптеките. После пак се появява..

Акне аут добавката е просто витамини + бирена мая. Не очаквайте нещо кой знае какво да се случи с кожата.

# 419
  • Пловдив
  • Мнения: 40 836
Ще си позволя още веднъж да кажа: внимавайте с ихтиола. Ако е прекалено концентриран, предизвиква нови възпаления
не мажа чист ихтиол...все пак е по рецепта на лекар Simple Smile
Мирише неприятно и се отмива трудно...това са минусите.

Общи условия

Активация на акаунт