Против акне/пъпки по лицето 12

  • 46 421
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 10 210
Интересно. Този продукт го дават за суха и много суха кожа, а при акне има омазняване.

# 736
  • Мнения: 1 686
Най хубаво е с чайче от лайка да се обърне лицето..Много добре е на кожата,и без пари.Дерматолог препоръча,да не очаква човек.

# 737
  • София
  • Мнения: 3 754
Интересно. Този продукт го дават за суха и много суха кожа, а при акне има омазняване.
Дерматоложка ми е казвала,че мазната кожа всъщност е дехидратираната кожа.

# 738
  • Мнения: 6 556
Магика, сложих си го в wishlista и като поръчам от нотино, ще го взема. Съставът е добър доколкото се ориентирах.

Дерматоложка ми е казвала,че мазната кожа всъщност е дехидратираната кожа.
Да, затова трябва да ползваме хидратация.
За сега ще заложа май на Апивита и ще споделям резултати в бъдеще.
Някой, ако е видял някъде намаления на марката, да свирка. Innocent

# 739
  • Мнения: 4 611
Интересно. Този продукт го дават за суха и много суха кожа, а при акне има омазняване.
Дерматоложка ми е казвала,че мазната кожа всъщност е дехидратираната кожа.
Абсолютно вярно. С добра хидратация се нормализират нещата. Мит е, че мазната кожа трябва да се третира с изсушаващи и матиращи продукти. Реално положението става по-зле.

# 740
  • Мнения: 10 210
Все ми се струва, че съм чела, че суха и дехидратирана (в противовес на мазна и хидратирана) са различни неща. Едното има отношение към водното съдържание, а другото към мазнините. Вие какво знаете по въпроса? 🤔 Т.е. кожата може да бъде хидратирана, но мазна, заради свръхпроизводството на себум.

# 741
  • Мнения: 81
Нещо такова е - суха или мазна в зависимост от количеството произвеждан себум и отделно може да е /де/хидратирана в зависимост от съдържанието на вода, т.е влага в кожата.
Аз от известно време ползвам на Neutrogena  Hydro boost гела за миене на лице за ежедневието или сутрин. Има хиалуронова киселина и остава хлъзгаво усещане, не мога да преценя дали остава влага в кожата. Води се, че премахва и грим, но според мен не измива дълбоко и сериозно.

# 742
  • Мнения: 10 210
Някой ползва ли електрическа четка за почистване? Аз взех на Триза, да видим какво ще прави.

# 743
  • Мнения: 6 556
Хайде в новата тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1357534.msg43243755#msg43243755
Ако имате идея за анкета, свиркайте. Blush

Общи условия

Активация на акаунт