За мама вече няма скука - ДЕКЕМВРИйче в ръцете й сладко гука ! {тема 2/2020}

  • 30 234
  • 775
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 609
А момичетата закупили столчета на Бритакс от БГ ли ги купупихте? Ако някоя от вас има някой чуждестранен сайт предвид може ли да сподели? Искам до морето, което ще е след месец и малко вече да сме сменили стола и е време да се ориентирам от къде ще купуваме.

# 586
  • Мнения: 328
Ние от два месеца сме с летния кош - зимният много му отесня и ревеше неистово в него.
Ползваме и кошчето за кола към количката в едната кола, за другата купихме столче 0-18 кг. на Косато - и в двете плаче, пробвах да го обърна и по посока на движението, нямаше никакъв ефект на успокоение. Сега си се вози обратно на движението, така или иначе реве, поне да е в по-безопасна поза. 🤣

# 587
  • Мнения: 203
При нас захранването някак върви,и вече се обърквам кое как и кога да давам. Кога да дам месо, кога да давам и след обяд. Един ден яде, един ден не. Понякога не иска и мляко след хранене. Гледам да не насилвам нещата,  щом започне да плюе не давам повече. Давам вода ако иска и след 10 мин на гърда, колкото иска. Утре ще давам ориз за първи път. Мисля със замразена кърма да пробвам. Но май да зъбите и за това е кисела. Снощи имаше кръв в устата. или се е обдала или скоро ще имаме зъбче.
Как се прави отварата от смрадлика. Мога да мажа и тампонче , или да я облея само, да кисне ли в нея ???
Тези дни съм пълна паника и не знам нищо как да правя с детето.
Плюс че вчера ми дойде за първи път. ММ беше много смешен като през нощта се сети да ме пита дали имам превръзки.

# 588
  • София
  • Мнения: 117
Към мамите от София: избрали ли сте при кой нефролог ще водите бебето за профилактичен преглед? И имате ли предпочитания за лаборатория за кръв и урина?

# 589
  • Мнения: 2 014
Към мамите от София: избрали ли сте при кой нефролог ще водите бебето за профилактичен преглед? И имате ли предпочитания за лаборатория за кръв и урина?
.

Днес го водих в МЦ за детски болести до ВМА. НЯМА достъп до 2ет с количка, а там е и нефролога(Желязков) и цибалаб. Нямам особени впечатления от доктора, прегледа го, каза че всичко е ок с бъбреците и това е. В цибалаб попаднахме на много внимателна и готина лаборантка и Деян не гъкна даже.

# 590
  • Мнения: 5 234
Само бъбреците ли прегледа?

# 591
  • Мнения: 2 014
На ехо май да, иначе му погледна и пишока и каза да сме почвали да го забелваме, ама май няма да го правим. На амб.лист ми е написал правилно физическо и психомоторно развитие и че няма проблеми с отделителната система. Трябва ли друго да се гледа?

# 592
  • Мнения: 372
Черен дроб, пикочния мехур, далак... и там още каквито вътрешни органи има. Поне при нас това гледа, доста обстойно.

# 593
  • Мнения: 2 014
Ох, той Деян през цялото време рева и се опитвах да го успокоя, та не разбрах и аз точно какво гледа доктора. Снимки ми даде 2бр каза че всичко е наред и толкова. Не ми е обяснявал нищо.

# 594
  • Мнения: 5 234
И при нас гледа вътрешни органи, но не беше със специалност нефролог, а образна диагностика /ехографист/. Чудно ми е защо някои бебета ги пращат на нефролог, а други - на ехографист.

# 595
  • София
  • Мнения: 117
Аз ни записах за 12.07 при д-р Стефка Янкова, ще дам отзиви.

# 596
  • Мнения: 1 278
И при нас гледа вътрешни органи, но не беше със специалност нефролог, а образна диагностика /ехографист/. Чудно ми е защо някои бебета ги пращат на нефролог, а други - на ехографист.
Педиатърът каза, че и той би могъл да огледа органите, но понеже ехографа му е в кабинета в провинцията, ни даде направление за нефролог. Бяхме при д-р Цанова (през СуперДок), доволна съм, не доплащахме самия ехограф, както при ортопедите.

# 597
  • Мнения: 2 483
Черен дроб, пикочния мехур, далак... и там още каквито вътрешни органи има. Поне при нас това гледа, доста обстойно.
Мда. За Пловдив  мога да препоръчам лекар. Много съм доволна. Всичко това гледа+ обяснения кое какво е, какво е нормално, гледа и пишока и показа как и какво да го правим.

# 598
  • Мнения: 427
Здравейте! Отдавна не бях влизала. Ние се върнахме от Щатите след близо 1-месечен престой, беше прекрасно там, малкия беше толкова послушен, според мен въобще не разбра, че е на другия край на света 😂 От 2 седмици сме на морето и ще сме тук до края на юли поне.
Захраних Ицко по ЗВБ преди 10-тина дни, много ми харесва метода! Започнахме със сурова краставица, която все още му е любима, въведохме вече морков и батат, които обаче не оцени много, днес ще ги пробвам пак, картоф, банан, домат, череша, ягода, диня, кайсия и от вчера - яйце. Направих му палачинка с банан и яйце и много я хареса! Пробвах също да му дам и филийка хляб, но нещо не остана впечатлен, може би му беше много сух. Мисля да пробвам да му намажа филийката с авокадо, така ще му е по-влажен залъка и по-лесно ще го преглъща. Но определено му е интересно, като го слижа на столчето и види чинията с хранат и започва нетърпеливо да удря с ръчички по масичката, докато не му я дам 😃 и веднага посяга и започва едно трошене, мачкане, цапане и опити да си го вкара в устата. Честно казано съм впечатлена колко бързо му се подобравя координацията, все по-добре успява да хваща парчетата храна и да отхапва. Като цяло приема някакви микродози от всичко, но поне има интерес и прави опити. 😁 Другите ЗВБ ентусиастки - как е при вас?

Последна редакция: вт, 29 юни 2021, 16:44 от LoriYa

# 599
  • Мнения: 609
Аз имам въпрос относно кашите, някоя от вас приготвя ли безмлечна каша с кърма? Пробвах вече 2 марки и двете стават суууупер течни, докато е топла кърмата докарвам що годе консостенция и като започнем храненето и изстине стават като чисто мляко. Приготвам я с двойно по-малко количество мляко и двойно повече лъжици каша от описаното на кутията. Аз ли нещо не нацелвам или просто при приготвяне с кърма много се втечняват 🧐

Общи условия

Активация на акаунт