Обрязване на малки момченца - възмущавам се в момента !

  • 26 280
  • 512
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 813
Не пожелах да го гледам  #2gunfire Нямаше да издържа.  #2gunfire  #2gunfire

# 166
  • Мнения: 13 512
Явно в селския обичай се прави не от медицинско лице,знам ли?
Не мога да го понасям този Карбовски..изкривено предава нещата и насажда нетърпимост.Каква работа има да се  вре в тези неща? Ако беше варварски акт, нямаше да се разрешава да се практикува на религиозна основа. Поколения от хиляда години го правят, намери се сега кой да им се бърка и да ги вкарва в "правия" път. Който иска-да го практикува. Сигурна съм,че няма мюсюлманче,което като е пораснало, да е обвинило родителите си,че са  го обрязали. Тази традиция при тях не подлежи на коментар-просто се изпълнява и мисля,че не е наша работа да им се месим и да ги обвиняваме за каквото и да било.

# 167
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
В Израел е на 7-мия ден с упойка..
Не знам...явно зависи и от местни традиции - в махалата обрязаха на приятели сина на 10г. Голяма радост, вдигнаха после 'сватба', както те казват. Вероятно когато е по религиозни съображения има смисъл да е в по-късна възраст (9-10), но ако не е - сигурно е по-добре като бебета.
Това сега малко нито риба, нито рак - няма да помнят защо е направено (понеже са малки), но все пак достатъчно се стресират (защото не са толкова малки).

# 168
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Явно в селския обичай се прави не от медицинско лице, знам ли?
Сюнетчиите по принцип не са медици. Това е занаят.

# 169
  • Мнения: 677
Бу,е в Израел по кви причини мислиш че го правят бе?

# 170
  • на село
  • Мнения: 3 971


Ами имат, защото явно не ги забелват, както правят българите.
Оф, айде да не почваме българи и небългари...


Въобще не съм започнала нищо, не търси под вола теле.
Много добре се знае кой забелва и кой обрязва.
И много добре знам защо се прави, нищо че гледам 2 момичета.
Айде стига толкова.

# 171
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Бу,е в Израел по кви причини мислиш че го правят бе?
Размишлявам си на глас, Тони Simple Smile
Ясно там защо, но тука нали сме все малко на терсене...
В Щатско не го правят масата по религиозни причини.

# 172
  • Мнения: 5 654
Скъса ми се сърцето, като ги видях как едва пристъпят. Много рядко се разплаквам пред ТВ, но сега сълзите ми сами тръгнаха. А тая майка толкова я съжалих. Не бих подложила детето си на това-не и на тази възраст по ето тази причина:
Това сега малко нито риба, нито рак - няма да помнят защо е направено (понеже са малки), но все пак достатъчно се стресират (защото не са толкова малки).

# 173
  • Мнения: 13 512
Скъса ми се сърцето, като ги видях как едва пристъпят. Много рядко се разплаквам пред ТВ, но сега сълзите ми сами тръгнаха. А тая майка толкова я съжалих. Не бих подложила детето си на това-не и на тази възраст по ето тази причина:
Аз също не бих, но на тази майка и баща и, и братята са били обрязани....знае,че трябва да го направи един ден и за сина си и се гордее с това.

Последна редакция: сб, 30 сеп 2006, 19:48 от monda

# 174
  • Мнения: 7 474
Мисля,че това,което  показаха е пре-достатъчно.Няма нужда от показване на  детски гениталии и кадри отблизо на самата интервенция. Пълна простащина!

Да , и аз се чудя какво повече има да се показва. Аз и това едвам го изгледах Praynig Зверство някое освен да покажат  #Cussing out

# 175
  • Мнения: 6 167
2006 -
обрязването - само в болница и с упойка

отново се връщаме на стр 1 и 2 на темата. Sick


марси обясни на стр 3 или 4 , че при тях става в болница и с упойка,
но целта е постигната - тия срещу ония.
явно никой нищо не чете

# 176
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Мисля,че това,което  показаха е пре-достатъчно.Няма нужда от показване на  детски гениталии и кадри отблизо на самата интервенция. Пълна простащина!

Да , и аз се чудя какво повече има да се показва. Аз и това едвам го изгледах Praynig Зверство някое освен да покажат  #Cussing out
Ъм, аз с половин око гледах... Какво - показали са гениталиите и операцията ли?

# 177
  • Мнения: 7 474
Гениталии не показваха, предполагам довечера. Само даваха как пищят децата  Praynig

# 178
  • Мнения: 639
Добре бе хора, аз видях как им бият местна упойка.
Упойка , поставена местно не обезболява в 100% и като го натиснат сто човека детето обезумява!! Що не го правят с краткотрайна анестезия ?
В Африка все още се обрязват жени. По религиозни причини. Отрязва им се клитора и малките срамни устни. Виждали ли сте? Много хигиенично, ще взема да си клъцна двете щерки Mr. Green Mr. Green Mr. Green за да ги предпазя от болести!

# 179
  • Мнения: 677
Примитивизъм е-спор няма!"събота, 30 септември 2006, 19:14"-само аз ли го виждам горе в ляво?
Умилявам се на опитите на МК да се прави на БГ Хауърд Стърн..

Общи условия

Активация на акаунт