Блефаропластика - 3 тема

  • 66 314
  • 737
  •   1
Отговори
# 585
  • Варна
  • Мнения: 3 055
Здравейте, като имена във Варна съм чувала доцент Манолова и доктор Анакиевска. С положителни отзиви и за двете, но нищо от личен опит не мога да кажа. Дано някой от Варна се включи, ако си е правил тук.

# 586
  • Мнения: 415
Здравейте!Включвам се в темата с малко опит и много въпроси...От Варна съм и за естетични процедури ходя при д-р Савченко и веднъж при д-р Михайлов в Скинлайн.По повод въпросите ми за долните клепачи и двамата са на мнение, че единствено ДБ ще е от полза в моя случай.Беше шокиращо за мен, че няма друг начин, но реших, че щом и двамата лекари на които съм се доверила са на това мнение, значи трябва да го приема.Д-р Савченко препоръча доц.Манолова, като каза, че работата й е фина, премерена и естетично издържана.
Записах си час преди няколко седмици и бях на консултация при нея.Каза, че не съм за ГБ все още.За долния клепач обаче коментарът й беше, че всъщност се е образувала бръчка, която е особено видима при усмихване и мимики, и може да бъде коригирана/ отстранена оперативно.Каза ми да се подготвя за поне три седмици възстановителен период.Оперира в Очна клиника и цената е 1500лв.Все още не съм взела твърдо решение дали ще я направя при нея и ще съм благодарна, ако има нейни пациенти тук.Д-р Заякова знам, че е гръден хирург, беше оперирала моя позната, и някак "всичко мога" не ми звучи сериозно, та сякаш там ще пропусна консултация.Но бих се консултирала и с други специалисти във Варна за ДБ и ако споделите опита си ще е много ценно за мен.

# 587
  • Варна
  • Мнения: 3 055
https://m.facebook.com/groups/plasticandaestheticsurgery/permali … 1111295959594408/
gyga, ето е тази група като коментар има точно резултати oт ДБ от доцент Манолова и само няколко дни след това резултата е много добър, няма отоци синини. Защо толкова дълъг възстановителен период са ти казали?

# 588
  • Мнения: 415
Доц.Манолова каза, че при всеки е относително и индивидуално, но понеже работя с хора и препоръча да си предвидя три седмици.Може би е имала предвид най-удължения период за възстановяване с цел да не остана изненадана.Не знам...Видя ми се коректно от нейна страна - каза, че така или иначе в топлите месеци не оперира и имам време да се организирам, ако взема това решение.Усети ме и колко съм колеблива и шокирана, предполагам.Но ми обясни, че при ГБ възстановяването е доста по- бързо, при ДБ зоната е по- кръвоснабдена и предполага синини и отоци, а и белега е видим, не е като в сгъвката на горния клепач.

# 589
  • Варна
  • Мнения: 3 055
Наистина коректно от нейна страна. А дано повече хора се включат с опит за Варна.

# 590
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Тази група за съжаление е доста комерсиална. Бъдете внимателни със споделеното и не приемайте всичко за чиста монета.

# 591
  • Мнения: 415
Тази група за съжаление е доста комерсиална. Бъдете внимателни със споделеното и не приемайте всичко за чиста монета.

Коя група визираш, във ФБ ли?

# 592
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Да 👌

# 593
  • Мнения: 448
Относно възстановяването от 3 седмици след ДБ, на мен д-р Желязкова ми каза същото по време на моята консултация. Зоната е доста кръвоснабдена и да очаквам отоци и синини. Ставаше въпрос конкретно за трансконюктивален достъп.

# 594
  • Мнения: 33
Здравейте, дами ))

Не съм правила блефаропластика, всъщност преди седмица направих първата си интервенция (неоперативна - ботокс зa browlift и филър в скули).
За съжаление повдигането на веждите не се получи, а напротив веждата ми падна и получих захлупване и тежест върху окото.
Но не пиша за ГБ, макар че дерматологът ми каза, че само блефаро ще ми помогне. Считам, че ако оправя bad botox ефекта при друг лекар, ще мога тогава да видя дали съм за блефаро.
Имам питане към тези от вас, които имат проблем с долния клепач (в случая при мен става въпрос само за едното око). Имам нещо като inferior eyelid laxity, т.е долната линия на окото е по-ниско, сякаш е разтеглена, което води до "scleral show" - да ми се вижда "бялото" под зеницата. Това прави окото да изглежда тъжно и уморено, а на цялото изражение - глуповат вид.
Някой имал ли е такъв проблем или срещал ли е мнение, споделено в тази връзка?
Ще посетя друг специалист, чудя се дали филър в слепоочие и в слъзен каналще повдигне.
Имам час за д-р Желязкова, но чак на 04.11 в София. Притеснява ме това, че не е често срещан проблем - т.е не съм сигурна, че съм за ДБ (имам хлътване, но нямам торбички). Още повече ме притеснява, че иде реч само за едното око, т.е рискът от асиметрия при операция е още по-голям. Гледах снимки на д-р Наталия Иванова и имаше една с първоначална асиметрия преди операцията - след ДБ нямаше торбички, но асиметрията си я имаше.

Ще съм благодарна за споделени отзиви и/или мнения! Flowers Sunflower

Прилагам снимка с разчертани оси, за да се види "разтегления" долен край на клепача на едното око.

Скрит текст:

Последна редакция: нд, 21 авг 2022, 17:57 от Precious_

# 595
  • Варна
  • Мнения: 3 055
Филър изобщо не мисля, че ще помогне за този проблем. Освен с офталмолог, мислила ли сте да се консултирате и с пластичен, например доктор Таук в София? Доколкото съм чувала отделя доста време, подробно обяснява, обръща внимание.. Относно ботокса, поради блокиране на лимфния поток може да се получи временно такава оточност на клепача за около 20 дни или ако наистина ви е абсолютно блокирана мимиката веждите да "паднат". Този  който ви е поставял ботокса би трябвало да е разбрал, че целите точно противното.. но.

# 596
  • Мнения: X
Здравейте, дами ))

Не съм правила блефаропластика, всъщност преди седмица направих първата си интервенция (неоперативна - ботокс зa browlift и филър в скули).
За съжаление повдигането на веждите не се получи, а напротив веждата ми падна и получих захлупване и тежест върху окото.
Но не пиша за ГБ, макар че дерматологът ми каза, че само блефаро ще ми помогне. Считам, че ако оправя bad botox ефекта при друг лекар, ще мога тогава да видя дали съм за блефаро.
Имам питане към тези от вас, които имат проблем с долния клепач (в случая при мен става въпрос само за едното око). Имам нещо като inferior eyelid laxity, т.е долната линия на окото е по-ниско, сякаш е разтеглена, което води до "scleral show" - да ми се вижда "бялото" под зеницата. Това прави окото да изглежда тъжно и уморено, а на цялото изражение - глуповат вид.
Някой имал ли е такъв проблем или срещал ли е мнение, споделено в тази връзка?
Ще посетя друг специалист, чудя се дали филър в слепоочие и в слъзен каналще повдигне.
Имам час за д-р Желязкова, но чак на 04.11 в София. Притеснява ме това, че не е често срещан проблем - т.е не съм сигурна, че съм за ДБ (имам хлътване, но нямам торбички). Още повече ме притеснява, че иде реч само за едното око, т.е рискът от асиметрия при операция е още по-голям. Гледах снимки на д-р Наталия Иванова и имаше една с първоначална асиметрия преди операцията - след ДБ нямаше торбички, но асиметрията си я имаше.

Ще съм благодарна за споделени отзиви и/или мнения! Flowers Sunflower

Прилагам снимка с разчертани оси, за да се види "разтегления" долен край на клепача на едното око.

Скрит текст:
един непоискан съвет ще дам,дано не се обидите,но един качествен микроблейдинг ще ви се отрази много добре. Аз направих тази година и съм толкова доволна, съвсем друго става лицето.
По отношение на въпросите ви само офталмолог,който и оперира ще ви консултира най-точно. Виждала съм в страницата на един американски хирург беше оправил такива обърнати ръбове вследствие на кофти ДБ на един мъж.

# 597
  • Мнения: 33
@ivka_smile, точно oculoplastic surgeon искам да ме види, но у нас има или пластични хирурзи, които правят всичко, или офтамолози, които правят блефаро. А тази зона е доста специфична, иначе вероятно ако не може да се подобри с обичайна интервенция тук, ще се радвам да попадна на добър пластичен хирург, специализирал в околоочната зона. Затова и публикувах тук, с надеждата, ако някой е попадал на такъв проблем при негов познат, да сподели кой и как му е помогнал. :/ Иначе за ботокса - блокирала ми е фронталиса (челото над веждата), защото всеки ден става по-зле и ми затваря окото още повече. Четох, че имало такъв метод - да се боде и фронталиса, и тези мускули, които отговарят за спускането на веждата (окуларис), но това не се прави при хора, които имат паднали клепачи по рожденид и използват фронталис за отваряне на окото. Тук явно е грешката, трябвало е да блокираме само депресорите (орбикуларис, под веждата), без да пипаме челото.

@Аделина, благодаря за съвета, и аз мислех за микроблейдинг, но ще изчакам първо да се разгърне действието на ботокса (всеки ден става по-зле), а и ще мина през други дерматолози, да видим дали могат да сложат още ботокс в отпускащите мускули и да се отвори поне малко окото. Засега четох положителни отзиви за работа с ботокс в околоочната зона на д-р Михайлов и д-р Трендафилова. Ако имате и друга препоръка, ще се радвам да споделите. Вече ще минавам през много лекари, преди да се лягам на кушетката, видяло се е, колкото и да е времеемко и разходоносно.

# 598
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Само аз ли не виждам тъжно лице или някаква голяма аномалия на тази снимка? Всички сме асиметрични - по цялото тяло, и по лицето също.

Първо трябва да отмине действието на ботокса. Това е условие за блефаропластика, както и за каквато и да е друга намеса, тъй като лицето сега не е в обичайния си вид.

Колкото и да ти е неприятно - изчакай хубаво да те отпусне - поне 6 месеца и тогава - следва да се прави оценка и планира действие.

# 599
  • Мнения: 4 481
И аз не виждам нито тъжно лице, нито аномалия. Наистина всеки човек е с различни половини, няма напълно симетрични. За мен блефаропластиката ще е без никаква полза в този случай.

Общи условия

Активация на акаунт