Рецепти за православни пости

  • 65 913
  • 904
  •   1
Отговори
# 450
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
милмич, пиша само за нещата, които лично съм пробвала. Simple Smile
и много се радвам, че ти харесват Simple Smile

# 451
# 452
  • Мнения: 1 418
Чудни целувки!

За Бъдни вечер ще приготвя този Хрупкав празничен тиквеник



И/или тези трюфели с тиква- само с три съставки са и са много вкусни.
Семпли са, особено тиквеника-минималистичен е, но на фона на всичките ястия са напълно достатъчни. За нас поне.  ММ особено обича "тиквеника"- хем хрупкав, хем има тиква и в същото време не е много тестян, както нарича традиционните. Даже специално си пожела да го приготвя.

# 453
  • Мнения: 174
Бианка,много добре изглежда хрупкавия тиквеник Yum
Аз ще споделя с вас рецепта за картофени кюфтенца с елда на фурна.Любими в къщи дори за непостещите.Само да кажа,че аз взимам от зеленикавата елда,в била от рафта за био продукти.Взимала съм кафява и не ми харесва вкусът,а и трудно се сварява.Кюфтенцата ги правя по-рошави и отгоре стават хрупкави,а отвътре сочни от елдата.Вместо брашно слагам смлени овесени ядки,а като нямам доматено пюре съм слагала финносмляна лютеница.
https://nashiterecepti.com/recipes/kyuftenca-ot-elda-i-kartofi-na-furna
Благодаря за рецептите които споделихте през тези пости!Някой от тях ще продължа да ги приготвям и след празниците.
Вълшебна Коледа пожелавам на всички!
Hug

# 454
  • Мнения: 1 418
kriani, благодаря сърдечно!
И аз предпочитам зелената/светла елда. Много често я ползвам вместо ориз в копривената супа например или като плънка в сарми или пълнени зеленчуци.

Кефир от кашу и от краве мляко
Много ми хареса кефира от кашу. Нямах големи очаквания, но се получи с много нежен, леко тръпчив вкус. Стана ми любим. И на постещият ми съпруг също.Hands Raised Hands

# 455
# 456
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 755
Здравейте на всички, има ли постещи тук , за да споделяме рецепти?
Аз лично имам нужда от пост след доста преживяни случки, да остана малко в тишина и смирение.
Лек и спасителен пост желая!

# 457
  • Мнения: 2 885
Да, аз. Както всяка година си го почвам старателно и прилежно. Пък докогато изкарам, дотогава.

# 458
  • Мнения: 1 318
Записвам се и аз да събирам и споделям идеи. Мм пости всички пости + всяка сряда и петък. Днес стартира постът с омлет от 3 яйца, 100 гр сирене и лист кашкавал по средата. Вечерята ще е грах или спаначена супа.
Хубава седмица и лек пост на всички!

# 459
  • Мнения: 5 070
Ние, признавам си, не сме постещи, но тъй като малкото човече е с доста алергии и непоносимости, надниквам тук за идеи. И, за да не е само оф, споделям снощната вечеря - тако от Лидл, гарниран с краставичка и пастет от нахут, печени червени чушки, лук, зехтин, сол и подправки на вкус.

# 460
  • София
  • Мнения: 1 363
Аз тая седмица не я броя за пост. Чаках я с нетърпение, защото ми писна от месо.
Иначе всеки пост започвам ужасена - леле, какво ще ям сега! И приключвам с - мога да си карам цял живот на пост!
И аз ще приготвя омлет за вечеря, а може би и миш маш.

# 461
  • Sofia
  • Мнения: 722
Добре де, как готвите през седмицата, в която не се употребяват мазнини?

# 462
  • Мнения: 3 137
То така си пише и в Типика - че тази седмица не се брои за пост:
"През Сирната седмица постът се състои в това - да не се яде месо. Тя и не се нарича постна. Яде се риба, масло, яйца, сирене и други млечни продукти."
Риба, домашни баници, пици - разнообразието от идеи е голямо. Трябва обаче да се внимава с купешките закуски, особено баничките, тъй като обикновено по закусвалните ги правят с мас.

semelyna, има ястия като боб чорба, леща чорба, зеленчуковите супи, които на вкус дори непостещите не ги различават, че са без олио. Готвя си ги както обикновено, просто не слагам олио.

# 463
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 755
Днес закуската беше шейк от кисело мляко и манго.
Обяда ориз със зеленчуци от замръзените миксове ( грах, царевица, морков), салата от зеле с моркови и отделна салата печени чевени чушки с чесън .
Хапнах за десерт тахан с мен.
Вечерята мисля да е карфиол на пара с лимон и зехтин.

# 464
  • София
  • Мнения: 6 182
Добре де, как готвите през седмицата, в която не се употребяват мазнини?
Без мазнина, ако се яде готвено де. Боб, леща, яхния може и без мазнина. Ние през тази седмица почти не ядем готвено. На мен най-добре ми е на печени или варени картофи със солчица и на плодове или компоти.

Общи условия

Активация на акаунт