Фотошоп за малки и големи

  • 53 158
  • 388
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 505
аз докато се наканя да направя нещо вие пак сте се ИЗЯВИЛИ ДОСТОЙНО... Hug



ето Ви една ШАРЕНИЙКА и от мене Blush Rolling Eyes Blush


# 166
  • Русе
  • Мнения: 1 302
След малко си лягам, но не мога да не ви покажа какво сътворих току-що. Личицето на Дари е малко размазано, но това от оригинала. Да ви кажа направо вампирясах с този Фотошоп. От около 2 седмици не съм лягала преди 1 и половина след полунощ...  #Crazy Но пък страшно се радвам на всяко ново нещо, което създавам.  Hug
Лека нощ от мен талантливи мамчета и до скоро /най-вероятно до утре, едва ли ще мога да издържа повече без ФШ/. Ох, дано мъжът ми не продаде компютъра.  newsm53


# 167
  • Мнения: 1 084
Искам да ви попитам нещо... Може ли да се потъмни снимка? Аз съм изсветлявала, но не мога да я затъмня, а имам една-две такива, които биха били по-хубави, ако са по-тъмни.

Dididi, опитай с Layer>New>Adustment Layer и си поиграй с curves или brightness/saturation Simple Smile) Хубавото при Adustment Layer е, че винаги можеш да я направиш невидима и видиш реално промяната Simple Smile)

# 168
  • Мнения: 237
Момичета,знам че се повтаря,но изръчках цялата стара тема и не можах да намеря това,което ме интересува.Та питането ми е как да обърнеш дадена фигурка.Примерно ако имаш някакво животинче,което гледа надясно,да го направиш да гледа наляво(огледален образ).Още веднъж казвам,знам че вече е обяснявано,даже помня,че беше конкретно за някакво охлювче,но не мога да го намеря.Ще ви бъда благодарна,ако някой има търпение да обясни отново  bouquet

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Селектираш layer-a с фигурката, после Edit->Transform-> Flip horizontal Peace

# 170
  • Мнения: 237
Селектираш layer-a с фигурката, после Edit->Transform-> Flip horizontal Peace
Златна си Heart Eyes!!!Много мерси  bouquet

# 171
  • Мнения: 237
Ето нещо сутрешно от мен.Нищо особено,ама правя за бабата едни снимки от лятото.
http://www.bgphoto.net/photos/14690/o632960720294218750.jpg

# 172
  • Мнения: 2 242
sage много ти благодаря Hug! А този урок го имам на компа и даже го използвах в горният пример – при филтъра за светлината точно. Днес продължавам борбата, дано не ме олепят нервите  Mr. Green

tania77 браво, добре се е получило. А за размазани и не-фокусирани снимки много добър ефект има филтър Unsharp Mask (редовно го ползвам дори и при хубави снимки). Намира се при Filter – Sharpen – Unsharp Mask. Ето някои ориентировъчни стойности, но можеш и сама да си експериментираш:

При по-омекотени изображения:
•   Amount-150%, Radius-1, Тreshold-10
За всякакви цели:
•   А-85%, R-1, T-4
Максимален шарп при силно дефокусирани обекти:
•   A-65%, R-4, T-3
За Уеб:
•   A-400%, R-0.3, T-0
Има и др.начини, но са по-сложни и бавни. Ето подобен урок http://www.psd.ru/article/022/

dididi потъмняване на цялата снимка или само на определени части ти трябва newsm78, ако искаш покажи снимката да видим за какво точно иде реч.
Иначе Auto Contrasta и Auto Levels се справят много добре с автоматичното оправяне на баланса. Намират се в Image – Adjustment. Там има и за ръчно оправяне на яркостта и светлината - Image – Adjustment – Brightness/Contrast.
По принцип много добър резултат дава следният номер – Правиш нов леяр от снимката  (клавишна комбинация CTRL+J) и на него задаваш Multiply ( полето до Opacity- на картинката е Overlay  ). Ако стане твърде тъмно намалявай % в Opacity  Wink

ps.аз съм с фотошоп 7 и може да има разминаване в менютата

Последна редакция: вт, 10 окт 2006, 13:33 от Slavi

# 173
  • Мнения: 883
За цялостно затъмняване става въпрос. Малкия си играл с фотоапарата и малко му разместил настройките. Аз не обърнах внимание отначало. Но тази красавица не застана повече за снимка и затова трябва да се помъча да оправя тази снимка. Очите й са червени, да, но тях после ще ги оправям.

# 174
  • Мнения: 2 242
Dididi снимката е доста преекспонирана и има зони които лично аз не знам да оправям (ярко бялото на блузата например).Иска си бая работа – пробвах ефекта за който писах (Multiply) – успях да го намеря и на урок http://www.photoshopsupport.com/tutorials/jennifer/fix-overexposed.html
Направих го няколко пъти (два леара Multiply) + допълнително потъмняване (ето от този урок http://www.picturecorrect.com/photoshoptips/professional_brighte … ng_techniques.htm ).
А и задължително първо Auto Levels + Auto Contrast (макар в случая да не могат да направят много). Вероятно с ръчни настройки на Curves и Levels ще се постигне добър резултат, но е много работа. Та резултата от двата урока е това (допълнително е добре да се оправят цветовете – много жълтее лицето)

# 175
  • Мнения: 883
Slavi, благодаря ти! Ще пробвам и аз по този начин, но май няма да стане... Поне резултата на този етап не ме задоволява. Ако някой друг има идея моля да я сподели!  Praynig

# 176
  • Мнения: 2 242
май го сборих това пусто студийно осветление... обаче толкова неща пробвах че сега трябва да разчитам хисторито да разбера как стана. Най-важното е било че Burn tool-a имал настройки които и не подозирах и можел да прави очертаване само на тъмните части и при малък контраст прави перфектен тъмен фон. Та засега съм доволна от резултата (ако има и др.идеи давайте)
 

Последна редакция: вт, 10 окт 2006, 15:34 от Slavi

# 177
  • Мнения: 1 084
Slavi, добре се е получило! Имаш ли някаква идея как точно би могъл да се нарича подобен ефект? Прерових целия Интернет, но напразно ...Sad( Не ми хрумва как може да е на Бг, да не говорим на английски Sad(

Момичета, някой намирал ли е "дупки от перфоратор"? Шантаво звучи, но ми се иска да ги използвам при един колаж Simple Smile)))), а ме мързи да ги рисувам Simple Smile))

# 178
  • Мнения: 1 033
Sage, имам спирала, ако ти върши работа newsm78

# 179
  • Мнения: 985
Ех, мамета, много красиви неща видях и в новата тема. За съжаление нищо не разбирам от фотошоп и рамки за снимки, но имам една идея, за реализирането на която (сигурна съм) можете да ми помогнете. Дъщерята на най-добрата ми приятелка след месец ще навърши 1 годинка. Много, много искам да й подаря една такава весела снимка с надпис . Тук видях истински шедьоври (поне в моите очи). Предполагам, че такъв семпъл подарък няма да впечатли малката принцеса, но аз искам да й подаря, наред с куклите и дрешките, спомен, който се случва веднъж в живота. Един път се става на 1 годинка.
Та да ви попитам- ако си харесам рамката на някоя снимка, дали мога да я получа на имейл, примерно? Наистина нищо, ама нищичко не разбирам от тези неща.

Ако се случи да е от моите я получаваш директно. Даже можеш да ми пратиш и снимки и ще ти направя колкото искаш с огромно удоволствие ! Peace

Неудобно ми е чак да кажа : "Да, с удоволствие ще се възползвам от предложението".  мейла ми е в профила. Ще подбера снимки и ще пратя! Благодаря ти предварително за отговора!

Общи условия

Активация на акаунт