Пролетта на прага чука, нови плетки диплим тука - юбилейна тема 100

  • 38 242
  • 751
  •   1
Отговори
# 480
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 084
а аз от "паяжинката" да се възхитя. Simple Smile много ми харесва.

# 481
  • Бургас
  • Мнения: 6 354
И аз от Страдивариус заимствах идеята за плетен топ на квадрати, но моя няма да е така изпипан, за съжаление.

# 482
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 084
странно ми е как квадратите са еднакви, бройката им е еднаква, а единия ред обхваща повече от другия, да се изразя деликатно. Simple Smile

# 483
  • София
  • Мнения: 775
Под мишницата точно няма квадрат, може там да са поразширили малко, но като цяло при модела няма пък кой знае каква нужда от разширяване Simple Smile

# 484
  • Мнения: 5 399
А на мен ми се стува, че долната част е несъразмерно широка, стърчи на талията. Без много да разбирам, според мен е плетено като правоъгълник, не по формата на женско тяло Grinning.

# 485
  • Мнения: 4 261
според мен се разчита,че никой няма да гледа, че е правоъгълник.

# 486
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 084
видях го Simple Smile 
https://it.zalando.ch/stradivarius-top-white-sth21d0xd-a11.html

отзад е плат, набран с ластички. Simple Smile

# 487
  • Бургас
  • Мнения: 6 354
Аз сега измислих на моето да му направя  пеплум, защото в момента е бюстие от квадрати, а аз не съм за бюстие, но не ми се и плетат повече квадрати.
Мисля си, че ще стане като наддам от всяка бримка по две, така би трябвало да се накъдри, но приемам съвети как да стане "по-безболезнено" за мен.

# 488
  • Мнения: 5 399
Плетката на една кука стои доста твърда, дали ще се накъдри наистина, или ще стои като разпънат чадър? Аз бих го доплела някак на две игли или направо с обръч, плетката става по-мека и пада хубаво надолу.

# 489
  • Мнения: 275
Представям ви нещо плетено/шито- панделки за завиеси, моя измишльотина.Понеже в магазина, където шият пердета не се занимават да правят ленти за прихващането им, но пък щедро предлагат магнитни закопчалки по 10лв. бройката, реших този път аз си измисля начин.



# 490
  • Бургас
  • Мнения: 6 354
Плетката на една кука стои доста твърда, дали ще се накъдри наистина, или ще стои като разпънат чадър? Аз бих го доплела някак на две игли или направо с обръч, плетката става по-мека и пада хубаво надолу.

Открих варианти в клипчета.Две куки хич не ми се хващат в тази жега, защото си премятам конеца през врата, но и с една ми е по-интересно  Laughing

Нещо такова трябва да се получи според моите виждания:nerd:

# 491
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 420
Естествено, че ще се получи и на 1 кука. Припомням моята туника, която се превърна в рокля. Зависи от конеца и начина на плетене - не е задължително да е стегнато и твърдо.

# 492
  • Мнения: 47 998
Аз плета хлабаво и " на око", никак не стоят стегнати нещата Simple Smile

# 493
  • Мнения: 448
Малко лавандулово настроение. С. Калояново в посока с.Хисаря( Пловдивско)

# 494
  • Мнения: 3 632
Надникнете тук, има интересни неща.

Преди две-три седмици поръчах от чорапената прежда, тази на която не се вижда етикетът. Дойде Scheepjes Our Tribe, цвят 986, 85 гр. в гранче, иначе по етикет са 100. Явно са някакви нестандартни остатъци, но като цяло съм доволна. Не съм я заплела обаче.

ПП Мравката съм.

Общи условия

Активация на акаунт