СЕПТЕМВРИйче мъничко расте, а мама слънчеви лъчи краде! (Тема 3)

  • 26 320
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 281
На мен повивалник ми беше абсолютно излишен. Само заема място. Общо взето на спалнята го преобувам, като сядам и аз.

За количка, ако трябваше да взимам нова може би щеше да купя  easywalker harvey2, малко по-тежка е от maxi-cosy , но изглежда компактна и удобна. Сега май ще купуваме двойна количка Disappointed при наличие на две други.

Flowers Hibiscus Кошара сгъваема за баткото ще купим, а бебето ще е в дървеното кошче, колкото и да не ми беше удобно.
Flowers Hibiscus Люлка ще трябва, че на баткото се счупи.

# 736
  • Мнения: 299
Ихааа, не мога да ви изчета!

Добре дошли на новите мамчета!

Аз почти нищо не пазя от децата. ( пазя много малко неща на вилата, евентуално за брат ми, но те не ги взеха)Едно, че са големи- скоро стават на 8 и 10г. А и до лятото бях категорична, че съм приключила с децата 😁

Легълце ще вземем дървено next to me, абсолютно да се долепя с нашето легло, защото и ние сме от спящите заедно, но спалнята ни не е много голяма, така ще ни е малко по- широко.
Повивалник на мен много ще ми липсва, беше ми много удобен ( слагах го върху дървеното легло, не отделен шкаф). Върху леглото хич не ми е удобно, ще видя какво ще измисля...
Иначе не харесвам големите трансформиращи легна. Никой с такова около мен всъщност не го е трансформирал. Всички ги продадоха и правиха нови стаи.

Количка и ние избрахме Peg Perego book+ столчето с изофикс. Купих си я употребявана, че иначе доста ми идва като сума, а този път със сигурност ми е последно дете 🤣

# 737
  • Мнения: 45
И аз не харесвам големите трансформиращи кошари и моите познати с такива се оплакваха, че им скърца люлеещият механизъм и ги продадоха. Ние сме с дървена кошара с класическо люлеене. Имам твърд повивалник, който съм ползвала активно и ми беше много удобен, слага се директно върху кошарата.

# 738
  • Мнения: 99
Не е много ясно 14ти или 21ви 🤷♀. Но може и да се засечем живот и здраве ☺.
Ехаа, супер! Кога ти е термина? И първото раждане секцио или нормално беше ? 🤗



Ем, добре дошла. При кого се следиш в Токуда и там ли ще раждаш?

При д-р Атанасова. Първото си детенце родих там, живот и здраве пак планувам раждане там. Въпреки някои леки минуси първия път 😀🤗.

И аз съм в Токуда при д-р Атанасова:) и аз ще раждам при нея за втори път! Simple Smile

17 септември, секцио бях, пак ще съм секцио. А твоя кога е? Simple Smile)

# 739
  • Мнения: 176
Аз ползвах трансформираща кошара, която като дойде момента да трансформираме в легло се оказа, че от нея става много тясно легло, с нестандартен матрак, който идва с 10см по широк от този на кошарата. Продадохме я! Но като кошара беше супер удобна, люлеещият механизъм ми беше доста полезен, даже бяхме вързали въженце да си я люлям от спалнята. Също така побира страшно много багаж, дрехи, козметика, и завивки в раклата. Повивалникът също ми е бил много полезен. Този път смятам на взема отделно дървена кошара и скрин, харесала съм си на Арбор.

# 740
  • Мнения: 6 005
Как вървят вашите бебета, момичета?
Миналият петък на ФМ ми казаха 400 гр., днес на консултацията със следящия ме доктор - 320 гр.
Нормално ли е да не се препокриват?

# 741
  • Мнения: 299
Абсолютно нормално е да излиза различно при различни доктори, а пък и на раазлична апаратура. С големия ми син трима доктори ме гледаха на ехограф, в един ден/ на един апарат, за да преценят какво да е раждането. Единия го изкара 3600, втория 3980 ( беше най- близо- роди се 4020) и третия 4200. Така че... само като се роди може да е сигурно 😁

# 742
  • Мнения: 68
Как вървят вашите бебета, момичета?
Миналият петък на ФМ ми казаха 400 гр., днес на консултацията със следящия ме доктор - 320 гр.
Нормално ли е да не се препокриват?

Днес бях на преглед и ми казаха 350 гр. (20+2). Малко се учудих, защото преди седмица беше 300 гр., но докторът ми обясни, че е нормално отклонение в измерването от +-50гр, на този етап. Зависи си и от апарата, по късно ще има и по-големи отклонения. Не се притеснявай, няма как да е отслабнало бебчето.

# 743
  • Мнения: 612
Еха... Колко много за четене Simple Smile

Добре дошли на новите мами☺️

Ние тъкмо бяхме уикенда да гледаме кошарки колички.
Май ще ск вземем една кошара от Икеа за бебешката стая. Ако някой има отзиви, да сподели Simple Smile
Отделно и едно next2me обмислям, а може и втора ръка понеже ще е съвсем за кратко.

Количката май харесахме тази засега:
https://babylifemalechko.com/Maxi-Cosi-Pushchair-Zelia-2-Essenti … aphite-1210750301

Някой има ли мнения за трансформиращите се колички изобщо или тази конкретно?
Другият избор беше cybex balios s, но пък е по-тежък, а имам малко стълби да качвам и искам да намеря нещо леко.

# 744
  • Мнения: 335
В 19+1 на ФМ ми ксзаха, че е 285гр.

# 745
  • Мнения: 1 144
falan, нямам мнение за количката, но в разни немски сайтове съм я срещала за около 300 евро. Единия беше амазон, а другия мисля mypram.com. Отделно и други модели на Maxi Cosi има доста намалени Simple Smile
Нашата кошара е от Икеа от преди 3 години, писах днес, че сме доволни. Пак ще я ползваме.

За теглото, днес го измериха 360 грама.

Едитвам за количката: в холандски сайт съм гледала, но става с немски превозвач.


Последна редакция: пн, 26 апр 2021, 22:25 от Harmonie*

# 746
  • Мнения: 295
За размерите спрямо  ехографа не им вярвам много. Със синът все чувях, че ще е малко едро и бебето, не помня дали са ми казвали килограми. Последния ми преглед беше ден преди да се роди. Появи се със завидни мерки от 5160гр.и 56см. Всички бяха изумени.
   За тези с трансформиращ кош, мисля че няма на крачета да се регулира, ако държиш на това.
  Тази колички ни я предложиха в един магазин и сега я има и на около 1100лв., по спомен тежеше под 10кг. https://www.emag.bg/detska-kolichka-foppapedretti-eureka-3-v-1-a … 402/pd/DX2NYDMBM/

# 747
  • Мнения: 381
Момичета, оказа се че съм с предна плацента(placenta anterior).Трябва ли да се притеснявам или да внимавам с нещо?

# 748
  • Мнения: 164
Привет на новите мами!

Аз съм на преглед в четвъртък и нямам търпение. Надявам се всичко да е наред с бебето. Досега на мен не са ми казвали грамове..

Относно легло, ние взехме дървено за детската стая, и отделно голям скрин, върху който ще е повивалникът. Четох много негативни мнения за трансформиращите се легла. Отделно за нашата спалня, може би ще вземем next2me, но още не съм го решила със сигурност. За сега съм забавила малко покупките, макар че имаме и количка, и люлка мамаRoo. Остана ни от по-скъпите неща бебефон и помпа.

Но ще усвояваме терасата към детската, макар че се нанесохме миналата година в чисто нова сграда. Имаме две и нямаме нужда от тази - а и детска с тераса, някак си не ми се връзва. В тази връзка, ако някой има читави майстори за този тип ремонт бих била благодарна да изпрати някакви координати на  лично съобщение.

# 749
  • Мнения: 14
Здравейте,  момичета! Отново ще сме със сгъваема кошара, даже е купена и матрака го набелязах. Възползвахме се от промоцията в Айко.  Нямам абсолютно нищо за бебчо, всичко съм раздала, при дъщеря на 22 г.и син на 9 г.... В голяма чуденка съм за количката, засега се спрях на сам taksi sport 3 v 1, но днес гледам и косато, което е с намаление в Айко. На жк, съм чааак на 07.05.21 г., а на 2 фм на 13.05.21 г., при док Цонев.

Общи условия

Активация на акаунт