Д-р.Любомир Христов и серклажа Етко тема-3

  • 31 465
  • 427
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 024
При мен този път и Гинофит не помага ,направо в пълно отчаяние съм.
Пия два пробиотика през устата,слагах две опаковки Гинофит, после продължих с Гинофилус и сега на микробиологията оставете че пак има коки (данни за анаеробна инфекция), ами и нямам абсолютно никакви лактобацили.
Почвам да си мисля, че Утрогестана има някаква вина и ще питам доктора дали може да се смени с Циклогест.
Вие как мислите,ректално дали влияе на шийката,гледам че на доста момичета го изписват така.
Да, аз го слагах ректално през цялото време по препоръка на АГ.

# 406
  • София
  • Мнения: 5 477
Да, аз го слагах ректално през цялото време по препоръка на АГ.
Ще говоря с АГ и ще почна и аз ректално да видим ще се оправи ли ситуацията с лактобацилите и флората.
Прогестерон единствено зареди шийката приемам.

# 407
  • Мнения: 357
Абсолютно същата история бях и аз през цялата бременност, направо се отчайвах вече. Влизах поне 5 пъти в болницата за задържане, венозен АБ, беше ми дошло до гуша, честно.. Затова сега се реших да опитам с тая ваксина, дано да има някакво отражение..
При мен този път и Гинофит не помага ,направо в пълно отчаяние съм.
Пия два пробиотика през устата,слагах две опаковки Гинофит, после продължих с Гинофилус и сега на микробиологията оставете че пак има коки (данни за анаеробна инфекция), ами и нямам абсолютно никакви лактобацили.
Почвам да си мисля, че Утрогестана има някаква вина и ще питам доктора дали може да се смени с Циклогест.
Вие как мислите,ректално дали влияе на шийката,гледам че на доста момичета го изписват така.

# 408
  • Мнения: 123
Момичета и аз цъфнах с коки.. не слагам нищо вагинално, само ректално поставям и пробиотик пия, явно с тия серклажи това ще е  положението.

# 409
  • Мнения: 357
Знаете ли колко време след поставяне на трите дози можем да продължим със замразен трансфер? Има ли някакво ограничение или съвет от репродуктивен? Ние сме при др Персенска, скоро не съм говорила с нея

# 410
  • Мнения: 3
Здравейте МАМИ(ни златни). На 38 години съм, първа бременност, след 3 конизации, в 21 семица, приемам премама дуо и магне Б6. Шийката е 1,5см и след консултация с д-р Дяволов, се установи, че не може да направи серклаж, тъй като от едната страна няма за какво да се захване. Препоръча ми в следващите 8 седмици да лежа вкъщи. Докторката по фетална морфология ме насочи към д-р Христов от болница Надежда,за поставяне на песар. Графика му е пълен, а времето минава и не знам какво да правя. Моля посъветвайте ме, благодаря предварително 🙏♥️🙏

# 411
  • Мнения: 357
За д-р Христов не мога много да помогна, понеже аз се озовах при него само за серклажа, но пиша за малко кураж.
В подобна ситуация бях и още не мога да се начудя защо не слагат серклаж в ранни седмици на такива шийки и то конизирани повече от веднъж! Аз съм с 2 конизации, и така и не ми сложиха серклаж в ранните седмици, въпреки моето настояване (не при д-р Христов). В 17 седмица шийката ми беше измерена 17мм, успяха да поставят серклаж, но се наложи да изчакаме около 20 дни, понеже се разболях, имах и влагалищна инфекция. През тези 20 дни ставах САМО до тоалетна. Дочаках си серклажа, като шийката беше възстановила част от дължината си. Износих бременността до 37+4, когато родих със секцио след двуседмично чакане да получа разкритие (след свален серклаж).
Придържайте се към леглото стриктно, и едно клише - вярвайте, че всичко ще приключи благополучно!
Успех! 🤞🏻🙏🏻
П. С. Чела съм в групата, че д-р Христов не връща пациентки, въпреки натоварения си график. Бих попитала кога е на смяна и да отида лично. Или някое от момичетата тук ако може да сподели личния му телефон.
Здравейте МАМИ(ни златни). На 38 години съм, първа бременност, след 3 конизации, в 21 семица, приемам премама дуо и магне Б6. Шийката е 1,5см и след консултация с д-р Дяволов, се установи, че не може да направи серклаж, тъй като от едната страна няма за какво да се захване. Препоръча ми в следващите 8 седмици да лежа вкъщи. Докторката по фетална морфология ме насочи към д-р Христов от болница Надежда,за поставяне на песар. Графика му е пълен, а времето минава и не знам какво да правя. Моля посъветвайте ме, благодаря предварително 🙏♥️🙏

# 412
  • София
  • Мнения: 5 477
Eviiie, пиша ти номера му на лични!
Сигурна съм,ще решение ще има!

# 413
  • Мнения: 1
Привет момичета,

Предстои ми серклаж при др Христов. В 20гс. Може ли да ме ориентирате за цени, колко платихте? Знам, че е индивидуално от вида на серклажа, престоя и тн.

# 414
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Привет момичета,

Предстои ми серклаж при др Христов. В 20гс. Може ли да ме ориентирате за цени, колко платихте? Знам, че е индивидуално от вида на серклажа, престоя и тн.

Мисля, че в сайта им всичко е написано като ценоразпис. Моя серклаж там беше май месец и със сигурност има промяна в цените.

Eviiie, мен ме прие “по спешност” след преглед в спешен кабинет. Там ме извика след уговорка по телефон 10 дена по-рано с моя лекар. Повярвай ми като му звъннах сутринта, че съм там със сигурност е бил забравил , че ще има пациент от Варна, но все пак ме включи в графика си за серклаж. Прие ме и на следващия ден ми беше серклажа.
Повече лежане и спокойна доколкото може психика на всички пожелавам !
Моята психика втората бременност беше по-спокойна , но малкото ми човече вече на 6 месеца е страшен киселяк и ми трябва сега отново спокойна психика 😂

# 415
  • Мнения: 357
Здравейте! Консултирах се с д-р Христов, каза че съм си за ТАС. Моля момичетата, които са имали такъв, да споделят малко повече за самата процедура. Боли ли много, колко време оставате в Надежда след него. Много ми олекна, че ще е такъв серклажът, понеже първата ми бременност си беше жив ад. На всякаква допълнителна информация ще съм благодарна.

# 416
  • Мнения: 462
Здравейте! Консултирах се с д-р Христов, каза че съм си за ТАС. Моля момичетата, които са имали такъв, да споделят малко повече за самата процедура. Боли ли много, колко време оставате в Надежда след него. Много ми олекна, че ще е такъв серклажът, понеже първата ми бременност си беше жив ад. На всякаква допълнителна информация ще съм благодарна.
Защо ще си с ТАС, какво изисква слагането на този вид серклаж, извинявай за въпросите Simple Smile Аз бях с ТАС, остава се 2 нощувки, деня на приема ти пускат изследвания, втория ден е серклажа и ако всичко е наред на 3тия те изписват, лапароскопски се слага ( сигурно знаеш Simple Smile ) не не боли, изобщо не го мисли . Успех

# 417
  • Мнения: 357
С конизация съм на шийката 2 пъти. Първата си бременнсот износих изключително трудно, слава Богу успешно, като ми сложиха серклаж на горещо по макдоналд. При прегледа сега, той преценява, че с това, което е налично от шийката ми, ТАС е по-подходящ.
При теб какво наложи поставянето на ТАС?
П. С. Не намирам в ценоразписа на болницата цената, как точно е записан този вид серклаж там?
Здравейте! Консултирах се с д-р Христов, каза че съм си за ТАС. Моля момичетата, които са имали такъв, да споделят малко повече за самата процедура. Боли ли много, колко време оставате в Надежда след него. Много ми олекна, че ще е такъв серклажът, понеже първата ми бременност си беше жив ад. На всякаква допълнителна информация ще съм благодарна.
Защо ще си с ТАС, какво изисква слагането на този вид серклаж, извинявай за въпросите Simple Smile Аз бях с ТАС, остава се 2 нощувки, деня на приема ти пускат изследвания, втория ден е серклажа и ако всичко е наред на 3тия те изписват, лапароскопски се слага ( сигурно знаеш Simple Smile ) не не боли, изобщо не го мисли . Успех

# 418
  • Мнения: 462
С конизация съм на шийката 2 пъти. Първата си бременнсот износих изключително трудно, слава Богу успешно, като ми сложиха серклаж на горещо по макдоналд. При прегледа сега, той преценява, че с това, което е налично от шийката ми, ТАС е по-подходящ.
При теб какво наложи поставянето на ТАС?
П. С. Не намирам в ценоразписа на болницата цената, как точно е записан този вид серклаж там?
Здравейте! Консултирах се с д-р Христов, каза че съм си за ТАС. Моля момичетата, които са имали такъв, да споделят малко повече за самата процедура. Боли ли много, колко време оставате в Надежда след него. Много ми олекна, че ще е такъв серклажът, понеже първата ми бременност си беше жив ад. На всякаква допълнителна информация ще съм благодарна.
Защо ще си с ТАС, какво изисква слагането на този вид серклаж, извинявай за въпросите Simple Smile Аз бях с ТАС, остава се 2 нощувки, деня на приема ти пускат изследвания, втория ден е серклажа и ако всичко е наред на 3тия те изписват, лапароскопски се слага ( сигурно знаеш Simple Smile ) не не боли, изобщо не го мисли . Успех
аз също съм с конизация имам една такава, но явно е бая изрязана шийката, ами около 2500 ще ти е сигурно някъде. Първата бременост бях с макдоналд слаган в 14 -15 седмица ама не успях с него в 23 тръгна раждане имаше изолиран стафилокок от серклажния конец

# 419
  • Мнения: 357
С конизация съм на шийката 2 пъти. Първата си бременнсот износих изключително трудно, слава Богу успешно, като ми сложиха серклаж на горещо по макдоналд. При прегледа сега, той преценява, че с това, което е налично от шийката ми, ТАС е по-подходящ.
При теб какво наложи поставянето на ТАС?
П. С. Не намирам в ценоразписа на болницата цената, как точно е записан този вид серклаж там?
Здравейте! Консултирах се с д-р Христов, каза че съм си за ТАС. Моля момичетата, които са имали такъв, да споделят малко повече за самата процедура. Боли ли много, колко време оставате в Надежда след него. Много ми олекна, че ще е такъв серклажът, понеже първата ми бременност си беше жив ад. На всякаква допълнителна информация ще съм благодарна.
Защо ще си с ТАС, какво изисква слагането на този вид серклаж, извинявай за въпросите Simple Smile Аз бях с ТАС, остава се 2 нощувки, деня на приема ти пускат изследвания, втория ден е серклажа и ако всичко е наред на 3тия те изписват, лапароскопски се слага ( сигурно знаеш Simple Smile ) не не боли, изобщо не го мисли . Успех
аз също съм с конизация имам една такава, но явно е бая изрязана шийката, ами около 2500 ще ти е сигурно някъде. Първата бременост бях с макдоналд слаган в 14 -15 седмица ама не успях с него в 23 тръгна раждане имаше изолиран стафилокок от серклажния конец
Ужасно съжалявам за това, което си преживяла! Мен си ме предупредиха, че дори и с този вид серклаж си трябва пазене и почивка. Пожелавам ти след поставянето му ти също да износиш до край! ❤️

Общи условия

Активация на акаунт