Трайно изправяне на коса

  • 14 515
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, някой има ли мнение за трайното изправяне на косата? Моята коса е много къдрава, макар, че е красива е много трудна за поддържка. Има ли добър ефект и колко време трае той, също така бихте ли ми препоръчали добър салон в София?

# 1
  • Мнения: 31
Здравейте. Трайното изправяне е най-хубавото нещо, което съм правила за косата си. Расте бързо, става много гладка и лъскава. Кератина подхранва много. Но се пригответе за по-бързо омазняване на косата особено първите 1-2 месеца. Втора година си правя. Не съм си изправяла косата от 2 години. Препоръчвам с две ръце. Трае около година. Като косата пак стои права просто в корена, това което е пораснало се начупва.

# 2
  • Мнения: 10
Много ви благодаря за отговора! Може ли да споделите салона в който си правите процедурата

# 3
  • Мнения: 31
Ами аз съм от Стара Загора и си го правих тук в салон Неди. Процедурата отнема поне 5-6-7 часа зависи от косата. Но е наистина е много добър избор. Важно е да изсушите косата добре и да разресвате с четка през това време.

# 4
  • София
  • Мнения: 265
Има няколко технологии на трайно изправяне.

Едният вариант много наподобява къдрин - косата се обработва с химикал, който буквално я прави на дъвка, разяжда връзките ѝ. Единствено за разлика от къдрина, вместо в салона да ви я навият, напротив - я опъват. Това е завинаги, т.е. докато не изрежете третираното. Проблемите тук са 2, от една страна, процедурата е доста брутална за косата и ако се и боядисвате (пази боже, изрусявате) на и без това сухите къдрави коси им идва нанагорно. От друга страна, това изправяне няма да ви направи косата права като на китайка, пак трябва да я сушите и опъвате, иначе седи ужасно 🙈

Другият вариант е изправяща кератинова терапия, Бразилиян блоу аут както е известно. То натрупва протеин по косъма, къдриците се поотпускат от него. Дори и да не се опънете, фризът се по захлажда и къдриците изглеждат културно, дори и без изправяне. Самият протеин обаче с времето се отмива, затова е добре да се крижите с безсулфатни продукти. Ноо, колкото и да се грижите, ефектът постепенно се износва и за около е месеца го няма. Но поне не е вредно, скъсява времето за изправяне (опъване, защото пак няма как без него), дава блясък.

За ориентир, говоря от лични впечатления, твърда, високо порьозна къдрава коса

Последна редакция: чт, 25 мар 2021, 07:11 от Тристана

# 5
  • Мнения: 109
Здравейте!
Дали е удобно някой да спомене и каква е цената на тези процедури, понеже в моя град предлагат някакво изправяне за около 80 лева, но косата стояла права приблизително 2 месеца само?

# 6
  • София
  • Мнения: 265
Здравейте, цената може да варира в много пъти в зависимост от вида на терапията, производителя, количеството продукт (дължина на косата) и цената за труда (+надценката), която фризьорът си слага.

Имам смътен спомен за около 250 в моя случай (защото винаги правя по няколко неща и купувам продукти и за вкъщи): за кератинова терапия с ефект на изправяне, марката е Keratin Complex, средно дълга, сравнително гъстичка коса, салонът - където обичайно си ходя - Анита Банкова. Пак при нея преди години съм правила трайното, което на принципа на на къдрин, пак около +/- 200 май беше.

Колкото и да ви се струва странно, това че продуктът се износва с времето е предимство, а не недостатък. В обратния случай имате едно поне 1,5-2 години, в които е страшна мъка да израстне третираната коса, и това ако сте склонна да поддържате дължина на каре, не по-дълго. И най-важното, ако сте къдрави, а не просто на вълнички, няма процедура, с която просто да се изкъпете и да излезете, а косата да ви е права и лъскава като на Покахонтас. Винаги, винаги има нужда от стилизиране. Евентуално е по-малко, но има.

# 7
  • Мнения: 31
Има няколко технологии на трайно изправяне.

Едният вариант много наподобява къдрин - косата се обработва с химикал, който буквално я прави на дъвка, разяжда връзките ѝ. Единствено за разлика от къдрина, вместо в салона да ви я навият, напротив - я опъват. Това е завинаги, т.е. докато не изрежете третираното. Проблемите тук са 2, от една страна, процедурата е доста брутална за косата и ако се и боядисвате (пази боже, изрусявате) на и без това сухите къдрави коси им идва нанагорно. От друга страна, това изправяне няма да ви направи косата права като на китайка, пак трябва да я сушите и опъвате, иначе седи ужасно 🙈

Другият вариант е изправяща кератинова терапия, Бразилиян блоу аут както е известно. То натрупва протеин по косъма, къдриците се поотпускат от него. Дори и да не се опънете, фризът се по захлажда и къдриците изглеждат културно, дори и без изправяне. Самият протеин обаче с времето се отмива, затова е добре да се крижите с безсулфатни продукти. Ноо, колкото и да се грижите, ефектът постепенно се износва и за около е месеца го няма. Но поне не е вредно, скъсява времето за изправяне (опъване, защото пак няма как без него), дава блясък.

За ориентир, говоря от лични впечатления, твърда, високо порьозна къдрава коса

Не разбрах за какви химикали говорите? Това е моята коса от трайното изправяне и мен ме опъваха изправяха по 5 косъма 10 пъти но косата ми не е дъвка и е изключително права. И да решеш и сушиш едновременно. Макар че, съм заспивала с мокра коса и на сутринта пак си е права. Toва е снимка октомври месец, когато ходих последно. Косата ми беше черна. Кератина сваля цвета.

Тук дори съм къдрава .. ако ви омръзне правата коса без проблем се къдрите. Косата ми не изглежда като дъвка.
И това е от миналата седмица вече се боядисах пак черна и косата ми блести и е доста здрава. Кератиновото изправяне е наистина нещо уникално. И съм само изсушена на снимката .

# 8
  • София
  • Мнения: 265
Чудесна Ви е косата, поздравявам ви! Сега ако се върнете и прочетете, подробно съм описала, че има технология с къдрин, и технология с кератин. Първа резултира в цитираната от Вас многократно дъвка, втората - не уврежда. Вие сте с кератин, нали така? С къдрин изправяли ли сте се? Аз да - веднъж, с кератин - повече. Описала съм и защо. Малко литература тук: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/permanent-hai … pes-of-treatments

Още нещо, за да показваме и коментираме резултати, има 2 променливи, които действат: (1) изходното положения, порьозност, плътност, гъстота, степен на къдравост; (2) същност и технология на процеса - например кератин а може да се направи за изправяне или за фиксиране на кърдици, според това дали се наресва или се намачква в естествените форми на косата. Изправянето пък може да бъде различни степени, според това дали се опъва само с четка или после се излиза с пресата ненанмисолко пъти всеки тънък кичур.

Момичето, което започна темата пише, че е много къдрава. Аз самата не съм чак много, предполагам, че вие също (простете ако греша). Важно е да ги уточняваме тези неща, ако искаме да сме полезни, а не само да се похвалим.

Още нещо - кератинът не е трайно изправяне. Той постепенно се отнема и трябва да са подновява, поне в случай на порьозна коса, 2б-3а, плътна. Ето и от мен малко снимки. Изправената след и преди кератин си изглежда еднакво, просто вместо 45 Мин, става за 20, примерно.

Изправена преди кератин, нищо уникално.
Скрит текст:

Изправена след кератин, нищо уникално.
Скрит текст:

Натурална, не съм с е къдрила. Просто не съм се изправила, нищо особено и тук, коса като коса.
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 05 апр 2021, 21:40 от Тристана

# 9
  • Мнения: 31
Чудесна Ви е косата, поздравявам ви! Сега ако се върнете и прочетете, подробно съм описала, че има технология с къдрин, и технология с кератин. Първа резултира в цитираната от Вас многократно дъвка, втората - не уврежда. Вие сте с кератин, нали така? С къдрин изправяли ли сте се? Аз да - веднъж, с кератин - повече. Описала съм и защо. Малко литература тук: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/permanent-hai … pes-of-treatments

Още нещо, за да показваме и коментираме резултати, има 2 променливи, които действатат: (1) изходното положения, порьозност, плътност, гъстота, степен на къдравост; (2) същност и технология на процеса.

Още нещо - кератинът не е трайно изправяне. Той постепенно се отнема и трябва да са подновява, поне в случай на порьозна коса, 2б-3а, плътна. Ето и от мен малко снимки. Изправената след и преди кератин си изглежда еднакво, просто вместо 45 Мин, става за 20, примерно.

Изправена преди кератин:


Изправена след кератин:


Натурална, не съм с е къдрила. Просто не съм се изправила.


Ох хората искат коса като Вашата ние се изправихме до живот :Д Вие да не правите терапии или нещо подобно. Не мога да разбера аз съм запозната само с кератиново трайно изправяне. С което ми мият косата, мажат ме с 1,2 нежа започват да изправят по супер малки кичури коса, дърпайки поне 10 пъти да се запечата. после пак ме мажат с нещо и накрая ме измиват и резултата е от първата ми снимка и ми държи повече от година чисто права коса. Сестрата на приятеля ми в момента си купи продукти за кератинова терапия прави си я вкъщи. Също се маже стои слага фолио и суши със сешуар и косата и е права но не за месеци да речем.

# 10
  • Мнения: 729
В Пловдив дали правят някъде качествено кератиново изправяне?

# 11
  • Мнения: 17
Здравейте! Ще си изправям косата с кератин в салон скоро, но искам да попитам нещо, което ми е важно да знам. Значи искам да си направя и кератинова терапия. Та първо нея да направя и след това да ми я изправят след време или обратното? Благодаря Blush

# 12
  • Мнения: 31
Здравейте! Ще си изправям косата с кератин в салон скоро, но искам да попитам нещо, което ми е важно да знам. Значи искам да си направя и кератинова терапия. Та първо нея да направя и след това да ми я изправят след време или обратното? Благодаря Blush

Според мен няма нужда от кератинова терапия след това. Ще имате достатъчно кератин по косата си с изправянето. Може да си направите терапията след няколко месеца.

# 13
  • Мнения: 80
Дами, може ли да препоръчате салони за трайно изправяне за град София? Hug

# 14
  • Мнения: 4
Студентски град фризьор : Magi D’or прави чудеса !
Дами, може ли да препоръчате салони за трайно изправяне за град София? Hug

Общи условия

Активация на акаунт