Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - тема 3

  • 50 819
  • 860
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 4 005
При боледуване от Ковид риск от тромбози също има и то не по-малък от този при поставяне на ваксина.Върху стените на вените едва ли ще окаже влияние,по-скоро може да повлияе на кръвосъсирването,а оттам и тромбози.Поради тази причина аз пих няколко дни аспирин протект.Не съм срещнала натиск от лекари За ваксинирането.По-слоро се въздържат от мнение.

# 316
  • Плевен
  • Мнения: 180
Вики ти имаш ли белези след намесата по крака ти? Аз продължавам втори месец да съжалявам за това, което направих. Кожате ми е светла и под нея се виждат конците, с които са стегнали прекъснатите вени. Трябвало е да се махнат, но тъй като ги махаха в друг град и тогава още не ми беше готова епикризата, не знаех с какви конци са ме шили. Затова ми махнаха само външните конци. След като обаче след 6 седмици подобрение нямаше се обадих на лекаря и той каза трябвало е да ги махнат, не няма да се резорбират. Вземи си контрактубекс (или както там се пише точно) и мажи два пъти на ден. Да, обаче аз това го правя още от свалянето и нищо. Направо не знам какво да правя - да търся пак някой да ги отвори наново и да вади конци, ако има такъв вариант или пък да търся лазери или други варианти за заличаване доколкото е възможно. Плаче ми се с глас, когато погледна крака си и толкова съжалявам, защото сега изглежда като надупчен на 11 места (11 шити разреза). Ами да кажа честно, преди с разширените вени в сравнение със сега си беше просто прекрасен. А от самата част нагоре от коляното, където пък е минато с лазер, не виждам никакъв ефект - дано след време да има. Мрежата от вени тръгваща от ингвиналната гънка си стои точно както и преди лазера.
Затова съветвам всички да посетите поне двама добри специалисти, ако ще и трима - още по-добре и да питате за абсолючно всичко, което може да се случи след намеса. Защото е важно. Аз съм почти сто процента убедена, че кракът ми няма да е вече както преди, само че в по-лош вариант.

# 317
  • Мнения: 10 263
Ужас, ама че глупост. МНого тъпа история при теб. Аз от горе до долу съм с лазер и имах конец на едно място само и го махнаха на 5 ден. А повечето хора с лазер и конец нямат. То толкова малко отворче, че не знам моята защо реши да го шие. Но пък да не ти казвам колко ме боля това нещо. Сигурно нерв беше засегнала. До скоро ме боля, а минаха 4 месеца почти. И аз се надявам да видя повече ефект от лазера, но за сега така си стои крака леко отекъл. Ако го покажа на някой, ще каже че е наред, но аз си го виждам че е надут. А напрежението, чувството за напрежение не се е махало никога. Уж като ми сложела склерозираща инжекция щяло да се подобри, че имам и от другите вени на прасеца. Че то от това сложно нещо не се подобри, че от инжекция. Ама като съм се хванал на хорото....

Лоша работа при теб. Върви на друг доктор да видиш какво ще кажат.

# 318
  • Мнения: 1 143
Ужас, ама че глупост. МНого тъпа история при теб. Аз от горе до долу съм с лазер и имах конец на едно място само и го махнаха на 5 ден. А повечето хора с лазер и конец нямат. То толкова малко отворче, че не знам моята защо реши да го шие. Но пък да не ти казвам колко ме боля това нещо. Сигурно нерв беше засегнала. До скоро ме боля, а минаха 4 месеца почти. И аз се надявам да видя повече ефект от лазера, но за сега така си стои крака леко отекъл. Ако го покажа на някой, ще каже че е наред, но аз си го виждам че е надут. А напрежението, чувството за напрежение не се е махало никога. Уж като ми сложела склерозираща инжекция щяло да се подобри, че имам и от другите вени на прасеца. Че то от това сложно нещо не се подобри, че от инжекция. Ама като съм се хванал на хорото....

Лоша работа при теб. Върви на друг доктор да видиш какво ще кажат.

Чувство за напрежение, появило се след лазерна аблация?

# 319
  • Мнения: 10 263
Преди аблацията беше така и след аблацията пак така. Промяна няма. За сега ефект не виждам, усещам. Докато носех чорапа 3 месеца уж беше  спихнал крака и се заблудих че има подобрение. От месец и половина не нося чорапа. Крака си е като преди, а уж в началото го хванаха без много усложнения.

# 320
  • Мнения: 3
Здравейте, някой знае ли дали може вечер да се спи с чорап? Вечер краката ми трябва да са отвити защото ми стават прекалено топли. Дали има противопоказания да се спи с компресиращи чорапи?

# 321
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
Вечер се свалят чорапите.

# 322
  • Мнения: 3
Doli благодаря за отговора. Жалко, надявах се че това ще ми реши проблема нощем...

# 323
  • Мнения: 4 005
И на мен ми казаха,че вечер се свалят чорапите.Случвало ми се е през деня да дремна един два часа с чорапи и краката ми стават лед.Според мен пречат на кръвообращението,когато сме в легнало положение и затова не е добре да се спи с чорапи.

# 324
  • Мнения: 10 263
Аз от два дена съм и след склерозираща инжекция.така да ме боля, не е истина. Аз по време на лазера и предпоготовката не усетих нищо. Оплаках им се че крака ми отича все още и не знам дали не съжалявам за процедурата. Казаха ми че много бързам и чак след около година ще се говори за резултати. Сега вената била все още дебела и трябвало да се абсорбира от тялото. Което наистина беше така като ме гледаха на доплер на третия месец. Тогава ми казаха че не била мръднала от към дебелина. Та ще се чака явно.  Сега пак ще трябва да ходя с чорап 4 седмици, слънце и солариум не, на фитнеса след седмица. Питах за след ковид за тромби какво да гледам, да се притеснявам ли. Казаха не. И че ако има възпаление съм щяла да го видя. Било червено, подуто, горещо. Но било при хора с по-тежки случаи. Което не е вярно. В съседна тема съфорумка сподели че е получила тромб, без предпоставки за което. Та това е за сега.

# 325
  • Мнения: 3
И на мен ми казаха,че вечер се свалят чорапите.Случвало ми се е през деня да дремна един два часа с чорапи и краката ми стават лед.Според мен пречат на кръвообращението,когато сме в легнало положение и затова не е добре да се спи с чорапи.

Благодаря за пояснението Simple Smile Ще си спя с отвити крака Smirk

# 326
  • Мнения: 2 418
Здравейте,влизам сред вас,защото и аз съм с проблемни вени.Подложих се на аблация,махнаха превръзката и в момента имам лилаво,синкаво петно.Предполагам,че трябва време да се разнесе,притесняваме,това,че по хода на обработената вена усещам нещо сходно на придърпване,дали е в реда на нормалното?Минах на доплер,уж всичко е ок.
Преди да се ваксинирам е хубаво да примам натаспин(може би е индивидуално,попитах,защото ми предстои)

# 327
  • София
  • Мнения: 6 268
Вчера бях на контролен при Кючуков. Нещата се развиват добре, вените се свиват, но малко по-бавно, защото били по-дебели. След НГ ще ходя пак, за да видим пак длаи ще процедираме вече с махане на маките капилярчета, които са сега загрозяващите. Ама като си видях на снимките как ми е изглеждал преди крака и как сега, не съжалявам, че го направих. Имам все още петна, но той каза, че ще отнеме време да се махнат. Пак ми изписа Фиброзим, за д аподпомогнем свиването.

# 328
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Казаха ли ви нещо за петната за мазане?

# 329
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Здравейте. Знаете ли колко струва прегледа във ВМА,.център АНГИО? Мисля да отида при проф. Гиров, но дали работи със здравна каса?

Общи условия

Активация на акаунт