Да пусна ли децата да пътуват сами с влака

  • 14 389
  • 397
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 196
По закон до 14 год. не може без придружител възрастен.

# 31
  • Мнения: 65
Тази тема сериозна ли е? Нямате възможност вие да ги заведете, бащата не може, големите не искат. Нямате познат, приятел, роднина, комшия, който може да отдели няколко часа??? Сам-сами сте на самотен остров, без никой наоколо?!?
И не, не бих ги пуснала сами с влак, абтобус, пеша или на стоп.
Селото не е на половин час път, нямам толкова близък човек който да не работи и да е съгласен да се лашка цял ден по влакове.
По- добре ги изпратете с автобус- качвате ги на автобуса и в селото бабата ги чака на спирката. Така няма какво да ви притеснява.
Няма директен автобус от тук до там, а да ходят сами по автогарите повече ме притеснява отколкото да ги кача на влака, а и в автобуса след половин час ще има ходи ми се до тоалетна.
 
Ти първо провери дали въобще ще ги допуснат, да не ти го върнат от влака с полиция и да се наложи да отделиш няколко дни от претоварения си график да даваш обяснения. Едното дете няма 10 години и не е разрешено без възрастен да пътува.
Питах, няма проблеми, ще ги качат, но т.е на моя отговорност. Никой няма да ги върне, имам приятелки които и по малки деца редовно ги изпращат при бабите със влак или автобус и не е имало проблеми.
Аз съм на 28ни не бих се качила във влак без придружител от мъжки пол, притежаващ заплашителен външен вид.
Е това вече е прекалено, аз от 8ми клас пътувах сама от училище до село, а беше през 90те най опасните години. Вече близо 25 години живея в града и винаги използвам влак като ходя някъде надалеч. Не съм имала сериозни проблеми досега.
А иначе баба им и в събота работи, съкратиха колежката й и вече няма кой да я замести и за 1 ден. И тя самата ме убеждава да ги пусна и ще ги чака там

# 32
  • Мнения: 880
Всичко може да се случи във влака. Това са деца. В повечето вратите на тоалетните не се затварят, дори и страничните. Откъде знаете, че няма да объркат и спирката? Значи няма кой да се лашка с тях цял ден, а те могат да се лашкат. 4 часа сами във влак 2 малки деца. Flushed
Никога не бих си пуснала детето само без някой пълнолетен като знам и какви пътници има.

# 33
  • Мнения: 5 985
Бабата може да дойде да ги вземе в неделя.
Обаче вие сте си решила да ги изпратите сами и не разбирам защо ни питате. Аз не бих пуснала и 14г дете само с влак и за 30 мин. Като тръгнат да ходят до тоалетна във влака са още по-лесна плячка и за кражби и за насилие. Желая на децата късмет!

# 34
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Казвате, че бабата събота работи до обяд. Не може ли събота следобед да пътува до вас, независимо с влак или автобус, а в неделя да вземе влака с децата към селото?

# 35
  • Мнения: 11 870
И да няма автобус до селото, все до близка автогара ще има откъдето да ги поеме бабата. За "ходи ми се до тоалетна" по малко течности този ден. Във влаковете тоалетните са ужасни, а не ви ли е страх, ако вратата на вагонът е оставена отворена.
При наличие на майка, баща, баба и сравнително по-големи брат и сестра, а направо безотговорно да пускате сами децата. Иначе е хубаво на чист въздух, но не на тази цена.
Някое от големите да си жертва един ден от скъпоценната ваканция и да заведе малките.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Аз не виждам смисъл от тая тема. Всички ти казват, че е опасно и не биха направили това, дето си го наумила, ти също твърдиш, че се притесняваш, но държиш въпреки всичко да изпратиш децата сами с влака. Ами тогава... за какво точно разсъждаваме и даваме съвети? За нещо което си решила въпреки собствените си притеснения? Че тогава нашите притеснения ли ще те спрат?

# 37
  • Мнения: 4 518
Тази тема сериозна ли е? Нямате възможност вие да ги заведете, бащата не може, големите не искат. Нямате познат, приятел, роднина, комшия, който може да отдели няколко часа??? Сам-сами сте на самотен остров, без никой наоколо?!?
И не, не бих ги пуснала сами с влак, абтобус, пеша или на стоп.
Селото не е на половин час път, нямам толкова близък човек който да не работи и да е съгласен да се лашка цял ден по влакове.
По- добре ги изпратете с автобус- качвате ги на автобуса и в селото бабата ги чака на спирката. Така няма какво да ви притеснява.
Няма директен автобус от тук до там, а да ходят сами по автогарите повече ме притеснява отколкото да ги кача на влака, а и в автобуса след половин час ще има ходи ми се до тоалетна.
 
Ти първо провери дали въобще ще ги допуснат, да не ти го върнат от влака с полиция и да се наложи да отделиш няколко дни от претоварения си график да даваш обяснения. Едното дете няма 10 години и не е разрешено без възрастен да пътува.
Питах, няма проблеми, ще ги качат, но т.е на моя отговорност. Никой няма да ги върне, имам приятелки които и по малки деца редовно ги изпращат при бабите със влак или автобус и не е имало проблеми.
Аз съм на 28ни не бих се качила във влак без придружител от мъжки пол, притежаващ заплашителен външен вид.
Е това вече е прекалено, аз от 8ми клас пътувах сама от училище до село, а беше през 90те най опасните години. Вече близо 25 години живея в града и винаги използвам влак като ходя някъде надалеч. Не съм имала сериозни проблеми досега.
А иначе баба им и в събота работи, съкратиха колежката й и вече няма кой да я замести и за 1 ден. И тя самата ме убеждава да ги пусна и ще ги чака там
И аз от втори клас ходя сама до училище, от трети - четвърти клас ни пращаха сами по автобуса, но седяхме винаги на седалките зад шофьора и уж поемаха отговорност.
Вие каквото искате правете с вашите деца, акъл не съм Ви дала. Просто казах как се отнасям към собствената си сигурност.
Наистина не знам за какво Ви е тази тема. Не знам колко страници хора Ви обясниха, че не е безопасно и Ви предлагаха какви ли не идеи. Щом е безопасно според Вас ги пускате децата.
Питала сте "да ги пусна ли", казват Ви "не", но Вие ще ги пуснете. Малко няма логика...

# 38
  • Мнения: 9 582
Ами, що ни питаш тогава като имаш отговор на всеки пост. Децата са си твои, прави с тях каквото искаш.
Ядосах се. Нямала близък да се лашка с тях по влаковете. Коли нямате ли бе, хора?!? Плати на някой да ги закара щом сте толкова заети! Аз бих ги закарала, ако не живеех на 2600 км.

# 39
  • Мнения: 1 560
Наистина са малки децата...
Ако толкова няма друг начин ги качете в първи вагон, първото купе след кондуктора със запазени места. И аз и брат'чеда така сме пътували, също 90 години.
Сигурно и децата ще са стреснати в началото, инструктирайте ги да не излизат, винаги да са заедно, и двете с телефони...
Успех!

# 40
  • Мнения: 4 409
Аз па да попитам - бащата кога заминава командировка?
Каката също може на 1 и 2 април да ги заведе. В крайна сметка дори и да има училище ще си слуша уроците във влака. От кой град за кое село се пътува?
Бабата в събота следобед може да дойде и в неделя да се прибере с децата.
Колко влака има дневно до това село? В неделя няма ли удобен в двете посоки.
Ти кога ще си разбереш графика?
В крайна сметка щом могат да излизат около блока ще си стоят у вас и през деня ще играят пред блока. Щом е по-безопасния вариант защо да се рискува?

# 41
  • Мнения: 499
И си свалете приложение за проследяване на телефоните ако нямате, поне ще знаете къде са.

# 42
  • Мнения: 65
Всичко може да се случи във влака. Това са деца. В повечето вратите на тоалетните не се затварят, дори и страничните. Откъде знаете, че няма да объркат и спирката? Значи няма кой да се лашка с тях цял ден, а те могат да се лашкат. 4 часа сами във влак 2 малки деца. Flushed
Никога не бих си пуснала детето само без някой пълнолетен като знам и какви пътници има.
Влаковете до там са от най модерните, тип мотриса, вътре даже има екранче на което пише следващата спирка. Както писах по горе ще говоря с кондукторката да ги наглежда, не мисля че ще ми откаже, така че спирката няма да я объркат.
А иначе колкото и да не ми се искаше да го споделям това, просто на баба им не й се лашка по влаковете до тук, прилошава й от пътя понякога. Тя ме убеждава че няма да има проблем да пътуват сами, може би е права, все някога трябва да свикнат да пътуват сами.  
Обмислям и варианта аз да се кача до някоя от първите спирки и да се върна, т.е да огледам положението.
Ами, що ни питаш тогава като имаш отговор на всеки пост. Децата са си твои, прави с тях каквото искаш.
Ядосах се. Нямала близък да се лашка с тях по влаковете. Коли нямате ли бе, хора?!? Плати на някой да ги закара щом сте толкова заети! Аз бих ги закарала, ако не живеех на 2600 км.

Темата не е толкова да ви питам, по скоро някой който е имал подобна ситуация да каже какво е направил, може би не формулирах правилно заглавието. А кола не съм карала от студентските си години, винаги използваме обществения трянспорт, без значение дали е близо или далеч. Мъжа ми има кола, но другата седмица заминава на командировка и ще се върне към 10ти. А и той кара доста безотговорно и не ги пускам с него когато не съм тях, проста така си кара и каквото и да говоря след 5 Мин всичко е по старо му. Ако не беше в командировка щях да го изпратя с тях във влака.
Наистина са малки децата...
Ако толкова няма друг начин ги качете в първи вагон, първото купе след кондуктора със запазени места. И аз и брат'чеда така сме пътували, също 90 години.
Сигурно и децата ще са стреснати в началото, инструктирайте ги да не излизат, винаги да са заедно, и двете с телефони...
Успех!

Благодаря ти! Вероятно така ще направя, ще ги сложа до кондуктора, влака до там е мотриса и не е на купета, седалките са разположени долу горе като в градски автобус. Телефони си имат. Те са пътували много пъти с влак, няма да се изплашат. Те самите ме убеждават че няма да има проблеми.
И си свалете приложение за проследяване на телефоните ако нямате, поне ще знаете къде са.

Благодаря, това е доста добра идея!
Влаковете са 2 на ден, рано сутринта и в късния следобед, има и някакъв през нощта, но там никога не бих ги пуснала.

# 43
  • Мнения: 6 736
Един път пътувахме сами с брат ми от Горна Оряховица до Варна. Места си имахме, всичко, аз на 17, той на 15. На следващата гара имаше полицейски кордон и група затворници, които трябваше да пътуват с влака. Бяха в редица в оковани крака и ръце. Кондукторът изпразни баш нашия вагон. За мен беше много плашещо, а съм била на 17. Беше ме страх до тоалетната да отида, защото имаше полицаи с пистолети в коридора.
През 90те много хора пътуваха с влак, сега пътуват предимно роми... Сама си решавате.

# 44
  • Мнения: 18 680
За пръв път чувам, че може да ти прилошее от влак. За МПС да, но влак? А 4 часа с влак са все едно от София до Пловдив и обратно да пътуват, не е малко. Ако се сещам за региона, там се минава през доста пусти гари и ако се объркат, или стане нещо, може и да не видят влак до следващия ден, и да се наложи да спят на някоя пуста гара.

Общи условия

Активация на акаунт