Апартамент под наем с домашен любимец

  • 4 978
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 17
Здравейте, харесала съм си едно куче и искам да си го купя, но  лятото ще се изнасям и до колкото разбирам от мои познати ,това да се изнесеш на квартира под наем с домашне любимец е почти невъзможо. Защото наемите са били много скъпи за обзаведен апартамент ,а тези който са на адекватна цена(за мен адекватна цена е 600 лв максимум) са много гнусни, заради предишните животни, почвам де се чудя какво да правя. И искам да попитам, някой който е минал през това, да се изнася с домашен любимец, какви са му впечатленията. Simple Smile

Последна редакция: вт, 06 апр 2021, 10:40 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 8 804
по-големи шансове за хубаво жилище имаш без домашен любимец.

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Аз бях под наем с 2 котки и смея да твърдя, че пазим много чисто. Апартамента беше чисто нов, с ново обзавеждане. Уговорката беше да го оставя във вида в който го взимам. Първо заминаха столовете в трапезарията от еко кожа от дупки на нокти, направих им калъфи, но въпреки това ходих и купих нови - 7 бр по 150лв! После и огромния диван от екокожа,  претапицирах го, стана супер, но на излизане от апартамента,  оставих 3000лв за дивана, за някоя завеса, защото не оставих в безупречен вид жилището. Не всички наематели са съвестни като мен. Ако съм хазяйн, бих предпочела хора без любимци, или ке взема по-голям депозит.

# 3
  • Мнения: 12 770
Бих те посъветвала първо да се изнесеш в апартамент с разрешение за животни, а после да си вземеш любимец. Така не рискуваш да избираш между животното, което вече ще си обикнала, и хубаво жилище.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 990
Повечето наемодатели не изпадат във възторг от домашните любимци. Моят съвет е да се сдобиете с такъв, когато живеете в собствено жилище, защото дори и сега да намерите, впоследствие, ако се наложи да сменяте, ще се сблъскате със същия проблем.

# 5
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Повечето наемодатели не изпадат във възторг от домашните любимци. Моят съвет е да се сдобиете с такъв, когато живеете в собствено жилище, защото дори и сега да намерите, впоследствие, ако се наложи да сменяте, ще се сблъскате със същия проблем.

Това си е съвсем нормално. Платил си едни хилядарки за обзавеждане и мебели и не е приятно да ти ги оставят нагризани, надъвкани и надрани. За косми и миризми да не говорим.
Един приятел даваше апартамент под наем и беше вдигнал ръце от котки и кучета. Че и някакъв заек бяха гледали май едни от наемателите. Накрая му писна... Който иска да го наема, в договора условията без животни и дебел депозит. Иначе няма оправия.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Ми то затова не се оставят хиляди за обзавеждане на апартамент, дето ще се дава под наем. Има достатъчно бюджетни мебели, които изглеждат добре и са здрави и функционални. Екокожите и диваните за по няколко бона си ги оставете за собствените жилища. Да не говорим, че някои хора мърлят много повече от която и да е котка или куче.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 489
Бебе куче и апартамент под наем? Не, не, не. Ние оставихме целия депозит и отгоре навремето заради един диван и стена.

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Да, бебетата кучета обичат да гризат кабели и преди да се научат да ходят вън по нужда, минират пода.

# 9
  • София
  • Мнения: 38 489
А около годинка едрите породи започват да копаят.
Аз имам "най-доброто куче на света". И все пак нямам нито един килим и държа кофа с белина в банята непрекъснато.

# 10
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Да, нашето прекопа двора 🤣

# 11
  • София
  • Мнения: 7 990
Ние също имаме две кучета, отдаваме и под наем, а няколко години живяхме и като наематели с тях. Била съм и от двете страни. По тази причина смятам, че домашните любимци са за собствено жилище.
Едното ни куче като бебе успя на няколко пъти да оголи кабели, унищожи осветлението на терасата, имаше и други поразии. Слава Богу, това се случи вкъщи, но и под наем успя да натвори някоя и друга пакост. Под 5 килограма, но креативен като за цяла глутница.

# 12
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Каквото и да говорим, кучето си иска двор и място навън.

# 13
  • Мнения: 1 073
Животно се взима при вече установено място, това същество ще живее между 9 и 13 ( та дори и повече) години.... Трябва си да има някаква сигурност, защото не дай Боже, те изхвърлят от наетото жилище и край... ходи търси ново, а после плачи по групите, че подаряваш куче... Това си е голяма отговорност, според мен е най-добре да се изчака.

# 14
  • Мнения: 8 528
Вариант са неабзаведените жилища. Така кучето няма да съсипва мебелите на хазяина  Simple Smile но, да - изключително ограничена е възможността за наемане с домашен любимец.

# 15
  • Мнения: 6 764
Повечето наемодатели или изцяло изключват домашни животни или са по-склонни на котки. Животното е ангажимент и грижа, ако нямате яснота дали ще можете да му осигурите дом, въобще не го взимайте. Нагледах се около мен на познати и близки, които си взимат куче и после почват с оправданията и чудениците как да се отърват от него.

# 16
  • Мнения: 794
Кучето не е някаква глезотийка, която някой просто ей така решава, че много иска да притежава. Кучето е най-близкото по-сложност за отглеждане преди детето, затова и много двойки първо "тренират" с куче.
Не разбирам хора, които все още не са си намерили постоянно жилище защо изобщо тръгват да си взимат куче. За котка - добре, тя се гледа в пъти по-лесно и не цапа толкова, но куче...
Моят съвет е докато не си купите жилище или пък не намерите място, което е за постоянно, да не взимате куче, защото не искам и да споменавам колко е жестоко към него, ако един ден се наложи да му търсите друг дом.
Нашето го взехме, докато все още бяхме в ремонт и въпреки това успя да унищожи много неща.

# 17
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Кучето не е някаква глезотийка, която някой просто ей така решава, че много иска да притежава. Кучето е най-близкото по-сложност за отглеждане преди детето, затова и много двойки първо "тренират" с куче...


Много двойки тренират с куче?! Колко много? Аз не познавам нито една двойка, която предварително да е тренирала с куче.
Баси... Ние две деца отгледахме и без куче. Нямало е кой да ни каже...!        Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 18
  • Мнения: 2 039
Домашния любимец не е играчка с която да си поиграеш и да захвърлиш като не ти е удобна.Взема се с ясното съзнание ,че ще е с теб 13-14 години.
Първо си купете собствено жилище,после мислете за куче.Дори сега да намерите хазаи,които са съгласни да се нанесете с куче,какво ще правите при преместване?

# 19
  • Мнения: 794

Кучето не е някаква глезотийка, която някой просто ей така решава, че много иска да притежава. Кучето е най-близкото по-сложност за отглеждане преди детето, затова и много двойки първо "тренират" с куче...


Много двойки тренират с куче?! Колко много? Аз не познавам нито една двойка, която предварително да е тренирала с куче.
Баси... Ние две деца отгледахме и без куче. Нямало е кой да ни каже...!        Stuck Out Tongue Closed Eyes
Не съм казала, че е задължително. Simple Smile
И аз няма да “тренирам” с куче преди да имаме бебе, но по принцип идеята не е лоша според мен. Стига хората да са отговорни.

# 20
  • София
  • Мнения: 16 035
Вариант са неабзаведените жилища. Така кучето няма да съсипва мебелите на хазяина  Simple Smile но, да - изключително ограничена е възможността за наемане с домашен любимец.
 
След като личното ми куче изгриза стените в коридора за мене не е вариант. След него доста време търсих майстор за ремонт, не се пазарих за цената.
Давам имоти под наем и в договора винаги има условие за липса на домашен любимец.
За това  съветвам авторката първо да инвестира в собствен дом, после в куче.

# 21
  • СИ
  • Мнения: 4 406

За това  съветвам авторката първо да инвестира в собствен дом, после в куче.



Баси...! Не предполагах, че да имаш куче е инвестиция.

# 22
  • София
  • Мнения: 16 035
Кучето също е инвестиция - лекар, ваксини, качествена храна, витамин, играчки и др., да не изброявам. Дори и разходката и игрите са инвестиция на време. Не знам дали млади двойки тренират с куче преди детето. Но животинката си е ангажимент и грижа - член на семейството.
Който си представя кучето - само да лежи на дивана и да му надроби 1 купа прокиснала супа и хляб жестоко се лъже.

# 23
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Кучето също е инвестиция - лекар, ваксини, качествена храна, витамин, играчки и др., да не изброявам. Дори и разходката и игрите са инвестиция на време. Не знам дали млади двойки тренират с куче преди детето. Но животинката си е ангажимент и грижа - член на семейството.
Който си представя кучето - само да лежи на дивана и да му надроби 1 купа прокиснала супа и хляб жестоко се лъже.

Лекар, ваксини, качествена храна, витамини, играчки и прочие - това са текущи разходи. Инвестицията е едно друго нещо.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 489
Инвестиция е, защото ти дава психологическа подкрепа, терапия, чрез която работиш по-добре и изкарваш повече. 😉

# 25
  • Мнения: 1 993
Тази група може да ви помогне
Квартири за хора с домашни любимци https://www.facebook.com/groups/2163919760491093

# 26
  • София
  • Мнения: 1 583
Здравейте. С мъжа ми сме на квартира, нямаме собствено жилище все още. Мечта ни е да си вземем куче, една определена порода. Simple Smile Хазяйката ни е близка приятелка и категорично отговорът беше НЕ. Имаме познати с малко кученце също на квартира, не могат да си намерят вече трети месец заради кучето. Не само, че е трудно, невъзможно е някой да ви вземе с домашен любимец. Така че ние се примирихме и сме си казали, че куче ще си вземем като си имаме нещо наше. Не си заслужава утре да останеш на улицата заради домашен любимец. Също, в 90% от договорите категорично е забранено да се гледа или внася домашно животно.

Имам и познат, който отгледа неговото куче докато беше под наем. Каза, че е било много трудно и половината апартамент им е купил, тоест че е правил бели и всичко си е за ваша сметка. По-добре бъдете разумни, направете като нас. А ние бяхме много пренавити, желанието ни беше до небето, но уви. Честно казано размишлявайки вече като мина някакво време, смятам, че ни е направила услуга. Ако беше казала да и поради някаква причина утре трябва да сменим квартирата, щяхме да се видим в чудо, а най-много на улицата.

Пп: относно инвестицията. Да, инвестиция е. Зависи какво купите. Когато купиш куче за 3000 Евро, то е толкова умно и интелигентно, че те разбира с две думи. Лесно се обучава. Така че да, съгласна съм, че може да е инвестиция. Инвестираш в скъпа, чистокръвна порода, за да си спестиш после доста нерви.

Последна редакция: вт, 06 апр 2021, 19:38 от Петенце

# 27
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Инвестиция е, защото ти дава психологическа подкрепа, терапия, чрез която работиш по-добре и изкарваш повече. 😉

Инвестиция е онова нещо, което има за цел да съхрани и по възможност да увеличи стойността на парите които влагаш. Поради тази причина кучето не е инвестиция. Както казах, това си е текущ разход. Това, че ти носи удоволствие е друга работа. Удоволствие могат да ти носят и много други неща покрай които работиш по-добре и изкарваш повече, без да са инвестиция.

# 28
  • Мнения: 2 475
Ние си взехме кучето 2 месеца след като се нанесохме в квартира. Чак сега виждам какви късметлии сме били с нормални наемодатели. Изнесохме се в нашия апартамент малко преди да навърши 2 години. За това време единствената "жертва" беше един ъгъл на перваз, който често откачах докато чистех с прахосмукачката.
Били сме в командировки за месеци наред в Италия, Германия и Австрия, като по това време сме ходили в Прага 2 пъти, в Будапеща, Братислава, Виена, Амстердам с нощувки и в още много, много градове на еднодневни разходки. Навсякъде сме приемани с отворени обятия и никога не е имало инциденти с кучето ни. Само тук можеш да срещнеш лошо отношение и епитети.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 583
Само тук можеш да срещнеш лошо отношение и епитети.

Това въобще не е вярно. Майка ми живее от много години в Англия и там също е забранено 99% от случаите да гледаш домашен любимец, ако си на квартира. Една нейна позната така остана без покрив, защото реши типично по български да заобиколи въпросната клауза от договора й и я изгониха със все кучето и кучище. Братът на мъжа ми пък живее от 15години в Германия. Също не им позволяват домашни любимци.

# 30
  • Мнения: 2 210
Ако не беше тъжно това за интелигентното куче за 3000 евро, щеше да е смешно.

# 31
  • Мнения: 225
Бебетата кучета правят много бели. После идва пубертетът и ако не е набрягяно на обучение стават бели и грешки. Да се заведе възрастно, обучено, спокойно куче, което няма да прави бели, а буйно и разрушително бебе - съвсем друго.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 583
Grimozo, проучете малко повече. Не мис е спори на тази тема. Няма сила на света, която да ме разубеди и да ми промени мнението, че чистокръвно породисто куче и такова взето от улицата е едно и също. Simple Smile И също не ми се влиза в подробности коя порода, как и защо струва 3000евро. Само ще кажа, че има защо.

# 33
  • София
  • Мнения: 259
Здравейте, аз имам куче и живея под наем (в София, ако има значение)  от около 5 години ( горе- долу тогава взех и кучето). Предишните ми хазаяи бяха съгласни, сегашните също. Въпреки това, кучето го взех като приемен дом в началото, за да видя как ще се получат нещата. Тук е моментът да кажа, че и за двете ми квартири не съм имал кой знае какви претенции. Първата беше доста кофти, но това можех да си позволя тогава. Сегашната не я намерих лесно, но собствениците имат куче, и то доста проблемно. Лично се запознаха с моето и са идвали няколко пъти в началото да се уверят, че всичко е ОК, в договора също фигурира кучето. Те бяха супер впечатлени от моето куче и много го харесват. Аз го взех пораснало ( предполага се, че на около 2 години) и не е имало никакви щети. Никога не лае в апартамента и е унищожил само неща, с които може да си играе или аз не съм прибрал ( харесва да къса хартийки). Но съм отделил изключително много време на него и ежедевно го разхождам и се занимавам по 2 часа минимум. Не го извеждам пред блока за 5 мин. Определено не е лесно и ако го искате от малко ще е доста сложно. Но ако твърдо сте решени, то сега е моментът с хоум офиса.

Сега искам да инвестирам в собствено жилище и кучето също има значение в цялата тази работа. С животно не можеш да имаш големи изисквания за квартира, което е кофти. В момента и тази квартира я "израснах" и исках по- хубав апартамент. Отделно, че си ограничен да търсиш до парк и т.н. Не, че за купуване е по- лесно, но поне ще си е твое. Много си харесвам кучето, но определено не е лесна работа. Добре го обмислете и ако планирате пътувания.

 Петенце, това колко пари даваш за кучето няма кой знае какво отношение към умствените му възможности. Може за 3к евро да си вземеш много хубав померан ( примерно), но това не значи, че ще е по- умен или ще се разбирате лесно. Аз глупаво куче не познавам. Най- голямо значение в случая има това как вие ще общувате с кучето и на какво ще го научите. Това не идва със самото куче, а зависи от Вас. При мен доста пари са отишли по курсове за обучение и общуване с кучета, защото това прави живота с куче приятен. Покрай мен всички се съобразяват с домашните си любимци и са си направили живота супер сложен ( поне от моята гледна точка). Гледал съм кучетата на доста мои приятели, включително и по 7-8 к евро. Всяко си е с инивидуален характер и в едно кучило може да има доста различни кутрета. Ако сте си харесали "умна" порода ( трудно ми е да се сетя толкова скъпа такава в Бг), то това единствено значи, че кучето ще има нужда от адски много занимания, защото иначе ще стане доста проблемно и ще се чудите какво да го правите.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 583
Adventures7, изчерпателен отговор, браво за което. Аз съм срещала и кучета, които не са чак толкова умни. Какво имам предвид. Трудно се подават на обучение, трудно схващат, някои неща трябва да им ги "викнеш", за да го схване от 10тия път и тн но всичко е както си научиш кучето. А относно породата, няма как да де сетите, защото в България въпросната порода я няма. Ако я има, кучетата се броят на пръстите на едната ми ръка.

# 35
  • Мнения: 15 356
Ние давахме два имота,в единият имаше котка много години.Като се изнесоха квартирантите отивам вечерта,какво да видя,котката там.Направо останах без думи,що за хора!Обадихме им се и я взеха,а каква смрад беше,няма да коментирам .
В другият имот имаше квартиранти с куче,след тях бълхи,следващите с котка-надрани лайсни и тапет.Следващите пак с куче-съседите се оплакваха че мирише и пикаело по терасите .Може и да има наематели с добра хигиена и съвестни,при нас не се е случвало.

# 36
  • Мнения: 2 210
Не са били интелигентни, затова. Явно са били от евтините.

# 37
  • София
  • Мнения: 38 489
Умна порода е немска овчарка. Веднага мога да намеря за 600 лв с родословие. Обаче това може да е такъв таралеж в гащите! Особено в апартамент под наем!
Гледа те в очите, отговаря и после си прави каквото си знае. 😜
Моето си е достатъчно интелигентно за мен. Навън ходи без каишка и я управлявам без думи. Това ми стига.

# 38
  • Мнения: 15 356
Не са били интелигентни, затова. Явно са били от евтините.
Едното беше пинчер,другото не съм сигурна.Котките-ангора едната ,другата улична .

# 39
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Ние си взехме кучето 2 месеца след като се нанесохме в квартира. Чак сега виждам какви късметлии сме били с нормални наемодатели. Изнесохме се в нашия апартамент малко преди да навърши 2 години. За това време единствената "жертва" беше един ъгъл на перваз, който често откачах докато чистех с прахосмукачката.
Били сме в командировки за месеци наред в Италия, Германия и Австрия, като по това време сме ходили в Прага 2 пъти, в Будапеща, Братислава, Виена, Амстердам с нощувки и в още много, много градове на еднодневни разходки. Навсякъде сме приемани с отворени обятия и никога не е имало инциденти с кучето ни. Само тук можеш да срещнеш лошо отношение и епитети.

Не става въпрос за лошо отношение. Става въпрос за това, че в над 90 процента от случаите, когато има домашен любимец има и поражения върху обзавеждането и състоянието на жилището, което са обитавали под наем. И по някакви неизвестни причини, собствениците на тия домашни любимци са решили, че всички трябва да се съобразяват с тях, да чистят след тях или да поемат разходите. Обикновено така се получава. Животинките не са виновни, но обикновено техните собственици са големи мърльовци.
От няколко месеца единият от съседите над нас си взе куче. Вече площадките около асансьора са омазани. Асансьорът опикан и миризлив. И тоя мънка и вдига рамене. Ама той не бил виновен, то кучето малко препикало... Ами чисти след себе си и кучето си! Някой ти е длъжен ли?
Около блоковете, детските площадки и зелените площи - същата работа. Всичко оплескано. Все се разхождат някакви кучета и тия дето ги разхождат, все се оглеждат гузно и чакат някой да им чисти...!

# 40
  • Мнения: 1 073
Аз съм срещала и кучета, които не са чак толкова умни. Какво имам предвид. Трудно се подават на обучение, трудно схващат, някои неща трябва да им ги "викнеш", за да го схване от 10тия път и тн но всичко е както си научиш кучето.
Тук сериозно бъркаме интелигентност и своенравие! Кучето си е куче, единствените породисти специфики, за мен, са свързани със здравослоните им проблеми.
Искам само да кажа, че това, куче да може да сяда и дава лапа не го прави възпитано 🤣 Всяко животно е свикнало да живее в глудница, съответно зависи от собственика дали ще е алфа или не Simple Smile
Тъпо куче няма! Има неспособен собственик!
Взимайте си куче за 3000, с нищо непревъзхожда едно безпородно, освен, че собственика се чувства голЕмата раОта Wink
Със здраве!!!!
Кучето не е бижу! Кучето не е опасно, кучето не е ТЪПО! ЧОВЕКЪТ Е !

# 41
  • София
  • Мнения: 38 489
Също така, трябва да отчетем за какво точно го тренираме това куче. Да търси хора след земетресение? Или елементарно възпитание вкъщи и навън?
Ако е за второто, то всяко куче може да се обучи с подходящ треньор.

# 42
  • СИ
  • Мнения: 4 406

... Тъпо куче няма! Има неспособен собственик!  ...



Има както тъпи кучета, така и още по-тъпи собственици! Но си мисля, че повече се срещат тъпите собственици. И колкото по-тъп е собственикът, толкова по-голям мизерник и мърльо е...!         Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 43
  • Мнения: 2 039
Изместихте въпроса към обучението и интелигентността на кучетата.
Дори да има изключения,категорично с куче се намира по-трудно квартира,затова и авторката получи съвет да изчака ,когато има собствен дом.Няма какво друго да се каже.

# 44
  • Мнения: 2 475
По-ценният съвет беше да се присъедини в групите, по които се търсят и предлагат жилища под наем, където да приемат домашни животни. Другото вече си е въпрос на самосъзнание и приоритети. Ако ще се взима куче, за да бъде трофей, то по-добре да си кажем, че с квартирите е трудно и да приключим в зародиш.

Общи условия

Активация на акаунт