Парфюмни размисли и страсти (април 2021 г.) - 259

  • 73 426
  • 960
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 575
Да попитам, вие по колко се пръскате?
Аз съм с Bright Cristal Absolu. Първите дни се пръсках по веднъж за ушите и на едната китка. Усещах го доста и след часове. Сега се пръскам повече, а не го усещам така. Или просто свикнах с тази миризма. Thinking
Вероятно свиквате с аромата. Аз от този пръскам около 6 пъти и ми е ОК. Но аз си редувам парфюмите, иначе също свиквам с аромата.

И аз имам периоди в които усещам парфюмите си различно.

# 526
  • София
  • Мнения: 970
Поръчала съм един Discovery set на Francesca Bianchi и чакам с нетърпение да пристигнат тези дни. Четох различни мнения за някои от парфюмите й тук, но докато човек не пробва сам на своята кожа не е същото. Знам обаче със сигурност, че всички са супер мощни точно поради факта, че са Extrait de Parfum. И тогава се чудя новият пролетно-летен Etruscan Water как ще го раздава феерично тогава.
След Etruscan Water има 2 по-нови парфюма; за мен никак не е фееричен, но иначе е хладен и става за лятото, ако му допадне на човек композицията (на мен не ми се понрави особено, дойде ми ретро и мъжкарееща). Wink Нито един от парфюмите ѝ не бих определила като "фееричен", а най-летен за моите разбирания е Sex and the Sea Neroli. Приятно тестване, Scintillia! Simple Smile

# 527
  • Мнения: 2 409
tuali, с глас се смях, уби ме с това ревю! Flowers Peach
Не я познавам прасковата, но още утре ще я пробвам, трябва да се знае как мирише тайният живот на чичо!

Панда, коя от тези рози те впечатли?

Много са ми трудни тези парфюми на Francesca Bianchi, хубаво композирани, но плътни като гранит, молекула въздух няма в тях. В комбинация с моята излъчваща кожа и тук - там някоя животинска нотка,  изживяването изисква кураж. Последно пробвах Angel's Dust, уж по - лесен, но за мен е в повече, макар и красив.
Бутилките със спрей ли са?

Последна редакция: вт, 13 апр 2021, 22:15 от silver pearl

# 528
  • София
  • Мнения: 970
Със спрей са, да, много са семпли, но симпатични бутилчиците, и много компактни. Трудни са парфюмите, факт, не са направени с идеята да се харесват на всеки, но при Франческа силно уважавам това, че композициите не са самоцелно странни, а са дело на много работа, конкретно вдъхновение (често свързано с някое изкуство, освен с личния ѝ живот) и голямо прецизиране, докато се спре на крайната композиция. От моя любимец The Lover's Tale е направила 72 версии например, преди да реши коя ще е окончателната. Шапка свалям на такива парфюмери, защото мисля, че са все по-малко в индустрията. Heart

Последна редакция: вт, 13 апр 2021, 21:17 от Klodilia

# 529
  • Мнения: 2 409
Тези парфюми си представям, че трябва да се предлагат в малки флакони, със стъклени пръчици, за да се слага по един милимунд! Grinning
Дългите часове, през които Angel's Dust се задържа на кожата ми, си мислех, че ако това едничко пръскане можех да разпределя на няколко места, щеше да е много по - удачно за мен.
Както и да е, много се радвам, че се запознах с него. Flowers Hibiscus
За хладнокожи дами би бил чудесен, а и аз не съм го отхвърлила напълно, много е мадамски!

# 530
  • Мнения: 648
tuali, с глас се смях, уби ме с това ревю! Flowers Peach
Не я познавам прасковата, но още утре ще я пробвам, трябва да се знае как мирише тайният живот живот на чичо!
Можеш ли да си го представиш само - чичо затваря компот от праскови, тропайки насам-натам из кухнята с черните си, лачени токчета! 🤣

Ох, сори за оффа, ама и аз много се смях.

# 531
  • София
  • Мнения: 602
Тези парфюми си представям, че трябва да се предлагат в малки флакони, със стъклени пръчици, за да се слага по един милимунд! Grinning
Дългите часове, през които Angel's Dust се задържа на кожата ми, си мислех, че ако това едничко пръскане можех да разпределя на няколко места, щеше да е много по - удачно за мен.
Както и да е, много се радвам, че се запознах с него. Flowers Hibiscus
За хладнокожи дами би бил чудесен, а и аз не съм го отхвърлила напълно, много е мадамски!

Интерсно, защо ли е решила парфюмите й да са така концентрирани изобщо. Така или иначе ще трябва да внимавам с тестването и фъсканията. Grinning

# 532
  • by the sea
  • Мнения: 629
silver pearl  https://damascenashop.net/produkt/crystal-intense/ ми донесоха, но и аз си поръчах още мострички и от другия crystal light си взех.Типична българска роза е , ама точно както я обичам, плътна,сладка, сочна, леко цитрусова.  Пише че е парфюм с дървесна основа, но на мен само на роза си ми мирише.

# 533
  • Мнения: 794
Поръчала съм един Discovery set на Francesca Bianchi и чакам с нетърпение да пристигнат тези дни. Четох различни мнения за някои от парфюмите й тук, но докато човек не пробва сам на своята кожа не е същото.
И аз днес поръчах сета с 10 мостри, поръчах и пълния сет мостри на Divine, поръчах и един наръч мостри на Imaginary authors, като ще е гарга- да е рошава. Нищо не ми харесва напоследък, та реших малко да се разтърся за предизвикателства.

# 534
  • Мнения: 5 081
....
поръчах и един наръч мостри на Imaginary authors
От къде?

# 535
  • Мнения: 6 930
Klodilia, не не съм в е отказала да ги разучавам Francesca Bianchi, много са интересни и наистина хипер интензивни. И Lover's Tale и Tyger Tyger са много интересни, и при двата има нещо лекарствено, като забъркани с тайни вуду  съставки мехлеми. Мажеш се и.. омагьосваш който ти попадне на пътя. Със сигурност ще те запомнят. 😈 Sex and the sea ще го пробвам пак тия дни да си припомня какъв му беше случая.

# 536
  • Мнения: 794
....
поръчах и един наръч мостри на Imaginary authors
От къде?

Аз ги поръчах от Есенца Нобиле, защото си купих една 10 милилитровка на Лалибела и даде едни 20 евро за мостри. Мострите бяха по 6 евро всяка, но аз взех и допълнително още и доплатих.

# 537
  • София
  • Мнения: 970
Klodilia, не не съм в е отказала да ги разучавам Francesca Bianchi, много са интересни и наистина хипер интензивни. И Lover's Tale и Tyger Tyger са много интересни, и при двата има нещо лекарствено, като забъркани с тайни вуду  съставки мехлеми. Мажеш се и.. омагьосваш който ти попадне на пътя. Със сигурност ще те запомнят. 😈 Sex and the sea ще го пробвам пак тия дни да си припомня какъв му беше случая.
Познавам Neroli фланкъра и много ми харесва, първообразът Sex and the Sea е единственият, който ми остана да преслушам от цялата линия, за него има страшнички писания, та дръж се! Grinning За моя нос най-новият ѝ Tyger Tyger e изграден върху скелета на Sex and the Sea Neroli, oлекотен е и са добавени цветя и сладост. Неролито ми пасна повече. Simple Smile
Unterdenlinden, голямо пиршество, дано си намериш нещо вълнуващо. Simple Smile Ще е интересно да споделиш впечатления. Simple Smile

Последна редакция: вт, 13 апр 2021, 23:05 от Klodilia

# 538
  • Мнения: 2 409
RedPanDa, благодаря! Винаги съм готова да душна някоя нова роза, макар да няма къде да ги дявам вече!

Хубаво нещо са мострите, аз лично мирясвам, щом успея да помириша нещо, иначе постоянно ме измъчват нездрави идеи за покупки без тест. Joy
Не че не го правя, макар да се заричам постоянно, но полагам усилия да е рядко.
Щеше да е хубаво да имаме по - лесен достъп до разни интересни парфюми.

# 539
  • Франция
  • Мнения: 898
silver pearl, това е и моята философия напоследък и трябва да си призная, че много добре ми се получава Joy
Харча грешни пари за пробички, така си е, но пък почти не купувам бутилки. Някак си точно мирясвамGrinning след като се сдобия с пробичка от някой уж много привлекателен парфюм, поразнося я, сравня я с едно-друго дето си имам, накрая се оказва, че въобще не ме привлича чак пък толкова Simple Smile
А и човек доста марки, парфюми и парфюмери опознава по този начин.

Общи условия

Активация на акаунт