Парламентарни избори, 2021 - мнения, оценки, коментари и всичко около тях

  • 837 939
  • 38 566
  •   1
Отговори
# 38 385
  • Другата България
  • Мнения: 37 758
ИТН бяха първа политическа сила в проучванията преди последните избори. Просто се овъртяха до ушите и продължиха да размазват. Резултатите им в проучванията днес са директно следствие от поведението им. Според мен може да паднат и под ДПС до шестото място.
Няма шанс.
И по-добре не според мен.

# 38 386
  • Мнения: 2 475
Не трябва да приемаме като съвсем нормално в управлението да са БСП, ако помним повече от 12 години назад, разбира се ... Твърдо съм против да са някога в управлението.

Хоуп, не съм сигурна, че ако го нямаше Карадайъ, неговите гласове щяха да са за Радев... Нито пък всички гласове от Панов...

Напълно съм съгласна, Росита. Според другарката Корнелия, цитирам, "демокрацията ни отне много". Сега се прави на най-демократична. Не, благодаря!

# 38 387
  • Мнения: 4 815
Мери, тенденцията на ИТН е силно низходяща. Забелязвам, че напоследък са се кротнали. Предполагам им е светнала лампата, че с котки в чували, Петър Илиев и прехвърляне на отговорност за собствените провали няма да станат нещата. В противен случай ги грозеше изходът (според мен). Ако не при този вот - при следващия.

Надявам се да осъзнават какъв потенциал/каква подкрепа опропастиха за отрицателно време.

# 38 388
  • Филибето
  • Мнения: 1 045
ИТН няма как да са пети или шести. Запишете си Wink

# 38 389
  • Мнения: 4 815
ИТН няма как да са пети или шести. Запишете си Wink

Има как. Най-прекият път към изхода минава през Барбадос и Туитър.

# 38 390
  • Филибето
  • Мнения: 1 045
ИТН няма как да са пети или шести. Запишете си Wink

Има как. Най-прекият път към изхода минава през Барбадос и Туитър.
ще видим

# 38 391
  • Другата България
  • Мнения: 37 758
ИТН няма как да са пети или шести. Запишете си Wink

Има как. Най-прекият път към изхода минава през Барбадос и Туитър.
Подценяваш ги според мен.
Не вярвай на социолозите.
Да сме живи и здрави да говорим след месец. Надявам се да си тук, каквито и да са резултатите. Аз моите прогнози ги дадох.
Ще ми е любопитно да чуя твоите.

# 38 392
  • Мнения: 4 815
Мери, моите са на предната страница. Загубиха се някъде в дискусията. Ще ги напиша пак, защото искам да се допълня за ИТН.

Президент: Радев, на втори тур. След кандидатурите на Крадайъ и Панов размислих за туровете, но не и за изхода.

Парламент: Коалиция ПП, ИТН, ДБ и БСП (последните - за съжаление; няма да стане без тях).

Стабилно го виждам това правителство. Най-неуравновесени в тази конфигурация са ИТН. Но няма да посмеят да “бутнат” кабинета зареди егото си, защото ще загубят още подкрепа.

Не мисля, че подценявам ИТН. За съжаление, се превърнаха в партия тип “чудо за едни избори”. Не знам дали още помним Бареков, Яне Янев и компания. Имаха шанс - пропиляха го. Хората си намериха следващите спасители в лицето на ПП, тоест смениха ги, донякъде. Колкото и да бъркат социолозите, на миналите избори им даваха първото място, а в момента - петото.

С точна подредба на парламентарните не мога да се ангажирам. Има много време да се объркат нещата. За първото място ще кажа това, което споделих и непосредствено след предсрочните избори - при едни трети избори първи ще са ГЕРБ (защото много хора се разочароваха). На поне 6-7 пункта след тях ще са ПП. От 3то до 5то място през 1-2 процента ще са БСП, ДБ и ИТН. Последни - ДПС с около 9-10%, ако ИТН не се доиздънят.

# 38 393
  • Мнения: 15 312
@Mama_Nana
Който направи правителство, ще се сблъска с една добра инфлация, породена от социалните плащания и повишаването на цените на енергоносителите. И ще бъде анатемосан.

Ако тези младите които напират да управляват са умни, ще гласуват правителство на ГЕРБ за да отнесе всички негативи на близките 3 до 5 месеца. Но ББ е хитра лисица и направо ще го изиграе изолиран с подходящата и типична за неговия изказ реторика!
Нямам спомен някой, който е управлявал, да не е бил анатемосан, което не е било причина да получава втори шанс. Confused
Предложението за правителство на ГЕРБ я отнесе, я не негативите в следващите месеци, но тези, които го подкрепят ще забравят що е това НС.

Мисля за написаното от Hope4C. Кое го кара да вярва, че многократното избиране на едно и също нещо, може да доведе до различен, дори нещо повече, по - добър резултат. Thinking

# 38 394
  • Мнения: 1 552
Но иначе са НЕУТРАЛНИ или НЕГЛАСУВАЩИ  ОТ 10+ години, или И ДВЕТЕ.
И ще продължат да бъдат такива. Това проблем ли е? Thinking

Не, за мен - не. За негласуващите - да. Неприятно е да нямаш политическо представителство, на което да се довериш. ….и да ти се налага да преглъщаш избора на други….разбира се, може и на принципа на Стокхолмския синдром да го приемеш, та чак да го определяш по форуми като “..нищо по- добро не се вижда..”

# 38 395
  • Мнения: 15 312
Скрит текст:
Но иначе са НЕУТРАЛНИ или НЕГЛАСУВАЩИ  ОТ 10+ години, или И ДВЕТЕ.
И ще продължат да бъдат такива. Това проблем ли е? Thinking

Не, за мен - не. За негласуващите - да. Неприятно е да нямаш политическо представителство, на което да се довериш. ….и да ти се налага да преглъщаш избора на други….
Още малко и ще повярвам, че гласувалите за "победителите" получават преференции, за разлика от всички останали. Все пак и наивността има граници.  Grinning

# 38 396
  • Мнения: 858
ИТН няма как да са пети или шести. Запишете си Wink
Просто според мен някои хора не могат да повярват, че и на тези избори ще е същата подредба. Най вероятно вместо ИМВ ще влезнат ПП, като ПП няма да са с 5%, а с 10%.

# 38 397
  • Другата България
  • Мнения: 37 758
Мери, моите са на предната страница. Загубиха се някъде в дискусията. Ще ги напиша пак, защото искам да се допълня за ИТН.

Президент: Радев, на втори тур. След кандидатурите на Крадайъ и Панов размислих за туровете, но не и за изхода.

Парламент: Коалиция ПП, ИТН, ДБ и БСП (последните - за съжаление; няма да стане без тях).

Стабилно го виждам това правителство. Най-неуравновесени в тази конфигурация са ИТН. Но няма да посмеят да “бутнат” кабинета зареди егото си, защото ще загубят още подкрепа.

Не мисля, че подценявам ИТН. За съжаление, се превърнаха в партия тип “чудо за едни избори”. Не знам дали още помним Бареков, Яне Янев и компания. Имаха шанс - пропиляха го. Хората си намериха следващите спасители в лицето на ПП, тоест смениха ги, донякъде. Колкото и да бъркат социолозите, на миналите избори им даваха първото място, а в момента - петото.

С точна подредба на парламентарните не мога да се ангажирам. Има много време да се объркат нещата. За първото място ще кажа това, което споделих и непосредствено след предсрочните избори - при едни трети избори първи ще са ГЕРБ (защото много хора се разочароваха). На поне 6-7 пункта след тях ще са ПП. От 3то до 5то място през 1-2 процента ще са БСП, ДБ и ИТН. Последни - ДПС с около 9-10%, ако ИТН не се доиздънят.
Тоест, сходни с моите. Прогнози. Дори почти еднакви.
Извинявай ако си писал, не съм чела от дни редовно, не, че има и смисъл, няма нещо не казано, сигурна съм, че много хора няма да са доволни от резултатите, ама хич не мога да ги мисля. Наистина е трудно да се приеме, че "ерата" ГЕРБ  вече е в историята, и всички протести в момента, спекулативни покачвания на цени и какво ли не още са еФтин пропаганден трик, и капан за наивници/или "любимото" ми - полезни идиоти/. Учудващо е за мен колко хора се хващат в него, но пък иначе светът нямаше да е толкова пъстър. Лошото е когато самозабравили се хора, робувайки само и единствено на егото си, неподплатено с нищо насреща, използват персонални и лични истории с цел хвърляне на кал и доказване на правота. Жалки, "малки" човечета. Дано са по-малко през идния месец, но се съмнявам. Сега всеки разбира от всичко, знае и може всичко. Журналисти, сценаристи, статисти, клакьори - за всекиго по нещо. И другите са "маскари".
А, и Радев е виновен.Joy
Не отписвай ИТН. Рано им е.
ИСБНИ също според мен ще влязат.

# 38 398
  • Мнения: 7 199
Много ще се радвам, ако Манолова, Хаджигенов, Минеков и Татяна останат извън 47 НС. Да имат 3.99% или по-малко.

Не вярвам ПП да са на второ място, а и също не търся логика в това БСП да се съюзят с ПП, първите толкова плюха срещу тях. БСП заслужават точно толкова да бъдат изолирани, колкото ГЕРБ и ДПС, но партиите на промяната ще прибегнат до тях, а БСП са отворени, щом замирише на власт.
ИТН пак ще тропат с крак, за да стане на тяхното.
Пак става сложно.

# 38 399
  • Мнения: 22 867
Аз се надявам ИТН леко да мирясат, не може да не са схванали, че не става по техния начин. Или пък Слави, ако е разбрал, че няма да му се получи, както го иска, да е решил да излиза от политиката по тоя начин. Simple Smile Ще му намалеят избирателите, неизбежно е.

Общи условия

Активация на акаунт