Хипоспадия 8 или деца с урологични заболявания оперирани в Сърбия

  • 39 665
  • 769
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 531
Здравейте
На нас ни предстои операция на 26.05 21 интересувам се дали някой от вас е със сходно положение като нашето,защото все повече започвам да се притеснявам със следоперативното възстановяване на детето.Нашето дете е на 7 г. И чак сега ще правим операция за коронарна хипоспадия,причината за забавянето на лечението е,че е недоносен роден в 28 г.с 1220гр 5 месеца в кувьоз в последствие на 1,8 г диагностициран с Детска Церебрална Парализа,на 2г. Сложни фибрилни гърчове и започна лечение с конвулекс.На 4 г. Операция на крака в Австрия,на 5г. операция на очите и след това започна всичко с пандемията и така вече е на 7г.
Та притеснението ми е,че не разбира съвсем какво ще му се случва и незнам как ще го приеме.И другото което ме мъчи е как ще се справя с ходенето по голяма нужда,защото той попринцип е със сериозен запек,а до колкото разбирам когато е с катетър е още по болезнено.Та ако има майки който могат да споделят опит ще съм Благодарна!
И един малко глупав въпрос но също ни вълнува как стои въпроса с комуникациите ви там? Ние сме към Теленор и те ни казаха,че нямат допълнителни пакети за Сърбия,а цените за разговори там са главозамайващи и ще се радваме ако поне този разход си намалим.
ако сте решили, че тази операция трябва да се направи, просто се въоражи с търпение. Неприятна е, за детето свързана с болки, превръзки и т. н. Да ти кажа, моето момче беше на 9 г, и уж съзнаваше кое и защо се случва, но когато мина операцията, вече не напълно, за периода на престоя там. Сега вече да, чувства се добре, лошите спомени избледняват, но миналите през операцията знаят, че нещата са доста сериозни, и трябва много търпение и сила.
За комуникацията - ние сме абонати на А1 и Виваком. Ползвахме услугата на А1, на виваком е абсурдна. Wi fi има навсякъде.
Езиковата бариера е преодолима, д-р Джинович говори разбираемо, а с Богдан ще се разбирате с гугъл транслейта, ако не разбираш английски.
Що се отнася до запека, ами много зависи. Въобще няма гаранция, че детето ще е със запек, има и деца на които Аб влияе обратно. За периода на приема на Аб, и докато детето е с катетри, то ще приема и пробиотик. Ако използваш някакво друго лекарство, си го вземи. Моето нямаше проблем с изхождането.
Просто мобилизирай силите си, не настройвай мисълта си предварително за това колко ще ти е трудно, защото всеки случай е индивидуален. И само ще добавя, че Михаил беше с усложнения и доста проблеми, и въпреки това ние се опитахме максимално да оползотворим времето в Сърбия с приятни емоции, разходки и неща които той обича.
Успех

Последна редакция: пн, 10 май 2021, 10:40 от marychery

# 61
  • Мнения: 108
За телефоните - в България си изтеглихме офлайн пътна карта на Сърбия. На влизане в Сърбия изключихме мобилните данни и местоположение. С роднините в България се свързвахме само чрез Вайбър, включително и телефонни и видеоразговори. Използвахме Wi-Fi в квартирата, в болницата и където имаше в града, като не сме се ограничавали. За периода,  в който бяхме в Сърбия не платихме и стотинка повече от обичайните ни сметки.
За запека. Моето дете е на три години и почти винаги е запечен. Носех си миниклизмички Мелилакс, които много помогнаха. Денят след операцията му беше много трудно, защото преди операцията не се приемат течности и не се яде, което още повече спомага за запичането. Д-р Джинович ми каза да му сложа миниклизма, сложих му като се прибрахме в квартирата и успя да се изходи, след което няколко дни беше с разстройство заради антибиотика и нямахме проблем със запека. Проблемът беше болката при изхождане, причина за която се оказа цистофиксът. Цялата коремна област става по-чувствителна от наличието на чуждото тяло в пикочния мехур, което прави и по-болезнено ходенето до тоалетна. Като се махне цистофикса болката постепенно изчезва.

# 62
  • Мнения: 11
Много благодаря на всички за информацията и за вдъхването на кураж!Минали сме до момента през какво ли не и това ще минем просто искам максимално да съм информирана Simple Smile
Отново изключително много БЛАГОДАРЯ

# 63
  • София
  • Мнения: 5 727
При нас не трябваше да яде след 12ч вечерта и да не пие течности след 4ч сутринта в деня на операцията.

# 64
  • Мнения: 958
Здравейте! Има ли детенце, момче на което преди операция са поставяни инжекции с тестостерон ? ( няколко поредни месеца)

Някой в момента да е в Сърбия?  Или да има повече останал крем?

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 07:08 от mmoira

# 65
  • Мнения: 29
Здравейте,

Имам един неудобен въпрос, но ми е доста притеснено Sad . В момента сме в Белград, 2 дена след операцията. Детето е с цистофикс или кататър, не знам как се казва точно, това което се изтича във втория памперс, излиза през коремчето. Сутринта бяхме на превръзки. Днес за първи път ходи по голяма нужда след операцията, но докато се напъваше излезна доста силна струя урина през тръбичката, която излиза през уретрата. Леко намокри превръзката, която е около пениса.На някой това случвало ли се и проблем ли е? Трябва ли да ходим за смяна на превръзки?
Не исках да притеснявам д-р Джинович и писах на Богдан. Досега не му бях писала, но взех мейла му от тук. Той отговаря ли въобще и как се случва, бързо ли връща отговори?

С поздрави,
Миряна

# 66
  • Мнения: 5 531
Здравей, да случвало се е на децата, не само на моето, а на доста от тях. Принципно не е проблем, ако няма някъде запушване по катетрите.
Ако се притесняваш иди до болницата, там има винаги медицинска сестра, която ще ти каже има ли проблем, ако трябва ще промие катетъра, там все още са и доктора и Богдан, и ако има проблем ще сменят превръзката. При Михаил не я смениха, казаха, че е нормално, просто се беше запушил катетъра и промиха катетрите.
Принципно е добре, да си пишеш на д-р Джинович. Екипа на доктора има строга йерархия която спазват стриктно.

Последна редакция: чт, 13 май 2021, 13:26 от marychery

# 67
  • Мнения: 29
Много благодаря!

Ще препратя мейла на д-р Джинович. Аз просто си представях, че е нещо дребно и да не го ангажирам него.
Не ми се струва запушен катетъра, защото си изтича стабилно урината през него. Съдя по това, че памперса се пълни достатъчно често.

Здравей, да случвало се е на децата, не само на моето, а на доста от тях. Принципно не е проблем, ако няма някъде запушване по катетрите.
Ако се притесняваш иди до болницата, там има винаги медицинска сестра, която ще ти каже има ли проблем, ако трябва ще промие катетъра, там все още са и доктора и Богдан, и ако има проблем ще сменят превръзката. При Михаил не я смениха, казаха, че е нормално, просто се беше запушил катетъра и промиха катетрите.
Принципно е добре, да си пишеш на д-р Джинович. Екипа на доктора има строга йерархия която спазват стриктно.

# 68
  • Мнения: 47
Много благодаря!

Ще препратя мейла на д-р Джинович. Аз просто си представях, че е нещо дребно и да не го ангажирам него.
Не ми се струва запушен катетъра, защото си изтича стабилно урината през него. Съдя по това, че памперса се пълни достатъчно често.

Здравей, да случвало се е на децата, не само на моето, а на доста от тях. Принципно не е проблем, ако няма някъде запушване по катетрите.
Ако се притесняваш иди до болницата, там има винаги медицинска сестра, която ще ти каже има ли проблем, ако трябва ще промие катетъра, там все още са и доктора и Богдан, и ако има проблем ще сменят превръзката. При Михаил не я смениха, казаха, че е нормално, просто се беше запушил катетъра и промиха катетрите.
Принципно е добре, да си пишеш на д-р Джинович. Екипа на доктора има строга йерархия която спазват стриктно.
Много благодаря!

Ще препратя мейла на д-р Джинович. Аз просто си представях, че е нещо дребно и да не го ангажирам него.
Не ми се струва запушен катетъра, защото си изтича стабилно урината през него. Съдя по това, че памперса се пълни достатъчно често.

Здравей, да случвало се е на децата, не само на моето, а на доста от тях. Принципно не е проблем, ако няма някъде запушване по катетрите.
Ако се притесняваш иди до болницата, там има винаги медицинска сестра, която ще ти каже има ли проблем, ако трябва ще промие катетъра, там все още са и доктора и Богдан, и ако има проблем ще сменят превръзката. При Михаил не я смениха, казаха, че е нормално, просто се беше запушил катетъра и промиха катетрите.
Принципно е добре, да си пишеш на д-р Джинович. Екипа на доктора има строга йерархия която спазват стриктно.
Доколкото знам мократа превръзка или изцапана с фекалии е проблем и трябва да се смени, но това можте и вие самите у дома. Предполагам сте си взели стерилни марли и лепенка, ако не вземете и сменете превръзката. Успех

# 69
  • Мнения: 29
Тази която са ми казали да сменям е сменена, проблемът е тази която е около самият пенис като мрежа. Всичко съм почистила и сменила, това, което ми е достъпно за смяна.
Не е имало изцапване с фекалии, тъй като ходи на гърне или седалка, просто излезна урина от неочаквано за мен място със страшна сила.
Много благодаря!

Ще препратя мейла на д-р Джинович. Аз просто си представях, че е нещо дребно и да не го ангажирам него.
Не ми се струва запушен катетъра, защото си изтича стабилно урината през него. Съдя по това, че памперса се пълни достатъчно често.

Здравей, да случвало се е на децата, не само на моето, а на доста от тях. Принципно не е проблем, ако няма някъде запушване по катетрите.
Ако се притесняваш иди до болницата, там има винаги медицинска сестра, която ще ти каже има ли проблем, ако трябва ще промие катетъра, там все още са и доктора и Богдан, и ако има проблем ще сменят превръзката. При Михаил не я смениха, казаха, че е нормално, просто се беше запушил катетъра и промиха катетрите.
Принципно е добре, да си пишеш на д-р Джинович. Екипа на доктора има строга йерархия която спазват стриктно.
Много благодаря!

Ще препратя мейла на д-р Джинович. Аз просто си представях, че е нещо дребно и да не го ангажирам него.
Не ми се струва запушен катетъра, защото си изтича стабилно урината през него. Съдя по това, че памперса се пълни достатъчно често.

Здравей, да случвало се е на децата, не само на моето, а на доста от тях. Принципно не е проблем, ако няма някъде запушване по катетрите.
Ако се притесняваш иди до болницата, там има винаги медицинска сестра, която ще ти каже има ли проблем, ако трябва ще промие катетъра, там все още са и доктора и Богдан, и ако има проблем ще сменят превръзката. При Михаил не я смениха, казаха, че е нормално, просто се беше запушил катетъра и промиха катетрите.
Принципно е добре, да си пишеш на д-р Джинович. Екипа на доктора има строга йерархия която спазват стриктно.
Доколкото знам мократа превръзка или изцапана с фекалии е проблем и трябва да се смени, но това можте и вие самите у дома. Предполагам сте си взели стерилни марли и лепенка, ако не вземете и сменете превръзката. Успех

# 70
  • Мнения: 5 531
Зависи кога е била операцията, ако операцията е била предходния ден, или превръзката е намокрена в деня на изписването, няма да успее сама да смени превръзката, и самите лекари избягват да я пипат, тъй като раната е още прясна. Затова най - добре е да се отиде до самата болница, където най - малкото сестрите знаят как да реагират. При Михаил имеммно в деня на изписването изби урина и от двата катетъра, и ние се върнахме в болницата. Само промиха катетрите, тъй като бяха запушени със съсиреци. За съжаление същата вечер получи и отоците и вече се наложи да махнат цялостно превръзките и да ги сменят със съвсем различен тип, който включваше и бандаж обхваштащ тестисите.

# 71
  • Мнения: 108
И при нас се случи същото на няколко пъти. Хубаво е да се смени превръзката, защото като изсъхне ще залепне още повече, ще се втвърди и ще бъде трудна смяната след това. На нас Богдан ни препоръча при изхождане по голяма нужда да махаме тапата на цистофикса, за да може да излиза оттам урината, а не през отвора на пениса.

Здравейте,

Имам един неудобен въпрос, но ми е доста притеснено Sad . В момента сме в Белград, 2 дена след операцията. Детето е с цистофикс или кататър, не знам как се казва точно, това което се изтича във втория памперс, излиза през коремчето. Сутринта бяхме на превръзки. Днес за първи път ходи по голяма нужда след операцията, но докато се напъваше излезна доста силна струя урина през тръбичката, която излиза през уретрата. Леко намокри превръзката, която е около пениса.На някой това случвало ли се и проблем ли е? Трябва ли да ходим за смяна на превръзки?
Не исках да притеснявам д-р Джинович и писах на Богдан. Досега не му бях писала, но взех мейла му от тук. Той отговаря ли въобще и как се случва, бързо ли връща отговори?

С поздрави,
Миряна

# 72
  • София
  • Мнения: 5 727
Здравейте,

Имам един неудобен въпрос, но ми е доста притеснено Sad . В момента сме в Белград, 2 дена след операцията. Детето е с цистофикс или кататър, не знам как се казва точно, това което се изтича във втория памперс, излиза през коремчето. Сутринта бяхме на превръзки. Днес за първи път ходи по голяма нужда след операцията, но докато се напъваше излезна доста силна струя урина през тръбичката, която излиза през уретрата. Леко намокри превръзката, която е около пениса.На някой това случвало ли се и проблем ли е? Трябва ли да ходим за смяна на превръзки?
Не исках да притеснявам д-р Джинович и писах на Богдан. Досега не му бях писала, но взех мейла му от тук. Той отговаря ли въобще и как се случва, бързо ли връща отговори?

С поздрави,
Миряна
Нормално е. Както и при напъване за пишкане, ако има съсиреци или "плазма" (не знам как се казва, синът ми изкара едно като жилирано, но с жълт цвят) през цистофикса.

# 73
  • Мнения: 29
И още един късен въпрос, който мъчи съзнанието ми. Как се маха този цистофикс от корема? Пак ли с упойка? Защото той реално влиза от корема в пикочния мехур и вътре има нещо като балон. Демек има поне 0,5см дупка в пикочния мехур и корема, които трябва да се затворят в последствие, няма как просто да го махнат и съдържимото от пикочния мехур да се излива в корема докато зарастне. Това са просто разсъждения от минималната грамотност по биология. Някой ако може да ми обясни как протича процедурата ще ми стане една идея по-спокойно.

# 74
  • Мнения: 5 531
Майки, аз не мога научно да ти обясня какво се случва при махане на цистофикса. . Принципно пикочния мехур е мускул, и при махането не остава дупка от която урината да изтича. Но цистификса не се маха с упойка, издърпва се, става много бързо, на мястото на дупчицата се поставя превръзка за 1 ден.

Последна редакция: пт, 14 май 2021, 00:20 от marychery

Общи условия

Активация на акаунт