Раждане във II САГБАЛ Шейново (3 тема)

  • 48 534
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 994
И аз се позачудих за упойките,но пък съм тествана по други причини и си знам към кое може да има реакция.

# 706
  • Мнения: 578
Правят само тест за антибиотика. Ако сте за спешно секцио, не виждам как преди това ще имат време да ви тестват за упойки. Същото важи и ако сте отишли с много голямо разкритие за естествено раждане. Ако някой има съмнение може да отиде на алерголог. Не знам дали въобще има такъв в болницата.

# 707
  • Мнения: 46
Ще може ли някой, да ми даде актуален номер на регистратурата .? 🤗

# 708
  • Мнения: 1 441
Абе, хора, как така не се правят тестове за упойки преди раждане? Ами ако се окаже, че имаш алеригия?
Alaskata, разбирам те прекрасно, но не се притеснявай излишно. Аз преди години за моето лапаро си направих тест за упойки при алерголог от страх че ми е първа операция и ако имам алергия какво ще стане. Сега гледах една лекция от списание 9месеца(видове упойки по време на раждане се казва) , в която анестезиолог обяснява, че е погрешно човек, който няма алергии да си прави такива тестове. Ако нямаш тест и направиш алергична реакция те могат да реагират на момента не дай си Боже....

# 709
  • Мнения: 20
Здравейте,
знаете ли от раждането до изписването какви лекарства, антибиотици, имунизации и ваксини се правят на бебето в Шейново.
За кои от нещата може да откажеш и за кои нямаш право на избор?
Благодаря

# 710
  • София
  • Мнения: 1 685
През юни и юли звънях на този
02/ 965 94 81 и би трябвало да е актуален.

На бебетата в болницата им се правят кръвни изследвания, взимат и секрет от ушите за изследване. Според епикризата, правят слухов скрининг и скрининг хипотиреоидизъм. На моето бебе беше назначен скрининг за инфекция, но всичко беше наред и не се наложи да приема антибиотици (само аз приемах). Имунизациите са две: хепатит Б и БЦЖ-то (сложиха я малко преди изписването). Дават и вит. К два пъти по две капки.
Питайте на регистратура какво може да се откаже или ако желаете нещо допълнително да се проследи за бебчето.

Последна редакция: чт, 07 окт 2021, 16:26 от Соренда

# 711
  • Мнения: 5
Здравей те, има ли друга мама с планирано секцио за 14.10. И може ли да ме ориентирате в колко часа на предния ден трябва да се постъпи в болницата, че забравих да питам.

# 712
  • Мнения: 1 021
Предния ден към обяд.
Тест за алергии може да си направите на друго място, в болницата не се предлага такъв. Аз си правих такъв тест. Прегледът мина с направление, но се доплаща за всеки отделен алерген, който тестуват. Излезе ми около 50 лв горе-долу.

# 713
  • Мнения: 5
благодаря за отговора

# 714
  • Мнения: 571
На мен преди време ми правиха тест за упойка в Майчин дом, но едва ли се брои, сигурно са различни Wink

Не знам, но ако е жизненоважно според мен щяха да го изискват... Не знам дали да ходя и това да изследвам.

# 715
  • София
  • Мнения: 4 704
Минаха тоновете ми!
Като казах на регистратурата че имам час, не им показа на компютъра та се наложи да звънят на Вецев, който потвърди и всичко мина добре с перфектни тонове
Но нещо усещам бебето оооооще по активно да не говорим че го усещам много силно върху пикочния мехур и някакви странни бодежи ниско долу, но не при тапата а отпред.... Някоя от вас да е имала същото нещо....

# 716
  • Мнения: X
аз съм с абсолютно същото нещо , супер много върху пикочния мехур , доста активно и мме пробожда яко.

# 717
  • Мнения: 723
Абе, хора, как така не се правят тестове за упойки преди раждане? Ами ако се окаже, че имаш алеригия?

Наистина не правят тестове за алергии към упойките. Аз се оказах точно с такава- след като от доктор Вецев извади бебето ми се затвориха очите, сърбяха ме безумно дланите, избиха ми червени петна по цялото тяло и не можех да виждам, трудно дишах. Но анестезиологът бързо ми вля алергозан и урбазон и за няколко часа симптомите отшумяха. Оказа се алергия към фентанил от упойката  аз знаех за атропин, но не и затова. Затова моят съвет е тествайте се. Преди години раждах нормално, но с епидурална упойка и тогава си платих тест и се оказа алергията към атропина. Сега обаче ми се наложи спешно секцио заради прееклампсия и нямаше време за такива тестове.

# 718
  • Мнения: X
къде си се тествала ?

# 719
  • София
  • Мнения: 813
Здравейте момичета, знаете ли колко време горе долу преди термина трябва да се направи записването при доктора, който искаме да ни изроди ? На мен термина ми е март края , и се чудя януари средата рано ли ще е , късно ли ще е. Иска ми се да ми направи един два прегледа преди всичко, както и да обсъдя за последно с него възможноста за секцио или естествено.

Общи условия

Активация на акаунт