Избор на мъжко име

  • 3 851
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: X
Здравейте, кое мъжко име ви допада най-много?

# 1
  • Мнения: 3 025
Никола или Борис.

# 2
  • Мнения: 794
Симеон или Борис Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 209
Симеон, Никола, Борис.

# 4
  • Мнения: 2 039
Александър

# 5
  • Мнения: 25 600
Всички са хубави, само Тео и Матео не ми харесват. Тео по принцип е галено име, по-добре Теодор, а вкъщи си му казвайте Тео.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 009
От изброените най-много ми харесва Борис. Александър също много ми харесва.

Последна редакция: ср, 21 апр 2021, 21:42 от gurgolina

# 7
  • Мнения: 94
Мартин ми допада от изброените. Иначе името Максим също ми харесва. 😀

# 8
  • Мнения: 2 757
Гласувах за Симеон. Харесват ми и Никола и Матео (по-скоро Матей).

# 9
  • Мнения: 3 033
Гласувах за Александър. 
Харесвам и останалите без Тео и Матео.

# 10
  • Мнения: 12 761
Аз гласувах за Никола, Симеон ми е на второ място, а Александър на трето.

# 11
  • Мнения: 783
Абсолютен фаворит ми е Борис. От посочените от вас харесвам Александър и Мартин.
 Никола не ми е сред любимите. Тео не ми допада /дори и в пълната  му форма -Теодор хич не го харесвам поради неясни за мен причини/.
пред матео предпочитам Матей Simple Smile
Симеон не е лошо Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 367
Всички без Тео ми харесват, защото Тео го приемам като умалително от Теодор. Гласувах за Матео - по-рядко е.

Успех!

# 13
  • Мнения: 15
Гласувах за Симеон!
Матео и Тео/Теодор ми харесват повече във вариант Матей и Тодор, а Александър е красиво име, но то заедно с краткия си вариант Алекс е вече много разпространено.
Мога да предложа още Самуил и Константин, струва ми се, че отговарят на Вашия вкус.

# 14
  • Мнения: 5 545
Теодор или Никола.
Александър, Мартин и Борис са много разпространени и банални вече, особено първото. Изгубих бройката на дечицата с името Александър около нас, сигурно във всяка група в детската градина има по 5-6 Алексчета вече, а още по мое време в училище в класа ни бяха трима...

# 15
  • Мнения: 473
1. Борис
2. Алексей
3. Павел
4. Никола
5. Михаил

# 16
  • Мнения: 1 797
От изброените най ми допада Мартин, иначе харесвам Ивайло! Успех!

# 17
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Симеон.

# 18
  • Мнения: 2 039
Това че едно име е разпространено не влияе по никакъв начин.Иван и Димитър са двете най-разпространени имена в страната.

# 19
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Гласувах за Симеон.
Теодор и Борис също ми харесват.
Тео-само като галено на Теодор.
Матео изобщо не ми харесва.
Александър,Мартин са много хубави имена,но са прекалено често срещани.
Николай  ми харесва повече от Никола.

# 20
  • Мнения: 410
Гласувах за нито едно. Хубави са всички изброени,но някак постоянно ги чувам. И да си призная не ме влекат. С времето започвам да харесвам имена като Момчил, Ясен,Явор, Кирил, Красен, Калин, Веселин, Емил, Манол,  Искрен .....

# 21
  • София
  • Мнения: 1 977
Гласувах за Никола, но много харесвам и Борис, както и Теодор, чието галено често е Тео, само Тео не ми харесва никак, Матео също, не е българско име. Разбира се важното е на родителите да им харесва.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 132
Моят фаворит е Мартин, но много харесвам също Никола, Борис, Александър.

# 23
  • Мнения: 18 553
Нито едно неми допада.

# 24
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Всичките са хубави, нормални имена, гласувах за Матео (но пък то е хубаво ако фамилията се връзва с него, иначе може да звучи странно в БГ). Тео, аналогично на Лео, за мен не е име, а галено

# 25
  • Мнения: 2 214
Нито едно. Масово използвани са.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 782
От предложените гласувах за Борис.
От типично българските харесвам Георги. Допада ми много и Траян.

# 27
  • Мнения: 1 459
Теодор.

# 28
  • Мнения: 85
Гласувах за Борис. Харесва ми и Александър. За галено име на Борис, освен Боби, Борко и Боре сещате ли се за друго ?

# 29
  • Германия
  • Мнения: 3 429
Боки

# 30
  • София
  • Мнения: 1 977
Гласувах за Борис. Харесва ми и Александър. За галено име на Борис, освен Боби, Борко и Боре сещате ли се за друго ?
Мое познато дете е Бобо.

# 31
  • Мнения: 2 604
Гласувах эа Александър. Борис е хубаво също, но поэнавам само неприятни хора с това име и съм пристрастна да не ми е от любимите. Но иначе си е супер име.
Тео ми е иэмислено и прекалено кратко, като галено, не ми харесва(въпреки това е важен човека и един лъчеэарен и ученолюбив Тео ще ми   по-симпатичен от един несериоэен и с лоши качества Александър .. эатова името е просто едно име).

 Като цяло Александър е доста силно, интернационално, класическо и стилно име. В днешно време дори не е особено често срещано, понеже са на мода по- ,,иэчанчени" имена.

# 32
  • Мнения: 4 761
Всички тези имена са толкова разпространени... Двама от племенниците ми се казват Симеон и Александър. Третият е Даниел, което също е доста популярно напоследък. Отделно познавам поне 5 деца, които се казват Александър, още толкова - Борис, а Мартиновците спрях да ги броя след десетия.

От списъка бих казала Теодор и Никола.

Харесвам също Ясен, Павел, Дамян (тук съм пристрасна), Калоян, Роман, Петър, Иво (не Ивайло). В класа на сина ми има румънче, което се казва Илан. Не знам как би се възприело в България, но на мен много ми допада. Навремето имах двама съученици Пресиян и Кардам - много ми харесват имената (съучениците също бяха супер).

# 33
  • Мнения: 18 553
О, Александър е все още под път и над път. Но сега набира популярнист и Максим (за което умирам на яд, че живот и здраве мислех да го ползвам ако имам момче в бъдеще).
След като Полина влогърката роди още повече набра.
В момента(а и от години) общо взето при момчетата имената са-Александър, Борис, Никола, Симеон, Самуил, Калоян, Криситиян, Даниел, Мартин. Хубави имена, спор няма. Но може ли пък всеки втори така да кръщава децата? .
Видят, че едно име стане на върха и хайде всички така..
Като Калоян вече затихва, по едно време беше топ.
Момичета-Виктория, Никол, Дария, Сиана, Рая, Симона, Йоана.
И Ема е новата Никол 😊
Затова аз лично много се кефя като някой родител се отцепи от масата, та вземе и прояви творчество(в границите на нормалното разбира се).
Все ми е тази кой какво ще си помисли, но вече наистина се чудя толкова ли няма други имена, че са все едни и същи.
Даже вече не може никой да ме изненада-всички деца на познати и около мен са Дария, Никол, Ема, напоследък Марая, Кристин гледам също са модни.
Виждам, че Анастасия също навлиза(за което отново ме е яд, че може да не мога да го ползвам).
Не,че моето дете е с някое супер оригинално и рядко срещано име, но поне няма да е поредната Никол в класа.
Банални станаха вече тези иначе не лоши имена.
Аз харесвам от българските по-непопулярните мъжки-Юлиан, Емилиан, Велизар, Захари, Велин, Емануил, Дамян, Пресиян, от по-използваните-Пламен, Ангел, Валери.
Женски български-Анелия, Белослава, Магдалина, Елвира(което май не е бг) и  Екатерина. И с туй май се изчерпват.
Ще ми простите лиричните отклонения,не се сдържах както обикновено стане ли дума за имена😊

# 34
  • Мнения: 2 604
Поне при моите роднини в България/тяхното обкръжение и приятели скоро не съм чувала много Александър-овци да има. По-скоро ме удивяват всеки път с някакви супер иэчанчени и уж модерни, но эа мен просто неадекватни имена. Или пък класически.

Тук в Германия пък иэобщо не чувам името Александър често, а работя с доста раэлични хора. Дори когато става дума эа децата им-не се чува често името, може да  епросто мой късмет. :Д Досега се сещам само эа едон мой набор Александър (на 28 съм), но беэброй Юлиян, Юлия (ей това име просто е най-популярното...), Кристиян, Мартин.

От българските имена никога не съм харесвала тип Пресиян, Кардам и т.н.,эвучат ми доста архаично, но всеки си има вкус все пак.

# 35
  • Мнения: 5 545
В моето обкръжение пък всички родени момченца последните години са Александър и Мартин, а всички момичета са Виктория и Дария. Вече ми е втръснало истински от тези иначе нормални имена. Никакво въображение. Изчанчени имена също не харесвам, но и това е прекалено.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 977
Ето тук има статистика.
https://www.nsi.bg/bg/content/18795/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D1% … D0%BD%D0%BD%D0%B8
И да Алрксандър и Виктория са най-често избираните имена за бебета и през 2020г.

# 37
  • Мнения: 410
Наскоро се запознах на площадката с момиченце на 4 години с името Маргарита. Светнаха ми очите ,толкова ми хареса,запомних и детето и името му,именно защото не се среща често.

# 38
  • Мнения: 3 033
Всяко време се отличява с определени модни имена. Когато аз бях ученичка, преди тридесет години, в класа имахме три момичета с името Десислава и три момчета с името Свилен. Сега не съм чувала някое малко дете да се казва така.
Синът ми е кръстен с често срещано име, дъщеря ми - не.
Може би не е хубаво името да е много масово, но и прекалено странните, изчанчени имена също не ги одобрявам.
В крайна сметка всеки си решава.

# 39
  • Мнения: 18 553
Е колко хубаво Маргарита.
Всеки си решава разбира се.
Мен ме изуми наскоро едно име Таиса(като негърка от гетата, сори ама...)
За българче, ако и да обичам нестандартното ми идва прекалено.
Но ето, че е харесвано от някои.
Моето е от модните, по 3 в клас и курс. Затова избягвах умишлено за дъщеря ми.
Нищо, че аз много си го харесвам моето.
Чета и следя класациите от години. И нашенските и чужбинските.
Все едно и също е при нас.
Като се появява по едно име на определен период от време, което изпъква и набира популярност-в последните години това е Ема.
Сега залагам на Максим и Анастасия. 😊
Дали ще съм права ще покаже времето...

# 40
  • София
  • Мнения: 44 098
Матей...🤷‍♀️

# 41
  • Мнения: 12 761
Според мен, от изброените Матео определено е най-зле. А Тео ми се струва като част от име.

Общи условия

Активация на акаунт