Проблемният ми баща

  • 3 716
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 204
От книгата на 512 :
"Ако екипът на Ричард Никсън беше вземал уроци по укриване на истината от който и да е член на семейство с алкохолик, „Уотъргейт“ и до ден-днешен щеше да е само име на хотел във Вашингтон. За всеки, който живее с алкохолик, отричането ежедневно приема огромни размери. Алкохолизмът е динозавър в хола, който външният човек няма как да не забележи, но с който хората вътре се справят единствено, като се преструват, че го няма. Отричането е единственият начин за съвместно съществуване. Лъжите, оправданията и тайните са като въздуха за такива семейства, но създават непосилно емоционално напрежение за децата.
....
1. Отричане на алкохолизма от страна на самия алкохолик, въпреки неопровержимите доказателства за обратното и въпреки застрашителното и унизителното за останалите членове на семейството поведение.

2. Отричане на алкохолизма от страна на партньора на алкохолика, а, нерядко и от другите членове на семейството, които често го извиняват с някое от следните оправдания: „Мама просто пие, за да разпусне“, „Татко се спъна в килима“ или „Татко го изгониха от работа, защото шефът му е злобар“.

3. Прозрачната лъжа за „нормално семейство“ и фасада, която семейството представя едни пред други и пред външния свят."

# 31
  • Мнения: 12 770
Надито, решението е майка ти да пожелае да се раздели с баща ти и да те вземе с нея или да останете вие в жилището, а баща ти да се изнесе.
Питаха те, не каза: защо майка ти иска да остане с него?

Друг вариант е да споделиш с баба ти, и ако е съгласна и е в същия град, да се преместиш у нея, ако майка ти се съгласи.

# 32
  • Мнения: 24
Понеже темата зави в странна посока, за авторката - прочети тази книга:

https://chitanka.info/text/26986#textstart

И баща си не можеш да промениш. Не можеш да ги накараш да се разведат. Трябва ти да се погрижиш за себе си. Психолог, социални, отделяне.
   Кога говори с баща си? След като е пил ли?
   За разговори - трябва да го издебнеш трезвен. Но ако винаги е бил авторитарен и командващ тип, не можеш да очакваш разбиране на емоциите( че те е разстроил и обидил).

Не отговори  - на колко си години?

Понеже линка дава грешка, може ли да напишеш името на книгата?

# 33
  • Мнения: 2 000
Книгата е "Отровните родители" от Сюзън Форуърд и Крейг Бък.

# 34
  • Мнения: 24
Благодаря. Отровните хора на Лилиан Глас също не е лоша книга, и може да се заимства нещо и от нея. Не зная дали я има в Читанка.

# 35
  • Мнения: 2 000
Не съм я чувала. Ще я потърся. "Читанка" и на мен ми даде грешка токущо. Може би имат проблем някакъв.

# 36
  • София
  • Мнения: 44
Благодаря. Отровните хора на Лилиан Глас също не е лоша книга, и може да се заимства нещо и от нея. Не зная дали я има в Читанка.
Има и още една, доста интересна книга, по същата тема  - "Хора на лъжата", от Морган Скот Пек. Не зная и нея дали я има в "Читанка".

# 37
  • Мнения: 12 770
Всъщност, възрастта на авторката е важна: едно е да е пълнолетна, друго е да не е. Надито, интересува ли те все още темата? Бихме могли да обсъдим нещата.

Общи условия

Активация на акаунт