Ваксини срещу ковид-19, актуална информация и отчетна тема

  • 879 329
  • 16 912
  •   1
Отговори
# 6 780
  • Мнения: 54 909
С много малко изключения, касаещи възрастни хора, които са разколебани от близките си и не смеят да се ваксинират, за другите изобщо не ми е жал.
Като им е толкова акъла, да си патят.
Цяла година има налични ваксини. Срамота е да се чудят как да се оправдават, че не искат.

# 6 781
  • Мнения: 8 077
За ваксиниране на деца на възраст 12- 18 години само Пфайзер ли е одобрена?

# 6 782
  • Мнения: 12 215
И Модерна също.

# 6 783
  • Мнения: 2 078
майка ми ми разправя, че днес са им звънели от кабинета на личния им лекар - подготвяли статистика за ваксинираните и да заявят желание от коя ваксина евентуално ще искат за трета доза, за да имало някаква готовност

чак не мога да повярвам, че цари някаква подготовка и събиране на информация в тази посока, дано! освен ако не е самоинициатива някаква на лекаря им, ама то пък от него какво зависи

# 6 784
  • Мнения: 5 609
Първите ми две дози са Пфайзер. Сега пак се чудя между Пфайзер и Модерна за трета, но май ще избера вече изпитаното.

# 6 785
  • Мнения: 41 835
Първите ми две дози са Пфайзер. Сега пак се чудя между Пфайзер и Модерна за трета, но май ще избера вече изпитаното.

Аз бих избрала различна, все има някаква разлика между двете и така ще покриеш по-широк спектър защити.

# 6 786
  • Мнения: 5 609
Първите ми две дози са Пфайзер. Сега пак се чудя между Пфайзер и Модерна за трета, но май ще избера вече изпитаното.

Аз бих избрала различна, все има някаква разлика между двете и така ще покриеш по-широк спектър защити.
Това е така, много логичен аргумент, но ме притесняват малко страничните ефекти. От Пф. почти нищо ми нямаше, та затова се чудя. Simple Smile Иначе колкото организми, толкова и реакции.

# 6 787
  • Мнения: 4 821
И аз съм с Пфайзер, но мисля третата да е друга. Не ме е страх от новости, та обмислям Новавакс. Ще изчакам да излязат резултатите от третото тримесечие да видим как се справя с Делта. Ако е добре - това ще е. Ако не - Модерна или дори Янсен.

# 6 788
  • Пловдив
  • Мнения: 4 767
И аз съм с Пфайзер, но мисля третата да е друга. Не ме е страх от новости, та обмислям Новавакс. Ще изчакам да излязат резултатите от третото тримесечие да видим как се справя с Делта. Ако е добре - това ще е. Ако не - Модерна или дори Янсен.

Смяташ Пфайзер за недостатъчно надеждна ли?

# 6 789
  • Мнения: 5 609
Засега за Пфайзер има най-много данни и най-голям опит. Както се казва, с едни гърди напред е. Скоро ще има разрешение и за възрастта 5-11 год. и се работи върху проучване на ваксинация на най-малките деца (така четох, някой да ме поправи, ако не е вярно). Simple Smile

# 6 790
  • Мнения: 4 821
Не. Мисля, че Пфайзер е съвсем надеждна.  Смятам, обаче, че има логика имунизирането с различни ваксини да води до по-добри резултати. Ще мине още време, докато излязат подробни проучвания, но и тук във форума тази практика е коментирана.

Разбирам защо хората предпочитат да се ваксинират с още от същото. Знаят какво да очакват, тоест страхът от неизвестното е минимизиран. Мен не ме притеснява да е нещо друго/различно и за себе си конкретно смятам, че е по-добре третата доза да е различна.

# 6 791
  • Мнения: 5 609
Аз съм 50 на 50. Разбирам и споделям и двете тези. Не знам какво ще реша финално. Simple Smile

# 6 792
  • Мнения: 9 160
И аз се чудя. Първо бях за нещо различно, значи векторно. Сега се чудя.. не знам кои бяха векторните .
Помня Приключенеца писа да са различни, ама за първите две дози и бил супер резултата.
На първо доза Модерна само болки в около боцкането имах.
На втората доза със събуждането в първите пет минути си мислех , че съм се нещо парализирала през нощта и получила инсулт сигурно , не можех да стана и мръдна, докато се сетя за ваксината. После мина до след обяд.
Трета доза обаче не знам как ще се прекара. Ще сложа определено бустер, ако има, но си признавам, че ме е малко страх. Дайте да питаме Приключенеца, не знам защо не пише вече в темите за ковид((

# 6 793
  • Мнения: 1 213
В болница съм. При приемането ни ни питаха дали сме ваксинирани (съответно да покажем сертификат) или не. От 10 пациента в приемен кабинет само аз отговорих положително. Казах твърдо, гръмко и гордо "да", та всички се обърнаха да видят коя е тая луда. Grinning Другите трябваше да си платят по 35 лв за антигенен тест. Малко е. Но положението определено е отчайващо.

Това, че не искат тест от ваксинираните, е просто ужасно. Така си пренасяте заразата и си създавате нови щамове безпрепятствено. Помислихте ли, че между хората може да има прекарали го? Те не трябва да бъдат друга категория. Между другото и до мен някой да се развика "гръмко" и аз ще се обърна, но не защото бил "големият смелчага" и се ваксинирал.

Последна редакция: чт, 16 сеп 2021, 23:17 от ala.bala

# 6 794
  • София
  • Мнения: 11 784
За една седмица гордо ми споделиха вече 5 човека че са с фалшиви сертификати... Направо съм в шок... На едната и покрещях, че е медицинско лице... Страх я било. Думи нямам.

Общи условия

Активация на акаунт