НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - ТЕМА 5

  • 21 117
  • 743
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 579
Сутрин от 8 до 11 сме предимно на терасата , тя е  голяма като двор и има с какво да се разнообразява, обаче след 11 става някакъв ад на вън и нито на нея , нито на мен ми е комфортно . Понякога излизаме след 19 до към 20,30-21 часа , но така пък след това трудно заспива и изобщо искам да се гръмна в тия жеги . В нас без климатик няма как да преживеем , пуснат е почти постоянно.
Малко спи и няма никакъв режим 🤦‍♀️ само сутрин межеу 9,30 и 10 задължително спи между 15 и 30 минути не повече. След това има още едно или най -много 2 спанета по 30 мин и вечер обикновенно в 20,30 след баня е заспала .

# 661
  • Мнения: 606
Аз излизам след 18ч, а през деня ако трябва нещо да купя или както каза ти на кафе 1-2 пъти. Не ми се излиза, жега ми е. Взе, че ми и дойде 😒 и на плаж не можах тези дни да ида. ( Като първи цикъл след раждането ми беше доста обилен, не знам дали е нормално). Започвам да изперквам в нас. Всичко ме дразни, детето реве и мрънка нон стоп, едни лиги, едно дъвчене на всичко що докопа... Ще се гръмна, да вземат да избиват вече тез зъби, че ще избия аз накрая. Жал ми е за детето че седи у нас, ама няма как. Даже и вечер като излезем е една влага чак не се диша. На климатик сме, аз обаче не го търпя дълго и почвам да кашлям от него. Пускам и спирам по цял ден 🤦

# 662
  • Мнения: 3 033
Моето момиче вдигна температура онзи ден. Звъннах на педиатърката и тя каза, че трябва задължително да стои на климатик, вероятно е прегряла. У нас е по 30 градуса в стаите, не се живее. Сега с климатика поддържаме 27. Мен хем ми е притеснено с тези климатици, хем без тях не може. Отделно госпожицата още не иска да пие вода. Вчера след поресните опити да я накарам да пие взех, че й дадох директно със стандартна чаша. Доста се намокри, ама вероятно е и изпила все нещо.
Не знам защо така, ама без вода в тази жега не е работа.
Три дни ще пие Нурофен и се надявам да се оправи.

# 663
  • Мнения: 229
Сутрин излизаме 8.30-9 и в 11 да сме си вкъщи, следобед след 18 задължително до 20.30. Вкъщи сме на климатик, но в другата стая и охлаждам целия апартамент. Само сутринта към 4-5 го спирам и отварям навсякъде. Бебка вече не иска и купешки пюрета, предпочита готвенето, особено за вечеря. За мен е по лесно и по евтино, но пък не мога да готвя тия новите "модерни храни" с елда, киноа и чиа Simple Smile

# 664
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Сутрин излизаме според това кога е станала- всеки ден е различно. Един път се събужда в 6:30, друг ден в 9. Днес отскочихме за малко до плажа, защото братовчед ми е тук с децата и с тях бяхме, но Биляна се страхува от морето 😳 топнах ѝ крачетата и горката се вкопчи в мен и се разтрепери. Поседяхме 20 минути и се прибрахме. Вечер излизаме пак според кога ѝ се спи- в 17, 18ч. До към 20-20:30. Вкъщи през деня сме на климатик в хола, а вечер охлаждам хубаво спалнята преди сън и после сме на отворена врата на терасата. Много е задушно последните дни, само вечер излиза лек полъх от морето, но почти не се усеща.

# 665
  • Мнения: 1 019
Ужасна жега е, сутрин до 11 едва издържаме навън, после най-рано в 18.00 - на терасата във ваничката да се плацика, после го сапунисвам и измивам на чешмата и се води къпан. След това - доколкото издържим навън, сега спи в количката, че вътре още не се диша, въпреки че всичко е отворено. Нямаме нито външни щори, нито климатик, вероятно ще трябва да инвестираме в нещо такова или да сменим стъклопакетите с четирисезонни стъкла. Онзи ден слязох до градинката към 19.30 с надеждата най-сенчестата алея да е прохладна, но не познах. А всички дечица навън бяха с червени бузки. Горките бебенца, направо не знам как издържат. А вътре в къщи вече му е скучно, чуди се какво да прави по цял ден, трябва да му измисля нови игри.

# 666
  • Мнения: 193
Някой сложил ли е обеци?

# 667
  • Мнения: 579

Нямам време да отида да сложа , но иначе на голямата ми дъщеря сложих , точно когато беше на 8 месеца .

# 668
  • Мнения: 229
Аз на 2.7 медицински обеци с пистолет. Трябва да стоят 2 месеца и тогава да ги сменим.Стресна се от щракането на пистолета и голям рев беше. В момента в който излязохме от салона млъкна

# 669
  • Мнения: 1 001
Мисля тези дни да вкарам глутена,въпреки че жълтък още не съм дала(преди седмица направи 8м.) Много ми изглежда сложно с този глутен,бихте ли помогнали с някоя схема кога как и какво сте давали при започване.

# 670
  • Мнения: 4 844
Може да караш по схемата овес-ръж-ечемик- пшеница (май така беше😃), като даваш от всяко по една седмица. Недей много да го мислиш според мен, не е кой знае колко сложно.
Аз давах каши- овес, спелта, пшеница по една седмица за следобедна закуска. После започнах да давам вече овесени ядки, сухари, кускус, попара, юфка. Може и направо с такива да започнеш. Уж не трябва да се вкарват нови храни през този период, но аз си вкарвах, честно казано.
Аз бих въвела първо жълтъкът обаче, една седмица през ден например.

# 671
  • Мнения: 1 019
И аз бих вкарала първо жълтък.
Спазвате ли някакво правило за въвеждане на нови храни след други - примерно след жълтък или месо - няколко дни почивка и после нов вид хранителна група да въведете?
Искаше ми се да дам първо риба преди глутена, но в тези жеги не знам подходящо ли е да захранвам с ново месо.
Днес дадох четвъртинка краставичка - издялка я със зъбките, отхапа едно голямо парче накрая, въртя го, не успя да го изплюе и се разплака, та трябваше да му го извадя аз от устата. За пръв път така се случва. А сутринта дадох сирене и се задави с него - доста време си кашляше докато се оправи. Мисля си сиренцето да го смесвам с кремообразни храни, за да не се разтрошава така. В местната млекарница намерих сирене, което е 9 лв килото , а е хубаво и твърдят, че е зряло 90 дни - без добавки за по-бързо зреене. На мандра Здраве е, от село Глава - ако някой се интересува. Не е лошо на вкус и на сол също.

# 672
  • Мнения: 404
С тия жеги е ад просто. До обяд сме навън, ама после до края на деня сме вкъщи, и малкият се изнервя и плаче - иска на разходка.В чудо се виждам вече, само се чудя се какво да го разсейвам.

Веси, аз още не се престрашавам за краставицата. Давам диня, банан, хляб да си ръфа. Онзи ден дадох бебешка бисквитка, с голям кеф я хапна, ама няма да му давам твърде често защото са със захар. Веднъж пробвах сама да направя с ябълка и оризово брашно - не станаха добре, та баща му ги изяде. Joy

Иначе почнах да готвя повече зеленчуци вкъщи (гювеч, супа и подобни), отделям му от нашето преди да посоля. Тъкмо и ние хапваме по-здравословно. Grinning

# 673
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Аз честно казано, напоследък изобщо не спазвам разстоянието между въвеждането на отделни храни, но може би защото въвеждам различни видове плодове. В един ден, но на различни хранения,  дадох предиобяд палачинки с цяло яйце, а следобяд в кашата сложих праскова. И по време на въвеждането на глутена съм ѝ въвеждала и плодове и зеленчуци. За рибата нашата лекарка каза да изчакам 9-ти месец, както и за свинско и говеждо месо. Аз все още си преодолявам страха от задавяне, но съм ѝ давала хляб и палачинките да си ги дъвче сама и детето се справя добре, но за по-твърди храни и плодове не смея. В мрежичка за плодове ѝ слагам пъпеш и си го изяжда.

# 674
  • Мнения: 482
Относно глутена - на мен също ми изглеждаше много сложно, но дефакто не е така. Започнах по схемата, но после я прекъснах, защото не виждах смисъл да въвеждам всяка култура поотделно. Те са с общ корен, така да го кажем. Просто започнах с овесена каша, взех сухари от спелта за попара и за добавка, и след няколко дни започнах пюрета с глутен да давам. Трохички от разни тестени неща му давам също, вечер смучи краставичка от нашата салата, но от моята ръка. И аз му слагам в мрежата пъпеш. Много го обича, аз изяждах по 2 на ден, като бях бременна. 🤭😂😂
Много обича също каши, аз му ги правя със сиренце. Вчера реших да му дам бананова, но не я хареса. Чак се очудих, може би е свикнал на закуска да няма сладко.. знам ли. Аз му давам през остатъка на деня плодове, сутрин не съм.

Общи условия

Активация на акаунт