Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света? Тема 2

  • 45 311
  • 749
  •   1
Отговори
# 165
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Много благодаря! Yum

А на връщане към България дали ще ни направят проблем за транзитно преминаване, ако PCR-ите все още са валидни?
Гледам линк-а, даден по-горе, и според него, би трябвало всичко да е наред. Само за Сърбия не знам как стоят нещата...

# 166
  • Мнения: 3 777
Много благодаря! Yum

А на връщане към България дали ще ни направят проблем за транзитно преминаване, ако PCR-ите все още са валидни?
Гледам линк-а, даден по-горе, и според него, би трябвало всичко да е наред. Само за Сърбия не знам как стоят нещата...
Аз бях в Сърбия Мин седмица. За влизане в БГ нашите искаха тестове.

# 167
  • Мнения: 789
Здравейте,
Интересува ме дали в момента или в обозримо бъдеще ще има възможност за пътуване до Гърция, и по-специално до Кавала, с автобус? Проверих различни сайтове и никъде няма опции за това, а нали уж реално разхлабвали мерките?
Знаете ли дали може да се пътува с валиден тест за антитела?

# 168
  • Мнения: 5 366
Тест за антитела не признаваха ли само в Австрия? Масово държавите отказват да признаят такъв.
Аз да попитам: сертификатите за ваксина имат ли давност като доказателството за преболедуване или не? На мен ми предстои да си извадя такъв по план в средата на август, но не се знае какво ще е положението през ноември, когато ще имам отпуска. Надявам се да няма локдауни вече.

# 169
  • София
  • Мнения: 13 159
Аз да попитам: сертификатите за ваксина имат ли давност като доказателството за преболедуване или не? На мен ми предстои да си извадя такъв по план в средата на август, но не се знае какво ще е положението през ноември, когато ще имам отпуска. Надявам се да няма локдауни вече.
Мисля, че е 6 месеца след 2-рата ваксина. Но не ме питай откъде го знам. Simple Smile Не мога да посоча достоверен източник.

# 170
  • Мнения: 54
Тест за антитела не признаваха ли само в Австрия? Масово държавите отказват да признаят такъв.
Аз да попитам: сертификатите за ваксина имат ли давност като доказателството за преболедуване или не? На мен ми предстои да си извадя такъв по план в средата на август, но не се знае какво ще е положението през ноември, когато ще имам отпуска. Надявам се да няма локдауни вече.
Имат-6месеца след завършване на ваксинацията.

# 171
  • Мнения: 60
Тест за антитела не признаваха ли само в Австрия? Масово държавите отказват да признаят такъв.
Аз да попитам: сертификатите за ваксина имат ли давност като доказателството за преболедуване или не? На мен ми предстои да си извадя такъв по план в средата на август, но не се знае какво ще е положението през ноември, когато ще имам отпуска. Надявам се да няма локдауни вече.

9 месеца след втора ваксина (засега), а самите сертификати на европейско ниво са приети до юли 2022 - пак засега, може би ще ги удължат после.

6 месеца са сертификатите за преболедували.

# 172
  • Мнения: 54
Тест за антитела не признаваха ли само в Австрия? Масово държавите отказват да признаят такъв.
Аз да попитам: сертификатите за ваксина имат ли давност като доказателството за преболедуване или не? На мен ми предстои да си извадя такъв по план в средата на август, но не се знае какво ще е положението през ноември, когато ще имам отпуска. Надявам се да няма локдауни вече.

9 месеца след втора ваксина (засега), а самите сертификати на европейско ниво са приети до юли 2022 - пак засега, може би ще ги удължат после.

6 месеца са сертификатите за преболедували.
Поправям се-6 месеца за преболедували.Но в момента гледам цифровия сертификат на мъжа ми,той е ваксиниран и не виждам никъде да пише давност:thinking:

# 173
  • Мнения: 60
Давността е в самата наредба за въвеждане на сертификатите. Няма нужда да я пише на самия сертификат. Явно ще си смятат или е, защото се очаква да удължат давността за ваксинирани.

# 174
  • Мнения: 1 040
След като СЗО оповести край на пандемията ще отпаднат всички сертификати на международно ниво. Така прочетох. Как точно ще стане това не знаем. То сега започва прилагането от 1 юли в Европа.

# 175
  • София
  • Мнения: 5 166
Who is considered vaccinated?

People who are fully vaccinated up to 12 months before their trip with one of these vaccines: AstraZeneca (Vaxzevria), BioNTech/Pfizer (Comirnaty), Serum Institute of India (Covishield), Janssen (Johnson & Johnson), Moderna (Spikevax), Sinopharm (BIBP), Sinovac. Proof is required. EU citizens can use the EU COVID-19 certificate.

Швейцария също отваря за туризъм от днес - признават сертификати до 12 месеца след ваксиниране.

# 176
  • Italia
  • Мнения: 1 059
В Италия също сертификатът за ваксинация (на този етап) важи 9 месеца от датата на последната доза

# 177
  • Мнения: 6 529
Как стои въпроса за пътуване с кола в Европа при преминаване през Чехия, Унгария и Румъния? Четох противоречиви мнения. Моля за отговори ако някой е пътувал скоро

# 178
  • Мнения: 3 777
Ох и на мен ми предстои до Чехия. Гледах полетите, но така са разредени…. Че…
Май ще кацна във Виена и ще взема кола под наем.
Гледах, че ПСРи май се търсят…. То по-добре да си имаш и това е…

# 179
  • Мнения: 634
Здравейте! Правилно ли съм разбрала, че за влизане в Италия е достатъчен сертификат за ваксиниране, като за дете на 2 навършени години не е необходим тест, попълва се формуляр за локализация (или както там се казваше), маските на открито не са задължителни? Сещате ли се за нещо друго? Става въпрос за Пулия. Преди време четох тук за някакво уведомяване на здравните власти, че си пристигнал. Има ли такова изискване към момента?

Общи условия

Активация на акаунт