ЮНЧЕТО вече говори и с мама и тате спори - Тема 12

  • 16 405
  • 689
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 4 011
Ditmate, пускахте ли контролни секрети след 15 дни? Защото видимо и на нашата нищо й няма, но по секретите на 3 седмици се мести? Ако не пускахме секрети, нямаше и да знаем за нея.
Нашата мораксела я преборихме миналата зима по тази схема, която написах. После пусках секрет на пролет, после и лятото за други работи, но пак излезна чист. Та сега се съмнявам да е това, понеже и на ясла не е бил скоро, че бяха под карантина ,а преси това теи седмици още...ма си мисля дали пък да не пусна един секрет пак за всеки случай. Но сополите са воднисти и прозрачни, знам ли...

# 451
  • Мнения: 1 694
33hope, на мен направо ми звучи като да е лепнало ковид от болната леля, тест правихте ли? При децата симптоматиката е много подобна на това, което описваш

# 452
  • Мнения: 3 252
Ditmade, нашите сополи бяха също такива, въобще по нищо не личи, че има нещо. Аз я търся тази мораксела само, защото от болницата я изписаха с нея. А иначе нашата мома е 2 ден на ясла (след 10 дни лечение на последния вирус и 14 дни държане допълнително вкъщи, за да се стабилизира и да се изчакат дните за нов секрет) и сега на камерата гледам бършат сополите на едно дете.. Какво да кажа, явно утре ще й е последно и ще си седим пак вкъщи..

# 453
  • София
  • Мнения: 4 011
Да взема да пусна секрет викаш...може да го направя, ако не спрат до края на седмицата.

# 454
  • Мнения: 1 024
33hope, на мен направо ми звучи като да е лепнало ковид от болната леля, тест правихте ли? При децата симптоматиката е много подобна на това, което описваш

Пролетта бяхме болни вкъщи и го изкарахме, имам 2 познати майки от групата и техните деца са с повръщане. Може би е ясленски вирус..

# 455
  • Мнения: 954
Момичета, за сополите мога да ви препоръчам промивки с Назопюр. Ако не сте ги опитвали, аз от когато почнах да правя всеки ден - много по-малко боледува и по-кратко без усложнения. Всичко изкарва това чудо, забравих за аспиратора и капките (поне за сега пу-пу). И аз правя с нея всеки ден, че съм с хроничен синузит и за първи път изпитвам такова облекчение. Simple Smile Зора е докато ги научите че не е страшно, но после усещат и сами искат - защото усещат подобрение.

# 456
  • Мнения: 2 515
И аз купих комплект за промивки, благодаренуие на Дори Flowers Hibiscus. След 10те дни Аб капки за мораксела я почнах с Нарине капките. Имам и спринцовката, но още не се е налагало да я ползвам пу пу, че ще е голям зор Grinning
Дитмейд, нашите сополи бяха прозрачни само 1-2 ия ден, после си станаха жълти.

Последна редакция: ср, 24 ное 2021, 09:08 от Elsi86

# 457
  • Мнения: 2 461
Мами, какво сте давали за задна хрема?

# 458
  • Мнения: 1 694
За задни секрети Цинабсин, шуслерови соли 3 и 4, инхалации с физиологичен разтвор и промивки с Клийнсин - това правих с баткото навремето, но при него беше почти перманентен сопол от третата сливица. Вече се сви и по-рядко се появява

# 459
  • Мнения: 2 461
За задни секрети Цинабсин, шуслерови соли 3 и 4, инхалации с физиологичен разтвор и промивки с Клийнсин - това правих с баткото навремето, но при него беше почти перманентен сопол от третата сливица. Вече се сви и по-рядко се появява
Благодаря Simple Smile

# 460
  • Мнения: 272
Ние имаме трета сливица и задната хрема ни изписват коларгол и ксизал.

# 461
  • Мнения: 892
Мами, я кажете има ли актуален вирус с висока температура и дайте съвети моля.
Седмица сме в къщи със сополи, а едната леко кашляше и уж и мина, а от вчера вдига 39,8 и не мога да я сваля пустата температура. Досега не са вдигали над 39.
Днес бяхме на лекар, ама педи мисли, че е нов вирус, а то реално няма от къде. В кръвна картина само неутрофили и левкоцити понижени - другото е в норма...

# 462
  • Мнения: 3 252
Явно има нещо. И нашата от вчера е с 38.5, на всеки 4 часа сваляне с нурофен /панадол. Вече почти 48 часа е така. Вчера пуснахме изследвания - всичко е ок, црп-то е 0.5, левкоцити 8. Докторката уж видя някакви налепи по гърлото и пие зинат от снощи. Мен ме притеснява да не е шарка или коксаки, но каквото и да е, поне 3 дни ще трябва температура, за да видим (т. Е. Тази нощ и утре).

# 463
  • София
  • Мнения: 4 011
Някой бешв водил детенцето си мц Детско Здраве. Каква е процедурата? Обаждам се на регистратура, търся специалист или?
Баткото ми е с болки в корема ..много странни, всяка сутрин от теи дни насам го боли  целия корем, след час минава и повече нищо цял ден...

# 464
  • Мнения: 3 252
Ditmate, да, звънниш и те те насочват, към специалист ако има нужда. Или дежурен педиатър, който е през цялото време там.

Общи условия

Активация на акаунт