Любители на Котки - Тема 160

  • 26 146
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Feyre,на моето правиха тест за ФИП и/или панлевкопения...
Но се оказаха глисти,след Стронгхолд давахме Каниверм...
Може да е и гиардия...
За съжаление тестовете са скъпи и здравна каса за животни няма.
Подуто ли му е коремчето?

# 31
  • Мнения: 245
Feyre,на моето правиха тест за ФИП и/или панлевкопения...
Но се оказаха глисти,след Стронгхолд давахме Каниверм...
Може да е и гиардия...
За съжаление тестовете са скъпи и здравна каса за животни няма.
Подуто ли му е коремчето?
С какво се храни котето? 150 грама ми изглеждат много малко. Сигурно е още в кърмаческа възраст. Продават адаптирани млека за котки, но надали могат да се намерят в малко градче.
Възможни причини извън храненето - паразити, болест. Дано да се оправи животинчето.
Не го храните с краве мляко, не го понасят котките.
Котешки млека се предлагат онлайн, само гледайте да е по-читав състава. Също така има и котешки шишета с биберон.
Сетих се за още нещо - още температурата не е много висока, а бебето иска по-топло. В кашончето или където го гледате освен някакви парцали е дре да има една-две бутилки с топла вода. Те ще заместят топенето от майката и другите котета, които обикновено в тази в тази възраст са едно до друго.

Котето беше под капака на една кола. Майката я нямаше. Топля го с електрическа възглавница и му давам сухото мляко на Лактол с шишенце на същата марка. Имам ги от миналата година, защото и тогава се опитах да спася две котенца, но за жалост не оцеляха. Вчера купих ново мляко. Видях, че продават пробиотици за котета и си мисля дали да не купя от тях.

Коремчето е подуто, защото от вчера не можеше да се изхожда, макар че му правих масажи. Ден след операцията му пак има диария, но сега спи.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Недоволна, благодаря,че питаш. Маслин е добре, разширихме периметъра му, но още е на закрито. ММ каза, че Маслин е нинджа Simple Smile
Учим го, че има свое място където са му леглото, храната и тоалетната, и може да се връща там като се разходи. Сега предпочита да стои в новата си част,там има слънце, растения, пръст, все нови неща за маслиновата душа. Ама интересни Simple Smile

# 33
  • Мнения: 3 768
Пловдив, Пловдив!
Мерси!

# 34
  • Мнения: 957
Котето беше под капака на една кола. Майката я нямаше. Топля го с електрическа възглавница и му давам сухото мляко ...
Ооо, милото мъничко същество!
Ако имате профил във ФБ, там има поне две групи 'Ветеринарномедицинска...", в които дават съвети за здравословни проблеми на животинки. Включват се и ветеринари, и стопани. По групите "Без дом...", "Спаси...", "Осинови..." и други с подобни имена има доста нестопански организации или просто хора с големи сърца, посветили се на бездомните животни в беда. Попитайте там. Имат огромен опит и могат да Ви бъдат много полезни.

# 35
# 36
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Хора...купих храна за котки от ДМ...
И я снимахме с котето.
Обаче добре,че не му дадох...
Бръкнах да я видя и...
Тя е в някакви мокри,лепкави топки...
Утре ще я връщам,пазя си касовата бележка.


Беше вакуумирана,т.е. имаше си защитна атмосфера...

# 37
  • София
  • Мнения: 1 103
Отчет в новата тема. Рони ми помага в новото ми хоби:

# 38
  • Мнения: 5 508
Тази май съм я пускала ама е по темата 'Котки с хоби' 😁

# 39
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Котето беше под капака на една кола. Майката я нямаше. Топля го с електрическа възглавница и му давам сухото мляко на Лактол с шишенце на същата марка. Имам ги от миналата година, защото и тогава се опитах да спася две котенца, но за жалост не оцеляха. Вчера купих ново мляко. Видях, че продават пробиотици за котета и си мисля дали да не купя от тях.

Коремчето е подуто, защото от вчера не можеше да се изхожда, макар че му правих масажи. Ден след операцията му пак има диария, но сега спи.
Много е малко котето, наистина е опасно да не се дехидратира. Оризова вода няма лошо да се дава по малко с капкомер, но ако причината са някакви микроорганизми, няма да спре. С моя Васко имам постоянен проблем с дрискането.
Давам му варено свинско в момента, не знам дали котето може да яде месо, ако може, трябва да се накълца на много дребно. При Васко, само чистото месо го запича. Преди му давах сурово свинско, но сега го варя, защото се подриска преди време от някакво лошо месо, и два месеца не можах да оправя, антибиотици и какво ли не. Яде го и варено.
В Испания вета препоръча при диария пилешко или пуешко. Давах му пуешко, но в България пуешко трудно се намина, и минахме пак на свинско. Пилешкото не го харесва тук, но той е капризен.
За малкото коте може би е по-добре пилешкото от свинското. Не знам колко месечно е, от два месеца могат да се захранват.
Пробиотиците са добре за стомаха, давах на Васко тези на Пурина, прахче, но на такова малко коте, не знам, трябва да се пита може ли и колко.
Поздрави на всички котета и техните мами от нас с Васко.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Васко е хубавец.
Калпротектин на котки пускат ли?
Да няма възпалително чревно заболяване?

Моето коте се инати на храната без глутен и царевица.Онази хубавата,която бях снимала...
Не яде.Едва,когато сложих Роял Канин,си хапна.Явно ще купуваме скъпа и боклучава храна.
Снощи не яде, сутринта не яде,чак на обяд Роял Канин.В резултат на това и не е акало тази вечер...Даже се уплаших да не е болно...
Ми...като не иска друго...
То и на Еколибриото се мусеше,хапваше по малко...
Иска Роял Канин.Яде и гастро,и за котенца.
В ДМ утре ще нося храната,пазя касовата бележка.Ако не върнат парите,ще пиша оплакване до КЗП.Не съм за 5 лв,въпросът е принципен.
Аман от боклуци и некачествени стоки.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 1 047
Привет на всички котки , котета и мамита. Ние сме добре. Суза и Мариан възпитават лабрадорчето Чери. И всички ни се качват на главите. Не знам като дойде и внучето каква ще я бъде. От две семици не е идвал.

# 42
  • Мнения: 39 233
Вчера малката Били отиде в нов дом. Тази нощ са ни я подвърлили отново в градината.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 1 047
Вчера малката Били отиде в нов дом. Тази нощ са ни я подвърлили отново в градината.
Надявам се да намери любящи стопани. Ако не можете да намерите публикувайте и в Искам коте, кученце във фейсбук

# 44
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 228
Вчера малката Били отиде в нов дом. Тази нощ са ни я подвърлили отново в градината.
Простаци. Дори нямат очи да я върнат с уважение към нея. По-добре за котето.

Общи условия

Активация на акаунт