Професионални серии за коса 148

  • 54 288
  • 785
  •   2
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 347
Момичета, видяхте ли новото желе на Кингсли с Витамин Ц?
https://www.zlatnaribka.com/philip-kingsley/vitamin-c-jelly-vita … 3s16_3L6VZVdrZm_M
Какво мислите? Доста е скъпо🤷🏻♀

# 211
  • Мнения: 4 293
Аз реших да не рискувам, защото изнамерих това https://beauty-galore.com/2016/10/%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D1%83%D0%BB … 0%BE%D1%81%D0%B0/
Вярно, стара е но ..
Аз стоя с ампулите и повече - понякога час и нещо, зависи с какво време разполагам, не дразнят.
Желето е доста скъпо, не бих го купила на редовна цена, а и въобще май .. някаква глезотия е!
Момичета, видяхте ли новото желе на Кингсли с Витамин Ц?
https://www.zlatnaribka.com/philip-kingsley/vitamin-c-jelly-vita … 3s16_3L6VZVdrZm_M
Какво мислите? Доста е скъпо🤷🏻♀

# 212
  • София
  • Мнения: 769
Включвам се с молба за съвет, тъй като имам колебания между две различни серии и марки, които да пробвам за изрусена и суха, заплитаща се коса. От вас знам, че трябва редувана на хидратиращи с протеинови продукти и за хидратацията вече си набелязах продуктите на Marrocanoil Hydration ш+м и сега остава протеиновите. Колебая се между Oway Rebuilding Ш и М или Kerastase Resistance  Therapiste, но не знам на кои да се спра. На Oway не съм ползвала нищо до момента, но виждам, че ги хвалите. От Kerastasе останалите серии съм доволна и не знам дали да не заложа пак на тях, за по- сигурно, защото се разбираме добре или пък да рискувам да изпробвам нещо ново - Oway? В момента имам Kerastase лилавата серия за блондинки, до колкото разбрам се води балансирана. Но определено май ще ми трябва нещо повече от това... Прилагам снимка на косата (след последния балеаж) и ще се радвам да споделите какво мислите на коя марка да заложа.
Няма цъфтежи, но е видимо по-суха и накъсваща се.

Последна редакция: ср, 23 юни 2021, 09:21 от LoLo30

# 213
  • Мнения: 4 293
Ако решиш да е Керастаз, имат намаление с код в Нотино! Simple Smile

# 214
  • Мнения: 6 930
Момичета, видяхте ли новото желе на Кингсли с Витамин Ц?
https://www.zlatnaribka.com/philip-kingsley/vitamin-c-jelly-vita … 3s16_3L6VZVdrZm_M
Какво мислите? Доста е скъпо🤷🏻♀

Много уважавам Филип Кингсли, обаче "детокс на косата" ми звучи просто смешно. И не бих за тези пари.

# 215
  • Мнения: 453
Момичета, видяхте ли новото желе на Кингсли с Витамин Ц?
https://www.zlatnaribka.com/philip-kingsley/vitamin-c-jelly-vita … 3s16_3L6VZVdrZm_M
Какво мислите? Доста е скъпо🤷🏻♀
Бях побликувала ревю назад в темите..
Много го харесах този продукт, за мен е нещо като ДПШ за скалп и дължини. Усещането е за чиста коса и скалп, нещо като възстановяващ ефект освен почистването. Много добър продукт за рестарт и възстановяване.

# 216
  • Мнения: 942
Днес ги получих и ще съм благодарна, ако някой ми каже протеина в две стъпки през колко време трябва да се слага,тъй като пише, че ефекта трае 6 седмици, но не съм сигурна дали през такъв период от време се прави. И някой правил ли е двете терапии едновременно?

Те се използват независимо. Или единия, или другия продукт.  Две минутния го нанасяте за 2-3-4 мин след протеинов шампоан (най-добре този от същата серия), след което изплаквате. Няма нужда от следващ продукт.
Двусъпковият е малко по-сложен. Описано е на етикета. Но след като го измиете, задължително слагате Хидрататора от същата серия!!!

# 217
  • Мнения: 90
Аз реших да не рискувам, защото изнамерих това https://beauty-galore.com/2016/10/%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D1%83%D0%BB … 0%BE%D1%81%D0%B0/
Вярно, стара е но ..
Първите два пъти аз стоях по повече от час с ампулата и скалпът ми се белеше след това. Оттогава - по 20-30 минути максимум и нямам проблем.

# 218
  • Мнения: X
Голямо съвпадение, че точно сега влязох да чета в темата. От около месец също ползвам ампулите на Напура.  И тази сутрин забелязах едно като петно, подобно на лишей, което се лющи много грозно малко над слепоочието ми.
Преди известно време отново бях получила такива петна. И така и не разбрах от какво са, а са много упорити и трудно минават. И сега като прочетох за ампулите на Напура-направих връзката (предполагам), защото аз ги държа....по цял ден! Например деня, в който ще си мия косата вечерта ги мажа още от сутринта.
Така, че....спирам и аз тези дълготрайни приложения.

# 219
  • Мнения: 2 006
Аня, нали ме пита за нови придобивки
Пробвах 2 продукта на WoW hair - от тестери
COLOR SECURITY SHAMPOO
Много ми допадна, определено е продукт който ще закупя - хубаво чувство за измита свежа коса, без да я пресуши и най-вече без заплитане ( което е проблем при мен с мнооого шампоани )
COLOR SECURITY CONDITIONER Балсама от тестера беше този за финна към нормална коса, каквато моята не е ( плътен косъм доста сух и изтощен от обезцветяване ) не усетих подхранване на мокра коса, но четката се плъзгаше леко и безпрепятствено по косъма. Умишлено не използвах друг продукт, за да видя ефекта, завърших с термик при изсушаването - резултата беше подредена прическа, а понеже не беше лигав и утежнен косъма завъртях едни букли с четката, които се задържаха доста дълго време.
Извода ми е , че е много хубав и подходящ продукт за хидратация на не много изтощени коси.

Другата ми нова придобивка, за която забравих да спомена и си спомних покрай дискусията ви за четките
Olivia Garden iDetangle От която съм много доволна, чак ми изглежда, че съм се мъчила досега с ТТийзъра 
Скрит текст:
Много индивидуално наистина това с косите и не само. Различни коси, различни очаквания и различни техники. Трябва да се рискува и пробва май.
И ще добавя, че при една и съща четка и коса, но различни ш + б + финиши пак има различен резултат и различно усещане - понякога косата се плъзга като коприна по четката, понякога не съвсем!
Абсолютно същият е и моя опит.

Попадна ми преди няколко дни гледах видео с една девойка показваше как по лесно си разплита косата като използва четка с дръжката надолу ( аз я използвам хоризонтално ) Пробвайте не зная въобразих ли си, но там където имах най-неподативи за разплитане места - за моя изненада се получи Simple Smile

Отдавна се канех и пробвах най-после Alterna Caviar Clinical Densifying Shampoo няма да го закупя в пълен размер - малко сухо усещане имам от него ( нормално - детоксикиращ се води ) , а също и едно уплътняване на косъма от което нямам нужда. Само в комбинация с кафявата капачка на Марокан ми се получи. От чисто любопитство го закупих, реално нямам нужда от него No Mouth


боята на 0way -  Как ли не смесвах и не струвах, винаги се сдобивах с оранжево-жълт корен....Нещо не е наред...

В този магазин има също и парлукс, мисля че чат пт намалят някои цветове
http://beautyexpert.bg/%D0%B7%D0%B0-%D1%84%D1%80%D0%B8%D0%B7%D1% … v-podobren-dizayn
Мелисанде аз имах изумителен случай преди време - след неколкократни опита с различни номера бои на КомпанияДиКолори се отказах от нея и подарих остатъците на моя приятелка, която е с по тъмен ест.цвят от моя и с по малко бели коси - честно цвета и стана точно този , който си представях купувайки за себе си комбинацията от цветовете. Явно всеки трябва да намери своята боя. Върнах се отново към ВелаКолестон, колкото и да ми се иска да пробвам Джойко за сега отлагам

Моят Парлукс е от този магазин, купих го на промоция.

Последна редакция: ср, 23 юни 2021, 11:23 от Casual

# 220
  • Мнения: 4 293
Crazy lady, ако ампулите са ти Стамиген, ти направо си си изгорила скалпа с тях.
Анаген се слагат след къпане и не се отмиват /за тези, на които им се свиди да  отмият толкова бързо Стамиген Joy /. Сега взех да се чудя кои ли са по-добри?!

# 221
  • Мнения: X
Crazy lady, ако ампулите са ти Стамиген, ти направо си си изгорила скалпа с тях.
Стамиген са Rolling Eyes И не за пръв път ги ползвам така. Както казах и преди са ми се получавали такива лющещи петна и може пак от тях да е било....

# 222
  • Мнения: 4 293
Да, разбрах, че не е за първи път щом са се получили такива петна. Wink

# 223
  • Мнения: 3 683
LoLo30,
Ще ти отговоря, но с удивителната, че не съм ползвала продукти на oway.
Серията Therapiste си е задължителна, особено маската. Ако ти понасят шампоаните на марката, както става ясно, си прибави и този.
Друго ново и хубаво е Acidic Bonding Concentrate на Redken (от която можеш да вземеш термо крема, тъй като този от споменатата горе серия е доста неикономичен, макар и много добър).

За хидратация - пред споменатото на Moroccanoil, лично на мен ми се струва, че серията за блондинки на Kerastase е по-добра идея (или маската Cicaextreme или балсама Cicaflash). Там имаш и избор на шампоани и с нито един няма да сгрешиш. Ако ти трябва термо, можеш да погледнеш и новото Blondifier на Serie Expert.
Ти коя серия ползваш - старата или допълнителната?

Цветът ти е прекрасен!

Casual,
Благодаря за идеите. Кои номера ползваш от колестон?

# 224
  • София
  • Мнения: 1 753
Casual,
Аз закупих блондора на Joico - този който е крем.
Четох много хубави ревюта за него и го взех от xpert beauty в някакви огромни опаковки.
Пишеше че за корен естествен се полза 6% оксидант, 1:1.
Така и направих, но добавих и олаплекс.
Знам че принципно с Olaplex трябва да се вдихне оксиданта но четох ревюто на магнолия която казва че просто седи по-дълго а и все пак е блондор и не посмях да слагам 9 та си смесих с 6%.
Сместа става много гъста макар олаплекса.
Трябваше ми за корени, естествени, без бяла коса.
Според фризьор цвета е 5-6ца.

Боядисвах на два пъти - веднъж сама предната част на главата където виждам и друг път приятелка ми прави задната част на главата, защото ме беше мн страх да не попадне блондор на вече изсветлените с блондор дължини, тъй като всички знаем какво ще стане.

Очаквах че корените ще се получат идеално но не - много неравномерно стана и то не защото оттам откъдето почнах хвана по бързо а защото на места се изсветли по малко, нямам идея защо, може би сместа не беше достатъчно хомогенна колкото и да бърках.
И като измих разбира се си остана отровно жълто.
Същата работа и отзад когато приятелката ме прави.
Много гаден цвят
Прилагам снимки



Това е в процеса на боядиване отзад



Това беше основата


Та след няколко измивания отгоре сложих oway пепелни с 6 оксидант малко да матира но мн бързо падна та сега пак си ми е жълтичко и не знам вече какво да я правя тая коса.

6% оксидант с боя мога ли да сложа на боядисана преди месец с блондор коса за тониране?

Общи условия

Активация на акаунт