Изразете себе си със секънд хенд попадения от Shopmiks

  • 3 688
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Shopmiks е новото място, от където можем с изгодни находки да разнообразим личния си стил и да прибавим в него свой уникален почерк.

В онлайн магазина ни очаква богато модно разнообразие – както употребявани дрехи, така и аутлет попадения. В асортимента на Shopmiks има всичко, дамска и мъжка мода, находки за деца, дрехи, обувки, бельо, чанти и аксесоари. Благодарение на предварително зададените филтри и на опцията да маркирате артикули като „желани“, във всеки един момент можете да се насладите на лесно и истински приятно търсене на модни съкровища и да направите най-добрия избор.

Защо секънд хенд?

Секънд хенд културата дава нов живот на запазени употребявани дрехи и с това сериозно помага за опазването на околната среда. Неустоимо предимство е и фактът, че може да ни спести наистина много пари.  



Оригиналността е още нещо, което привлича много жени, в това число дори и известни личности. Когато пазаруваме секънд хенд, имаме на разположение асортимент, напълно различен от еднотипните цветове и силуети в последните колекции на масовите брандове. Това разнообразие ни провокира да пробваме стилове, с които не сме експериментирали преди, да добавяме уникални детайли във визиите си, с които наистина да се откроим.

На това залагат дори модни икони като актрисите Ева Мендес, Хелън Мирън и Зоуи Дешанел. Ева обожава магазините за секънд хенд мода и дори е известна със случая, в който стъпва на червения килим с красива бяла рокля за 6 долара. А очарователната ретро естетика в гардероба на Зоуи Дешанел, с която актрисата направи впечатление в началото на кариерата си, се дължи именно на уникалните й открития втора употреба.

Нова вселена от модни брандове


В Shopmiks ни очакват и брандове, които не са официално представени на българския пазар. Това е още една гаранция, че докато пазарувате и пестите пари, попадате на находки, с които наистина ще ви забележат.



Това е добре познато модно правило – колкото повече една жена си позволява да експериментира, толкова по-интересен стил изгражда с годините и толкова по-ярко заявява своята собствена индивидуалност чрез дрехите си!

В Shopmiks това се случва приятно и на изгодна цена. За доброто изживяване при пазаруване добринася фактът, че повечето поръчки пристигат бързо, в рамките на два работни дни. Можете да върнете без условия всичко, за което размислите, в рамките на 14 работни дни. Новото ви голямо модно приключение може да започне сега на Shopmiks.com!

Да обменим мнения в дискусията!

• Какво харесвате най-много в секънд хенд пазаруването и колко често го правите?
• Каква е тактиката ви за намиране на най-добрите находки?
• Пазарувате ли секънд хенд и за децата си?

Последна редакция: вт, 15 юни 2021, 11:40 от Редактор (Петя)

# 1
  • Мнения: 3 546
Причината да пазарувам втора употреба е: Намирам интересни модели, различни от масовото предлагане. Намирам качествени материи. Намирам интересни и евтини решения за официален повод или за рядко обличани дрехи, ски екипи например.

Последна редакция: ср, 16 юни 2021, 10:02 от DayInMay

# 2
  • При децата ми
  • Мнения: 6 092
Пазарувам. Имам страхотни находки от секънд хенд. Намирам дрехи на символични цени, при това понякога и с етикет. Понякога пазарувам и за децата.

# 3
  • Мнения: 40
От няколко години насам се старая да пазарувам основно от втора употреба. От една страна защото там могат да бъдат намерени много качествени и симпатични дрехи, от друга страна защото така се дава нов живот на дрехите и то на по-изгодна цена.
Не харесвам големите вериги производители - скъпи с ниско качество и вредни за природата..

# 4
  • Мнения: 32
В последните години около 80% от нещата са ми секънд хенд. Откривам много интересни находки, като стига да знаеш как да избираш, качеството е в пъти по-добро от това, което се предлага в нашите молове. Голяма тръпка ми е това, че онлайн в секънд хенд мога да намеря марки, каквито в България по принцип няма. Открила съм си няколко скандинавски бранда, за които редовно браузвам. И всеки път, когато облека нещо от тях, ще се намери някой да попита "това от къде е?" Simple Smile

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 713
Преди години пазарува, но вече има толкова по-евтини неща на намаления, че не купувам нищо секънд хенд.

# 6
  • Мнения: 1 359
Намирам интересни модели от качествени материи, различни от предлаганите в магазините.

# 7
  • Мнения: 1 910
Аз обичам аксесоарите, различни и ефектни, и интересни играчки за колекцията ми. Намирам си находки, доволна съм и обичам да се ровя в секънд хенд магазини.

# 8
  • Мнения: 357
Харесвам това, че дрехите са с много по-добро качество, достъпните цени и това, че са разнообразни. Защото като стане нещо модерно, всички магазини се заливат с едни и същи дрехи, с еднакви мотиви и сходни цветове. Това не ми харесва. Обичам да съм с уникално облекло и по мой вкус.
Нямам тактика за пазаруване в секънд хенд. Разглеждам всякакви модели. Залагам на любими цветове и да има малко блясък 😄😉
Пазарувам и детско, защото не виждам смисъл да влагам много средства в дрехи, които са за един сезон или, които неимоверно се превръщат в "парцал" за под, когато детето играе и се завира по знайни и незнайни дупки и метсенца.

# 9
  • Мнения: 32
Преди години пазарува, но вече има толкова по-евтини неща на намаления, че не купувам нищо секънд хенд.

Напълно те разбирам, и аз се изкушавам от някакви парцалки, намалени на 10-20 лева, жени сме, все пак Simple Smile Но истината е, че за същата сума в секънд хенд можеш да откриеш неща от по-добър бранд и с доста по-високо качество.

Пазаруването на намаление от масови марки също така насърчава производството на още и още бърза "мода", с още по-ниско качество, за да може при толкова ниски цени да имат висока печалба. Така че, да, има на разпродажба какво ли не, но си струва човек да си премисля стратегията.

# 10
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Какво харесвате най-много в секънд хенд пазаруването и колко често го правите?
Най много ми харесва това, че намирам модели които са по уникални и не се носят от всеки втори в града.

• Каква е тактиката ви за намиране на най-добрите находки?
Следя зареждане на магазина и с доста търсене намирам интересни находки.
• Пазарувате ли секънд хенд и за децата си?
За тях по рядко отколкото за мен.

# 11
  • sofia
  • Мнения: 1 946
Пазарувам секъндхенд дрехи за цялото семейство. Харесвам много пазаруването на тези дрехи, първо защото се чувствам добре, че използвам "устоичивата мода" в ежедневието си и така помагам на света, дори с едно такова ежедневно, дребно решение. Харесвам тези дрехи, защото винаги мога да си намеря някоя "находка", която ако бих взела от друг марков магазин, бих заплатила невероятна цена. Нося малък размер и за мен винаги има по нещо в магазините за втора ръка дрехи, не ми е нежбходима хитринка, защото винаги си намирам нещо по моя вкус. Нося такива дрехи от малка и имам истински попадения, които дори си пазя в гардероба, като скъпи спомени.

# 12
  • Мнения: 828
Пазарувам от секънд хенд магазини, т.к. винаги намирам нещо интересно, което в масовите търговски вериги - липсва. Повечето дрехи са от хубава материя и на достъпна цена, а разнообразието е голямо. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 419
Дъщеря ми се роди в края на 6 месец , познати ми казаха ходи в магазини втора употреба има бол дрехи за недоносени  как ще дадеш за едно боди  44 р-м 80 лв страхотни попадения намирах и продължавам да намирам Simple Smile
1-во  по - евтино
2-ро по качествено
3-то страхотни попадения има   булчинска рокля за 20 лв нова с етикет намериг за моя приятелка .
4- то опазване на околната среда Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 202
Да пазорувам в секънд хенд магазини. Имам няколко любими дрешки, коланчета и раничка от там. Много качествени и различни нещица!
Минавам веднъж седмично през такъв магазин, но не винаги си харесвам нещо.
Пазарувам и за децата си от там.

# 15
  • София
  • Мнения: 2 411
• Какво харесвате най-много в секънд хенд пазаруването и колко често го правите? - обожавам втората употреба и битаците. Там откривам наистина уникални неща, често за жълти стотинки. А и ми е като терапия срещу стреса. Като се заровя във вещите и забравям за всичко. Открия ли находка - кефът е много голям. Почти всяка седмица ходя, за да си ровичкам.

• Каква е тактиката ви за намиране на най-добрите находки? - нямам тактика. По-скоро след толкова години обикаляне окото и ръцете са се тренирали да фиксират кое си заслужава и кое не.

• Пазарувате ли секънд хенд и за децата си? - о, да. По много. Да не ме е яд като късат и се цапат. И определено е най-изгодно за бюджета.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 13 520
• Какво харесвате най-много в секънд хенд пазаруването и колко често го правите?
Харесва ми това, че често се откриват неща, които не са заляли пазара. Виднъж в месеца задължително ходя в секънд хенд магазин.

• Каква е тактиката ви за намиране на най-добрите находки?
Нямам тактика, отделям сш свободно време и на спокойствие си ровя. Меря неща, които и не са в мой стил.

• Пазарувате ли секънд хенд и за децата си?
Да, пазарувам. Гардеробът на детето ми е основно от секън хенд.

# 17
  • Мнения: 1 201
Обичам да пазарувам във вторите употреби, не защото е евтино, а защото си намирам интересни неща, които не са масови. Може би от година не съм влизала в такъв магазин, но тези дни ще се поправя.

# 18
  • Мнения: 40
Откакто дойде пандемията преоткрих онлайн пазаруването на дрехи и в това число най-вече втората употреба.
Повечето сайтове си имат всички детайли за размерите на всяка от дрехите, а пък ако случайно не ти стане - винаги можеш да я подариш или преподадеш (на приятелка, на друг магазин за втора ръка и тн). Опцията на някои от големите вериги дрехи за втора употреба за изкупуване и препородаване или рециклиране на дрехи, също ми се струва чудесна, с оглед на намаляването на масовото прозивидство и "бързите" стоки.

# 19
  • Мнения: 2 180
Много интересна тема. Живея в малък град, тип село и тук е срамно да влезеш в единствения секънд хенд магазин. Simple Smile Затова коконите ходят да вършеят из парцалките в съседния областен град. И после се сочат с пръст- аууу тая се облича от втората употреба.
Аз нямам време за подобен тип шопинг, иначе не съм против. Помпа за кърма си бях купила нова във фабрично споена опаковка (без съмнение непипана) за едноцифрена сума. Понякога ми трябват блестящи и лъскави парчета плат за мои арт проекти- също намирам сред пердета и покривки втора употреба.
Напоследък някои влогъри постват в посока презентиране на брандове, предлагащи дрехи от рециклирани продукти или директно секънд хенд находки. Но това е за хора с мноооого свободно време, следене на зареждане, отделяне на часове в разглеждане!

# 20
  • Мнения: 846
- Да, пазарувам second hand, защото се намират чудесни маркови продукти, понякога дори с етикет, които иначе на пазара струват десетки пъти повече.
- Трикове няма. Обикновено просто отделям повече време да разгледам голяма гама от продукти, от които да избера.
- Много рядко- 2-3 пъти, но наистина си е заслужавало.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 200
Пазарувам редовно в магазини за дрехи втора употреба. Даже днес си купих 2 якета и къси дънки за приятеля ми, които междудругото е манияк на тези магазини. Дрехите са по качествени и да купувам и за внуците ми.

# 22
  • Мнения: 1 059
ПазаруваХ, сега центе са доста високи, за сметка на качеството. В сайта ви има дрехи, които нови струват наполовина или същата цена.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 304
Какво харесвате най-много в секънд хенд пазаруването и колко често го правите?
Мога да открия хубави неща на много по-ниска цена.

• Каква е тактиката ви за намиране на най-добрите находки?
Ами просто гледам всичко.

• Пазарувате ли секънд хенд и за децата си?Да, много често, особено зимни якета и гащеризон, защото са на по-изгодна цена.

# 24
  • Мнения: 940
Маркови дрехи на много достъпна цена

# 25
  • Мнения: 690
Харесва ми най много че мога да притежавам дрехи на известни марки, без да давам много пари. Също да експерименритам със стила си.
Тактиката ми е да гледам само това за която съм дошла, дори и различни размери от моя. За  детето също съм взимала

# 26
  • Мнения: 2 668
Пазарувам. Имам страхотни находки от секънд хенд. Намирам дрехи на символични цени, при това понякога и с етикет. Понякога пазарувам и за децата.

# 27
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 030
Да,пазарувам.Имам страхотни неща на скъпи марки за без пари.Тактика нямам,влизам,гледам и ако харесам нещо и ми стане го вземам.И за детето пазарувам.

# 28
  • Мнения: 1 295
Какво харесвате най-много в секънд хенд пазаруването и колко често го правите? - действа ми успокояеащо. Никога не влизам в такъв магазин с някаква цел, а просто така, за да разгледам и почти никога не си тръгвам без покупка. Възползвам се винаги когато имам време.
• Каква е тактиката ви за намиране на най-добрите находки? - търпение при търсенето.
• Пазарувате ли секънд хенд и за децата си? - да

# 29
  • Мнения: 39 485
Купувала съм за мен и децата ми само дрехи с етикет. Понякога, ако скучая отварям сайт и разглеждам. Ако си харесам- купувам.

# 30
  • Мнения: 811
Пазарувам редовно и не само дрехи. Имам страхотни попадения - нови саксии и кашпи, парчета плат с интересни принтове или цветове (ползвам ги за моите хобита), последно си намерих  пердета. Съвсем нови са, идеални за един прозорец за който дълго се канех да шия сама, просто защото харесвам по-нестандартни неща.
Темата не е за това, но е същото и с дрехите. Намирам си неща, които са по мой вкус и не се продават в магазинната мрежа, да не се повтарям за материи и цветове...
Та.. аз съм си фен на устойчивата мода. Не на последно място - вълнуват ме и опазването на околната среда, намаляване на отпадъците и т.н.
Това, което не ми е нужно, подарявам или гледам да предам на обозначените места.
Ходя сравнително често в магазини втора употреба, нямам тактика, просто почти винаги има нещо, което "да си позная", че е точно за мен. Grinning

# 31
  • Мнения: 2 668
Какво харесвате най-много в секънд хенд пазаруването и колко често го правите?
• Каква е тактиката ви за намиране на най-добрите находки?
• Пазарувате ли секънд хенд и за децата си?

В секънд ханд магазините харесвам , че съм малко пълна и там има качествени дрехи на приемлива цена . Тактиката ми на пазаруване е редовно следене и имам две - три приятелки /магазинерки / на които се обаждам когато има ново зареждане. За децата има много качествени дрехи особенно за зимата, които редовно им купувам.

Последна редакция: ср, 16 юни 2021, 14:44 от Paperina

# 32
  • Мнения: 420
Пазаря или по-скоро пазарях, последните пъти нищо не можах да си харесам.
Иначе съм имал страхотни попадения.

# 33
  • Мнения: 142
Доста често намирам много добри попадения в секънд хенд. Пазарувам и за децата понякога.

# 34
  • Елхово
  • Мнения: 1 405
Качествени маркови дрехи на достъпни цени!

# 35
  • София
  • Мнения: 2 098
Имам вече поръчки от Shopmiks. Харесва ми да откривам секънд хенд попадения. Дрехите и обувките са наистина маркови и качествено изработени, а повечето от тях чисто нови.
Да, и за детето съм пазарувала.

# 36
  • Мнения: 683
Намирам интересни, качествени и евтини решения за официални поводи. Нямам тактика, пазарувала съм само онлайн. Не съм пазарувала за децата.

# 37
  • Мнения: 455
Пазарувам често секън хенд дрехи и обувки. Намирам интересни неща на достъпни цени. По този начин имам интересен, оригинален и достъпен финансово гардероб. За някаква конкретна тактика не мога да споделя, просто търся запазени неща актуални за сезона. На децата също пазарувам. За тях имам страхотни находки Simple Smile

# 38
  • Мнения: 303
Харесва ми да пазарувам от магазините втора употреба! Зная в кои дни има ново зареждане и най- вече в първия ден си намирам страхотни находки- дрехи, аксесоари, домакинско.Има дрехи от естествени материали, често маркови.Често се намират облекла за ски, за риболов, за строителни дейности.Те са на супер изгодни цени!
Купувам и за други членове на разширеното семейство.А когато нещо не се носи вече го връщам за рециклиране!
А и Земята вече се задушава от мега текстил....

# 39
  • Samokov
  • Мнения: 349
Много често пазарувам там. Намирам си страхотни модели на символични цени. И  има разножбразие от размери. Качеството е много високо и дрехите имат дълъг живот

# 40
  • Мнения: 3 748
Обичам да пазарувам секънд хенд, действа ми терапевтично и си позволявам марки, които иначе не са ми по джоба. Живях малко извън България и там въпросният шопинг е еко инициатива, магазините се наричат Зелен кръг и не само продават, но и изкупуват вещи и дрехи втора употреба. За разлика от тук е много популярно и дори децата в училище ги запознават с екологичните ползи.
Имам любим онлайн сайт с доказано качество, приемат отказани поръчки без въпроси и изкупуват дрехи от клиентите си.
Дъщеря ми вече порасна и често се срещаме в кварталния магазин втора употреба, пазаруваме заедно и после обсъждаме находките си на кафе.Simple Smile

# 41
  • Мнения: 104
Да пазарувам  секънд хенд ми дйства релаксиращо. Намирам качествени дрехи на ниски цени. Когато дтето беше малко пазарувах по- често детски дрехи.

# 42
  • Мнения: 2 668
Следя редовно и понякога намирам интересни, качествени и евтини дрехи.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
• Какво харесвате най-много в секънд хенд пазаруването и колко често го правите? - Преди по-често, сега по-рядко и много избирателно пазарувам от секънд хенд. Взимам само нови или неразличими от нови неща, от брандове, които в България трудно се намират или са прекалено скъпи. Взимала съм и за децата - предимно от английски сайтове - неща, облечени по 1-2 пъти и каквито тук няма никъде.

# 44
  • Мнения: 286
Понякога пазарувам в Секънд Хенд магазини, в момента съм бременна и честно казано в момента по магазините няма голям избор на дрехи за бременни или са безмислено скъпи за нещо което ще се носи максимум един сезон. Та наскоро си взех панталон и дънки на много добра цена. Случвало се е да вземам и дрехи за дъщеря ми, но определно трябва да е качествено или ново. Мъжа ми понякога попада на работно облекло на скъпи марки на изгодна цена. За добри попадения определено трябва да се ходи когато е висока цената, но тогава пък излиза доста по-скъпо.

# 45
  • Мнения: 4 602
Какво харесвате най-много в секънд хенд пазаруването и колко често го правите?
Пазарувам веднъж или два пъти месечно, но ходя всяка седмица. Харесва ми, че мога да си купя качествени дрехи на нормални цени.
Каква е тактиката ви за намиране на най-добрите находки?
Знам кога изнасят нова стока в салона и посещавам магазина по това време.
Пазарувате ли секънд хенд и за децата си?
Преди купувах и за детето, но вече не иска и затова спрях.

# 46
  • Мнения: 15
Секънд хенд дрехите стават за парцали. Така не трябва да се съсипват хубавите дрехи за парцали.

Определени търговци продават секънд хенд дрехите на цената на новите дрехи. Има малки секънд хенд магазинчета, където цената е нормална и така излиза евтино, ако ти трябват парцали.

Нямам деца, но като имам не бих купил на детето ми секънд хенд дрехи, за носене.

# 47
  • Мнения: 416
Харесвам секънд хенд магазините. С малко повечко късмет и време съм имала страхотни попадения - качествени дрехи, интересни различни модели, хубави материи и всичко това - на ниска цена.

# 48
  • Мнения: 2 118
Винаги когато вляза в такъв магазин, не намирам нищо хубаво, а само ме заболява носът от ужасната миризма!
Малък град сме и хубавите неща се отделят още при зареждането за свои хора.

Общи условия

Активация на акаунт