Седмокласници 2020/2021 - Черешката на тортата - (28.06 - 04.07)

  • 84 775
  • 1 639
  •   1
Отговори
# 1 590
  • Мнения: 286
Благодаря на всички за бързите отговори на моя въпрос. Успокоихте ме. Желая успех на всички деца!

# 1 591
  • Мнения: 3 083
Ако си сложил по-малко желана паралелка на по-предно желание си се затапил ти, а не процедурата за класиране. Тя тапи не прави в смисъл, че се класираш на най-предното желание, за което имаш бал.
Сега, ако на някой желанията за паралелка му варират в зависимост от това на коя бала изпреварва с 10 т. на някоя друга, то това е нещо друго.

# 1 592
  • София
  • Мнения: 8 318
Кали, може ли да сложиш в новата тема:
1.
от priem.mon.bg, секциите "Желания":
Важно: Оценките от свидетелствата се прехвърлят при подаване на заявление или на по-късен етап, при синхронизация.
Важно: Корекция на вече подадено заявление може да се прави само в РУО
Подаването на заявления стартира на 05.07.2021 г. в 00:00 часа и ще приключи на 07.07.2021 г. в 23:59 часа.
Няма активен етап на класиране

Освен това в информационния файл, също част от системата е записано: Важно е да знаете, че оценките от свидетелството за основно образование се прехвърлят автоматично. В РУО се проследява този процес и не се извършва класиране преди всички необходими оценки от свидетелството за основно образование да са заредени коректно.

2. Балообразуващи оценки са САМО от 7 клас.
Оценките от 5 и 6 клас фигурират в свидетелството, но не участват/не се ползват за формиране на бала.

... казах ли ви аз за тези въпроси ....

# 1 593
  • Мнения: X
Впечатленията ми са, че почти никой не чете първото мнение в темата. Дори има обидени, когато някой ги препрати към него. Simple Smile

# 1 594
  • София
  • Мнения: 1 941
Desem, каза, каза Joy
Все още не съм влизала да видя нещо друго в системата, освен резултатите. Синът ми е подредил в справочника на Веди желанията, номерирани. Ще го помоля пак да прегледа и ще редим

# 1 595
  • Мнения: 1 462
А пък аз както бях сигурна, че всичко сме изчислили, едва днес установих, че не сме 😁
Ако първо пишем четири паралелки от едно училище, а след това две от друго училище и детето е прието в първата поред от второто училище, не може да пусне заявление за втората паралелка от второто училище, нали така. Защото тя се пада на шесто място в подреждането, а той вече е приет на пето ?

# 1 596
  • Мнения: 1 402
А пък аз както бях сигурна, че всичко сме изчислили, едва днес установих, че не сме 😁
Ако първо пишем четири паралелки от едно училище, а след това две от друго училище и детето е прието в първата поред от второто училище, не може да пусне заявление за втората паралелка от второто училище, нали така. Защото тя се пада на шесто място в подреждането, а той вече е приет на пето ?
А щом шестата е по-желана от петата, защо ще ги подреждате по описания от вас начин?

# 1 597
  • Мнения: 1 462
А пък аз както бях сигурна, че всичко сме изчислили, едва днес установих, че не сме 😁
Ако първо пишем четири паралелки от едно училище, а след това две от друго училище и детето е прието в първата поред от второто училище, не може да пусне заявление за втората паралелка от второто училище, нали така. Защото тя се пада на шесто място в подреждането, а той вече е приет на пето ?
А щом шестата е по-желана от петата, защо ще ги подреждате по описания от вас начин?
Защото първото училище е по- желано от второто и ако не го приемат на първо класиране там, искам да участва и на второ класиране, а във второто училище има голяма вероятност да бъдат запълнени паралелките още на първо класиране Simple Smile

# 1 598
  • Мнения: 1 402
Това ми е ясно, щом първото училище ще е на първите 4 желания, но защо не пишете по-желаната паралелка от второто училище пета, а не шеста? Ще го приемат по пето желание и вие ще пуснете заявление за второ класиране. При добро стечение на нещата ще се класирате на второ в желаното (първото) училище.

# 1 599
  • Мнения: 1 462
Да, и аз така смятах, но с неговия бал ще го приемат със сигурност в първата паралелка, която напиша. Идеята е че чак днес осъзнах, че не мога да подам заявление  за шестата в случая, щом е приет в петата. Която и от двете да пиша на пето място ще го приемат Simple Smile

# 1 600
  • Мнения: 178
Да, и аз така смятах, но с неговия бал ще го приемат със сигурност в първата паралелка, която напиша. Идеята е че чак днес осъзнах, че не мога да подам заявление  за шестата в случая, щом е приет в петата. Която и от двете да пиша на пето място ще го приемат Simple Smile

Подредете си желанията! Какво значение има дали дадена паралелка ще бъде заета на първо класиране? Вас това не ви интересува, само вашите желания имат значение

# 1 601
  • София
  • Мнения: 17 596
Встрани от темата е, но постът на Добри ме провокира. Издателство "З.Стоянов" издаде великолепно издание на Сонетите - в оригинал и с три бг превода - на Свинтила, В. Петров и неизвестна за мен жена. Томчето е прекрасно и си струва 80-те лв.


Благодаря за идеята - отдавна се каня да ги купя в оригинал... може би трябваше да го направя докато ОС беше в ЕС, ама нА, глупост...


Идеята на реденето по желания не е ли точно такава? Ако искам повече училище с бал 450 , има ли смисъл да пиша пред него училище с бал 460 само защото е по-висок бала?
При нас осъзнато паралелка с по-нисък бал от миналата година е предпочитана от госпожицата и стои пред паралелката с по-висок бала, но с друг език в същото училище.
Единственият риск за мен е всички с по-висок бал от нея, класирани за тази паралелка да се запишат на първо класиране, но риск винаги има.

Допълвам се: Ако искам да уча руски в Първа английска като компромисен вариант, няма как да пиша испански или немски преди нея, защото ще има тапа и бала е по-нисък от този на другите две. А и не се знае тази година на кой какво ще му скимне, водейки се от балове и резултати, а не от желанията и усещанията на детето.


Не, няма смисъл, но няма и смисъл да я пишеш отзад... Един вид това ефективно е паралелка, която изобщо не е била посочена като желание.
Съмнявам се и с 10 т. да се разменят паралелките в рамките на година, за повече - пълен абсурд.

Последна редакция: нд, 04 юли 2021, 15:54 от katiABV

# 1 602
  • София
  • Мнения: 4 910
Кали, може ли да сложиш в новата тема...
Няма проблеми. Ще кача и статистиката.
И ако още нещо се сещате, пишете.

St.Dobri, пропуснала съм за вас, поздравления и на добър час Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: нд, 04 юли 2021, 16:58 от Kally May

# 1 603
  • Мнения: 7 476
Да, и аз така смятах, но с неговия бал ще го приемат със сигурност в първата паралелка, която напиша. Идеята е че чак днес осъзнах, че не мога да подам заявление  за шестата в случая, щом е приет в петата. Която и от двете да пиша на пето място ще го приемат Simple Smile
                     Само дето не разбрах от всичките езикови еквилибристики какво точно ви вълнува? След ,като ще го приемат във второто у-ще във всяка паралелка поставена на 5-то място - избирайте по-желаната от второто у-ще и пускайте за второ класиране за първото у-ще!
                     Как така не разбрахте,че след като си приет на 5-то желание няма как да отидеш на 6-то,7-мо или някое друго след тях.Тук е написано поне 1000 пъти,че се класира от 1-во надолу и се класира там където му стига бал.При второ е същото - от 1-во надолу и ако има бал за друга паралелка / 4,3,2,1/ се класира там,ако няма - остава на 5-то.Всичко друго след 5-то вече не съществува за вас.Елиминират се за вас в момента,в който сте класирани.

# 1 604
  • Мнения: X
Само да допълня, че ако на второ класиране се придвижиш напред, не можеш да избираш в коя паралелка да се запишеш - в тази от първо или в другата от второ. Joy

Общи условия

Активация на акаунт