Парфюмни размисли и страсти (юли 2021 г.) - 262

  • 58 489
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 143
Добро утро в новата тема! Мисля, че най-подходящи за жега са Градините на Hermes.

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 661
Благодаря за прекрасната тема, Денси 😘
В големите жеги всичко ми изчезва, но най - често ползвам Градините на Hermes, Солей ди Капри и Валентино Роза Верде.

# 17
  • Мнения: 9 988
Благодаря за новата тема, Денси!

Amouage Lyric се разгръща прекрасно в жега, Intense Tiare също. Aura Mugler, Shalimar във всички концентрации, Chanel 5 EdP държат здраво и не пускат. Drole de Rose е прекрасен в жега, и общо взето всичко лятно на Мюглер.
За охлаждане ползвам Ninfeo, Pamplelune, и Oyedo, последният който не знам как забравих, че имам.

SOTD- за цитроново жълта пола и черен топ/тениска със слънчогледи Premier Figuier ми се струва идеалният избор.
(Всъщност, Batucada ще му пасне като излята, но нещо в драйдауна ме дразни, затова посягам рядко към нея. )
 https://www.fragrantica.com/perfume/L-Artisan-Parfumeur/Premier-Figuier-1261.html

13°-21°C е при мен днес.
Сетих се, че на тази температура Chance eau Tendre ми е най-красив. На по-топло става твърде цветен за моя вкус .
Хирургичната ягода на Qasamat Bareek пасва добре на тоалета и времето също, но ми се носи нещо зелено и смокиново, и то точно Л'Артизанската смокиня, не Нинфео.

Пробвах доста неща които ме оставиха равнодушна, и няма да изброявам.
Jimmy Choo I want Choo ми хареса много. Ще го пробвам пак със сериозно напръскване.

# 18
  • Мнения: 297
Моите парфюми в горещините са:

https://www.fragrantica.com/perfume/Maison-Francis-Kurkdjian/Amy … Parfum-59745.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Creed/Acqua-Fiorentina-6272.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Parfums-de-Marly/Delina-43871.html

В търсене на хубав цитрус съм..и тъкмо да поръчам Chopard - Bigaradia от Емаг и цената се смени. И по-добре..защото като разносих пробичката, не го усещам повече от 2 часа на кожа. Сякаш не е летен и не знам как ще се държи в жеги, но много ми хареса и JPG - La Belle при проба на кожа вчера, та смятам да купя него на първо време. 🌸

# 19
  • Мнения: 1 071
Супер тема, благодаря .Супер потребители в нея.Не е супер само за портфейла  ми 🤣🤣 🤣.Благодаря на всички дами,които споделиха мнение за парфюмите ,които исках да поръчам.  Аурата ми пристигна ❤.Допадна ми доста,но аз харесвам  на Мюглер парфюмите 🤪.
Някой ползвал ли е на Латафа парфюм летен или Армаф? Бих искала да пробвам и някой техен?   Вярно ли е ,че Quatre en rouge -е спрян?Любимец ми стана този парфюм,бях го поръчала по препоръка от Денси ❤. Ще ме хване яд,че го изфъсках 🤣 набързо Sad . Ще ви следя с удоволствие за още парфюмни мнения ❤.Хубав и успешен ден.

# 20
  • Мнения: 483
https://www.fragrantica.com/perfume/David-Beckham/Classic-Blue-25966.html Подходящ ли е за тинейджър.Благодаря.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 3 484
Привет, коя от градините на Хермес става за покупка на сляпо?

# 22
  • Мнения: 5 143
Привет, коя от градините на Хермес става за покупка на сляпо?
Мосю Ли според мен. Познавам и Средиземноморската, но бих казала, че е по-специфична.

# 23
  • Мнения: 18 229
Днес се напръсках с мостричка на Аква Алегория Flora Salvaggia. Добър, добър, ама много виолетки. Махнах го от уиш листа за това лято, че и без това много дълъг. Ще търся

Целта ми е повече море, по-малко цветя. Laughing

# 24
  • в Кошера
  • Мнения: 2 213
densi, bouquet!

В най-големите жеги най-траен при мен е Шанс Тендър.
Последван от Градините на Мосю Ли и Лагуната, Омбрето, Момичето в Капри... Бушронският портокал е голям свежак, но отлита за час-два.
А вчера, изненадах и себе си, посягайки към пудрения №19, в 8:30. Не повече от 6-7 фъс. До 18:00 го усещах, а не е като да съм била цял ден на климатик, напротив.

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 09:44 от Tyra

# 25
  • Мнения: 2 914
Благодаря за чудесно оформената тема Flowers Rose
В жегите нямам нужда от разхлаждане, обожавам горещото време и се чувствам в свои води в това време от годината.
Най-често си въртя
Sunshine Amouage
Love Tuberose Amouage
Delina Exclusif
Baccarat Rouge 540 Extrait

Усещам си ги по цял ден и тъна в ароматно блаженство .....
Интересен ми стана Tuttle Tizizana Terenzi с тази тропическа плодова сладост .....

# 26
  • Мнения: 1 976
Благодаря за темата Nature High Brightness
Летото използвам всичко цитрусови,коктейлни,с много мента и смокини, ветивен, свежи цветя и т.н:)
SOTD. Ветивер сеншуъл на Мансера Green Heart

Аризона, пробвала ли си Ред табако на Мансера? За мен е чисто плодово наргиле.И не само за мен,коато го нося получавам много комплименти точно защото съм миришела на вкусно,плодово наргиле.
Табако ванил за мен е най черешово-тютюневия,но няма начин да не го познаваш Satisfied

# 27
  • София
  • Мнения: 849
Благодаря за новата тема, Денс Flowers Hibiscus

Тези дни в жегата нося най-вече Нилските градини, колоните на Ермес, Amouage Bracken и Diptyque Eau de Lierre.

Смятам да поднося и Ninfeo Mio, Comme des Garcons Standard, Robert Piguet Casbah и James Heeley Cardinal (обожавам хладни тамяни в жегата), Diptyque L'Ombre Dans L'Eau, Eau des Merveilles Bleue, Terre d'Hermes Eau Tres Fraiche, Rose Amazone, Hermessence Epice Marine и Rose Ikebana, L'Artisan Drôle de Rose, Nicolai Week-end in Normandy, The Different Company Bois d'Iris, L'Erbolario Muschio Bianco, The Body Shop Oceanus.

Лятото на морето вечер ще си нося трядиционно и съвсем нетипично летни неща, но за това по-нататък Wink
На рафтинг пък задължително нося нещо синьо или водно - като цвят, по име, или като усещане Blue Heart

# 28
  • by the sea
  • Мнения: 626
благодаря за хубавата тема Flowers Hibiscus

за горещините прибягвам до нещо хладно, ледено, ментово, мъхесто, лимонено, акватично Simple Smile

Blugirl Jus No.1 Blumarine
A Scent by Issey Miyake
Florabotanica Balenciaga
Kenzo Amour Florale
Aqua Allegoria Pamplelune
Le Jardin de Monsieur Li
Chance Eau Fraiche

ии...не съм голям фен на смокини в парфюм, но си търся някоя, която няма да е главна нотка и ще ми понася

# 29
  • Франция
  • Мнения: 898
Благодаря за новата тема Heart Exl
През последните години нося изключително само "спайси" парфюми през лятото. Цитрусовите и зелените ми харесват повече през пролетта.
Във връзка с това да ви попитам - някой тества ли вече новото джинджифилово Туили? Simple Smile Гледам го на добра цена и изпитвам желание да го купя само по картинка:

Общи условия

Активация на акаунт