Възстановяване след естествено раждане?

  • 11 005
  • 136
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 501
Аз родих със секцио преди 4 години, първите два дни болката беше неописуема обаче на изписването вече почти нищо не усещах. На 10 ден бях като нова. Ходих да ми махнат конците и се катерих по стълбите в Токуда с бърза крачка. Макар силната болка първия и втория ден бих казала, че беше светкавично възстановяването. Тук като чета темата лошо ми става за нормалното раждане. Аз не съм избрала секциото сама, а лекаря ми, но може би ако имам второ дете пак бих родила със секцио.
Иначе лохиите ми бяха само 10 дни като по-силен цикъл, нищо особено. Не съм имала проблеми.

# 31
  • Мнения: 1 725
Мен ме притесняват изменения отдолу от това шиене. Не знам как може да изглеждам след това и реално секса как е - Нормален както преди или с много условности? Тези неща много ме притесняват при естественото раждане. И реално от кога се започва със секса средно.

# 32
  • Мнения: 83
Мен ме притесняват изменения отдолу от това шиене. Не знам как може да изглеждам след това и реално секса как е
За секса все още не мога да споделя личен опит. Доколкото съм чела, в повечето случаи всичко се връща към нормалното, но срока за това зависи от индивидуалната скорост на възстановяване.

Колкото до външния вид - при мен има белег, но не е голяма драма. Представлява една чертичка от разреза, дълга около 2-2.5 см., и две-три перпендикулярни къси чертички от шевовете.
Струва ми се, че ако няма пролапс, няма нищо кой знае какво смущаващо. А и белега го имаш само в случай, че ти направят епизиотомия.

Последна редакция: пт, 23 юли 2021, 10:39 от Tanya-S

# 33
  • Мнения: 2 475
Същият белег и при мен, но може би малко по-дълъг.
Аз лично имах усещане като за някакви изменения, също си бях вкарала филм. Сега всичко ми е наред, не мисля и че съм нещо по-различна във фи-то 🤣

# 34
  • София
  • Мнения: 1 363
Моите усещания драстично се промениха,  фи-то порастна, особено след второто, но не страдам от това.

# 35
  • France
  • Мнения: 12 555
Ходили ли сте на реедюкация? На мен много ми помогна. Особено втория път само няколко сеанса бяха необходими за да се почувствам като преди раждането.

# 36
  • Мнения: 1 725
Ходили ли сте на реедюкация? На мен много ми помогна. Особено втория път само няколко сеанса бяха необходими за да се почувствам като преди раждането.
От кга сте започнали с процедурите и при вас имаше ли нужда или както се изразяваме тук промяна във Ф-то имаше ли.

# 37
  • France
  • Мнения: 12 555
Около 6 седмици след раждането беше, след края на лохиите. След първото ми раждане, правихме секс преди началото на сеансите и имаше разлика. Аз се чувствах по-нечувствителна, а ММ ме намери за по-отпусната. Имах 5 сеанса със сонда и 5 сеанса със различни упражнения на базата на дишане и издишане + упражнения на кегел. Хубавото беше, че работихме и върху коремните мускули. След второто ми раждане ходих при друга акушерка, която пак работеше със сонда, но чрез електрическа стимулация. За три сеанса усетих огромна разлика и препоръчвам този метод. Направих 6-7 сеанса и ми бяха достатъчни. Чувствам се като преди и ММ не намира разлика от преди.

Последна редакция: пт, 23 юли 2021, 21:41 от Philomena

# 38
  • Мнения: 372
Около 6 седмици след раждането беше, след края на лохиите. След първото ми раждане, правихме секс преди началото на сеансите и имаше разлика. Аз се чувствах по-нечувствителна, а ММ ме намери за по-отпусната. Имах 5 сеанса със сонда и 5 сеанса със различни упражнения на базата на дишане и издишане + упражнения на кегел. Хубавото беше, че работихме и върху коремните мускули. След второто ми раждане ходих при друга акушерка, която пак работеше със сонда, но чрез електрическа стимулация. За три сеанса усетих огромна разлика и препоръчвам този метод. Направих 6-7 сеанса и ми бяха достатъчни. Чувствам се като преди и ММ не намира разлика от преди.

Ако не е тайна, в кой град намерихте тази терапия? В болница или в частен кабинет?

# 39
  • France
  • Мнения: 12 555
Аз съм в чужбина, но няма начин да няма същото и в България. Бих разпитала в болницата и при АГ, който ме е следил. Тук това се прави от акушерки на свободна практика.

# 40
  • Мнения: 6 764
Мен ме притесняват изменения отдолу от това шиене. Не знам как може да изглеждам след това и реално секса как е - Нормален както преди или с много условности? Тези неща много ме притесняват при естественото раждане. И реално от кога се започва със секса средно.
Ако въобще се наложат шевове, не винаги има и ако си с добър лекар, а не някой касапин, няма драма. Нито грозни белези, нито кой знае какви промени. Сексът си е абсолютно нормален, без условности, поне при мен, след 2 раждания. След секциото да не би да няма белег, освен това, макар и невидими за жената, са срязани, матка, мускули, коремна стена.
Не е леко, но е и чак такава мъка и драма. Но пак казвам, от значение и екипът акушерка и лекар, водещи раждането.

# 41
  • Мнения: X
Аз съм в чужбина, но няма начин да няма същото и в България. Бих разпитала в болницата и при АГ, който ме е следил. Тук това се прави от акушерки на свободна практика.
Опитах се да намеря информация по въпроса, но не намирам нищо подобно в България Sad Дали няма и някакъв друг термин? Единственото, което откривам е свързано с кинезитерапия, но не от гинекологична гледна точка.

# 42
  • France
  • Мнения: 12 555
Не знам за друг термин. Това е работа върху перинеума - реедюкация/кинезитерапия. Не виждам какво друго име може да има.

# 43
  • Мнения: X
Открих един единствен резултат. Иновативен френски метод Grinning за това ли става въпрос?

https://www.salvebis.bg/%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%B2%D0%B5%D0%B1%D0% … %BE-%D1%84%D1%80/

# 44
  • France
  • Мнения: 12 555
Колко да е иновативен, от минимум 20г съществува.
Но да, на същия принцип е. Ето, това е моята сонда:

Това, което е показано във видеото е част от упражненията, които правих. И те са полезни, но най-голям резултат имаше електрическата стимулация.

Последна редакция: ср, 28 юли 2021, 16:51 от Philomena

Общи условия

Активация на акаунт