Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 39

  • 78 553
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 494
Тази вечер сме на италианска вълна
Лазаня  с броколи, спанак, гъби и аспержи - разкош Yum


италианска салата

# 706
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Честито със закъснение на всички, които имаха поводи! Нека здравето, щастието, любовта и късмета никога не ви напускат! ♥️


Банички в преса за сандвичи


Безглутенови протеинови палачинки с извара и шоколад



# 707
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 386
За една седмица 2 пъти супа, скоро няма да правя.

И масления сладкиш с ябълки на Бени , показан днес - поръсен с кафява захар по време на печене.



Малко сух ми е... Бени твоя изглежда по-висок и по-пухкав. Само 1/3 ч. л. бакпулвер? Thinking

# 708
  • Мнения: 11 702
И аз със закъснение да честитя, ама като се появявам рядко... и да не спамя...
Да сте здрави най-вече и повече поводи за усмивки и приятни емоции Simple Smile

Салата; Печено месо в плик - свинско и пилешко


Царевично за закуска; Мусака


Карталаците на Пепа Стоева; Джолан със сол, пипер, бира и маринатата от кисели краставички; Сандвичи с яйца, сирене и кашкавал


Пържоли на скара + картофки; Мекици; Рогчета от тестото за мекици. Станаха хлебно-мазни, но бяха вкусни


Яйца - почти по панагюрски; От снощи дробчета в масло и руска салата


Тази вечер - спагети и сладкиш със сини сливи


Приятна вечер на всички Simple Smile

# 709
  • Мнения: 1 885
mama iasi,
Скрит текст:
сладкишът ти изглежда разкошно. Simple Smile В края на самата рецепта съм описала, че при този десерт не целим височина и моят е не по-висок от 2,5 см. Бакпулверът по рецепта е даже 1/4 ч.л., но аз слагам една идея повече. Както съм написала в рецептата текстурата му е много маслена и плътна. Това не е пухкав сладкиш, а наситено маслен с вкус на маслени бисквити /поне аз мисля така Wink/ . Много хора ми пишат, че го приготвят често и обожават, а и у нас бързо се изяжда и до трохичка. Съжалявам, че не се е получил както си очаквала, но като го гледам какъв е красавец, съм сигурна, че ще си го хапнете сладко. Благодаря ти за доверието, с пожелание за приятна вечер! Heart
За една седмица 2 пъти супа, скоро няма да правя.

И масления сладкиш с ябълки на Бени , показан днес - поръсен с кафява захар по време на печене.



Малко сух ми е... Бени твоя изглежда по-висок и по-пухкав. Само 1/3 ч. л. бакпулвер? Thinking

# 710
  • Русе
  • Мнения: 1 826
Много благодаря за поздравленията, момичета!  Flowers Hibiscus
Имам още 1-2 лаваша за използване и единият оползотворих като блат на пица.


И още веднъж лятната манджа с пипер и кисело мляко

# 711
  • Мнения: 374
За обяд каша с месо от домашен петел Yum

# 712
  • Мнения: 756
Млечна манджичка с чушки, (много ни хареса, добавих и малко сирене), пъпеш, варена царевица, тост с авокадо и яйце.

# 713
  • Мнения: 3 371
Мъжът ми - майсторът на баниците 🙂😍

# 714
  • In transit
  • Мнения: 11 706
caprice , наистина е майстор! Браво!

Диско, може ли рецептата за чушките? Чудно изглежда манджичката.

Буюрди с чоризо


Сладкиш с пресни смокини и орехи

# 715
  • София
  • Мнения: 15 435
Вчера и днес.





# 716
  • София
  • Мнения: 1 346
Напоследък чета в темата, че правите вкусният сливов сладкиш на Лабрекс и си викам трябва да го пробвам. Аз правя един сливов сладкиш от 10г.,тръгвам да го правя, вземам рецепта и чета, че е този на Лабрек(на снимката има инициалите и) 🤣

# 717
  • Мнения: 756

Диско, може ли рецептата за чушките? Чудно изглежда манджичката.


Мики, рецептата я видях от *sve*. Нейната е с кисело мляко, аз моята я направих с прясно и малко мои си измишльотини. Печени червени чушки нарязани ги запържих в малко олио и малко масло. Към края добавих една лъжица брашно и продължих да пържа до готовност. След това прибавих прясно мляко малко по малко, за да стане средно гъсто сосче. Малко преди края натроших бяло сирене и накрая запържено масло с червен пипер и пресен магданоз. Доста вкусно се получава, а пък с хлебче е супер Yum

# 718
  • Мнения: 1 402
Съжалявам, че едва днес се включвам. Ето линка Най-вкусният доматен галет



Днес отново направих този кекс с касис и лавандула

# 719
  • Мнения: 546
Съжалявам, че едва днес се включвам. Ето линка Най-вкусният доматен галет



Скрит текст:
Днес отново направих този кекс с касис и лавандула


Благодаря, че сподели този тарт, едното парче докато се обърна да взема тел. да го снимам, вече липсваше. Sweat Smile Днес го направих, сложих му и едно яйце, стана много хубав. Карамелизираният лук го купих готов от Лидъл, защото иначе много готвене, много нещо, а чак толкова готвене този тарт не си заслужава, честно казано.

Последна редакция: сб, 18 сеп 2021, 13:00 от Lachesis

Общи условия

Активация на акаунт