Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Бюджетна почивка на море 2021

• 15 383
  • 253
  •   1
Отговори
Следя темата за морските почивки, но там реално се обсъждат само тузарски хотели.
Като самотен родител с две деца на 11 и 7 години се интересувам от море на народни цени. Да, няма да е лукс, но по-важно ми е да е достъпно с обществен транспорт и морето да е подходящо за децата, т.е да не е бурно и да става рязко дълбоко, да има какво да се разгледа евентуално, да има къде да се разходим вечер.
Ползвам букинг и Грабо.
Тази година бяхме за пет нощувки в Несебър на цена 242лв, но преди 15.07. Определено ни хареса и се вместихме горе-долу в бюджета от около 100лв/ ден за храна и нощувка.  В момента същата стая е поскъпнала над два пъти. На плажа чадър / шезлонг бяха по 8лв/ брой.
Предстои ни уикенд в Св. Константин и Елена - две нощувки със закуски и вечери за 185лв в хотел ИХС. Отзиви за цени на чадър и шезлонг някой да има?
Началото на септември ще посетим Балчик. Ще отседнем в  хотел "Айсберг" с ваучер от Грабо и доплащане за голямото дете на място (90%). Четох  противоречиви отзиви в нета, не сме претенциозни и се надявам да не останем разочаровани.
Споделяйте за вашите бюджетни почивки.
Нека напълним темата и сме си полезни един на друг.

# 1
А защо сте в хотел, а не в Airbnb?
Така ще си готвите и тн.

# 2
Защото не искам да готвя.
Иначе не държим да е точно хотел. Може и семейно хотелче, вила/ бунгало.
Също така не държим на храна в пакета, синът ми е достатъчно капризен да не може да си избере и на ол инклузив да е.

# 3
Аз същи не готвя. Но предпочитам салатата и тн сама да си я приготвя.
За цената на стая в хотел, ще вземеш самостоятелен апартамент, може и с гледка и близо до плажа (Кабакум, напр)

# 4
Кабакум не е много подходящ за деца. Няколко пъти сме ходили там, но децата вече пораснаха и прекарват много време във водата. Искам спокойствие, а не да седя права в морето до тях, а и не плувам, така че при опасност не знам колко ще съм полезна. В Несебър бяхме в стаи за гости, но нямаха кухненски бокс, а само мини хладилник. На обед се хранехме в заведение над плажа, вечер - нещо на крак по време на разходката, каквото поискат децата.
Миналата година с приятелка бяхме в Камчия във вила с кухня и си беше удобно, признавам, но през юни нямаше много възможности. Тогава наехме за 70лв/ вечер за петима, тази година е 110лв / вечер цената, а ние сме трима.
Ще се радвам да споделите и апартаменти, от които сте доволна.
Темата е за народните почивки и няма ограничение във вида място за настаняване. При нас често е спонтанно или в последния момент и каквото намеря, това е.

# 5
Mama Ru, благодаря за темата. Наистина имаше нужда от нея. И на мен ми прави впечатление, че се обсъждат предимно скъпите хотели в морскоте теми.
От моя скромен опит с почивките, мога да препоръчам бюджетна почивка, с деца в Бургас, Равда, Китен, Несебър,тъй като аз ходя по южното Черноморие. Навсякъде има какво да се види. Забавления за деца има във всеки морски курорт. Има влакчета до съседния град, където да се разходите и да разгледате нещо. Има разходки с корабчета. А квартири и семейни хотели, колкото искате. Просто трябва да се поровите в интернет.
Сега се върнах от Китен и препоръчвам плаж Атлиман за деца. Много спокойно е морето там,плитко е в началото. Имаше водорасли на места. Проблемът е, че плажът бързо се запълва, чадър и шезлонг са по 7лв,но има доста голяма безплатна зона. Цените на заведенията по плажа са поносими, а в градчето може да се яде на съвсем нормални(а понякога и по-евтини от вашето населено място) цени. 😍

# 6
Синеочка, благодаря. На нас южното черноморие ни е на 7 часа път с влака до Бургас + 1-2 смени, което идва изморително за децата. За сега два пъти сме ходили на юг - първият път в Приморско в Конкордия Плаза преди две години и след 15.08 . Останах с недобро впечатление и не бих го препоръчала. Вярно, че бяхме с ваучер, но 25лв нощувка и закуска и да ни настанят в стая със счупена дъска на тоалетната чиния, която така и не смениха и негодно допълнително легло/ разтегателен фотьойл (липсваше възглавница и не беше нагласено за детето) ми е в повече.
Тази година избрахме Несебър, стаи за гости се води, близо до плажа, центъра и стария град, но цената след нас скочи около 2 пъти и половина и в момента бихме платили 630лв за пет нощувки там вместо 242, колкото ни струваше от 9 до 14 юли, а това вече е прекалено.
За съжаление хубавите плажове май са повечето на юг. Ще се радвам на препоръки за тихо и плитко море и в района на Варна, който ни е по-близо и по-удобен.

Последна редакция: сб, 31 юли 2021, 13:38 от Mama Ru

# 7
Централния плаж във Варна или Аспарухово?
Обзор, Бяла също. Балчик и Бялата Лагуна ..

# 8
Всичко що е достъпно от Варна с автобус. В Аспарухово не сме били, но ще го имам предвид. В Балчик също ще ходим за пъ.ви път през септември. Много ми харесаха едни вили направо на плажа "Мария-Тереза", но цената им е висока. За септември пада, но изпуснах момента и сега за гледка море ми искат двойно на гледка градина. Не ми е за гледката, но вили на плажа и да гледат към градината какъв е смисълът? Искам да си седя пред стаята, а децата да са отпред на плажа пред мен.
В Бяла бяхме преди 3-4 години в комплекс Теразини. Много ни допадна както комплекса, така и градчето. За съжаление не е удобно за човек без собствен транспорт.

# 9
Сестра ми от години ходят семейно на Дуранкулак. В къща, наблизо от плажа, на който няма никой. Ама ти искаш и живот и ресторанти.
Тогава - Албена или Златните?
П.С на Сл бряг е доста евтино също.

# 10
Живот и ресторанти - не. Не в този смисъл.
Определено не бихме се чувствали комфортно в навалицата на Слънчака или Златните. Това не е нашето.
Бяла, Несебър, Балчик - такъв тип  място търсим.
В Камчия ни хареса миналата година, но тази нямаше места за нашите дати или цената беше твърде висока. Шкорпиловци отпада заради транспорта - автобус към Варна само сутрин в 6,20?
Шабла и Дуранкулак съм ги заглеждала, но за човек без кола е далеко, а на сина ми му става лошо в автобус на дълъг път.

# 11
Кранево?

# 12
Благодаря, че ме подсети. Там беше сравнително плитко, ако не се лъжа.

# 13
Каварна?
В града има транспорт до морето през целия ден, много стаи за гости и малки хотелчета. Морето е плитко, има и атракциони във водата за деца от тази година.
Ресторантите са на добри цени, не са завишени, по целия център има механи, пицарии, сладолед. Има кино, паркове. В морската зона има ресторанти също, не са скъпи. Един от най-любимите ни ресторанти е именно там.
Балчик е близо, Варна е на 60км, Залив Болата (също много близък, но е претъпкан и иска собствен транспорт), Бялата Лагуна също е близо на 10тина минутки път, нос Калиакра, село Българево.
Българево е друго ми предложение, има постоянен транспорт до Каварна, много хора предлагат къщи за гости, заведенията са хубави, но е отдалечено от плаж, за това мисля, че Каварна е добър вариант.

# 14
Есенна магия, до сега не сме били в Каварна. Благодаря за препоръката. Може би следващото лято да почиваме там. Определено ще влезе в списъка ми с места, които ще дебна за оферти. Някак си до сега все го свързвах с голф и скъпи хотели, може би представата ми е била погрешна.

# 15
Аз съм родом от там, в самия град не е скъпо. Голфовете и скъпите хотели са извън града, по самия център ресторантите са добри, в морската зона също, а цените са съвсем нормални. От познати знам, че до морето има транспорт от центъра на града и още една спирка, която е в близост до къщите за гости. Като, ако не се лъжа, е от рано сутрин до късно надвечер на всеки час. Спокойно е. Преди беше лудница около рок концертите, но тях вече ги няма и в града е много спокойно за деца.
На голфовете ние не ходим, защото ми се виждат скъпи и плажовете, и заведенията, и хотелите.
Но пък в града има много хубава пица, хубав ресторант с барбекю, приготвено пред вас. Повечето имат детски кът, сладолед или нещо интересно за децата. Голям парк с много площадки и занимания за децата, до две от тях има заведения, където можеш да пиеш едно кафе, докато децата играят.
В Българево, до където също има транспорт и е само на 6км от града, много често организират различни занимания за деца (и то не са съвсем малки деца, моето на 2г изобщо не му е интересно). Всяка седмица организират вечер на народните танци и учат децата, измислят им занимания по площада. Там има и заведение с хубави морски дарове, скара.
Надявам се да съм помогнала!

# 16
На пръв поглед това ми изглежда приятно:
http://www.booking.com/Share-SQH6ad

# 17
Есенна магия, звучи точно като за нас. Много благодаря. Разбира се, че е полезно, явно ще си открием ново местенце, което незаслужено сме подминавали, явно съм била с погрешно впечатление за мястото. Набелязвам си Каварна за следващото лято.
Голф и аквапаркове не ни вълнуват и нас. Моите деца не са стъпвали в Аквапарк и не мисля да ги водя.

# 18
В св.св.Константин и Елена има разкошни заливчета.
За деца-плажът на вила Чинка например...
Шезлонги и чадъри -по 6лв на някои места.
В заливите морето е по-спокойно.
Откритият бряг е по-опасен.

На Шкорпиловци през седмицата е тихо и спокойно.През уикенда там се изсипват всички роми от съседните села.
Не е много безопасно,брегът е открит.
Но пък има широка плажна ивица.

На Кранево-широка плажна ивица.Паркирането може да е проблем през уикенда.
Тази година не е пренаселено.

Харесвам също плажовете между Балчик и Каварна

Тракийски скали и Калиакрия

Шабла и Шабленската Тузла .

Болата.
Ако отидете през седмицата не е пренаселено.

Бялата лагуна аз не я харесвам.Отдавна е презастроено,пренаселено и пясъка е отвратителен,като прахоляк е.

плаж Езерец

# 19
На първата снимка, къщички ли са това зад шезлонгите? Ако да, може ли някакъв линк?
Редактирам се, видях какво е🙂.

# 20
  • Пловдив
Мамо Ру, а защо не аквапарк?
Питам, защото аз ще водя, живот и здраве, щерката на кратка тридневна почивка в Несебър през август и като възможно развлечение си бях набелязала точно аквапарка. Не съм я питала дали иска, само идея беше.
Иначе резервирах хотел за 40 лв. на човек на вечер, без храна, 4 нощувки. Не е до плажа. Пътуване с влака, ядене според както и където харесаме.

Последна редакция: сб, 31 юли 2021, 20:42 от Магдена

# 21
На Кранево съм бил 3-и пъти, вярно че беше по-отдавна, но останах с добри впечатления, откъм цени също. Преди няколко дена говорих с един познат, в момента работи там и е доволен и от морето и от цените.
Плюс е че по плажа лесно се стига пеш до Албена примерно (мисля на ок. 3-4 км. беше ), а и до Златните не е далече.

# 22
Магдена, първо защото не ми е в бюджета. Цена от порядъка на 30-40лв на човек за вход ми идва в повече.
Второ, отишли сме на море, а не на басейн.
Трето, станаха разни инциденти по такива места у нас и в чужбина и предпочитам да ги избягвам.
Ние бяхме в Несебър този месец 9-14 (пет нощувки). Успяхме да се разходим из стария град. Има какво да се види, но при нас два дена се губят в път до южното Черноморие и повече ходим на плажа. Разходихме се с корабче до Слънчев бряг (без да слизаме), малкият се оказа, че го хваща морска болест. Но пък цената беше 12лв на възрастен и 6лв на дете. Последната вечер се качихме на двуетажните автобуси до  Равда. Цена - 3лв, не помня имаше ли отстъпка за децата. Има и аквариум, трудно го открихме. Малък е, но на децата им хареса. 5лв/ човек, малкият мина безплатно. Лунапарка го прескочихме, цените безбожни, целият напечен от слънцето. Като дойде тарлата ми стига, айде няма нужда и на морето.
Щом сте с влак, не е много близо и трудно се открива, но в Бургас може да идете в Планетум. За детето ще е интересно и ще убиете малко време до влака, че при нас освобождаването беше по-рано, и имахме няколко часа до влака. С автобуса минахме и покрай музея на авиацията. Първо там щяхме да ходим, но на сина ми му стана лошо в автобуса (1 час)  и се отказа.

# 23
  • Варна
Намесвам се относно аквапарка, по повод този в Албена. Ако заведете там децата си ще помнят доживот този ден.
Аквапаркът въобще не е басейн, а адреналин от забавления. Ще потърся за да покажа цените за половин ден, от 14 ч. до 18 ч., по-ниски са от целодневните престои.
Да ги лишите от този Аквапарк и то ако сте на север на море, ще е жалко.
Ето линк, цените са след пързалките.
https://albena.bg/bg/aquamania
Сигурна съм, че децата ще жертват една нощувка, за да остане бюджет за аквапарка.
Относно инциденти, случват се когато не се изпълняват инструкциите за безопасност. В Албена има пързалки за деца и възрастни. На всички има инструктори. За да изхвърчиш от пързалка трябва да нарушиш баланса на ринга. На големите пързалки са четворни, сяда се по точно определен начин и по никакъв друг. Има достатъчно детски и допустими за деца пързалки.
Намесвам се защото знам как греят после лицата на синовете на мм, след като сме ги водили там.

Последна редакция: сб, 31 юли 2021, 18:49 от Мира Иванова

# 24
На мен плажът на Кранево ми е от любимите, също и този на Камчия, особено в района на къмпинг Романтика. Който е с кола и няма против да готви, може да опита комплекс "Оазис", който е преди отбивката за къмпинга. На търсачките излиза като "Оазис Камчия", но си е баш в Близнаци. Единственият дефект на горните е, че са ни далече. За бюджетна семейна почивка добър е "Белица" в Приморско. Семпъл, но поддържан хотел, хубави басейн и градина, храната става, кафето и организацията в ресторанта куцат.

# 25
Поморие, ако не ви е далече. Хубави плажове и всякакви места за настаняване. Цените в заведенията са нормални (за Черноморието) и вътре в градчето няма нужда от кола. 15 лв май е тази година за чадър и шезлонг, но има и свободни зони. Апартаменти има и на 60, 70 лв. В началото и края на сезона цените на нощувките са доста по-ниски от пика (това си важи за цялото Черноморие, де). Има и редовни автобуси до Бс, на половин час път е. Има и аквапарк, но е накрая на градчето. Също и дълга алея покрай морето в посока квартала им, която става за ролери и колела. Имат и доста кораби за разходка, някои големи. Единия май беше пиратски.
Скрит текст:
(Когато търсите бюджетни места по морето, търсете по ключови думи  "апартаменти...", "нощувки...", много собственици не рекламират в букинг и други международни сайтове, особено тези, които работят главно с българи.)

Последна редакция: сб, 31 юли 2021, 20:18 от staliq

# 26
Мира Иванова, разгледах. Определено такъв тип адреналин няма да се хареса на моите деца, познавам ги - момиче на 11 и момче на 7 години. Нито пък аз ще тръгна с тях, а те баща нямат. Това е повече за мъже със синовете си и тийнове. И на тарлата искат само на батута и блъскащите се колички, другите удоволствия ги заобикалят.

# 27
  • Някъде по Дунава
Щом търсите нещо на север, определено Кранево. Ние също почиваме бюджетно и така успяваме да отидем лятото веднъж на планина с басейн и веднъж на море, но
пътуваме с кола, харесваме Черноморец и като цяло Южното Черноморие.  Четирима сме, едното дете е на 13 и в хотелите го таксуват като възрастен. Търсим семейна стая или студио. Обикновено закусваме в квартирата, на обяд заведение с обедно меню, а вечер вземаме отнякъде готова риба, правим си салата и така.

# 28
  • София
Последните години ходя с приятелки. На квартира. Дори и през август има за по 20 лв. на човек. Закусваме нещо от баничарниците или някой сандвич в стаята, обяд обедно меню в заведение, вечеря нещо навън на крак или салата в квартирата. Ходим на юг. Плажовете на Приморско,Созопол, Китен, Лозенец са супер. Големи, не става рязко дълбоко, ако походиш малко си сам в радиус от 20 м. Има достатъчно свободни зони да си опнеш чадърчето.

# 29
  • Stuck in a moment
Включвам се в темата с въпрос - кои плажове на Варна са хубави? И да не е нужна кола, за да се стигне до тях.

А за аквапарковете - били сме и на двата, този на Албена и този на Несебър. За мен лично не са напълно безопасни, особено на последния, несебърския, имахме кошмарно преживяване с детето ми, след което бяхме много стресирани и разочаровани. И не, не сме нарушили никакви правила. Това удоволствие ми струва 104 лв. билети и отделно консумацията. Ако някой има интерес, мога да го опиша подробно.

За да съм все пак полезна, от 15 до 25 юли бяхме в Несебър, къща Нирвана. Бяхме взели свързани две стаи, студио  + двойна стая и плащахме 100 лв. на вечер, което е ок. Наблизо има пекарна, супермаркет, магазини.
 Миналата година бях само с детето, пак там и за двойна стая плащах 50 лв. с климатик и мини хладилник. Една седмица нощувките излизат 350 лв.
Оттам нататък всеки си знае бюджета за храна и забавления. 5 лв. е билетчето за лунапарка, около 15 лв. за готвено от витрина, още 10 за глупости, сладоледи, чипсове...

По едно време много сериозно си търсех нещо в Приморско, моя приятелка всяка година ходи там и хвали плажовете. Та ето какво бюджетно съм си запазила от търсенията, без да съм била там.
Семеен хотел Светла, вила Дора и къща Кети.

Друг вариант е да се потърсят почивни бази на институции и подобни, например преди 4-5 години бяхме в станцията на БНТ и БНР на Китен. Нощувките наистина бяха евтини.

# 30
  • Някъде по Дунава
Като споменахте БНР, мои познати са били на бунгалата на БТА в Шкорпиловци в края на юни. Остаряло, но чисто и близо до плажа. Готвели са си и са вземали готова храна. Това са хора с възможност, но обичат да са близо до природата. Сега са на палатка на Градина.

# 31
За аквапарковете, особено в Несебър, и аз съм Не! Много е готино за възрастни, но дори и за тях не е безопасно. Пуснах се по пързалка във формата на фуния, в края и падаш в басейн като пирон буквално. Спасителите, не знам къде са гледали, но пуснаха човек след мен много по-рано и той падна върху главата ми буквално. Аз съм 50 кг, а той беше над 100... направо ми причерня и ме сгъна на две. Представям си какво е с деца...
В Златните пък се бяхме заклещили в пързалката-тунел и едва излязохме...
Не, не.. изобщо не е безопасно, пък какъвто и адреналин да носи.

# 32
Включвам се в темата с въпрос - кои плажове на Варна са хубави? И да не е нужна кола, за да се стигне до тях.

А за аквапарковете - били сме и на двата, този на Албена и този на Несебър. За мен лично не са напълно безопасни, особено на последния, несебърския, имахме кошмарно преживяване с детето ми, след което бяхме много стресирани и разочаровани. И не, не сме нарушили никакви правила. Това удоволствие ми струва 104 лв. билети и отделно консумацията. Ако някой има интерес, мога да го опиша подробно.

За да съм все пак полезна, от 15 до 25 юли бяхме в Несебър, къща Нирвана. Бяхме взели свързани две стаи, студио  + двойна стая и плащахме 100 лв. на вечер, което е ок. Наблизо има пекарна, супермаркет, магазини.
 Миналата година бях само с детето, пак там и за двойна стая плащах 50 лв. с климатик и мини хладилник. Една седмица нощувките излизат 350 лв.
Оттам нататък всеки си знае бюджета за храна и забавления. 5 лв. е билетчето за лунапарка, около 15 лв. за готвено от витрина, още 10 за глупости, сладоледи, чипсове...

По едно време много сериозно си търсех нещо в Приморско, моя приятелка всяка година ходи там и хвали плажовете. Та ето какво бюджетно съм си запазила от търсенията, без да съм била там.
Семеен хотел Светла, вила Дора и къща Кети.

Друг вариант е да се потърсят почивни бази на институции и подобни, например преди 4-5 години бяхме в станцията на БНТ и БНР на Китен. Нощувките наистина бяха евтини.
Като, че ли варненци препоръчват най-вече плажът на Аспарухово. Не съм ходила до там. Във Варна на плаж сме ходили само до басейна / до гарата, защото пътуваме с влак - пристигаме във Варна в 10, а отпътуваме в 18 часа. Били сме и няколко пъти на Кабакум, но той е извън самия град. До миналата година имаше автобус, който спираше да стъпалата за плажа, но миналата година минаваше по обходен маршрут и доста далеч. Не знам приключил ли е ремонтът и дали е възстановено движението точно от там (сп. Писател). Дано се включи някой варненец с препоръка.

# 33
Аз съм си запазила за 5 нощувки в Поморие за 150 лв. Стаята е единична, за повече хора идва по-евтино, но за мен сама мисля, че е добре, а и плажа е на 200 м,на мен и това ми е важно, понеже не съм шофьор.

# 34
Имате ли информация за цени на шезлонги и чадъри в Балчик тази година, както и за качеството на плажовете?

# 35
Имате ли информация за цени на шезлонги и чадъри в Балчик тази година, както и за качеството на плажовете?
В началото на юли централния плаж беше ужасно мръсен, макар че нямаше плажуващите. Основно лагерници на безплатната зона. Това фасове и бъркалки едно на ръка, но пакетчета от храни и стъкла от бутилки ми дойдоха в повече. По събрах стъкла колкото намерих. Цената на плажен артикул или 3.50, или 5.50 беше. Един час изкарах на плажа точно. Ходехме в Албена, Дуранкулак, Езерец.

# 36
От по-евтините места може да се погледне нещо в Камчия.
Балчик е зле, визирам плажа, пълно е с  мангали и е голяма мизерия.
Аспарухово си е градски плаж, не виждам нищо хубаво в него, не знам кои варненци ходят там, аз съм стъпвал 2 пъти в живота си, а уж съм варненец.

Последна редакция: нд, 01 авг 2021, 18:36 от Alexslav

# 37
Балчик е зле, визирам плажа, пълно е с  мангали и е голяма мизерия.
Аспарухово си е градски плаж, не виждам нищо хубаво в него, не знам кои варненци ходят там, аз съм стъпвал 2 пъти в живота си.

Камчия - в никакъв случай!!! Освен плажа - нищо друго не става. Нито като база, нито като места за изхранване - за съжаление...

# 38
В Камчия има различни бази. Тая на руснаците беше добра, преди короната беше скъпичко, но миналата година имаха добри оферти. Оазис, който е накрая на Близнаци също е с добра база, но там си трябва превоз до плажа. Елмона, Елемона или нещо такова също изглежда добре, но не съм я посещавала лично.

# 39
Аспарухово си е градски плаж, не виждам нищо хубаво в него, не знам кои варненци ходят там, аз съм стъпвал 2 пъти в живота си.

Камчия - в никакъв случай!!! Освен плажа - нищо друго не става. Нито като база, нито като места за изхранване - за съжаление...

Това е твое мнение,
Поне има плаж без мангали като Балчик.
Нали се търси нещо по-евтино все пак

# 40
Като варненка определено не препоръчвам Аспарухово плажа. Доста е претъпкан с хора, мръсен... Общо взето същото като на централния плаж във Варна.
Слънчев ден е чист и поддържан, водата често е кристално чиста с голяма ивица. Стига се с градски транспорт.
Златни пясъци, Албена и Кранево също са големи и чисти плажове, вторите два са достъпни с маршрутки.
До Камчия мисля, че също има маршрутки, но много по нарядко.
Иначе за мен лично Камчия и Иракли са ми фаворити. Иракли е малко далеч и е достъпно само с кола май.

# 41
Аз съм си запазила за 5 нощувки в Поморие за 150 лв. Стаята е единична, за повече хора идва по-евтино, но за мен сама мисля, че е добре, а и плажа е на 200 м,на мен и това ми е важно, понеже не съм шофьор.
Е, страхотна цена си е 30лв/ нощувка и то единична стая.
Аспарухово си е градски плаж, не виждам нищо хубаво в него, не знам кои варненци ходят там, аз съм стъпвал 2 пъти в живота си, а уж съм варненец.
В Камчия няма места. Плажът е хубав. Ние бяхме миналият юни точно след дъждовете във вила Виктория. Май месец резервирах за 70лв нощувка за до шестима. Ние бяхме петима. Две стаи, едната миниатюрна вярно, но три деца решиха, че им е идеална и една голяма с кухненски бокс, включващ печка тип Раховец, електрическа кана, хладилник, посуда. После вече вдигнаха цената на 110лв. Малко е далеч от плажа, но ние и пеша си правехме половин час разходка до там. Нашите деца не търсят анимация и някакви други забавления и ни беше супер. Лошото беше, че имаше доста врага заради дъждовете и морето беше студено (20°). Но това 18-21 юни 2020г. Тази година не отидохме, защото нямаше вече места като тръгнах да търся почивка.

# 42
  • Sofia
Аз също се сетих да проверите базите на институциите,доколкото си спомням ако имат места ги предлагат за всички,не само за работещи там. Цените мисля са около 20-25-30 лв

# 43
За тези без собствен транспорт пускам сайта на БДЖ, на който можете да проверите разписания и цени.
Да, не са луксозни пътувания, но за сметка на това са бюджетни. Семейства с две деца под 18 години могат да ползват карта "семейство', с която единият родител пътува с 50% отстъпка.
Хора с ТЕЛК 50% и повече имат право на две безплатни пътувания годишно + отделна карта за трудно подвижни лица, която се издава на гише информация на гарата и важи за неограничен брой пътувания годишно с отстъпка 50%

https://razpisanie.bdz.bg/bg

# 44
Винаги съм ходила на това, което наричате "бюджетна почивка". За мен това е нормална почивка, защото аз отивам на морето заради морето. Отивам да плувам, да се кисна във водата по цял ден, ако не трябваше да излизам за да отида до тоалетна и да се намажа с крем, сигурно нямаше изобщо да излезна от там Grinning
Винаги съм предпочитала варианта на квартира някъде от колкото през грабо в някой хотел. Когато и да си взема ваучер за нещо винаги съм безкрайно разочарована, третират ме все едно съм втора ръка човек.
В Поморие са ми най- добрите спомени за квартири и прилични цени да излезнеш да се забавляваш. Има много къщи, там където сме били обикновено хазяите са на първия етаж, а по другите етажи са туристи. Никога не сме имали проблеми, а сме вдигали  много шум и сме внасяли пясък, нито един път никой не ни е направил забележка.
За жалост не харесвам Несебър, понеже нямам кола, там не си почивам а оставам без крака от ходене.
Същото се отнася и за Созопол, нещо страшно е с тези баири.

# 45
Ние също нямаме кола, но моите деца нямат проблем с ходенето пеша. За нас 2-3 км до някъде са си просто приятна разходка или нещо нормално. Въпреки, че от четири години живеем в квартал с уреден транспорт и спирката ми е до блока, просто ни е навик да излизаме пеша, с колелета, пенибордове (деца, не аз). Дъщеря ми не веднъж е избирала да върви 30 минути до детската градина вместо да хващаме автобус. Но хората сме различни и нормално харесваме различни неща. За мен също това са нормални почивки. Кръстих ги бюджетни, защото не са някакви астрономически суми. Не са и луксозни. Макар, че и лукс е относително понятие. Ако почивка за една седмица ми струва две -три брутни заплати определено ще е за мен в категорията лукс. За друг същата почивка може да е половин заплата/ месечен доход.
Чисто психологически с децата ми се чувстваме по-добре в семеен хотел/ стая за гости/ бунгало, а не на квартира с хазяи.

# 46
Всеки с предпочитанията си, избор има много.
Аз съм доста активен човек, но когато съм на почивка предпочитам да ми е всичко наблизо. Основната причина за това е че от храната на морето се налага да бягам до тоалетната постоянно, а аз имам проблем с обществените тоалетни. Неприятно да го споменавам, знам, но това си ми е проблем.
Иначе има много квартири без хазяи, апартаменти в airbnb също валяло. Ама там напоследък не виждам голяма разлика с цените в по- бюджетен хотел.
Съгласна съм иначе за цените на почивките, които се споменават по темите. Честно казано ако някой чете този форум ще се зачуди дали става въпрос за българи. Такива луксозни почивки, в темите за новите придобивки пълно с висок клас козметика и дрехи... сега вече колко послъгват е друга тема Grinning Здраве да е, нека да има повече хора, които могат да си го позволят.

# 47
Хотел "Стела ди Маре" в Равда, последно бяхме 2019г. Хотелът е близо до плажа, без закуска е. До хотела продават закуски, има хр.магазин  и заведение. Тройната стая е със спалня и единично легло (нормално), понякога хапвахме и на терасата има маса и столове. Чисто е. Тази година не зная дали работят, но имаха отстъпка от цената за деца, може да проверите. Иначе южният плаж не е широк, но ние ходим края на август и не беше гъчканица.

# 48
В Равда - Хотел Алдемар, не е близко до плажа, но семейството го поддържа супер чисто и за мен е супер хотелче, супер евтино, 35 - 40 лева за просторна стая с балкон, всичко чисто и здраво и малко басейнче. Другият читав хотел на достъпна цена е в Сл. бряг - хотел "Лира", долу има и ресторант, който е с достъпни цени и вкусна храна, винаги пълен. За Варненско, мисля, че Кранево е единственото място, което бих ви препоръчала.На Балчик съм била доста пъти, но плажът не е удобен, а този, който е близо е с буни, а на пясъчната ивица не е добре. Общо взето не бих го избрала.

# 49
В Балчик обаче има и какво да се види. Ние ще ходим в началото на септември и ако някой ден не става за плаж поне има какво да правим

# 50
В Балчик освен Централен плаж-където се срещат и роми има и други  
плажове.
Холандски плаж-намира се до централния,дели ги буната.и е по-добър.
Нов плаж-намира се до алеята между хотел ,,Двата петела,, и една дискотека.
Плаж двореца-пред Двореца.
Плаж Тузлата-на 5 км.този е от любимите ми.1,5км плажна ивица.Там е и езерцето с лековитата кал.
Плажът е див,тихо и спокойно,чисто място.Няма заведения,чадъри,шезлонги...

Във Варна-може би единствено плажът до спирка Почивка.
В Аспарухово не го харесвам и също има роми.
Плажът на Ветеран-доста е диво.но плажната ивица е широка.
има бунгала-старички,но  до брега на морето и две-три заведения.
няма роми.
Брегът е открит,трябва да се внимава.

Последна редакция: пн, 02 авг 2021, 08:39 от -veni-

# 51
Темата ми харесва.
За жалост не мога да препоръчам нищо по северното черноморие, защото ходим на южното.
Търся семейни хотелчета, чисти, без изхранване, близо до плажа да са, и до център или поне място за хранене, и винаги съм намирала такива в Поморие, Китен и Приморско, Обзор също.
Цена за нощувка на човек - не - повече от 25-30 лева ми е целта, и я постигаме Simple Smile
Последно бяхме в Приморско, близо до плаж, близо до център и места за хранене, супер чисто и приветливо хотелче, за 27 лева на човек с включена закуска, която ние не ползвахме, защото не закусваме.
В Китен бяхме още по-близко до плажа, за 20 лева на човек. Супер чисто и приятно хотелче.

# 52
В Бяла може да се намери по-евтина стая.
Местните хора също дават стаи под наем.
В градчето няма нищо интересно.Освен една крепост.
И едно виенско колело.
Но пък  не е пренаселено.
Плажът е хубав

Има заведения,има магазини,аптеки.
Има и един див плаж,без чадъри и шезлонги в  заливче.

В Обзор-плажната ивица е разкошна.
Но е пренаселено.
Има чудесен малък парк и забавления за децата.
Има заведения и много магазинчета в които обаче роми продават ментета-може да си купите всичко от Адидас до Долче и Габана...хах..
Паркирането е проблем.

# 53
Темата и на мен ми харесва, благодаря за нея.
В Равда мога да препоръчам семеен хотел Елит, на главния път е, срещу гондолата. Ние сме двама възрастни и дете и отсядаме там, има стаи, апартаменти и студия, като цената на апартаментите е 65лв ( цените са актуални към миналата година, ама ние всяка година ходим там и е нямало промяна, та може и тази година да са толкова). Долу има ресторант с обедно меню, което може да се запазва и за вечеря. Собственика е много любезен, както и целия персонал. Наблизо има заведения и две бистра за хранене, хранителни магазини, плод зеленчук. Срещу хотела има гондола, надуваем замък и батут. Има паркинг, което за нас е важно. Минус е, че няма басейн. Тази година все още не сме ходили на море, очертава се средата на Август да е, обаче като чета колко е пренаселено ( ние ходим на плаж в Несебър) и ми се иска да идем някъде на по- спокойно, но не и много далече от Бургас. С дете на 7 сме и ще следя темата.

# 54
  • Sofia
Темата и на мен ми харесва, благодаря за нея.
В Равда мога да препоръчам семеен хотел Елит, на главния път е, срещу гондолата. Ние сме двама възрастни и дете и отсядаме там, има стаи, апартаменти и студия, като цената на апартаментите е 65лв ( цените са актуални към миналата година, ама ние всяка година ходим там и е нямало промяна, та може и тази година да са толкова). Долу има ресторант с обедно меню, което може да се запазва и за вечеря. Собственика е много любезен, както и целия персонал. Наблизо има заведения и две бистра за хранене, хранителни магазини, плод зеленчук. Срещу хотела има гондола, надуваем замък и батут. Има паркинг, което за нас е важно. Минус е, че няма басейн. Тази година все още не сме ходили на море, очертава се средата на Август да е, обаче като чета колко е пренаселено ( ние ходим на плаж в Несебър) и ми се иска да идем някъде на по- спокойно, но не и много далече от Бургас. С дете на 7 сме и ще следя темата.

Внимавайте със семейните хотелчета в Равда, точно в такъв в Равда съм виждала най-големите цигании от страна на собствениците ... Дори не искам да ги коментирам. Градчето е ок, но плаж почти нямат.

# 55
  • Пловдив
Само от любопитство: какви пък толкова цени коментират в другите теми? Приблизително? Погледнах тук-там, но не срещнах да обсъждат цени, а ми е любопитно, затова питам.

За Равда позната ми каза, че миналата година нищо от храната в заведенията не им харесало. Но може да е въпрос на късмет или личен вкус.

# 56
Ами отвори линковете и погледни сйтовете на хотелите, тоест комплексите, които се обсъждат, и ще видиш какви цени обсъждат.
От сорта на 200 лева за легло, за една нощувка, да речем, нагоре също, и т.н.

# 57
Само от любопитство: какви пък толкова цени коментират в другите теми? Приблизително? Погледнах тук-там, но не срещнах да обсъждат цени, а ми е любопитно, затова питам.

За Равда позната ми каза, че миналата година нищо от храната в заведенията не им харесало. Но може да е въпрос на късмет или личен вкус.
Те не коментират цените, а хотелите.
Уейв, Серенити, Грифит... За някои хора 300лв/ ден ол инклузив са си в реда на нещата. За мен над 100-120лв / ден за мен и двете деца вече са над бюджета и, за да се вместя трябва да намаля нощувките от 5-6 на 3-4.

# 58
  • Пловдив
Ясно, мерси!

# 59
Ние ще почиваме на Царево.Двама възрастни и две деца-9лв./на човек на ден.Засега за 5 нощувки,но може и да удължим престоя.Две стаи,баня и тераса-какво повече му трябва на човек?!!Храним се със салата и скара обикновено,закуски за децата,готвено също сигурно има някъде,все ще се намери.Аз също ги водя заради морето и заради самата почивка.Такива ол-инклузиви никога не са ми били важни, най-вече защото се притеснявам от качеството на храната.Никога досега не сме имали стомашни проблеми и летни вируси.Не ми е проблем нито да готвя,нито да позачистя пясъка от стаята и да си изхвърля боклука от вечерта.Важно ми е децата да са добре,да са доволни,да се забавляват,и плащайки по малко за нощувка,ни остават пари за други неща,глезотийки разни😉.

# 60
Страхотна оферта. Наистина, какво му трябва на човек - легло, където да си легне, маса и стол, за да поседне и баня да се изкъпе.

# 61
  • Пловдив
И интернет! Wink

# 62
Има,има😉 Какъвто такъв,ние на телефоните си имаме достатъчно.

# 63
То с тези планове на мобилните оператори и интернет не търся вече, имам неограничен на максимална скорост и това ми влиза в графа излишно. Моите претенции са да е на пешеходно място до някой плаж и задължително с тераса, че хем пуша, хем и дрехи трябва да се сушат някъде. Най-интересното е, че в тези големи хотели не рядко хората си плащат и за едната тераса...

# 64
  • Някъде по Дунава
Ние ще почиваме на Царево.Двама възрастни и две деца-9лв./на човек на ден.Засега за 5 нощувки,но може и да удължим престоя.Две стаи,баня и тераса-какво повече му трябва на човек?!!Храним се със салата и скара обикновено,закуски за децата,готвено също сигурно има някъде,все ще се намери.Аз също ги водя заради морето и заради самата почивка.Такива ол-инклузиви никога не са ми били важни, най-вече защото се притеснявам от качеството на храната.Никога досега не сме имали стомашни проблеми и летни вируси.Не ми е проблем нито да готвя,нито да позачистя пясъка от стаята и да си изхвърля боклука от вечерта.Важно ми е децата да са добре,да са доволни,да се забавляват,и плащайки по малко за нощувка,ни остават пари за други неща,глезотийки разни😉.
Споделете когато се върнете. Доста е евтино. Подобно изгодно място намерих във Велинград, но не успяхме да го посетим миналия месец, защото се контузих и бях с гипс.

# 65
papa6ka, чак и на мен ми се се прииска да дойда, вземете ме Grinning

В момента сме в Тексас и малко импровизираме с плажа, има много аквапаркове и подобни, ама е страшно скъпо, а и малкия сигурно няма да е достатъчно висок за да го пуснат на пързалките.
Но намерихме едно много симпатично езеро, където хората си ходят на плаж. Харесва ми че има доста дървета и беседки със скари. Плащаме само паркинг 10 долара за целия ден. Хората са безкрайно любезни и весели.

# 66
papa6ka, дай отзиви. И кажи къде сте отседнали. Ние мислим към средата на месеца да мръднем към морето, ама за 3 нощувки, че повече не можем да си позволим да отсъстваме, живот и здраве в началото на септември пак за 3-4 нощувки ще идем.

# 67
papa6ka, дай отзиви. И кажи къде сте отседнали. Ние мислим към средата на месеца да мръднем към морето, ама за 3 нощувки, че повече не можем да си позволим да отсъстваме, живот и здраве в началото на септември пак за 3-4 нощувки ще идем.
Ние ще отседнем в една от квартирите,в сайта pochivka.bg първо ги разгледах и в крайна сметка според цената на ден,си избрах една.На ул.Александър Стамболийски е.Както вече писах достатъчно ми е да има легла,баня,тераса.Във всички курорти, където сме били,избираме подобен тип стаи,досега сме били доволни,нямам забележки.Случвало ми се е да удължа престоя, защото ми е евтино,и защото ни харесва,не е като да не ни е било комфортно и да ни гонят и да чакат да си тръгнем.Когато отидем, веднага ще пиша.Хубава тема,да😉,полезна най-вече.Хубав ден на всички ☺️

# 68
Живот и ресторанти - не. Не в този смисъл.
Определено не бихме се чувствали комфортно в навалицата на Слънчака или Златните. Това не е нашето.
Бяла, Несебър, Балчик - такъв тип  място търсим.
В Камчия ни хареса миналата година, но тази нямаше места за нашите дати или цената беше твърде висока. Шкорпиловци отпада заради транспорта - автобус към Варна само сутрин в 6,20?
Шабла и Дуранкулак съм ги заглеждала, но за човек без кола е далеко, а на сина ми му става лошо в автобус на дълъг път.

Тази година и Слънчака и Златните са що годе празни, не знам какви навалици, като няма ни един англичанин.....да не говорим за други хора.

# 69
За Златните нямам информация, но на Слънчака преди 2 седмици вечер беше мармалад по улиците в центъра.
Чак пък да са "празни"... не съвсем.

# 70
Златните са пълни... По главната вечер не можеш да се разминеш.

# 71
  • Ruse, Bulgaria
Здравейте и от мен , темичката е супер. От доста дълго време търся къде да идем 7 възрастни и 3 деца ( на 4,8 и 10 години) , възрастните сме три двойки и баба ми . Търся място на северното черноморие за 3 нощувки ( 30,31 Август ,01и 02 Септември). Помагайте

# 72
Здравейте. Нямам лични впечатления от тях, но има едни вили край Варна - Казабланка и Каталина. Защо не проверите там?
Ние имаме резервация за Балчик, хотел Айсберг за 2-5 септември с ваучери от Грабо - 22,50лв на възрастен с гледка море, 18,50 - гледка градина. Има и басейн. Без изхранване. Близо е до Двореца и Ботаническата градина.

# 73
Здравейте и от мен , темичката е супер. От доста дълго време търся къде да идем 7 възрастни и 3 деца ( на 4,8 и 10 години) , възрастните сме три двойки и баба ми . Търся място на северното черноморие за 3 нощувки ( 30,31 Август ,01и 02 Септември). Помагайте
Камчия, Кранево, Бяла.

# 74
[quote
Царево наистина е градче с ниски цени на нощувките, тихо е и доста спокойно място. Въпреки, че сега попадам на информация, че и там е доста пренаселено. Феномен за лято 2021г. За цени в заведенията не мога да съм полезна, т.к. последно през 2018 г. инцидентно посетих такова в центъра на града. Само имайте предвид, че централният плаж не е хубав. Има камъни и ивицата за моите разбириния за плаж е тясна.
Такава подобна тема се поддържаше доста години, като тогава беше нещо от сорта На почивка за 500 лв. и е нормилно и сега да има нужда от подобна. Разбира се, че има много хора, които не могат да си позволят скъпи почивки, но гледат все пак да отдъхнат наколко дни на морският бряг и най-вече да заведат децата си да се порадват на морето. Включвам се в темата не с идеята да кандардиствам някой да си промени виждането и навиците, нито пък да се фукам с нещо, а само за да споделя една друга гледна точка на вариант за почивка на морето. Почивала съм по всякакъв начин и правейки си равносметка на разходите съм установила, че в много от случаите уж евтината почивка с отделно нощувки и отделно хранене на свободно ми е излизала или еднакво, или дори по-скъпо от почивка на база ол инклузив, НО ИЗВЪН активен сезон. Ясно ми е и съм съгласна, че ако съм на квартира за около 30 - 40 лв. на помещение на ден,  пазарувам от магазина и си приготвям нещо сама, не консумирам алкохол, не пия кафета,  коктейли и бири на плажа, не плащам за паркинг, не ползвам платени чадъри и шезлонги, децата не посещават всеки ден лунапарк, аквапарк или други забавления, то цената ще е най-ниска. Ако обаче ползвам всичките тези неща, то цената ми се връзва доста над цената на хотел на ол инклузив за почивка, през юни, края на август или септември, с резервация направена на ранни записвания/стига работата  ви да е такава, че да може да планирате от рано почивките си.  Тази година дори условиата по анулация бяха перфекти, като например анулиране без неустойки до 3 дни преди настаняване, т.е. доста гъвкави/с обичайна отстъпка от 20, 25 и дори 30 %. Ими хотели, в които деца на възраст до 12, 13 или дори 14 години се настаняват безплатно, така че цената дали за 2-ма възрастни или дори с 2 деца е една и съща. Не се налага да търсиш къде да се храниш, не търсиш чадъри и шезлонги, не носиш с целият багаж покрай децата и собствен чадър и не мислиш децата с какво да ги разнообразяваш. Естествено е, че имам предвид не най-луксозните и по принцип скъпи хотели. Визирам среден клас хотели 4*, в които храната е с прилично качество.

Последна редакция: ср, 04 авг 2021, 15:44 от fatalina

# 75
Юни и септември са си малко хазарт с времето и не са много подходящи за хора с деца в училищна възраст, но е спокойно, а и е по-евтино, особено пакетите с храна. За мен ОИ са пари на вятъра, защото в повечето пакети включват доста неща, които не ползвам и липсват такива, които искам, но във всеки конкретен случай човек трябва да си направи сметка. Има случаи, когато в хотел на ОИ не ти търсят доплащане за дете, а в бюджетен се доплаща 50% до 100%.

# 76
Юни и септември са си малко хазарт с времето и не са много подходящи за хора с деца в училищна възраст, но е спокойно, а и е по-евтино, особено пакетите с храна. За мен ОИ са пари на вятъра, защото в повечето пакети включват доста неща, които не ползвам и липсват такива, които искам, но във всеки конкретен случай човек трябва да си направи сметка. Има случаи, когато в хотел на ОИ не ти търсят доплащане за дете, а в бюджетен се доплаща 50% до 100%.
Не случайно написах, ако човек ползва повече от нещата. За учениците също е ясно, но така или иначе, за да се ползват отстъпките, то децата трябва да макс до 13 г. и по-рядко до 14г., които по принцип в нормално време учат до 15-ти юни. По-ниските цени често са дори до началото на юли месец, така че варианти има. Относно времето и температурата на морската вода никога няма гаранция какво ще се улучи.. Миналата година през целият август и септември топло време, но морето беше адски бурно и не може да влезеш да се изкъпеш. Освен ранни записвания, често има много изгодни оферти и на last minute. В момента също има такива с големи отстъпки, стига да има места в съответният хотел.

Последна редакция: чт, 05 авг 2021, 13:47 от fatalina

# 77
Здравейте! В търсене съм на къща за гости,семеен хотел за 3 ма възрастни. Надявам се някой да се включи с лични препоръки.За ориентир-от Варна до и малко след Бургас ,без комплекси.
В темата на море в България само ол инклузиви се коментират,надявам се да не превземат и тази тема,че и без това в отделните теми за курорти пак само това се коментира.

# 78
Не знаех, че масово се ходи на пълен пансион, т.нар ол инкузив.

# 79
Здравейте! В търсене съм на къща за гости,семеен хотел за 3 ма възрастни. Надявам се някой да се включи с лични препоръки.За ориентир-от Варна до и малко след Бургас ,без комплекси.
В темата на море в България само ол инклузиви се коментират,надявам се да не превземат и тази тема,че и без това в отделните теми за курорти пак само това се коментира.
С лични впечатления в района мога да се включа само с „Оазис Камчия”, което фактически си е в Близнаци. Пак се води комплекс, та не знам дали отговаря на изискванията, апартаменти на самообслужване са, не предлагат пакети с храна.

# 80
  • под тепетата
Мama Ru, до 10 септември в Двореца може да видите Панагюрското златно съкровище.
За Каварна съм за, стига да има транспорт до плажа. Спокойно градче, с нормални цени. На центъра до пазара има закусвалня и гостилница Стони, където готвят много вкусно. Има интересен исторически музей. Може да се разходите до Чиракман - носа над плажа. Обикновено в края на август са празниците на морето.
https://www.kavarna.bg/kultura-i-turizym/festivali/osemnadeseti- … iben-fest-2021-g/
Аквапарк има в съседното село Топола, но разбрах, че не ги влече децата, както между впрочем и внука ми. Там има и конна база.

# 81
Има транспорт, в момента съм в Каварна. Дори тече нещо като празник "Дни на морето" с различна програма, а една моя братовчедка работи в музея, за който говорите. ☺
Освен Стони, гостилница "Кестените" на центъра също предлага много вкусна храна, а за закуски препоръчвам също и "Дъга", прекрасни баници правят. Иначе Стони са най-добрите в града.
Качването на Чиракман е много приятно, има нестръмна пътека, като деца се качвахме...

# 82
+-123,благодаря,ще го погледна. Но ми се иска нещо на пеша разстояние от плаж. Миналия месец бяхме в Шкорпиловци,това не е далече от там Simple Smile
ПП,прегледах го в Букинг-много добри отзиви,не разбрах много от кога са. Но се оплакват,че няма интернет,сега как е? И колко се пътува до плаж?
Есенна магия*,къде ходите на плаж в Каварна? Миналата година бяхме в околността,но така и не стигнахме до каварненския плаж.. Той по спомен беше леко странен,влиза се ,като в басейн по стълбичка..,това май централния,пък имаше и някаккъв каменист..

Последна редакция: пт, 06 авг 2021, 00:02 от sasi6

# 83
+-123,благодаря,ще го погледна. Но ми се иска нещо на пеша разстояние от плаж. Миналия месец бяхме в Шкорпиловци,това не е далече от там Simple Smile
ПП,прегледах го в Букинг-много добри отзиви,не разбрах много от кога са. Но се оплакват,че няма интернет,сега как е? И колко се пътува до плаж?
Не, за без превоз не става, поне аз така мисля. Първият път им се вързахме на информацията в сайта, че са на 3,5 км. от плажа и ходихме пеша. Повече от 3.5, поне 5-6 в посока са, щом аз, която много обичам да вървя, се озорих. Следващите дни с колата ходихме. Интернет от комплекса не сме търсили, проблем с обхвата на мобилния не сме имали. Единствено, което на мен не ми харесва е, че ни е далече, няма читави заведения наоколо и не е близо до плажа. Иначе аз обичам по-диви плажове и този на Камчия много ми хареса. Апартаменти бол има и в Поморие, всичко в стария град е на пешеходно разстояние, но там е лудница в сезона. Отзиви за конкретно място за отсядане, което да отговоря на изискванията не мога да дам.

# 84
Есенна магия*,къде ходите на плаж в Каварна? Миналата година бяхме в околността,но така и не стигнахме до каварненския плаж.. Той по спомен беше леко странен,влиза се ,като в басейн по стълбичка..,това май централния,пък имаше и някаккъв каменист..
Аз съм от онези лошите от другата тема, но въпреки това ти пуснах два линка, които са само за къщи за гости, квартири, студиа, апратаменти в гр. Бяла и гр. Обзор.
Явно обаче държиш на лични отзиви от конкретно място. Ще ти дам линкове към няколко посещавани от мен или от мои приятели места в Обзор, пък ти си прецени дали ти харесват и дали са това, което търсиш. 1. Дом Барбов  
https://m.facebook.com/dombarbov/?locale2=bg_BG
Къщи за гости Алегра  https://mob.pochivka.bg/kashta-za-gosti-alegra-o24125
Къмпинг зора https://www.zora-ob.com/
Апарткомплекс Аквамарин https://visit.bg/hoteli/kompleks-akvamarin-obzor-2775/

# 85
Не съм казала,че някой е лош,а друг добър. Просто питах за тема,в която не се обсъждат само ол инклузиви ,понеже почивката на море не се състои само в това. И,като видях тема "на море в България" си помислих,че евентуално се обсъждат различни места ,различно настаняване и отзиви . А тя се върти само около -3 -4 хотела.
Иначе оцених мнението ти ,като полезно и погледнах и тази тема. Simple Smile
И,да,търся лични отзиви за спокойно място с хубав плаж,на което не съм ходила (поне в близките години,че тези места са малко),без лудница,бой за шезлонги и др. "екстри"

# 86
Вчера се върнах от Царево.За апартамент с две спални, хол плащахме 120 лв. на вечер (имаше две бани, като идеята е била и за кухненски бокс + още една малка баня, но не беше довършен ремонта ), това през агенция. Бяхме 3-има възрастни и две деца (6-7 клас ). Точно до нас имаше магазин, а Лидъла беше на ок. 6-700 м. До него има и поликлиника със Спешна помощ и стоматологични кабинети (наложи се да посетим един такъв ).
Плажа е на ок. 200-300 м. Хареса ми че водата е плитка на доста разстояние и пясъка е ситен (и почти чист ). Иначе не видях за чадъри и шезлонги как стоят нещата, всеки се оправя самостоятелно.

# 87
Нощувки изгодно се намират. Какво е положението с шезлонгите и чадърите обаче? За някои курорти искали по 10 лв. за всяко, което ми се вижда прекалено. Не съм фен на влаченето на собствен чадър.

# 88
Нощувки изгодно се намират. Какво е положението с шезлонгите и чадърите обаче? За някои курорти искали по 10 лв. за всяко, което ми се вижда прекалено. Не съм фен на влаченето на собствен чадър.
Много пъти съм качвала линк към сайта на Министерство на туризма, където е налична официална информация за цените на чадъри и шезлонги по цялото Черноморие. В по-голяма степен са актуални или поне може да Ви послужат за ориентир. Като цяло високите цени са в скъпите курорти, с изключение на Албена, където за втора година цената е 1 лв. за всеки артикул. Друг е въпросът, че в активен сезон и най-вече това лято, предвид навалицата на морето е изключително трудно се намерят свободни чадъри и шезлонги.
https://www.tourism.government.bg/bg/beaches

Последна редакция: сб, 07 авг 2021, 13:50 от fatalina

# 89
Не знаех, че масово се ходи на пълен пансион, т.нар ол инкузив.

Пълният пансион не е т.нар ол инкузив.  Има тънка на пръв поглед, но всъщност чувствителна разлика между двете.

# 90
  • София
На централния плаж на Созопол по 7 лв. чадър и шезлонг. Поне 1/2 са празни.

# 91
По 7 за всяко или общо?

Фаталина, много благодаря за линка, не го знаех.

# 92
Всяко. 21 лв за трите.
И в Приморско са толкова.

# 93
Ох, кюфтетата ми пречат да мисля. 😃 Кое е третото? Не ми се вижда малко 7 лв. Аз си живеех с илюзията, че са свалили цените, миналата година такава информация се въртеше по медиите. И тотално не съм в час, понеже преди все ходехме по Гърция.

# 94
Ох, кюфтетата ми пречат да мисля. 😃 Кое е третото? Не ми се вижда малко 7 лв. Аз си живеех с илюзията, че са свалили цените, миналата година такава информация се въртеше по медиите. И тотално не съм в час, понеже преди все ходехме по Гърция.
1 ☂️ и 2 шезлонга. Всеки артикул се таксува отделно.

# 95
Ти па...голяма си оптимистка...7 лв за трите Joy

Някъде имало по 5 лв...15 за трите. Забравих къде обаче..Поморие да не беше, ще излъжа...

# 96
Миналата година имаше намаление на 50%, а някъде и на 100 %, т.е. безплатни. И сега има на някои плажове, но т.к. тази година оставиха на концесионерите и на наемателите сами да решат дали да намаляват цените и те в повечето случаи си ги оставиха както са им по дотовор, т.е. преди Ковида.

# 97
Мислех, че Лозенец дерат 10 кожи с техните 10 лв., пък то положението не било по-розово в общ план.

# 98
  • Sofia
Поморие (плажчетата пред Гранд хотела) бяха по 3, 60 лв.,  всяко. На Слънчев бряг, на централния плаж по 5 лв., а на северния по 4,50 лв.

# 99
А плажът в Поморие как беше, чиста ли е водата?

# 100
Ти па...голяма си оптимистка...7 лв за трите Joy

Някъде имало по 5 лв...15 за трите. Забравих къде обаче..Поморие да не беше, ще излъжа...
На северния в Приморско юни бяха по 5 лв.

# 101
  • Sofia
Това е един от любимите ми плажове. Simple Smile Този пред Гранда, в заливче е, черен пясък, спокойно море, плитко е и водата беше кристално чиста.

# 102
  • под тепетата
В Каварна-по 3лв всяко.

# 103
Това е един от любимите ми плажове. Simple Smile Този пред Гранда, в заливче е, черен пясък, спокойно море, плитко е и водата беше кристално чиста.
🌼 Това мнение направо ни избра почивката. 😊

# 104
Хубаво е да се знае, че в топ сезон в Поморие е игра на прескочи кобила.

# 105
  • Пловдив
Ние пък изобщо не ползваме чадър. Тя нашата почивка изобщо не мина според очакванията ми, които бяха, че дъщерята изобщо няма да иска да излезе от водата, както не исках аз навремето, а вместо това - първия ден така, на втория по едно време и доскуча на плажа, на третия каза, че не иска плаж, а аквапарк (предложих и алтернатива), в аквапарка я беше страх да се пързаля и повече джапаше на плиткото или зяпаше от брега, или се разхождахме напред-назад, след това от тръгването от аквапарка до следобеда на другия ден я боля корем (сравнително често при нея, а и непосредствено преди това изкараха с брат и стомашен вирус) и стояхме в хотела, като и мина, пак каза, че не ще плаж, и отидохме на лунапарк в Несебър... но така или иначе за няколкото часа плаж не сме ползвали чадър и по принцип не ползваме, та може и без него, макар че пак си е до предпочитания и навик, един не ползва, друг не може без.

# 106
  • Sofia
Така е, +-123 е права! Поморие е прекрасно, но в началото на сезона, до към 10-ти юли,  през септември също.
Soul81, разгледай още, събери информация и ако си харесаш нещо, сподели за да помагам, ако мога разбира се. Не искам да ми тежиш на съвестта, ако не ви допадне и останете разочаровани от почивката си! В активен сезон има проблем и с паркирането.

# 107
Хубаво е да се знае, че в топ сезон в Поморие е игра на прескочи кобила.
Ох, това ми хареса, но сега има и прее...и другарче за чадър и шезлонги.

# 108
Борба за чадъри и шезлонги, борба за места за паркиране, борба за маса в заведение, борба за какво ли не. Предишните години сме ходили в топ сезон, но бяхме по на север и ни беше по-спокойно, но ни идваше далече, та миналата година се спряхме на Поморие. Бях шокирана от стълпотворението по улиците, плажовете и заведенията. Топ сезонът в натоварените курорти не е за нас.

# 109
Май не ме плаши да е натоварено. По гръцките плажове е същото в топ сезона, няма празно място. Аз съм си продукт на цивилизацията, всъщност плашат ме дивите плажове. 😬 Харесвам ранните часове за плаж, не знам работят ли с предплащане за шезлонги от предишен ден. 🤔По ресторанти не се храня в момента. А и не искам някое глухо пенсионерско място точно сега.

Няма ли в Поморие плаж, който да е към хотела, нещо като изолиране на част от плажната ивица?

# 110
Май не ме плаши да е натоварено. По гръцките плажове е същото в топ сезона, няма празно място. Аз съм си продукт на цивилизацията, всъщност плашат ме дивите плажове. 😬 Харесвам ранните часове за плаж, не знам работят ли с предплащане за шезлонги от предишен ден. 🤔По ресторанти не се храня в момента. А и не искам някое глухо пенсионерско място точно сега.

Няма ли в Поморие плаж, който да е към хотела, нещо като изолиране на част от плажната ивица?
Има, но на южния плаж в новият град. Хотел Феста Виа Понтика е с включени чадъри и шезлонги в цената на ол инклузива, но цените на хотела са доста високи. Мястото е доста тихо и спокойно, а освен това сме в темата за бюджетни почивки, така че вероятно няма да ти допадне.    https://visit.bg/oferti-pochivki/paketni-ceni-festa-via-pontika-pomorie-24559/

Последна редакция: нд, 08 авг 2021, 07:53 от fatalina

# 111
М..да, включени са маса неща, които няма да се ползват - ултра ол инклузив, басейни и т.н. Пари на вятъра.

# 112
Сега се сетих за колегата и семейството му че няколко лета подред ходеха на бунгала в Арапя, казваше че цените са супер и много им харесва. Ходеха с приятелско семейство и си правеха барбекюта вечер.

# 113
  • Sofia
М..да, включени са маса неща, които няма да се ползват - ултра ол инклузив, басейни и т.н. Пари на вятъра.
Гранд хотел Поморие също е вариант, но съм била там преди години, сега не знам как е, съмнявам се да са свалили нивото. Само със закуска е, паркингът беше безплатен има директен мост от хотела до плажа. Вариант за наемане на апартамент или студио също е удачен. Районът е малко отдалечен от центъра, но в Поморие, в стария град всичко е близо. Simple Smile Има прекрасни ресторантчета с вкусна храна и добри цени.

# 114
Да прескочим доста на юг😊
Някой да предложи бунгало или каравана в Ахтопол или околността? За 3 възрастни. Изискванията са :гледка море, климатик, баня и тоалетна вътре.
Ще съм благодарна на всички мнения, че е спешно

# 115
Да прескочим доста на юг😊
Някой да предложи бунгало или каравана в Ахтопол или околността? За 3 възрастни. Изискванията са :гледка море, климатик, баня и тоалетна вътре.
Ще съм благодарна на всички мнения, че е спешно
вчера звънях и търсих бунгало с климатик за 3ма от другата седмица. Единственото свободно което намерих беше много далеч от плажа.
Честито казано ме е страх да си резервирам нещо, защото съм си патила. Май ще търсим на място.

# 116
Съгласна съм. Ако се ходи на заведение всеки ден, и сте с деца, за мен най-добър вариант е Ол инклузив. Но всеки си знае.

Имайте предвид, че Царево се превръща във все по-скъп курорт. Все още има и места за всички, но си се превръща целенасочено към мутро-лъскаво и т.н. Което за мен не е лошо, но за някои може и да е. Може би Арапя все още не е толкова развален, въпреки, че тази година и там има по-лъскави заведения.

Гранд Хотел Поморие има варианти и с вечери, в момента си е на висока цена. Аз съм запазила там за ноември, заради калта.

# 117
За Царево - на главната улица ( с атракции, магазинчета и екстри ) /впрочем вечер не можеш да се разминеш от народ / си беше скъпичко, все пак наливната бира е 3 лв. почти навсякъде на открито. В една по стандартна кръчма, недалече от центъра с голям избор на риби, и други неща (като рибена чорба,  и др. по засукани които не сме пробвали), бирата беше 2.80; рибите започваха от 5лв. - цаца, следващите - порция миди 7-8 лв. мисля и още една евтина риба е на тази цена; акула - 10 лв. порцията (по принцип са ок. 250-300 гр. всички ), и оттам нагоре.

# 118
Ние втори ден сме на Царево,още нямам впечатления, просто си се къпем в морето и вечер се разхождаме.Снощи не можах да открия такова заведение,в което има готвено,тип столова?В други градчета съм виждала,хранели сме се там на съвсем прилични цени, затова ще помоля някой да ме ориентира ако знае такъв тип заведение.Квартирата,в която се настанихме е съвсем обикновена,с необходимите неща за нормален престой.Нито е лукс,нито е дупка.Но и ние не сме претенциозни.

# 119
Последно на почивка в Царево бяхме преди 2 години, но не сме виждали заведение за хранене на самообслужване. Ние бяхме в хотел Диана и се хранехме в ресторанта им. Храната беше добра, а цените не бяха високи.

# 120
Ние втори ден сме на Царево,още нямам впечатления, просто си се къпем в морето и вечер се разхождаме.Снощи не можах да открия такова заведение,в което има готвено,тип столова?В други градчета съм виждала,хранели сме се там на съвсем прилични цени, затова ще помоля някой да ме ориентира ако знае такъв тип заведение.Квартирата,в която се настанихме е съвсем обикновена,с необходимите неща за нормален престой.Нито е лукс,нито е дупка.Но и ние не сме претенциозни.

Царево отдавна иска да се отърси от това да е бюджетно място за почивка, напоследък са се нароили супер места за хапване. Не съм виждала, ние всяка година ходим и там, като само тази ще пропуснем. Има в центъра едно, но само на обяд, до Василико. Не съм виждала такова място тип Несебър и Равда като столова.

# 121
Някое бистро да се търси, с обедно меню-няма ли ?
Без келнер, с изложени наготвени порции, имам предвид. Минаваш, вземаш и си плащаш.

# 122
  • София
Ние миналата година бяхме в Царево в къща за гости Елия. Две спални и хол с кухненски бокс, напълно оборудван, две тераси, за 6 нощувки ни беше 330 лв. Тази година пак ще сме там, но сменихме квартирата. Не защото другата беше лоша, а защото тази е по-голяма. В случая ще бъдат три спални( едно двойно легло, две единични и три единични) , защото ще бъдем с племенниците и сестра ми, а ние сме с две деца. Та за цялото кралско войнство, за 5 нощувки, 480 лв. Иначе за хранене, миналата година предимно аз си приготвях храната, взимахме си един, два пъти и от центъра от една сергия огроооомна пица на доста прилична цена, а едната вечер пихме бира с цаца и картофи на заведението, което е на крайбрежната алея.

# 123
Открих го на картата ,,Казепа" се казва, но това си е напълно стандартно заведение (това със рибите и т.н. ). А такива готвени неща имаше в магазина до нас / АВА / на ул. Михаил Герджиков /направих справка в Гугъла/.

Последна редакция: вт, 10 авг 2021, 16:14 от kirasirrav

# 124
Сетих се да попитам още нещо-за плажа на Силистар.Какво е положението,има ли свободна зона?Пренаселено ли е?Четох в коментарите,но тук информацията ми е по меродавна.

# 125
Някое бистро да се търси, с обедно меню-няма ли ?
Без келнер, с изложени наготвени порции, имам предвид. Минаваш, вземаш и си плащаш.

В Царево не съм попадала на такова място лично аз.

# 126
Момичета, много хубави идеи и полезна информация сте дали, за което искрено ви благодаря. Аз също отглеждам сама децата си и срещам затруднения не толкова с финансовата част, колкото с това, че не мога да отида сама с тях на почивка, тъй като те са двама много палави близнаци на по пет години. Това лято сме се организирали със сестра ми, зет ми и трите им деца, както и с първата ми братовчедка, съпруга й и дъщеря им на бунгала в близост до плажа на Кранево. Бунгалата са единични, с тройна стая и баня, а сестар ми и зет ми с трите деца са в двойно, което се състои от баня и две самостоятелни стая и с по две легла. Единичните бунгала са по 35 лева на вечер, а двойното е 60 лева. Ще носим газов котлон, газова бутилка и барбекю, прибори и ще си готвим на място. Това не е само от съображения за икономичност, но и във връзка с епидемичната обстановка, а и да не хванем ентеровируси, които мен са ме мъчили много по морето.
Друг вариант за бюджетна почивка е , ако някой има достъп до карти на държавна или общинска институция, или на такова предприятие. Все още има бази на БАН, БНТ, БНР, "Български пощи" ЕАД и други, където цените са добри, а условията също не са лоши.
На всички желая весело изкарване на ваканцията, която сте си предвидили и много здраве!

# 127
Natalka,била си друг път в тези бунгала? На какво разстояние са от плажа,ако може име на бунгалата?

# 128
  • Пловдив
Аз мисля, че и тук е добре да похваля хотела, в който бяхме - "Мистрал" в Несебър. Цената на нощувката е 40 лева на човек за двойна стая (общо 80 лв. за стая), като за деца под 12-годишна възраст се плащат 60% от цената. Няма луксове, но стаята ни беше много приятна, чиста, вещите не бяха захабени, имаше балкон с масичка и сушилник, и не без значение - имаше много канали на кабелната телевизия, вкл. детски, което дъщерята като тв фен го оцени. Wink Персоналът е любезен също. Отдолу има заведение за бързо хранене, което пак е тяхно, има нелош избор от основни неща за обяд и вечеря.

# 129
На мен 80 лева за двойна стая ми идва множко. Само за спане.
Тази година почивахме в хотел "Детелини" в Приморско, двойна ъглова стая ни стъпи на цена 54 лева, тоест по 27 лв на човек, с вкл. закуска.

В Китен пък двойната беше 40 лева, тоест 20 лева на човек.

Последна редакция: ср, 11 авг 2021, 15:17 от teta75

# 130
  • Пловдив
Така е, има и по-евтини хотели наистина. Но не е и от категорията на обсъжданите скъпи хотели със или без ол инклузив, по-скоро е за тук.

# 131
Sasi6, не съм ходила на тези бунгала. но сестра ми и братовчедка ми са били на едни съседни миналата година, които си бяха харесали в Интернет. Отвън изглеждали хубави, но на място се оказало, че отвътре са доста зле. Тогава проверили околните на място, влезли вътре и си харесали тези. Взели телефон и тази година резервирахме там. Като се върна, ще разкажа впечатления. На мен не ми харесва, не че ще готвим, а че трябва да си носим кухненско оборудване от вкъщи. Като се върна, ще пиша тук име на бунгалата и контакти. От сестра ми знам, че са близо до плажа.
Все пак внимавайте с офертите по Интернет. Снимат едно, после се оказва друго. Има и такава клопка. Просто миналата години родата остана разочарована малко, но пак добре са си изкарали.

Последна редакция: ср, 11 авг 2021, 15:34 от Nataka

# 132
Така е, има и по-евтини хотели наистина. Но не е и от категорията на обсъжданите скъпи хотели със или без ол инклузив, по-скоро е за тук.

Да, да..не казвам друго Grinning

Просто аз съм скръндза и гледам да се въртя около 15-20 до 30 лв на калпак за 1 нощувка...:Grinning

# 133

Да, да..не казвам друго Grinning

Просто аз съм скръндза и гледам да се въртя около 15-20 до 30 лв на калпак за 1 нощувка...:Grinning
Не си скръндза, а човек с определен бюджет, който няма как да се разтегне. Почивката не бива да е лукс, достъпен само за богатите.
В хотел Айсберг в Балчик ще нощуваме на цена 22,50лв / човек през септември с гледка море, за щерката - 90%, но малкият ми е безплатно. Има и басейн, дано работи.
В Св. Константин и Елена бяхме за две нощувки 1 възрастен и две деца за 185лв полупансион в МДУ Жолио Кюри. Мисля, че цената е доста добра при включени две хранения. Базата е била лукс преди демокрацията, сега е поовехтяла, но беше пълно и ни настаниха в апартамент на 12 етаж, в който принципно не настаняват. Ако човек е придирчив би се хванал за някои дребни нещица, но аз не издребнявам и не си развалям почивката заради две дупки в плочката зад бидето да речем. Явно е имало нещо монтирано и след демонтажа са останали. Ама спалнята и матракът бяха супер удобни, терасата - тройна. Сушилник нямаше, имаше въженце и щипки. Храната не беше кой знае какво, но не сме останали гладни.
Може би единствената ми по-сериозна забележка е относно плочките на вътрешния минерален басейн, които сякаш бяха потъмнели на места от налепи/ отлагания.
И в Несебър бяхме за под 50лв нощувка за мен и двете деца (3 легла) и то първата половина на юли.
Така горе-долу се побирам в 100-120лв/ ден. Тази година дори поглезих децата уикенда в Св. Константин и Елена.

Последна редакция: ср, 11 авг 2021, 17:05 от Mama Ru

# 134
Аз отивам за 5 дни на море заради морето. Искам добра локация и да е чисто, това ми е задължително. Не искам басейн, не искам кабелна, не искам ол инклузив и още по-малко пък ултра. И съответно не искам да плащам за тези неща. И са ми много странни хората, които смятат, че демонстрират стандарт на живот със скъп хотел. За мен демонстрират глупост, освен ако няма да си изкарват почивката в хотела. Виж, за плажни удоволствия плащам. Колкото - толкова.

# 135
Вижте офертата за комплекс "Атлиман" в Китен. Пълен пансион - закуска, обед и вечеря за 6 дни на човек в най-високия сезон е 179 лева. Т.е. на ден няма и 30 лева за нощувка, закуска, обяд и вечеря. Явно е бивша соц. база. За по-слабите сезони е и по-ниска цена. Не знам обаче всъщност какво е като условия. Не съм ходила, н о за догодина може да е и опция.

https://grupovo.bg/oferta/6-noshtuvki-na-chovek-sas-zakuski-obed … klub-kiten-236429

Последна редакция: ср, 11 авг 2021, 15:08 от Nataka

# 136
Когато ми бяха малки децата беше удобно за сам човек с две деца да имам осигурено хранене, макар че на олинклузив не сме били. Само веднъж бяхме на пълен храноден и съжалих, защото храната не беше никак добре, а трябваше и часове да се спазват, което не една момент може да се окаже проблем с малки деца.
За да спестя от цената на чадъра и шезлонгите, която хич не е малко, си купих чадър и си го нося. Тази година си взех и одеало за пикник 2/2 метра и ни е много удобно така. Пътувам с влак и винаги багажът ни е един сак или куфар на колелца + децата си носят в малки ранички занимавки и храна и вода за път. Така винаги има възможност и за чадъра.
Точно, защото отиваме на море заради самото море и плажа, не съм им показвала и аквапаркове и други "забавления". Басейнът ми беше полезен, когато малкият още спеше на обед, докато той спи в стаята ние с кака му на басейна. Ако не иска да спи - и тримата на басейн, на сянка, а не на плажа в часовете между 13 и 16. Децата ми харесват да има басейн, за да могат да поплуват, че все още се учат и в басейн е по-лесно и безопасно да се упражняват. Иначе почти не излизат от водата, само ако им стане студено (има вятър), просто ходим на по-плитко, където не става за плуване.

# 137
Миналата година се наложи да съм сама със синко. Куфарът го пратих по пощата на връщане..около 20кг..към 6 лв ми взеха. Да не го мъкна по влака.
Тази година бяфме пак двамата, но ММ ни закара и взе.

Изхранване не искам, защото детето яде 5 неща на кръст само, от които готвено тип манджа, няма Joy
Закуската не я ползвахме тази година, не закусваме и двамата Grinning
За това само спане търся. Разучавам наоколо да има места за хранене, насипна рибка, парче пица..такива неща.

# 138
Брях, това за куфар по пощата не съм го знаела, а и не бих очаквала да е за прилична тарифа.

# 139
На времето (80-те години на миналия век) моите родители изпращаха багажа по влака и си го вземахме директно от гарата като пристигнем. Не знам доколко е имало смисъл, освен в случаите, когато се сменя влак или се комбинират две по-дълги почивки да се раздели багажа и да не се мъкне целият.
На мен обаче спирката на влака ми е по-удобно от двете гари и не ме устройва вариант да се разхождам до гарата и обратно (+ГТ) за да изпращам.
Е, предполагам може и по куриерите, но вероятно цената ще е по-висока, а и нали има условие до колко дни да се получи 🤔?

# 140
Брях, това за куфар по пощата не съм го знаела, а и не бих очаквала да е за прилична тарифа.
И аз. Едно време можеше да си дадеш куфарите на гарата, за да пътуват като багаж в отделен вагон, и на твоята гара ди ги вземаш от едно гише. Сега се сетих, че и пратки се праща ха така, срещу минимално заплащане, основно буркани за гладни студенти🤣