Пищна сватба...или само подпис?

  • 7 915
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 819
Мили момичета,кое според Вас е по-добър вариант за свързване в брачен съюз за едно семейство?

# 1
  • Мнения: 1 153
Ами зависи ти как го чувстваш и разбира се от финансовите възможности Peace

# 2
  • Мнения: 7 474
Среден вариант, сватбата не е нужно да е пищна . Все пас всеки си има различна представа за нещата и избора е личен. Аз обаче не можах да се откажа от бялата рокля Flutter

# 3
  • Мнения: 3 214
Ами, според разбиранията и най-вече възможностите. Но си мисля, че определено жената предпочита да има сватба и да бъде булка пред подписа.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ми то ако не се накиприш в рокля, защо ти е изобщо да подписваш?  Thinking

# 5
  • Мнения: 517
Ми то ако не се накиприш в рокля, защо ти е изобщо да подписваш?  Thinking

Аз се накиприх в костюм С Панталон и се ЧУВСТВАХ МНОГО Щастлива, и така става, а гостите бяха 15 Hug

# 6
  • Мнения: X
Ми то ако не се накиприш в рокля, защо ти е изобщо да подписваш?  Thinking
Напълно съм съгласна с теб. Аз нямам брак то4но поради тази при4ина. Мисля, 4е подписа и сватбата вървят ръка за ръка. Toва е моето мнение по въпроса  Peace

# 7
  • Мнения: 6 167
ами ние имахме само подпис, защото бракът ми беше непосредствено след загубата на баща ми. а и по други причини, всъщност.
но искаме един ден да имаме тържество, не бих го нарекла пищна сватба, защото това ми 'дрънка на чалга' - с рокля, ресторант, роднини и приятели.
може би след 2-3г. ще направим и това Peace

# 8
  • Мнения: 2 897
Ми то ако не се накиприш в рокля, защо ти е изобщо да подписваш?  Thinking

Именно PeaceТова е главният аргумент за мен Wink
Ако ще е гарга,да е рошава,както се казва GrinningНашата сватба беше умерено пищна,абе,перфектна си беше за нас двамата...

# 9
  • Мнения: 1 629
Аз съм от тези с подписа Sad Чувствам се прецакана, хем омъжена, хем без рокля Crossing Arms Искам голяма, шумна, с танци, манци, оркестър(със строг лист музика Naughty), рокля, торта и прочее еснафщини сватба! Одъртявам явно, ма искам!

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не обичам думата "пищен", свързвам я с показност, разточителство, фукня и натруфеност. Обратно на семпъл, елегантен, стилен.

Ми то ако не се накиприш в рокля, защо ти е изобщо да подписваш?  Thinking
Ето защо не съм подписала  Mr. Green

# 11
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Никога, никога не съм мечтала на бъда булка. Пират, разбойник, пътешественик - това е яко, булка е тъпо.  Joy Joy Joy
Предпочетох пътешествието на мечтите си, само с най-важния човек. Беше невероятно.  Blush
П.П. И булчинска рокля не ща. Имам си рокли, мерси.  Mr. Green

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
И аз точно по този въпрос мисля в момента Thinking

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Аз даже искам купон с рокля, но без подпис, ако може....И по пищни сватби не си падам, роднина, ала-бала, акордеони пред блока- бляххх...
А пътешествието е най-добрият възможен заместител на сватбата, аз съм ЗА.

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Предпочетох пътешествието на мечтите си, само с най-важния човек. Беше невероятно.  Blush
Откровенно ти завидях. Но не и на вдигалите сватба (ако някой още не знае- госпо'ца съм  Mr. Green).

# 15
  • София
  • Мнения: 1 244
Ами ние направихме "две" сватби.
Първо - подпис и по кръчмите.
Второ - 4 месеца по-късно - рокля+сватба.

И равносметката е следната: Макар втората да не бе никак пищна, което беше търсен ефект, колкото и да се опитвахме да го превърнем в просто "купон с рокля", си "дрънкаше на чалга", както писа Лени (макар че такава музика нямаше).

Извод: Първото беше много по-хубаво, непринудено и весело!  Peace

Забележка: Това си е мое мнение. Кой както иска да се жени.  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 233
Ами ние си направихме сватба, аз така исках. И съм мнооого доволна, често си спомням за тоя ден. Simple Smile

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 404
Това е твоята сватба, ти решаваш!
Аз моята я направих така, на единия ден подпис само с кумовете и едно приятелско семейство, после на по питие.
На другия ден тържество със семействата и най-близки приятели и роднини - 20 човека. От всички ритуали на стандартна сватба, имахме само торта. Беше чудесно, защото го направихме точно както искахме с мъжа ми!

# 18
  • Мнения: 178
Ами направете си купона по ваш стил разбиране.И пак нещата опира до финансови възможности-не е задължителна всичко да е много пищно ,за да е весело.

# 19
  • Мнения: 819
Милички,не става въпрос за мен ,а за моя близка,която ще се омъжва Laughing

# 20
  • Мнения: 27 524
Няма ДА и НЕ, има само какво желаят младоженците. Както те си решат, няма правило и подходящи неща тук.

Иначе аз харесвам пищните сватби и си имах такава  Party

# 21
  • Sf
  • Мнения: 808
Подпис и после едно пътешествие Simple Smile Бих искала Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 212
Подпис и после едно пътешествие Simple Smile Бих искала Simple Smile

+ малко, спретнато градинско парти за мен в най-тясно обкръжение от близки хора за мен  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 7 114
Ако е сега - само подписи и след това само приятели.   

# 24
  • Мнения: 1 564
Направихме си сватба,защото и двамата искахме.Видях се и булка(мечтата ми).Сватбата не беше много гопляма,но имаше много приятели. Peace

# 25
  • Мнения: 221
Подпис и после едно пътешествие Simple Smile Бих искала Simple Smile

+ малко, спретнато градинско парти за мен в най-тясно обкръжение от близки хора за мен  Heart Eyes

и аз така искам  Peace
Не искам 200 човека - роднини които съм виждала един-два пъти през живота си  Stop
Само най-близките хора

# 26
  • Мнения: 6 993
Ако е сега - само подписи и след това само приятели.   
Ние бяхме така. И са ми малко смесени чувствата:) Харесвам си сватбата и непринудеността, която струеше от нея. Като гледам снимките и ми става забавно и си спомням само хубави неща. Но пък като гледам по филмите ония големи сватби с хубави рокли, официални младоженци и много ядене и ми се свива сърцето малко...Но каквото е било,било, за десетгодишнината - голям банкет с хубава рокля и роднини и приятели Simple Smile Crazy

# 27
  • Мнения: 3 423
Всеки дефинира пищност различно.
Моят шеф дойде до България за сватбата ми
и се изказа, че такава голяма дандания не бил
виждал. От моя гледна точка обаче сватбата
беше повече от скромна - само най-близките
ми отбрани 40 души гости, почти като купон
за рожден ден. Без роднини до трето коляно,
без приятелки на майка ми от университета
и на баща ми от театъра, без бивши гаджета
и съседи-мултипликатори. Ей-така, просто купон.
Но, както казах, за някои 40 души си е огромно
количество народ. За други обаче по-малко от
300 си е несериозна работа. Знам ли.

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Ако е само подпис - гледай да се събереш в 200х470 пиксела Mr. Green




шегичка... моят избор беше подпис + сравнително скромна сватба - ок. 60 човека. беше хубаво.

# 29
  • Мнения: 7 837
Пищни сватби не правиха ли само парвенютата  newsm78  Twisted Evil

# 30
  • Sf
  • Мнения: 808
Ако е само подпис - гледай да се събереш в 200х470 пиксела Mr. Green

шегичка... моят избор беше подпис + сравнително скромна сватба - ок. 60 човека. беше хубаво.

Недейте флуудва, моля Ви сА  Mr. Green

Естер, дай да се оженим заедно. Поотделно, но пак заедно Simple Smile Тамън да спестим от градинското парти Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 212
Естер, дай да се оженим заедно. Поотделно, но пак заедно Simple Smile Тамън да спестим от градинското парти Simple Smile

Кросамайче, нямаш проблем, удоволствието ще бъде мое  Hug А в краен случай може и двете да се земем  Mr. Green

# 32
  • Sf
  • Мнения: 808
Естер, дай да се оженим заедно. Поотделно, но пак заедно Simple Smile Тамън да спестим от градинското парти Simple Smile

Кросамайче, нямаш проблем, удоволствието ще бъде мое  Hug А в краен случай може и двете да се земем  Mr. Green

Зех, та, Радке, зех та. И без това се натискам в Пловдив да дойда  Mr. Green А на градинското парти - за тебе е чаят, за мене сладкишите и сандвичите  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 2 407
Сватба според възможностите, но булка с булченска рокля си е класика.

# 34
  • Мнения: 2 212
Хихи, договорихме се...аз пък поглеждам към София, тъй че ще бъдем в едни много либерални отношения... Mr. Green

с това спамене да не ни ударят след малко по една такава като от аватара ти  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 2 849
Ние минахме само с подпис .По-късно вечерта почерпка с кумувете . Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 2 623
Подпис и после едно пътешествие Simple Smile Бих искала Simple Smile

Това е и моят отговор. Изобщо не обичам да харча пари за неща за които мога и да не ги харча. Такъв пример е ресторанта след подписа - НЕ благодаря, това не е за мен. Предпочитам ако имам излишни 1000 - 2000 - 3000 лв да си направим една ексурзия, която ще е в пъти по-запомняща се отколкото някаква си сватба  Hug

# 37
  • Мнения: 1 284
ние си имахме голяма сватба и даже ако може пак няма да откажа, има толкова малко хубави моменти в живота че ако ги пропускаме за какво живеем Peace

# 38
  • Мнения: 1 455
Ние минахме само с подпис .По-късно вечерта почерпка с кумувете . Peace

И ние така  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 465
Пищна сватба такава беше моята Heart Eyes

# 40
  • NY
  • Мнения: 209
Ами по добрият, всъщност най-добрият вариант е каквото си решат бези които ще се бракуват........
аз исках да е супер семпло  и да се чувстваме relax.....подписа (3 минути процедура) + 2ма свидетели (very cool people)....вечеря....и после попътувахме.....

живот и здраве,не мога да чупя хътъра на моя мъж, защото той иска  и сватба с всичките му тъкъми ( според него го дължим това празненство на родителите ни и май е прав,като се замисля) ........така че вероятно ще трябва да обличам и бяла рокля

какво в дейсвителност има наи-голямо значение за мен е как е след сватбата.....любов , здраве и щастие да има

# 41
  • Sf
  • Мнения: 808
с това спамене да не ни ударят след малко по една такава като от аватара ти  Mr. Green

Тя затова ми е в аватара, скрила съм им я  Mr. Green

Джулс, Естер, Василиса, моя милост и всички останали симпатизанти, да основем партията на болшинството и да гласуваме за вота на сватби без граници и ресторантски изпълнения тип Баба Гицка даде повечеее Simple Smile

Приканвам Ви най-учтиво на зрелищното празненство по случай подписването Simple Smile

# 42
  • Мнения: 412
+ малко, спретнато градинско парти за мен в най-тясно обкръжение от близки хора за мен  Heart Eyes
ау...бях на такава сватба през май - в двора на Семинарията, до малкото езерце имаше арка от балони и две малки ...хм шатри, под които имаше маси с напитки и хапки и всички се мотаеха по полянката с чаши в ръце, а на 10 метра от нас се разхождаха коне  Grinning Хубаво беше много, преди това младоженците се венчаха в параклиса в същия двор - давам идеи за младожен(ки)ците Grinning
...а моята сватба беше една изящна миниатюра, но родопска  bowuu

# 43
  • Мнения: 2 212
Съгласна съм, като моля да имате предвид първата и най-важна точка от дневния ред - благата ракия  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 44
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
тогава исках пищна сватба....(и стана, де)!
Сега би се замислила и за нещо по-семпло  Thinking

# 45
  • Мнения: 5 877
Ние направихме отделни купони за роднините и за приятелите. По трийсетина човека.

# 46
  • Мнения: 412
Съгласна съм, като моля да имате предвид първата и най-важна точка от дневния ред - благата ракия  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ааа молим, преди това има една подточка - бъдещата свекърва изкъпва в корито бъдещата булка и лично проверява доколко блага ще бъде ракията  Wink

# 47
  • Мнения: 2 212
Не съм бургазлийка ма мога само да възклилкна - въъъъйййййй  ooooh!

# 48
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
лично проверява доколко блага ще бъде ракията  Wink

KAK???????????????????????
 Shocked

# 49
  • Мнения: 1 629
След проверката ще е късно за всякакви благости, мисля Grinning

# 50
  • Мнения: 2 212
И аз исках това да попитам, но си представих просто, че свекървата има гинекологични познания  Sick

# 51
  • Мнения: 412
 Laughing Вероятно няма...
Вероятно се отчита по някакъв коефициент на свенливост - колкото е по-срамежлива момата, толкова по-нищожен е шансът вече да познава плътските благини...тогава. Сега привидно срамежливите често крият изненади  Twisted Evil

# 52
  • Sf
  • Мнения: 808
И тая тема отиде на Изуй гащи  newsm78

Знаете ли го Вица за благата ракия?

Женят се момче и момиче студенти художници. Сбрали двете фамилии, те пият на двора, младите отиват за първа брачна нощ. по едно време искат да видят нощницата на булкатааааа. Ама те студентска любов, отдааавна това с нощницата са го изиграли. "Давай си боичките", рекъл младоженекът. "А, свършила се е червената боя", хлъцнала булката. "О-о-о, имаш само зелена. Е, те наще навън пияни и няма да видят разликата..." Окапали нощницата и я подали на сватовете отвън. А бащата на момчето погледнал, почесал се и само рекъл: "Брех, синко, ти си й спукал жлъчката чак, бе" Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Естерсита, чедо, предаваш ме ти нЯщо... Разлюби ли ме веч?

Опрайх си правописните грешки...

# 53
  • Мнения: 2 212
Eстерсита, чедо, предаваш ме ти нЯщо... Разлюби ли ме веч?

Аз?! Нивгаш!  Naughty Още си сипя пепел върху 'късмета', че те изпуснах на тази среща....много ме е яд, че ми се спретнаха така нещата, сякаш си знаех....но друг път необвързана с нищо друго, идвам само и единствено за среща и разходка и ще се земем, ни бой са  Hug

# 54
  • Sf
  • Мнения: 808
Аз?! Нивгаш!  Naughty Още си сипя пепел върху 'късмета', че те изпуснах на тази среща....много ме е яд, че ми се спретнаха така нещата, сякаш си знаех....но друг път необвързана с нищо друго, идвам само и единствено за среща и разходка и ще се земем, ни бой са  Hug

То аз си бях за изпускане да ти кажа на таз среща, но на другата ще съм кудкуряк Wink

 Peace спокойна ще заспя и сънища за тебе ще редя Simple Smile  Heart Eyes

# 55
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
На мен вече ми е все едно, само да се оженя!  Grinning
Шегувам се. Бях на различно мнение преди. Клоня към подписване само с приятели!

# 56
  • Мнения: 4 300
Подпис и после едно пътешествие Simple Smile Бих искала Simple Smile

Това е и моят отговор. Изобщо не обичам да харча пари за неща за които мога и да не ги харча. Такъв пример е ресторанта след подписа - НЕ благодаря, това не е за мен. Предпочитам ако имам излишни 1000 - 2000 - 3000 лв да си направим една ексурзия, която ще е в пъти по-запомняща се отколкото някаква си сватба  Hug

По тази логика не трябва да каниш гости у дома, защо да даваш 50 лева ( примерно казвам) за продукти, алкохол, ястия и т.н. като можеш да си го спестиш?

Едва ли някой има излишни пари:) Просто това е цената, която плащаме за един купон. Всеки си преценява дали си струва.

# 57
  • Мнения: 1 120
Ако ще има подпис, според мен той не върви без бялата рокля.
За това колко пищна ще сватбата - дали с 20 или 100 души , дали с всичките му там традиции, всеки сам си преценява Laughing

# 58
  • Мнения: 1 910
Подпис.

# 59
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Абе аз в събота писах, но форумът ме предаде и творя наново.
Пак бих събрала десетина приятели и пак бих ги завела в Жеравна по ей туй време и нека ни е лошо. Само дето сега не бих се наела с организирането, щото вече знам.

Иначе, не си представям 200 човека да ядат и пият за моя сметка докато аз се мъча в неудобни обувки.
За роклята, ех, предпочитам да бъда деликатен черен акцент на прием или сватба, а не център на вниманието в бяло или къвто там цвят е модерен.

# 60
  • София
  • Мнения: 2 623
По тази логика не трябва да каниш гости у дома, защо да даваш 50 лева ( примерно казвам) за продукти, алкохол, ястия и т.н. като можеш да си го спестиш?

Едва ли някой има излишни пари:) Просто това е цената, която плащаме за един купон. Всеки си преценява дали си струва.

Едното няма нищо общо с другото, ама нищо. Винаги съм ЗА купони с приятели и за мен това не са грешни пари, но една сватба не е само ресторант с десетина приятели, нали ? Сравнението ти изобщо не е на място, поне за мен. Не ми се впуска в подробности защо мисля така.

# 61
  • Мнения: 1 546
Това е въпроса.....ту смятам, че един подпис набързо и после купон с приятели е достатъчно, ту после се навивам за рокля, букети, прически, ресторанти и музиканти... newsm78

# 62
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Сватба с бяла рокля и всичко както си трябва, но само с 15 гости. Не е пищна, но пък запомняща се

# 63
  • Мнения: 4 300
А дали авторката би искала да коригира мъничко заглавието? "Пищна сватба, само подпис или някъде по средата" например. Така с тея две крайности май се заформи някакво погрешно впечатление- или сватба с 300 човека тип баба Гицка както каза някой или пък само един подпис.
Все пак има и среден вариант- 25-30 приятели  и т.н., и т.н.

# 64
  • Мнения: 2 677
Според мен можеш много пъти да се омъжиш, но булка си само веднъж. И мисля, че това е първият път. Затова ако не си направиш кефа да се посуетиш около себе си, другите да се посуетят около теб, да се облечеш в роклята, за която винаги си мечтала и да се чувстваш най-красивата жена...  Cry Някак не ми се връзва.
Аз лично исках да споделя сватбата си с най-близките си хора и да си направим купона! Получи се. Направих го както винаги съм мечтала и не съжалявам изобщо. За нищо на света не бих избрала само да се подпиша на две на три, след като знам какви хубави спомени за цял живот ще имам от сватбата си.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт