Каква раница за първокласник? Тема №3

  • 40 633
  • 509
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 4
Здравейте! Синът ми е наесен с песен първи клас. Темата на живота му в момента е космоси и планети и няма скоро да се промени...та...тази раница дали е подходсяща за първокласник, който ще ходи в училище със занималня.
https://topgal.bg/tvarda-ranitza-tip-kutiia-kira-23036.html
Аз като клиент на марката бих гласувала с две ръце Simple Smile Не съм фен на точно този модел раници, но за всеки влак си има пътници. Мисля, че имат и други модели с космическа тематика, та може да си ги погледнете и да сравните. Иначе качеството е страхотно, страшно удобни са, всичко е пипнато и за всичко е помислено.

# 496
  • Мнения: 504
Здравейте! След много разглеждане и четене се спрях на един модел Херлиц. Моля за мнение Simple Smile
https://www.ozone.bg/product/herlitz-ranitsa-ultimate-camo-teglo-650-gr-obem-24l/

# 497
  • София
  • Мнения: 2 729
От рано взехме раница на дъщеря ми. Много я хареса, а е от минала колекция и едва я намерих. Белмил
Много е лека. Има всичко, което търсех - твърд ерго гръб, отдолу е пластмаса, за да може да стои и на земята и удобни презрамки. Колко ще я носи е друг въпрос, защото границите се носят в понеделник и се взимат в петък.

# 498
  • Мнения: 13
Здравейте, някой има ли впечатления от следните раници?
 

# 499
  • София
  • Мнения: 9 814
Аз нямам впечатления от тези раници, но бих дала препоръка относно десена. Втората е най-подходяща. Другите две са по-детски и е много вероятно още във втори клас на детето вече да му се струват бебешки, особено тази с русалката. А втората, ако остане здрава, може да си я ползва и в 4ти клас, че дори и след това.
Дъщеря ми например в първи клас беше луд фен на еднорозите. Във втори клас сама ми каза "добре, че не ми купи онази раница с еднорога. Сега нямаше да я харесвам и щях да се срамувам с нея.".

# 500
  • Мнения: 18 990
Има и деца, искащи бебешки раници. Нашето например:) От Елза минахме на кукли LOL. Понеже не успява да носи никаква раница, се наложи да купим такава за дърпане. Адски е бебешка на вид, розова с куклички. Това си иска и за втори клас Simple Smile

# 501
  • Мнения: 68
Моят иска раница с Дракони, и се опасявам, че във втори клас вече няма да я харесва. Приятелки ми препоръчаха, аз да подбера няколко модела и той да си избере из между тях. От училището казаха, че в шкафчето ще държат само учебниците по Рисуване, Музика и Труд и предприемачество, и тетрадките по упражнения. Всичко останало ще си го носим. Според Вас, колко литрова трябва да бъде раницата? 20,25 или 27л? Като вътре ще се носи и шише с вода, може да се наложи и храна да носи, ако не му хареса в столовата, а може би и спортен екип, гуменки,... Не знам колко да е голяма. Мисля, че ще е добре да има на гърдите каишка, но се чудя дали и за кръста да има.

# 502
  • Мнения: 340
Аз взех от Али Експрес раница. Моето момче искаше с космонавти и я избирах да е мека, с меко на дръжките по раменете, среден размер и вече по красота. Докато не тръгне да я носи(той или ние) всеки избор ще е 50/50 и не искам да плащам за маркетинг, ако няма проблем. Раницата изглежда стабилна и здрава и той си я харесва много. Времето ще покаже има ли смисъл от друга.
Има две големи отделения и още едно предно. Както и страничен меш за шише с вода.

# 503
  • Мнения: 68
Аз взех от Али Експрес раница. Моето момче искаше с космонавти и я избирах да е мека, с меко на дръжките по раменете, среден размер и вече по красота. Докато не тръгне да я носи(той или ние) всеки избор ще е 50/50 и не искам да плащам за маркетинг, ако няма проблем. Раницата изглежда стабилна и здрава и той си я харесва много. Времето ще покаже има ли смисъл от друга.
Има две големи отделения и още едно предно. Както и страничен меш за шише с вода.
И аз ги гледах раниците в Алиекспрес, но не можах да преценя, нито размер, нито дали ще му е удобна. Затова искам да пробва раници, някои уж са само текстил но се оказаха тежки.

# 504
  • Мнения: 233
Ние сме с раница от 14л с колелца. Като цяло стигаше за първи клас (в чужбина съм, но и тук влачат много учебници и помагала, вода, закуска и пълен несесер). На моменти нямаше място за якето, но го мяташе отгоре.
Тя не е дребничка (1,2м 22кг), но на моменти й беше трудно да си дърпа чантата по стълбите. На гърба не може да я носи (нямат дете в класа, което да си носи чантата на гърба, но пък тя е между върлините 🤣)

# 505
  • Мнения: 18 990
Много деца в 1 клас са над 22 кг и си носят раниците без проблем. Нашето тръгна в 1 клас 17 кг и нямаше как да я оставим с раница на гърба. И тази с колелцата винаги някой й помага по стълбите.

Много е важно човек да прецени ръст и кг. на детето си. Ние си мислехме, че ще може да носи на гръб, но уви. Постоянно падаше назад от тежината й. Слава Богу, в нашето училище позволиха всичко да им седи в клас - там следобед си пишат домашните - и да взимаме раницата вкъщи само за уикендите. За всеки ден ходеше на училище с малка раничка само с вода и храна.

# 506
  • Мнения: 18 875
При нас голямата раница с учебниците също ще стои там от понеделник до петък. Трябват ни още чанта за физическото - също понеделник-петък, и чантичка за плодове и вода, която единствена ще се връща всеки ден. Общо взето в понеделник сутрин и в петък вечер някой ще бъде като дядо коледа с трите торби и това едва ли ще бъде детето.

# 507
  • Мнения: 68
Благодаря,
показаха ми раница от 21л и изглеждаше доста широка и предполагам ще свърши работа. Моето дете в момента е 26кг, предполагам ще е толкова и през есента. Ще може да носи на гръб. Вероятно класната, ще ни каже повече подробности на родителската среща, за носенето на учебници. Има ли някой наблюдения за раници Topgal?

# 508
  • Мнения: 13 977
Хубави раници са Топгал, нашите не са мръднали.
Едната е с шина, другата без, по-удобна ми е тази без шината.
Литражът не е толкова важен, вижте да може да се сложи блок N4.

# 509
  • София
  • Мнения: 8 729
Раниците за първи клас са от към 19 до 21-22л. Като говоря за стандартните на българския пазар. Големият ми син имаше от английски сайт и беше малко литри...дали не бяха 12 или 14, но беше някак издължена и събираше всичко без торбата по физическо.
Големият ми син беше около 116см висок, бъдещият първокласник и той е така. Почти всичко беше голямо на баткото, на малкото също. 26кг не е нито един- третокласникът е 21-22, малкият е 17. Повечето, които продават уж за 1 клас му стигат отзад до коленете.
Взела съм му 24л , но е някак по-малка, с регулиране на презрамките според височината. Derform BackUp е, ще видим до кога ще я носи, аз съм с ясно съзнание, че ще я сменям първите години.
Баткото получи в началото на 3 клас на същата марка и няколко месеца бяхме много доволни, докато не и стопих ципа Unamused Раницата си е здрава, но често казано не знам дали някой шивач ще се навие да и смени ципа.
Та му взех от приятелка на Ташев за временно решение и наесен като видя как са със занималнята и шкафчетата, ще разгледаме за нова(по-скоро си мисля, че ще му трябва по-голяма).

Общи условия

Активация на акаунт