Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 14 923
Здравейте!
Търсачката не ми показа да има такава тема, затова пускам.
Ползвали ли сте споменатите дискове, кърпички за многократна употреба за сваляне на грим? Лесно ли се използват, дразнят и щърбят ли кожата, бързо ли се цапат, изпират ли се петната... става ли нещо изобщо от тях? С някакъв почистващ продукт ли ги ползвате, или само топла вода? Как ги перете? Каква марка и модел ползвате? За сваляне на лак за нокти стават ли?
Обмислям покупка - от екологични съображения и предполагаемо по-лесно използване. Откъм финансова гледна точка нямат голяма полза - предвид цената им, ще ги избия от некупуване на памук поне след петилетка.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 611
Не съм ползвала. Аз се мия директно с измивно олио и после обирам с 1 тампонче около очите, ако е останало нещо.
Дъщеря ми ползва спондж за фдт и коректор. Сеща се да ги пере понякога, но фдт почти не се пере. Също така е намацала две хавлии с фдт и спирала - нямат изпиране.
Така че, предполагам, след около месец ще се озовеш с една торба скъпи, мръсни парцали, колкото и да ги переш.

# 2
  • Мнения: 25 681
Колко екологично може да е нещо, което трябва често да се пере?
Ползвай естествен памук, ако само това е целта.

# 3
  • Мнения: 19 988
Не бих ползвала. Колко да са еко. Събирачки на бактерии.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 611
Ако случайно се изкушиш да не го переш днес, а да го ползваш два пъти от една страна - значи 4 дни. За 2 или 4 дни в тези дискове ще изникне Светът на диска! 🤣

# 5
  • Мнения: 5 081
Имам кърпа за сваляне на грим , купувана от Орифлейм и не беше никак скъпа. Като цяло се гримирам от дъжд на вятър , но върши същата работа като памучните тампони. Ползвам я или с обикновена вода, или с мицеларна. Пера след всяко използване , обикновено в пералнята и няма петна по нея.

# 6
  • Мнения: 909
Аз имам многократни тампони от Нотино, на тяхната марка.Освен, че са ми малко неудобни, заради големината и външния шев, смятам че вършат добра работа.Ползвам ги само с вода, след тях минавам с обикновен тампон и мицеларна вода.Перат се чудесно без да остават петна по тях.Намалих доста използваните обикновени, като бройка.В Мейкъп видях някакъв друг голям тампон с по-къси косми, смятам да пробвам и него.

# 7
  • Мнения: 1 588
Имам кърпа за грим на Tupperware и съм супер доволна, защото я използвам, когато сме на път. Пере се лесно - на 60 градуса и излиза всичко, но аз ползвам само крем, спирала, малко руж, от дъжд на вятър червило. Като размер е сравнително голяма. Довечера ще погледна размерите и ще ти пиша. Прала съм я и на ръка и пак се пере добре.
Съшо съм фен на продуктите за многократна употреба и супер, че ме подсети да я извадя.

Какво са тези дискове?
Допис: 30/30 см е.

Последна редакция: ср, 18 авг 2021, 18:32 от Threemafan

# 8
  • Мнения: 14 923
Какво са тези дискове?
Като размер са мъничко по-големи от еднократните памучни - ето едни амазонски.

# 9
  • Мнения: 46 551
Дъщеря ми мислеше да взима ръкавица на Glov, но като разбра, че се пере на ръка се отказа. Първо, заради мързел, разбира се. И второ, щом се харчи допълнително питейна вода, замина идеята за екологичност.

# 10
  • Мнения: 14 923
А, такова нещо 'пере се на ръка' не признавам - пъхам индивидуално в торбичка за пране и пускам със съответния цвят/тип пране (чаршафи, деликатни, тъмни, светли ..).

# 11
  • Мнения: 46 551
В упътването пише, че трябва да се пере със специален препарат за многократни продукти за премахване на грим или с бар сапун. Т.е. прах за пране, омекотител не му понасят. Възможно е да губи свойствата си или да се амортизира бързо. Също имат определен живот, мисля около 3 месеца беше. После нови.

# 12
  • Мнения: 14 923
Аз не ползвам омекотител така или иначе.
Обаче това със срока на годност не е никак еко. Видях им и цените, прилича ми на поредния скам с някакъв моден тренд за прибиране на пари.

# 13
  • София
  • Мнения: 38 611
Представям си трайност като на микрофибърните за кухня. Пера месец-два и хвърлям.

# 14
  • Мнения: 14 923
Представям си трайност като на микрофибърните за кухня. Пера месец-два и хвърлям.
Аз преди много месеци взех на Лидл комплекта кърпи за почистване, нищо им няма. Само ги пускам със светла пералня и в отделна торбичка, да не се допират до блузите ми. Излизат си мекички и пухкавички (които са поначало пухкави).

# 15
  • Мнения: 198
Да се включа и аз, понеже от повече от половин година минах на изцяло многократни кърпи и дискове, използвам памучни тампончета само за сваляне на лак.

Много съм доволна и не намирам нито нещо сложно в използването им, нито нежелани реакции.
Имам дискчета (мисля, че са бамбукови или памучни🤔 но не микрофибърни), които и имат кутийка и мрежичка, използвам ги за тоник и подобни лосиони единствено. Събирам ги в мрежичка и ги пера на 60 градуса с бялото пране, но без омекотител. За сваляне на грим  и маски за лице използвам микрофибърни кърпи и дискове( моите са на Гарние) за тази цел, те са много меки и нямат нищо общо с тези за кухня🙂 ползвала съм ги и с дегримьор, и с тоалетно мляко, и с олио  (за изплакване). Много доволна съм и от тях и ги предпочитам пред памучните дискчета, не само заради екологичността, а заради ефекта върху кожата ми - преди се раздразваше много лесно при сваляне на грим сега не. Изпират се добре и не остават петна, ако съм имала много спирала и очна линия само ги запирам леко със сапун и после в пералнята.

Миналата седмица си купих и муселинови кърпички, но за тях не мога да дам отзив все още.

Колкото до това дали са екологични - не пускам отделня пералня за тях, само съобразявам с какви цветове да ги пусна и не се случва често да ги препирам преди това, така че за мен лично смисъл има.

П.с Редактирам, се след като погледнах пак предната страница - никога не ми е минало през ум да ги ползвам многократно. Третирам ги като еднократни - при всяко ползване заминават за пране.

# 16
  • Мнения: 14 923
Какви са тези муселинови кърпички, не се ли хлъзгат по лицето, или аз с нещо друго ги бъркам?

# 17
  • Мнения: 198
Памучни тип тензухени, за бебета се ползват също много в малко по-голям размер. Засега съм със смесени чувства, ще видим по-нататък.

# 18
  • Мнения: 1 177
Много ползвам. Имам всички видове на Glov, мия лицето по корейската система, много са ми полезни при премахване на грим след измивно олио. Тези, които са големи колкото пръст използвам при почистване на спиралата около очите, ако има нещо останало. Изпирам на ръка, веднага след употреба, със специален стик за продуктите (пак на Glov). Преди това ползвах и муселинови кърпи много. Вече не мога да си представя да се измия с измивно олио без да обтрия с кърпа. Не го правя от екологична гледна точка, просто памукът изобщо не върши същата работа, която ми върши кърпата.

# 19
  • София
  • Мнения: 25
От известно време ползвам гъба конджак за почистване на лицето от грима. Тя е естетсвена и 100% биоразградима. Има лек ексфолиращ ефект и съм много доволна, въпреки че моята кожа е суха. За очите ползвам тампончета с тоалетно мляко, защото трудно махам спиралата по друг начин.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 022
Имам големи тампони за махане на грим от Lidl (Cien мисля че е марката)
Намокрям ги със вода и с тях почивствам маски за лице или го "измивам" набързо от остатъците грим по лицето.
За очите не ги използвам, прекалено са дебели и попиват много продукт и ми се струват с много едри нишки за лицето.

Поръчах си сет от многократни тампони от Алиекспрес, но не са пристигнали още.
Има едни тампони от Dm за махане на грим, ако горните не пристигнат, ще взема тях да ги пробвам. Пипнах ги през мрежичката и са много мекички.
Взех си и микрофибърна кърпа за лице, страшо мека, но след първото пране загрубя.

# 21
  • Мнения: 14 923
Кога си взе тези от Лидл? Не съм ги виждала.
Тампони в ДМ също не съм виждала, само микрофибърна кърпа за лице, май марка Ебелин , а тя ми се видя малко скъпичка за една бройка. Къде да търся тампоните?

# 22
  • Мнения: 5 081
Кога си взе тези от Лидл? Не съм ги виждала.
Тампони в ДМ също не съм виждала, само микрофибърна кърпа за лице, май марка Ебелин , а тя ми се видя малко скъпичка за една бройка. Къде да търся тампоните?
Големи тампони в Лидл се сещам само за тези , с които се чистят бебешките дупета Simple Smile

# 23
  • Мнения: 14 923
Ама аз и такива за бебешки дупета не съм виждала Joy

# 24
  • Мнения: 198
От ДМ за бебета съм купувала само от големите памучни каренца, ама те са си за еднократна употреба. Децата като бяха бебета много ги ползвах, после продължих да ги ползвам за сваляне на грим и накрая минах на многократни.
В ДМ ги видях тези в мрежичката, но бързах и не ги взех.

# 25
  • Мнения: 1 088
Супер много се радвам, че елиминирах поне един замърсяващ боклук от ежедневието си.

За махане на грим само с вода използвам едни микрофибърни кърпи от iherb, и големи дискове тип powder puff на Makeup. (Видях и в ПинкПанда.) Заредих се и с доста тънички от места като Greenrevolucia - с тях след микрофибъра премахвам остатъка с мицеларна вода, ако се налага като нося повече грим. Даже си уших няколко от стара тениска, хаха. Мекички и вършат същата работа като купените, без отпадък. Имам си малки мрежести чантички (било от тампончетата или някакви комплекти за пране на деликатни дрехи) и си ги пера спокойно в пералнята.

Ако махам само слънцезащита/крем, след микрофибъра само се измивам с почистващ гел.

# 26
  • Мнения: 14 923
Вчера минах през ДМ, дискове в межичка не видях, но имаше малка ръкавичка за сваляне на грим и кърпи за лице - и двете микрофибър. Взех една ръкавичка, изпрана е вече на 40° и съхне, тия дни ще доложа става ли.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 022
Ето така изглеждат моите от Lidl, мръсни са

Скрит текст:

Взех ги Февруари някъде

# 28
  • Мнения: 14 923
В упътването пише, че трябва да се пере със специален препарат за многократни продукти за премахване на грим или с бар сапун. Т.е. прах за пране, омекотител не му понасят. Възможно е да губи свойствата си или да се амортизира бързо. Също имат определен живот, мисля около 3 месеца беше. После нови.
Взех и тези дискове на Глов. В сайта пише,че са от нишесте, но на опаковката пише 100% полиестер и на пипане са си точно като полиестерната ми кърпа за прах Grinning Според мене ще оцелеят много над 3 месеца и пране в пералня, въпреки че още не съм ги прала (вчера пуснах пералня с чаршафи, но забравих дисковете).
Всичко добре, само дето не намирам време да се гримирам , дегримирам и отчета тук.

# 29
  • Мнения: 2 638
Ползвам на ENJO. Имат си скала на етикетчето, която се оцветява в зависимост от ползването и знаеш кога е за смяна. Почиствам лицето с мицеларна вода, после минавам с тампона и вода и мажа с разни неща. Кожата ми е ужасно особена, този начин до момента ме устройва. Мия тампончето САМО с вода, то и на упътването си пише да не се мие с друго. Не се пуска в пералня. Оставям навън да съхне и ползвам второ, въртя си ги. Вече година ги имам и си заслужават.

# 30
  • Мнения: 14 923
Ръкавичката вече е пробвана. С чиста водица махнах червило, сенки и коректор под тях от очите, спирала и основа за мигли, сенки и спирала от веждите. С коректора беше осезаемо трудно, но той е доста сух и под него обикновено слагам околоочен крем. Всичко описано е не-водоустойчиво.
Изпрах ръкавичката с вода и обикновен течен сапун за ръце. Всички петна изчезнаха.
Накратко - доволна съм, оценка 8/10 - заради коректора и понеже пусна 2-3 власинки. Ще се ползва.

# 31
  • Мнения: 14 923
Отчет и за дисковете на Глов.
Материята е същата като на ръкавицата от ДМ - полиестер. Грим махат само с вода - спирала за мигли и спирала за вежди. В момента ги ползвам за почистване на лицето вечер с мицеларна вода. Пера на ръка и оставям да съхне на щипка на сушилката за дрехи.
Минус - поемат суууупер много мицеларна вода - уж слагам колкото на стандартен еднократен диск, а то подгизва направо.
Втори минус - леко се кривят в ръката, та започвам да усещам как шевът им ми драска леко кожата. Трябва да внимавам как ги хващам.
И те стават, ще ги ползвам.

# 32
  • Мнения: 225
Здравейте,попаднах случайно на темата ,но ще подновя с малко актуално инфо за тампоните за многократна употреба . Взех си преди няколко месеца от ДМ ,а също имаше и подарък такива тампони при покупа на продукти на Nuxe. Много са мекички и удобни ,а също за да не разхищавам мицеларната вода - първо намокрям само с вода и премахването на фон дьо тен,спирала ,молив за вежди става много бързо и с лекота ,без да се разхищават другите дегримиращи продукти . След това задължително обаче мия двустъпково - олио и гел/пяна . Пера с хавлиите на 60* в мрежичка и са си екстра .

# 33
  • Мнения: 198
Малко встрани от темата, но ми стана интересно - защо ползваш мицеларна вода преди двустъпковото почистване? Интересно ми е, защото аз такъв продукт съм купувала 3-4 пъти и нещо не се разбрахме с него и просто повече не купувам. Според мен аз нещо не правя както трябва😁

# 34
  • Мнения: 225
Ами честно казано , пробвала съм и двата варианта (направо олио и да мажа ,както и първо мицеларна и после олио) и започвайки директно с олиото - пада едно търкане и въпреки че не ми е водоустойчива спиралата ,заприличвам на панда . А все пак после с гела /пяната уж трябва да се избягват очите ( на 95% от този тип продукти го пише ). Реално махам по-голямата част с тампонче и мицеларна вода , подсушавам и мажа олио ,отмивам и минавам с гел . През няколко дни мажа някоя маска (имам 5-6 вида 🙈) ,а от както почиствам с олио ( от време на време и без да съм гримирана) май май значително ми се изсчисти кожата и почти нямам черни точки ( отдавам голяма заслука и на останалите продукти де ).

# 35
  • София
  • Мнения: 38 611
Аз пък първо директно мия грима с гел олио, а после дообирам с мицеларна вода. Ще взема и аз да пробвам такива дискове.

# 36
  • Мнения: 198
Благодаря! Не мога да се разбера с тази мицеларна вода, изсушава ми кожата или ми е лигава, абе не е моето нещо. Аз първо слагам олио и разтърквам внимателно (макар че напоследък предпочитам балсам за сваляне на грим) и после с намокрена с топла вода муселинова кърпа или дискче обирам и после мия с гел. Всичко пада още на първата съпка, но си измивам с гел за перфектно почистване. Сутрин само вода и тоник и тогава са ми много удобни многократните памучни дискове.

Общи условия

Активация на акаунт